Hayattan

2010 Kpss Nasıl Geçti?Kolay Mıydı Zor Muydu?

2010 Kpss yorumlarım hakkında bahsetmiştim. Yorumlarım daha çok sınavdaki aksaklıklar üzerine olmuştu. Bu yazımda ise Kamu Personel Seçme Sınavı‘nın sorularının bu yıl (2010) kolay mı zor mu olduüu hakkında daha net bilgiler vereceğim.

Kpss 2010 Genel Yetenek Bölümü

Türkçe Soruları : Bu yıl Türkçe sorularında akıcı bir soru şekli izlenmiş. Eskiden alışagelmiş olunan uzun paragraflardan vazgeçilmiş. Sorular da tuzak soru pek yoktu diyebilirim. Çalışmadan çok rahatlıkla yapılabilecek düzeydeydi. Sadece anlatım bozukluğu sorusunu boş bırakmıştım ama bilenler mutlaka rahatlıkla yapmıştır.

Matematik Soruları: Bu yıl Matematik soruları bir önceki yıla göre daha güzel hazırlanmış,mantık ve zeka ikilisini beraber kullanıma göre belirlenmiş. Matematikte takılabileceğiniz sorular 5-6 tane var. Geometri bölümü de gayet pratik bilgilerle çözülebilecek şekildeydi.

Kpss 2010 Genel Kültür Bölümü

Tarih Soruları: Her Kpss de olduğu gibi 2010’da da tarih soruları bilgiye dayalı ve eleyici şekildeydi. Bilgisi olanlar için yapması çok kolay tabi. Olmayanlar için zordu. Bu benim :(.

Coğrafya Soruları: Coğrafya sorularını lise bilgileriniz ve biraz da genel kültürle rahatlıkla yapabilirsiniz. 2 soru hariç zorlanılacak gibi değildi.

Vatandaşlık sorularına bakamadığım için yorumlayamıyorum sadece bilgiye dayalı olduğu için zor gelebilir.

Kpss 2010 İngilizce Bölümü

İlk 10 soru kelime dağarcığınıza çok bağlı. Grammer kurallarını da iyi bilmeniz gerekmektedir.Türkçe anlamı verilip ingilizce istenen sorular da gayet kolaydı. Son 20 soru ise paragraf okuyup,anlayıp soruları bulmaya yönelik olduğu için zordu.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

9 Yorum var.

Yorum Yap