Ürün İnceleme

Apple MacBook Air incelemesi

Teknoloji devi Apple, piyasa sürdüğü IPhone akıllı telefonları ile olduğu kadar dizüstü bilgisayarları ile de kendinden baya bahsettiriyor. Özellikle Apple MacBook Air çok fazla tercih edilen laptoplar arasında.

Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni Macbook Air, teknoloji tutkunlarının istediği gücü tüm gün sağlayarak tüm dikkatleri üstüne çekiyor. 12 saat’e kadar süren pil ömrü ile paydos kavramını ortadan kaldırıyor. 11 inçlik MacBook Air’in pil ömrü 9 saat ile sınırlıyken 13 inçlik yeni modelinin pil ömrü 12 saat ile kullanıcılarını çok memnun ederek paydossuz bir çalışma performansı ortaya koyuyor.

Bünyesinde bulundurduğu Intel HD Graphics 5000 ile dördüncü nesil Intel Core işlemciler çok yüksek bir performansı size sunuyor. Bu inanılmaz işlemciler sayesinde, internette ultra hızla dolaşmak parmaklarınızın ucunda.Apple-MacBook-Air-2

Kablosuz bağlantının geleceği olarak değerlendirilen 802.11 ac Wi-Fi desteği ile önceki nesil MacBook Air’den 3 kata kadar daha hızlı bir performans sağlayan Apple, kullanıcılarını büyülüyor.

MacBook serileri piyasada artık bir klasik olarak değerlendirilmektedir. Piyasadaki diğer dizüstü bilgisayarlar ile karşılaştırıldığında, MacBook Air dünyanın en ince ve hafif taşınabilir özelliği ile öne çıkmaktadır. 720 p FaceTime HD kamerası ile sizi kendisine hayran bıraktırır.

MacBook Pro sürümü ile Intel i7 işlemcileri bünyesinde bulunduran dizüstü bilgisayarı sayesinde, ataklık ve sürat bir araya gelerek teknoloji meraklıların ilgisini çekiyor. Artık karmaşık ve yoğun işlemleri çok hızlı bir şekilde halledebileceksiniz. LED arkadan aydınlatmalı ekranı sayesinde, Apple, bir ilki başararak masaüstü bilgisayar ekranlarının ulaştığı renk kalitesini size sunuyor.

Şıklığı , hafifliği ve inceliği ile dikkat çeken MacBook’lar yeni NVIDIA GeForce ekran kartı ile yeni çıkan tüm kaliteli oyunları 3D performansı ile oynama zevki tattırıyor.

Apple laptopları, birbirinden yetenekli yazılımları ile hayatı kolaylaştırırken ayak takılmalarına karşı korumalı güç kablosu, göz kamaştırıcı ekranı ve büyüleyici bir klavye ile diğer bilgisayarlardan farkını ortaya çıkarıyor. Ayrıca, düzenli olarak kontrol ettiği Mac OS X ve Apple yazılımları ile kullanıcıları tarafından yıllandıkça güzelleşen bir bilgisayar olarak değerlendiriliyor.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap