Hayattan

Bir Ekşi Sözlük Hikayesi

Ekşi sözlüğün kurucusu Sedat Kapanoğlu’nun hikayesini izledim. Tahmin ettiğim gibi başarılı süper bir adam değilmiş. Hayatının çoğu başarısızlıkla geçmiş.Ama güzel bir fikir onu başarıya götürmüş. Sözlüğü geliştirmeye devam etmek için Microsoft’u da bırakıp ülkemize dönmüş. Sözlüğün reklam gelirleri 80-100bin tl kadar. Sözlüğün başarısı ise herkesin bir konuya özgürce yazabilmesi ve reklamların kullanıcıları  rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırılması ile ilgili. Devamını izleyin.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

6 Yorum var.

  • başarısız adam nasıl microsofta girer yaw işte adam geleceğini oluşturcak basamakları adım adım çıkmış.Kendi yaptıgın siteden para kazanmak gibi güzel bi duygu yok 😀

  • Başarının yolu başarısızlıklardan geçer… Yani, hiç başarısız olmayan biri başarıya hiç yaklaşmamış demektir.

  • “Sözlüğün başarısı ise herkesin bir konuya özgürce yazabilmesi ve reklamların kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırılması ile ilgili. ” demişsin ama bu blogda yazıdan önce reklam gözüküyor.

Yorum Yap