Genel

Buik PR Professional

buik

Türkiye’nin en köklü öğrenci kluplerinden Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi kulübünün düzenlemiş olduğu PR professional 2011 halkla ilişkiler seminerleri ile Boğaziçi Üniversitesi, öğrenci ve iletişim yapmayı düşünen PR adaylarına kapılarını açtı.
11 nisan-21 nisan tarihleri arasında gerçekleşen PR Professional’de PR dünyasında kariyerinin zirvesinde ki isimler bir araya geldi.programın bu haftaki bölümünde;11nisan pazartesi günü ”PR’nin ince çizgileri”konulu seminere global tanıtım ve halkla ilişkiler yönetimkurulu başkanı,ceyda aydede konuk olacaktı ancak son anda bir değişikle Time PR ajans başkanı, Sevda Solak bizlerle buluştu.yaklaşık 2 saat süren seminerde PR nin tanımı,halkla ilişkiler kavramları üzerinde durdu sevda hanım ve tanıtım ve reklamın gerekliliğinden bahsetti.

12 Nisan Salı günü ”etkinlik ve sponsorluk iletişimi” adlı seminerde on iletişim ajans başkanı PR’ın en tanıdık yüzlerinden İpek Özgü’den bizlerle birlikte oldu. Pazarlama odaklı spor iletişimiyle ilgili bilgilerini bizlerle paylaştı. İpek Özgü’den yaklaşık 25 senelik PR hayatında Adidas, Slazenger gibi önemli markaların halkla ilişkiler müdürlüğünü yaparken aynı zamanda da Beşiktaş Kulübün de pazarlama direktörü olarak çalıştığında kazandığı deneyimlerini ve daha birçok markayı başarılı PR ile nasıl gözler onüne sunduklarını bizlere anlattı ve bu anlamda spor alanında yapılan sponsorlukların önemine,gerekliliğine,sektörde kazandırdığı faydalara,bir markanın spor sayesinde insanlarla nasıl bütünleşebileceğini gözler önüne serdi.

13 Nisan Çarşamba günü, Fashion PR konulu seminere L’apaort İstanbul kurucusu ve yöneticisi Feride Tansuğ konuk oldu ve günümüzde yapılan PR çalışmaları ile ilgili örnekler sundu.

Sabırsızlıkla beklediğim diyebileceğim ve çok fazla ilgi çektiğini düşündüğüm 14 Nisan Perşembe günü gerçekleşen panele İstanbulun PR’si Excel&Knowlton Türkiye Ajans Başkanı Figen İşbir davetliydi. Figen hanım, oncelikle PR ve reklam arasındaki farklılıklara ışık tuttu.Bir marka özelliklke de bir şehir bir ülkenin PR’ı olması gerekliliğine ve bir PR nin insanların gözünde bir şehri nasıl yüceltebileceğine değindi ve şehrin PR ının kentin ruhunu yansıtan insanlarının ve ekibin koordine edilmesi ile başarıya ulaşabileceği olgusunun özellikle altını çizdi.

-İstanbul 2010 kültür başkenti projesi kapsamında ;

-2010 yılında nasıl bir stratreji segilediler?

-Farkındalığı arttırmak ve özellikle medyanın ilgisini çekmek için neler yapıldı?

-Yurtdışı ayağında ne tür çalışmalar yapıldı?

-Oldukça zorlu olan ve yıl içerisinde iletişim faaliyetleri nedeni ile çeşitli eleştiriler alan projenin kriz yönetimi nasıl sağlandı?

Bütün bu soruları bizlerinde soruları eşliğinde cevapladı.ve bu projenin kapsamında yapılan çalışmalardanda kısaca bahsetti…

B haftalık PR professional’den notlar bukadar.

Önümüzdeki hafta notlarımıza kaldığımız yerden devam edicezzzzzz:):)

Yazar Hakkında

Gülsüm Emlik

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap