Yazar: / Kategori: Kafama Göre, Püflükler / 2.639 defa okundu

Eski bayramlar…

Ahh eski bayramlar nerede kaldı derdi büyüklerimiz de kulak asmazdık..

Şimdi bayramın birinci günü bitti. Elde ne var diye bakıyorum. Arayan akraba sayısı 2 arayan dost sayısı 1 arayan konu komşu sayısı 2 gelen mesah 35. Aradığım sayısı 4 giden mesaj sayısı 65. İstatistiklere baktığımda (100 kişiye sormadık 1 kişiye sorduk ) iletişim ağımız çökmüş. Vahim durumdayız.

Akrabalarla iletişim kalmadı denecek kadar az. Bayram ziyaret değil de gidip hava atma havasına dönüşmüş. Zenginin fakire çalım satması değil bu. zenginin zengine gelip gitme davası bu. Bize gelen giden o yüzden az. Halbuki Hz. Allah akrabaya ziyareti emre diyor. Ama budevirde kendimden yana bakınca bu bitmiş.

Hatta çoğu yerde bayram havası yok. Eskiden yeni kıyafetlerle karşılardık. Şimdi ne varsa onla karşılıyor çoğu aile. bir kısmı maddiyat yüzünden böyle. Ama benim bahsettiğim kesim tamamen keyfi. Bayram namazı vakti uyuyan kesim. Bayramı şeker vermek gibi algılayan kesim. Ramazan bitti gece alemine giden diyelim kesim. vs vs vs…

Nerde eski bayramlar nerde…

Etiketler: 30 Eylül 2008

1 Yorum - Eski bayramlar…

  1. Pingback: Bu Bayram Da Kapı Çalmadı | Burayayaz.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar / Reklam Bilgi

Abonelik / Bize Katılın

E Bültenimize Abone Olun

Son Yorumlar

 
 

Site Hakkında

Buraya neden mi yazıyorum? Buraya yazma nedenim bir değil. Hem şikayetçi olduğum konuları yazıp başkalarına da bunu göstermek hem de memnun kaldığım konuları herkesle paylaşmak. Nereye yazdığınız önemli değil. Buraya ,şuraya veya oraya. Dile getirmeniz sosyalleşmeniz için siz de yazın.

Örümcek Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır.Yorumlardan Burayayaz.com sorumlu değildir.

© 2010 Mehmet Emre Baş | Kişisel Web Günlüğü -