Etiket: amway şikayetleri

Amway sadet zinciri nedir ve nasıl kandırılır insanlar?

Geçtiğimiz günlerde Amway şirketinin pazarlama ağından biri bizim eve geldi. Ablamın arkadaşı da bu işin içine girdiği için yanında da bir üstü olan arkadaşını getirmiş. Amaçları bize ürün satmak ve ablamı Amway’in bir satıcısı haline getirmek.Ablamı da aralarına alıp başladı anlatmaya.

Ne yapıyor bu Amway(emwey)’ciler?

Öncelikle hayallarini soruyor ve bir kağıda yazdırıyorlar. Sen hayal ediyorsun ve yazıyorsun. Sonra iş dönüyor dolaşıyor bu hayalleri gerçekleştrmek için Amway’in bir parçası olmanıza geliyor.Sizin hayallerinizi kullanarak sizi de satıcı yapmaya çalışıyorlar. Önünüze bir kağıt daha atıyorlar ve nasıl çok kazanacağınız,kimler ne sahibi olmuşlar hakkında sizin gözünüzü boyuyorlar. Sizi tam kıvamına getirdikten sonra ürünleri göstermeye başlıyorlar.

Amway ürünlerinden temizlik ile ilgili bir ürünü mutfakta anneme gösterip bak ne güzel temizliyor diye anlatıyorlar. Temizlik ürünü dedikleri şey 24tl. Hangi ev kadını pril almayıp da 24tl ye 8 ay kullanabileceğini vaad ettikleri ürünü alır? Soruyorum…

Ronaldinho’ya nun sponsoru da Amway’in ürünlerini yapan kozmtik markasıymış. Ama kimse bilmiyor nedense :)
Amway’den bahseden kız kişisel gelişim kitapları vs den de bahsediyordu. Bunlara okumaları gereken kitaplar,cdler veriliyor. İnsanları daha iyi kandırmaları için kendilerini geliştirmeleri için bu şirket bunlara yatırım yapıyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgerle rmi? Tabi ki hayır. Bu teknikleri öğrenip insanları hipnotize etmeye çalışıyorlar.

İkinci bir taktikte de yeni başlayan ve sizi tanıyan kişi olaya dahil olmuyor. İşi bilen ve ikna kabiliyeti iyi olan sizin beyninize örümcek ağlarını kuruyor. Birine düşmezseniz diğerine düşüyorsunuz.

Google da araştırma yapınca bakın şu sitede nele anlatılıyor:

“para kazanma dışında her şeyden” soyutlanma isteniyor. Tek davan olacak: Para. Tek rabıtan olacak: Para.
Ondan sonra “para tarikatına” yeni müritler kazandırmak için davet seferberliği başlıyor. 6 kişi isteniyor sizden. Bunu seçmek için listeler, bu listelerin sayısı 2500 kişiyi bulabiliyor. “Gassal elinde meyyit” olacak en iyi müritler seçiliyor. İlk sadakasıyla eline para tarikatının “adab-ı muaşeretini” öğreten kitapçıklar ve CD’ler tutuşturuluyor. Kendini hazır hissedince, halifesinin huzuruna çıkarılıyor. İlişki illa da yüz yüze. Ve bağlılık isbatı olarak 7 milyonluk ilk alışverişini yapıyor.

Gözlerinde dolar olan insanlar topluluğu. Özellikle kapalı bayanları da çok rahat dini yollarla kandırıp ellerine geçirmişler. Kadının gözü etrafındaki herkesi para olarak görmeye başlıyor. Biri ile konuşurlarken buna nasıl ürün satar ya da üyem yapar ondan nasıl kazanırım şeklinde düşünmeye odaklanıyorlar.

Yahudilere hizmet etmenin neresi Müslümanlıkla bağdaşıyor ki?

İnsanlar birçok yahudi ürününü bilmeden kullanıyorlar. Türk firması gözüküp yahudi ortaklı olan birçok firma var. Hadi bilmeden bu ürünleri kullananları anlıyorum. Peki bilerek bu para tarikatı içerisine girmeye çalışan Müslümanları nasıl anlayabiliriz?

Onlara verilen eğitimleri bilmiyorum ama herşeye bir kılıf bulduklarına emiinm. Quessnet diye de bir sadet zinciri var ordaki arkadaşlarımdan bu Amway da yapılanları tahmin etmek zor değil.Herşey meşru gözüküyor.

24tl olan bir üründen siz satınca %30 kazanıyorsunuz. Sizin bağlı olduğunuz kişi de sizden bir yüzde kazanıyor. Onun bağlı olduğu bir üstü de ondan kazanıyor. Tam bilmiyorum ama belki de bu ürün 8tl ye mal ediliyor ve %300 karla sizlere satılıyor. Bakın bakalım islam ne kadar karı doğru buluyor?Araştırın.

Bunu satanlara sorunca arada aracı yok deniyor. O zaman nasıl kazansın üst kademeler :)?

Amway ürünleri neden marketlerde,pazarlarda,mağazalarda satılmıyor/satılamıyor?

Bu soruya cevap veremiyorlar. Ben size söyliyim: 24tl olan bir temizleyiciyi hiçkimse almaz. Bunu emwaycilerde biliyor. Bu nedenle ağzı laf yapan,çevresi olan kadınları kullanarak bir ağ (network) kuruyorlar. Bu kadar pahalı ürünleri satmak için insanları ikna etmek şart. Rafta dursalar o fiyata kimse almaz. 24tl ye deterjan alacağına gider 10tane Priil alır. Açıklamayı unuttum 8 ay gider dedikleri ürünü de annem daha önce almış 1 ayda bitmiş. Ürün temizliyor ama nasıl o kısmı da muamma. İnsanları kullanarak insanlara bu ürünleri satıyorlar. Kozmetiğinden daha bilmem nesne kadr yelpaze geniş. Güdülcek koyun olduktan sonra para kazanmak çok kolay.

Zombi insalar oluşuyor..

Sonuç olarak insanlar para kazanmayı tek hedef gören zombilere dönüşüyorlar. Akrabalarınıza gidince hemen konumuz amway oluyor. İş arkadaşlarına bak ben bunu kullnıyorum ondan güzelim. Veya bundan kullandım zayıflıyorum diyorlar… Bütün muhabbetiniz ,hayatınız amway oluyor. Sizi yaratanı Allah’ı unuttunuz mu peki? Onu unutturacak herşeyden kaçınmak gerekirken bunu düşünemez hale gelen bir zombi oluveriyorsunuz.

Sikayetvar.com da birçok şikayet var bu işe girip para alamadığını söyleyen ama cevap veren muhattapları yok.

Ablamın arkadaşı diyor ki mühendisler,doktorlar bu işi yapıyor bu insanlar da mı aptal? Peki herkes 5.kattan atlasa sende mi atlayacaksın? :) Bir deli bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Çünkü taş yok ortada.

İslam şüphe varsa uzak duracaksın diyor. Müslümanım deyip şüphesizce bağlanan emweyciler ne yapıyor peki?

Son zamanlarda Amway aramalarının çok fazla olduğunu gördüm. Google da insanlar bu işe girmenin bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını arıyorlar. Amway şikayet şeklinde aramalar da epey artmış durumda. Birileri çok kazanırken birileri ise hiç kazanamıyor. Her pazarlama işinde olduğu gibi çalışın siz de yaparsınız denilerek üzerinizden biraz daha kazanıyorlar. Hayatın her alanında çalışan ve inanan başarılı olur. Ama doğru şeye inanıp doğru yoldan giderek. Seçimi iyi yapmak gerekli.

Reklamlar Hakkında Bilgilendirme 19.12.2012
Bazı paragöz insanlar sitemde bulunan reklamlara tıklanması için popüler konularda yazdığımı ima etmeye çalışmışlar. Çamur atmak yerine siz de kendi ilginiz olan alanda yazmayı deneyebilirsiniz. Herkes kendi yorumunu yazar isteyen okuduğuna inanır ya da inanmaz. İnanç özgürlüğü var. Ben sizin yaptığınız işe inanmıyorum ve bu nedenle de yazıyorum. Siz neye inanmak istiyorsanız neye gözünüzü kapamak istiyorsanız o şekilde devam edin.
Sitemdeki reklamlara ilgisini çektiğini düşünen kişiler bakabilir. İlgilenmiyorsanız zaten tıklamayın. 0,01 dolar için blogumda yazılar yazmıyorum. Yazılarımın genellikle kendime özel alanlarda, hayat tecrübelerinden ibaret olduğunu inceleyerek görebilirsiniz.
Sağlıcakla kalın.

08 Ağustos 2010 / 170 Yorum Devamı »

Reklamlar / Reklam Bilgi

Abonelik / Bize Katılın

E Bültenimize Abone Olun

Son Yorumlar

 
 

Site Hakkında

Buraya neden mi yazıyorum? Buraya yazma nedenim bir değil. Hem şikayetçi olduğum konuları yazıp başkalarına da bunu göstermek hem de memnun kaldığım konuları herkesle paylaşmak. Nereye yazdığınız önemli değil. Buraya ,şuraya veya oraya. Dile getirmeniz sosyalleşmeniz için siz de yazın.

Örümcek Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır.Yorumlardan Burayayaz.com sorumlu değildir.

© 2010 Mehmet Emre Baş | Kişisel Web Günlüğü -