Etiket: çay bardağı temizlik

Bir Rizeli olarak çaya bayılırım. 😀 Çay tiryakisiyim. Bu gayet doğal. Ama çay sarısı olan kirlenmiş kaşık ve bardakları temizlemesini pek beceremezdim. Ta ki Enis (Enis Emir) bugün formülü açıklayana dek. Enis’te saf laz arkadaşlarımdan biridir. Hemen tekniğe geçiyorum :

Gerekli Malzemeler:
1 adet çay kaşığı
1 adet ıslak mendil
1 çift el :)

Bunları da tamamladıysanız ıslak mendili elinize alıp iyice bastırıp ovarak kaşığı temizlemeye başlayın. Bir süre sonra kirli sarı tabakanın gidip yerine pırıl pırıl bir çay kaşığı geldiğini göreceksiniz.
Çay bardağınızı da aynı şekilde ıslak mendille temizlemek mümkün ama ikinci bir taktikte vereyim. Çay bardağınızı sabun köpüğü ve sıcak su ile doldurun. 2-3 saat kadar sabunlu su içerisinde bekletin ve daha sonra sıcak su ile ovarak durulayın . Sonuç mükemmel tabi ki. :)

04 Nisan 2010 / 1 Yorum Devamı »

Reklamlar / Reklam Bilgi

Abonelik / Bize Katılın

E Bültenimize Abone Olun

Son Yorumlar

 
 

Site Hakkında

Buraya neden mi yazıyorum? Buraya yazma nedenim bir değil. Hem şikayetçi olduğum konuları yazıp başkalarına da bunu göstermek hem de memnun kaldığım konuları herkesle paylaşmak. Nereye yazdığınız önemli değil. Buraya ,şuraya veya oraya. Dile getirmeniz sosyalleşmeniz için siz de yazın.

Örümcek Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır.Yorumlardan Burayayaz.com sorumlu değildir.

© 2010 Mehmet Emre Baş | Kişisel Web Günlüğü -