Etiket: facebook sayfa çalma yöntemleri

Son 2-3 aydır Facebook sayfaları çalınıyor. Birçok platformda “Facebook sayfam çalındı ne yapacağım?,Facebook sayfam hacklendi.,Facebook hayran sayfamı çaldılar” gibi şikayetler görüyorum. Ufuk blogunda şurada bu konu hakkında bir yazı yazınca bende aynısını paylaşmak istedim. Çünkü saf insanımız çok.

ADMİNLER DİKKAT !!!
Facebook’ta son günlerde çok sayıda sayfa hacklendi, Facebook yönetimi bunu önlemek için bir sayfa koruma uygulaması yarattı ve bunu sayfalarınıza eklemelisiniz.. Yöntem: “Sayfayı Düzenle”ye tıklıyoruz ardından yöneticileri yönet bölümünden protect.facebook@windowslive.com altta e-posta yerine bunu yazıp “Değişiklikleri Kaydet” diyoruz ve sayfanız Facebook’un koruması altına giriyor !

Facebook bu tarz bir duyuru yapacak olsa zaten sayfa sahiplerinin sayfa düzenleme panellerinde bu uyarıyı bir mesaj ile zaten yapabilirdi.

Mail adresi sadece protect.facebook@windowslive.com olarak değil, sürekli değişik mail adresi kullanmaktadırlar. Bu mail adresi ne işe yarıyor? Admin paneline giriyorsunuz ve admin ekle diyorsunuz mail adresini yazıyorsunuz ekledikten sonra belirtilen adresin sahibini admin olarak sayfaya atamış oluyorsunuz. Adminliği aldıktan sonra sizi sayfadan atıyor ve sonra sayfanızı başkalarına ücret karşılığı satıyorlar.

Sayfanızı çalanlar daha sonra satıyorlar ya da reklam satışına giriyorlar. Satarken de gizli admin yapıp daha sonra geri alıyorlar. Böylece 2 kez dolandırıyorlar.  Facebook sayfanızda yapacağınız en güzel güvenlik önlemi özellikle sık kullanmadığınız mail hesabınızı kullanın. Şifre zorluğu da yüksek olsun. Güvenilir olmayan yerlerden de giriş yapmamaya çalışın.

13 Şubat 2011 / 132 Yorum Devamı »

Reklamlar / Reklam Bilgi

Abonelik / Bize Katılın

E Bültenimize Abone Olun

Son Yorumlar

 
 

Site Hakkında

Buraya neden mi yazıyorum? Buraya yazma nedenim bir değil. Hem şikayetçi olduğum konuları yazıp başkalarına da bunu göstermek hem de memnun kaldığım konuları herkesle paylaşmak. Nereye yazdığınız önemli değil. Buraya ,şuraya veya oraya. Dile getirmeniz sosyalleşmeniz için siz de yazın.

Örümcek Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır.Yorumlardan Burayayaz.com sorumlu değildir.

© 2010 Mehmet Emre Baş | Kişisel Web Günlüğü -