Püflükler

Facebook Etiketlerde Onay Sistemi

Facebook yeni güncelleştirmeleri ile daha güvenli bir ortam hazırlamaya çalışıyor. Burada yeni özelliklerden bahsetmiştim. https://www.facebook.com/settings/?tab=privacy bu bağlantıya tıklayarak gizlilik ayarlarınızın olduğu sayfaya gidin. Burada profil onayı ayarını Açık hale getiriyoruz.

Profil Onayı ne demek?

Profil Onayı etiketlendiğin gönderileri profilinde gözükmeden önce onaylamak zorunda olup olmadığını kontrol eder. Bir gönderiyi gözden geçirmen gerektiğinde, profilinde Bekleyen Gönderiler sekmesi gözükecektir. Not: Başkaları seni yine de etiketleyebilir. Bu sadece etiketlendiğin gönderilerin profilinde gözüküp gözükmeyeceğini kontrol eder.

Bu özellik sayesinde siz yokken profilinizde istemediğiniz etiketlenmiş gönderiler çıkmayacaktır. Ben bazen duvarlara yaz kaç yapıyordum o açıdan biraz sevmedim bunu. 😀

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap