Püflükler

Facebook Yeni Profil Stratejisi

Facebook YENİ PROFİL SAYFASINI yayına aldı. Profil sayfalarınızda yeni profile geçmek için bir uyarı görünebilir her an. 🙂 Facebook yeni profil sayfasında insanların özelliklerini ve resimlerini daha ön plana çıkarmış. Böylece tanıma ve arkadaş olarak ekleme işlevi daha da iyileştirilmiş durumda.

Yeni profil sayfasında profil sahibi adının hemen altında ön plana çıkan bilgileri yer alıyor. Böylece işten,okuldan ya da memleketten tanıma gibi şansınız daha da artıyor. Facebook yeni profil sayfasında en çok hoşuma giden seçmece fotoğrafların hemen üstde sergilenmesi. Kişinin albümüne gitmeden hızlıca bakabilme ya da tanıma olanağı veriyor bu özellik.

Profil resmi altında

  • Bilgiler
  • Duvar
  • Fotoğraflar
  • Notlar
  • Arkadaşlar

bağlantıları mevcut. Böylece daha düzgün listelenmiş sayfalara da ulaşabiliyoruz. Eski sistemdeki tüm arkadaşları görme daha kısıtlı yapılmıştı ama yeni profilde çok daha iyi.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap