Genel

Fatih Karpat ile Bir akşam Yemeği Hatırası

Geçtiğimiz haftalarda burada duyurmuş olduğum “Fatih Karpat kiminle yemek yedi ” yazımı nihayet açıklıyorum. Fatih Karpat ile yemek yeme şerefine nail olan vatandaş benim. 😀 Bu açıklamayı yaptıktan sonra bu güzel günden bahsedeyim.
fatih karpatla bir yemek hatırası

Fatih Karpat’la arkadaşlığımız yaklaşık 3 yıla dayanıyor. Geçen bu 3 yılda bana hiç yemek ısmarlamadı. 🙁 Ve geçtiğimiz haftalarda bir gün bursunun yattığını ve bana yemek ısmarlamayı düşündüğünü söyleyince adeta dünyalar benim oldu. Salya sümük ağlamaya başladım desem inanmayın. 🙂 Tabi ben başladım hazırlıklara….

Yemeği ısmarlayacağı gün belli değildi. Haftalar geçiyor ama o gün malesef bir türlü gelmiyordu. Ben de ara ara sorup sıkıştırıyordum ve sonunda o gün geldi.

08.05.2010

Bu önemli tarih aslında bir devrimdir diyebiliriz. Karpat 3 yıl sonra bir arkadaşına yemek ısmarlayacaktı. Aman Allah’ım ….:) Tabi ben cuma gününden hazırlıklara başladım. Akşam yemeğini çok az yedim. Cumartesi sabahı kahvaltı da yaptım ve öğle yemeğini de es geçtim. Kendimi akşama hazırlamış Karpat’ a ne kadar çok hesap ödetirsem o kadar karlı olacağımı sanıyordum. Ama belki de herşey benim düşündüğüm gibi gitmeyecekti….

Akşama doğru Fatih Karpat ile Bursa Karaman’da ki Köfteci Yusuf’a doğru gitmeye başlaıdık. Fatih yolda bana defalarca çok aç mısın diye soruyor iştahı kaçırmaya çalışıyordu. 🙁 Ne kadar az yesem o kadar kardı tabi ki.. Ama ben hazırlıklıydım ve ÇOK AÇTIM ha ha ha 😀

Köfteci Yusuf’a uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra vardık. Garsona kız ne yemek istediğimizi sorunca tam ben cevap verecekken Karpat hemen siparişleri söyledi. Bana fırsat vermedi tabi. O da hazırlıklı gelmişti belli ki. Neyse köftelerimiz geldi. Yemeğe başladık. Tabi bir yandan da sohbet ediyorduk.

Ama saf ben, malesef Karpat’ın aklından geçenleri bilmiyordum. Aşağıdaki resimde herşey açıkca belli oluyor….

fatih karpat hesabı kitleme düşüncesindeykenHoş muhabbet bol esprili bir yemek geçirdikten sonra ben dedim ki “buranın kaymaklı ekmek tatlısı meşhur” . Karpat fazla masraf olmasın diye ben yemiycem dedi. Garson kız tatlıyı getirdi ve Karpat çatalını tatlıma daldırdı. 🙁 Ben yapma dememe rağmen o durmadı. Zor bela tatlıdan birkaç çatal aldım. 🙁

Yan masada Oğuz Eryılmaz,Ahmet 56 ve Fatih Çelik bizim yemek anımızı an ve an görüntüledi. Çünkü onlarda Karpat’ı birine yemek ısmarlarken hiç görmemişlerdi.

Daha sonra Fatih Çelik (uzun sırık olan) masamıza bir çay getirdi ve yan masadan gönderdiler diye espri yaptı. 🙂 Çok gülmüştük. Tabi ben hemen karşılık verdim. Bizim masanın hesabını aldım ve onların masaya gittim Yan masadan hesabı size kitlediler dedim 😀 zuhauaha… Burda koptuk tabi ki.. 🙂

Karpat yemek boyunca elini cebinden bir türlü çıkarmadı. Nasıl yedi diye sormayın mahzaa keramet 🙂 Sanki cebinde akrep var. Resimde de görüldüğü üzere eller yok.

Hesabı nasıl ödeyeceğim hesaplarını yapmak kolay değil tabi ki.

Akşamın sonu geldi ve hesap ödemeye gittik. Ben bir cinlik yapıp geç gittim ve böylece hesabı Karpatım Fatihim ödedi. :DOradan biraz hüzünlü ayrıldı ama olsun.

Hayatımda unutamayacağım bir gündü demek isterdim ama bir sonraki gün daha unutulamayacak bir gündü….

Pazar günü Pc başında yoğun çalıştım ve Baklavacı Hasanoğulları’na gideyim diye ikindi vakti yola çıktım.Börek yemeye gidiyordum. O da ne!!!! Karpat dışarda benim yolumu gözlüyormuş. Hemen geldi yanıma “Emrecim baklavacıya mı gidiyorsun ” diye sordu. Nerden anladıysa mübarek insan..  Ben de börek yemeye gidiyorum dedim. O da zorla kendini davet ettirdi. Dünün acısını çıkaracakmış. 🙁

Gittik. bir de baktım börek kalmamış. Çok sevinmiştim. Ama Fatih Karpat hemen önerisini patlattı : Madem geldik o zaman baklava ısmarla dedi. Bir de üstüne dondurma istedi. Ve Pazar günü benim hiç unutamayacağım bir gün oldu.

Eeeee ne demiş atalar:

Etme Karpatla muhabbet ödetir
1 porsiyondan fazla yeme burnundan getirir…..

Atalar da haklı tabi ama işte ben büyük sözü dinlemeyince böyle oldu.

Karpat’a son söz

Karpat bu yazıyı okuyunca kızacağını biliyorum ama ben de olayları ancak böyle esprili anlatabilirim sen de bunu biliyorsun. 🙂 Her ne kadar tekstilci olsan ve teksiltcilerden birine bir bisküvi bile ısmalamamış olsan da seni seviyoruz. Onlar bu duruma kızacaklar eminim. Sen 3 yıl aynı etütü paylaştığın arkadaşlarına değil de bir makinacıya yemek ısmarlarsan tabi ki köpürürler.. Ama benim için değer yahu 😀

Güzel bir gündü şaka bir yana. Allah tekrarını nasip etsin. (amin)

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap