Kafama Göre

Garanti Bonus yıllık kart aidatı nasıl geri alınır?

Garanti bankasımüşterisi iseniz sene de bir defa yıllık kredi kartı aidatını nasıl geri alacağınızı mutlaka sorarsınız. Her sene olduğu gibi bu sene de kredi kartı aidatı 90 TL kredi kartı ekstreme yansıdı. Önceki senelerde kredi kartımı iptal edelim diyerek her sene kart aidatına yakın ücreti bonus olarak geri alıyordum. Bu sene uygulama değişmiş biraz. 🙂

Bonus kredi kartı aidatını nasıl geri alacaksınız?

4440333 nolu telefonu arıyorsunuz. Sesli bankacılık sistemine kart aidatı diyorsunuz ve kart bilgilerinizi girerek anında müşteri temsilcisine yönlendiriyorsunuz. Müşteri temsilcisi siz sevdiğimiz bir müşterimizsiniz diyerek sizi biraz okşuyor ve 30 TL bonus verelim unutalım aramızda geçenleri diyor. 🙂 Hemen yelkenleri indirmeyin. Kabul etmeyin ve kartınızı iptal ettireceğinizi söyleyin. Sistem teklif sunuyor 1 yıl söz verin geri hesabınıza tüm yansıtılan bedeli iade edelim diye. Siz de onaylıyorsunuz ve paranızı geri almış oluyorsunuz.

Bu sene farklı olan bonus yüklemek yerine direkt olarak parayı iade ediyorlar. Bu nedenle Garanti Bankasına teşekkür ediyoruz.

2011 yılında yaşadığımız sorunu şu yazımda okuyabilirsiniz: Garanti Bankası Kart Aidatı Rezaleti

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap