Teknoloji

Gittigidiyor.com Profilleri Geliştiriyor Ticaret Sistemini Değiştiriyor

KULLANICI PROFİLLERİ ŞİMDİ DAHA GÜNCEL

Gittigidiyor.com Yeni Kişiselleştirebilir Profil

Gittigidiyor.com Yeni Kişiselleştirebilir Profil

Bugün gelen mailde Gittigidiyor (halk arasında gg+nin) un kullanıcı profillerini üncelleyeceği haberini okudum. Güvenilirliği arttırmak ve alışvereceğiniz kişileri daha iyi tanımak için yapılan güzel bir değişiklik. Değişiklikler şunlar:

Kullanıcı oylama sisteminde 5’li yıldız şeklinden olumlu,olumsuz,nötr sistemine geçiş.
(Bu sistem aslında çok bilinmedik bir sistem değil. Genellikle webmaster forumlarında tüccar ticaret bildirimi yapılırken aynı şekilde değerlendirilme yapılır ve yorum eklenir. Çok da bilinmedik bir sistem değil.)

Kullanıcıların değerlendirilmesi aldıkları puanların ortalaması ile % olarak yansıyor.
(Yukarıda bahsettiğim sistem sonucu verilen değerlendirmelere ve yapılan ticaret sayısına göre bir % hesaplanıyor. %92 olumlu gibi. )

r10.net ticaret görüntüsü

Alışveriş esnasında bir sorun olmadıktan sonra alıcı satıcıya keyfi olarak olumsuz puan veremeyecek.

(Zaten bu sistemin artısı. Keyfi olarak negatif değerlendirme de yapılabilir ama kanıtlanmadığı sürece zor. Yine %100 doğru bir sistem değil. Bu madde de sorunlar olacağını düşünüyorum. Çünkü bu sistemin kullanım açısından çıkış yeri olan webmaster forumlarında haksız i-trade ler verilebiliyordu.)

Son olarak kullanıcılar kendihaklarında bir özet yazıp resimlerini de ekleyebiliyorlar. Profillerini kişileştirme olanağı sunuluyor.

(Bu bölüm güvenilirliği arttırmak için güzel bir bölüm. Faydalı olacağını düşünüyorum.)

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Gittigidiyor güzel ve farklı işler yapıyor. Buda onlardan bitanesi ancak profilde olumlu yada olumsuz değerlendirmeler nekadar güvenilir tartışılır. Bunun dışında ürüne yönelik farklı değerlendirmeler yapılabilirdi

Yorum Yap