SEO

Google İlk On

google ilk on

Google.com.tr de ilk onda olmak ister miydiniz? Eminim isterdiniz. İnsanlar Google’da arama yaptıklarında ilk 10 da olmayı hedefliyor. Google ilk on sonuç için arama algoritmalarını geliştiriyor. Dikkat ederseniz Google’ın ilk 10 sonucu genelde aradığınızı bulabildiğiniz bir arama oluyor.

Google’da ilk on özellikle E-Ticaret setöründe yarışan siteler için çok önemli. Google ilk sayfadaki sonuçlarına diğer sayfalara göre çok daha fazla önem veriyor. Firmalar da ilk10 sonuçta olmak için birbiriyle yarışıyor. Ziyaretçiler yani sizler alışveriş yaparken genellikle ilk 10 sonuca bakıp satın almayı tercih ediyorsunuz.

Google’da ilk sayfada en çok tıklanan bölgeler ilk 3 sıra. Bir web siteniz varsa ve sattığınız ürün ile ilgili aramalarda ilk 3 sırada iseniz satışlarınızın artacağını biliyorsunuzdur.

Google optimizasyon yapan bir çok firmanın sloganı “Google ilk sayfa yap kazancı kap” tır. 🙂 Bir işiniz varsa bir de web siteniz olmalı ve Google’da üst sıralarda yer almalı. Sanal müşterilerinizden çok daha fazla kazandığınız zaman internetin önemini anlayacaksınız.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

10 Yorum var.

    • Öncelikle şunu söyliyeyim: Bu yazı makale değeri taşımamaktadır. Piyasada makale diye geçen bir çok içerik zaten yazı türündedir.
      Bu yazıyı neden yazdım? Arkadaşım Ufuk Karaca ile “Google ilk on” kelimesinin rekabet gücünü ölçme amaçlı yazdım. O nedenle detaylı bir anlatıma gerek yok. Değer ölçme yaparkende saçma sapan yazmak yerine mantıklı ve kelime gruplarını kullanarak yazmayı tercih ettim.

    • Basit dediğin makale amacına ulaştı ama? Anlamak için okumuş olsaydın eğer, anlamı olurdu, sadece okumuş olmak için okuduğun için bir anlamı olmaz, olamaz!

  • yaklasik 2000 yilindan beri seo webmarketing vb. seylerle part time olarak ugrastim turkiyede bu isin ilk mudavimlerindenim ancak simdi goruyorum ki herkes seo cu olmus cikmis seo kelimesi iyice ayaga dusmus cok yazik ayrica piyasa tam bir sirke donmus herkes reklamini yapip en iyi benim diyor sahsen ben asla seocu kiralamam neden cunku insan define aramasi icin birini tutar mi milyon dolarlik tarihi eserleri bulabilecek biri sizce 3 kurusa calsirmi suan sadece yabanci casiniolara optimizasyon yapiyorum ve hayatimda hicbir firmaya para karsiligi seo hizmeti vermedim en iyi seo uzmani sadece casinolarla calisir o da kardan pay almak icin.

Yorum Yap