Kafama Göre

Google Sayesinde İnternet Gelişiyor

Google sayesinde internet ortamındaki bilgiler hızla artıyor. Bu sonuca nerden vardın derseniz : Webmaster deneyimi diyebilirim. Artık herkes google’ın güncel ve özgün yazılar/haberler/bilgiler sevdiğini gayet iyi biliyor. Başka bir yerden kopyalanan içeriğin de değerini biliyor. Bu yüzden internette olmayan yazılar yazmaya başlıyorlar. Kimisi ansiklopedilerdeki bilgileri sitesine ekliyor. Ve internetteki bilgiler artıyor. Yani google interneti geliştiriyor. Veya özgün olması için insanlar edindikleri tecrübeleri bloglarında (günlük) paylaşıyorlar. Bu da bilgiyi arttırıyor.

Bazen bir problem veya hata ile karşılaşınca internette ararız. Bulamayınca forumlarda konu açar sorarız. Ve bilen biri cevaplar. Bilgi böylece yine artar. Başkası aynı sorunu aradığında hemen bilgiye ulaşır. Google sayesinde bilgi arttığının bir göstergesi de bu.

Google olmasa bu paylaşımlar olmaz mıydı?

1. Diğer arama motorları belki bu kadar iyi çalışmayacaktı ve site sahipleri arama motoru dostu sitelerle uğraşmayacaktı. Yani bilgi paylaşımı olsa dahi bulmak zor olacaktı.

2. Web dünyasında önceden sayfa uzantılarına dikkat edilmezdi. Örnek: /php=2 veya ref=content /content/category/p234.php vs vs. Şimdi ise google dostu siteler yapmak için webmasterlar birçok teknik geliştirdiler.  Etiket sistemleri çıktı.

Projeler ,reklamlardan kazanma yolları, ziyaretçi çekmek için kaliteli makaleler gibi birçok yenilik yine google sayesinde oldu.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap