Teknoloji

Google’a Birşeyler Oluyor

google kurumsallaşıyor6 Mayıs 2010 dan itibaren Google2da ciddi bir değişim başlamış. Ben bu değişimi Hasan Yalçın’ın şuyazısı mailime düşünce haber aldım. Google gölgeli ve parlak duran logosunu kurumsallaştık diye bağıran bir logo ile yenilemiş. Daha canlı renk tonlarının da kullanıldığı fark ediliyor.  Ayrıca sayfalandırma bölümünde de gözle görülür bir yenilik var.

google sayfalandırma tasarımında değiştiKabartma tekniğinden sıyrılıp daha net bir tasarıma büründüğünü söyleyebilirim. Bunun yanı sıra ara butonları da çok daha net ve ciddi bir havaya bürünmüş. Ekran klavyesi yeniliğinden bahsetmiyorum bunu zaten herkes fark etmiştir.

google daha fazla araçDeğişiklikler sadece tasarım odaklı olmamış.Navigasyonu biraz daha pratikleştirmişler.  Yandaki resimde de gördüğünüz gibi bir arama yaptığımızda hemen sağ kısımda Google Her Şey bloğu açılıyor. burası sayesinde arattığınız kelimeyi istediğiniz şekilde filtreleyip daha hızlı sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Hızlı bir şekilde ilgili görselleri , paylaşılmış videoları, yapılan haberleri, varsa kitapları,kelimeniz ile ilgili günlükleri ve tartışma kısımında da kelimenin geçtiği forum konularını görebiliyorsunuz.

Ayrıca daha fazla araç diyerek güncelleme zaman aralığını seçmeniz ve görünüm seçeneklerine ulaşmanız mümkün.

Kısaca değişime google’da ayak uyduruyor diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

3 Yorum var.

Yorum Yap