Hayattan

Hepsiburada.com Alışveriş Rezaleti

Çok şikayetçi biri olarak tanındığım günlüğümden anlaşılıyor. Milletimiz alışmış boşver demeye. Hakkınızı arayacaksınız ki başkalarınınki de yenmesin. Bu sefer ki şikayetim biraz eski. Ali Kemal Kabul’ün yüzünden başımıza geldi tabi bunlar. Abi bana bir taşınabilir hdd lazım sen seç al dedi. Bende araştırdım ,inceledim derken Seagete firmasının yeni ürünü Seagate Replica’yı seçtim. Hem deneme fırsatı da yakalayacaktım. Malesef bir türlü ürün kargoya verilemedi.

07.10.2009 tarihinde siparişimi verdim. Aşağıdaki resimde de görülüyor.

hepsiburadasiparis1Daha sonra aradan birkaç gün geçti. Normalde kargoya veriliş süreci 3 iş günüymüş. Hepsiburada.com üzerinde bu yazıyor. Daha sonra kendilerine destek sistemleri üzerinden bir mesaj attım. Tedarik sürecinin ne kadar olduğunu ve üründe şifreleme özielliğinin olup olmadığını sordum. Aldığım yanıt resimde görülüyor. Hepsiburada çalışanları kesinlikle titizlikle okumuyorlar mesajları 2 sorudan birisinin yanıtı eksik.Soru cevap ilişkisinde ne kadar yetersiz oldukları açıkca görülüyor.

hepsiburadasiparis2

15.10.2009 tarihinde ürünümün 8 gündür gelmediğini belirttim. Telefonla da arayıp görüşmüştüm. sonuç çıkmadı tabi. Bunun üzerine bu mesajı attım ve oyalamaya yönelik bir yanıt verildi yine. 1 gün sonra tekrar mesaj attım firma ile görüşüp neden konuyu çözmüyorsunuz diye. Verilen cevap şöyle: Ürün bize ulaşır ulaşmaz kargoya vereceğiz. Soruyorum size : Orası bakkal Veysel in dükkanı mı? Gelir gelmez göndereceğiz ne demek? Stoğunuzda olmayan bir ürünü hem satmaya kalkın hem de ne zaman geleceğini bilmeyin. Müşteride enayi olduğu için bekleyecek tabi. Bazı arkadaşlar şunu diyebilir: “Çoğu firma stok usulü çalışmaz.“ Doğrudur. Ama çalıştığı toptancıdan bilgi alır ,iletişim halindedir. Firma da ürünün olmadığını benim sayemde yeni öğreniyorlar muhtemelen. Bu ürünü o tarihte satan tek firma Hepsiburada idi. Yeni bir ürünün satışı böyle mi yapılır? Elinde olmayan ürünü bekletip satmaya çalışıyorlar apaçık ortada. Resimlerdeki mesajlarda zaten oyalama taktikleri görülüyor.

hepsiburadasiparis4

Daha sonra biraz daha bekleyelim dedim. 16.10.2009 tarihinde saat 15:45 de mesaj attım. Tam 9 gün geçmişti. Bir yandan da Ali Kemal sıkıştırıyor tabi. Mesajda daha ne kadar bekleyeceğimi,iptal sürecinin ne kadar olduğunu,stoklarında olmayan bir ürünü neden satmaya çalıştıklarını sordum.

hepsiburadasiparis3

Onlar ise bana temin için öncelik verdiklerini söyledir. Sanki ben onlara öncelik verin dedim. 9 gündür ben mesaj atmasam hiç bir hareket yapmayacaklardı. Kendilerinin 3 günü geçtiğinde durumu belirtmeleri gerekirken sürekli ben sıkıştırıyorum. Hepsiburada gibi bir firmanın takip süreci içler acısı. Bu mesajda da sorularıma yanıt yerine kaçamak ve oyalatıcı cevaplarla savuşturmalar oldu. Ayrıca yukarıdaki 2 resime bakın otomatik cevap atmışlar sadece. Okumakda yok. Bir süre idare etsin  şeklinde saçma bir düşünce tarzları var.

Yine aynı gün saat 15:49 da tekrar mesaj attım. Sürekli otomatik özür mesajı atıyorlardı. İstediğim yanıtı vermiyorlardı. İptal sürecini sordum. Yukarda da gördüğünüz gibi iptal sürecinden bahsetmek yerine pazartesi en geç gönderileceğini söylemeyi tercih ettiler. Asıl bombayı en sonda söyleyeceğim. Rezalet neymiş görün. Devam ediyorum..

Ayın 18′nde bir mail attım. Mail şöyle:

———————————————————————————————————–

18.10.2009 15:55:48 tarihli sorunuz ;

Pazartesi kargoya verilemzse siparişi iptal edin. Ayrıca ilk mesajımda iptal ile ilgili soru sordum geçiştirdiniz. soruya uygun yanıt vermiyorsunuz.

Gelen cevabın saçmalığını anlamak zor değil:

Sayın Mehmet Emre Baş, 19.10.2009 Pazartesi

3 iş günlük temin süresi geçmiş olan ürününüzün bize ulaşması ile ilgili mağaza departmanımız gerekli işlemleri yapmakta olup alternatif temin edilme planlamaları da yapılmaktadır. Aciliyetiniz ilgili mağaza departmanına bildirilmiş olup önceliğiniz gözönünde bulundurulacak ve mümkün olan en kısa sürede ürün gönderiminizin yapılması yönünde çalışılacaktır
Siparişinizdeki ürünün kısa süre içersinde tedarik edilmesini beklemekteyiz.

Yaşanan bu gecikmeden dolayı siz değerli müşterimizden bir kez daha özürdileriz.
Saygılarımızla…
—————————————————————————————————————————-
Daha önceki maillerdeki otomatik cevabı gönderiyorlar. Cevap pazartesi günü geliyor. Ben Pazartesi kargoya verilmezse iptal edin diyorum. Firma yetkilisi ise otomatik mesaj gönderiyor.Zaten o gün pazartesi siparişi iptal etmeleri gerekirken ilgisiz otomatik bir cevap geliyor. Sanki karşılarında salak var. İnsanlara yaptıkları muamele ortada.

20.10.2009 Salı günü panelden siparişi iptal ediyorum. Tabi aldığım ürünün ücreti kredi kartına yansıyor. Bu zamana kadar tam 13 gün geçti. 13 günlük bir oyalama planı üzerine kurulmuş satış taktiklerini izledik. Daha sonra mesaj attım iade ne zaman yapılacak diye.

hepsiburadasiparis5Aynı gün iadenin yapıldıklarını söyledilar. Ama Akbank müşteri hizmetleri aradığımda hiçbir iade olmadığını gördüklerini söylediler. Yukardaki mesaja bakarsanız 25.10.2009 da mesaj atıyorum 2 gün sonra yanıtlıyorlar. Hata üzerine hata bir firma. İlk defa bu kadar kötü yanlarını görüyorum.

Şimdi ise bomba haberi açıklıyorum:

Aradan bir gün geçti tekrar hepsiburada.com’a girdim. Seagate Replica sayfasına baktım. Bir de ne göreyim !!!! Ürün “30.10.2009 tarihinde stoklara girecek” şeklinde not düşülmüş. Şok oldum. Bu kadarına da pes. Ayın 30′nda stoğa girecek ürünü ayın 7 sinden beri bana satmak için oyalıyorlar. Beklemiş olsam 23 gün sonra bir de kargo süreci uzadığını düşünürsek 25 gün sonra vereceklerdi.

İşte Hepsiburada.com gibi büyük bir firmanın yaptığı rezillik. Müşteri hizmetleri,ticaret anlayşı ortada.

Ali Kemal de bu yaşadıklarımı okur da hak verir inşallah .:)

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

23 Yorum var.

 • Yaşadığınız sorun için üzgün olduğumu belirteyim. ben hepsi buradadan yaklaşık 3 bin TL lik bir alış veriş yapmış bulunmaktayım. son olarak senin ki gibi bir hard disk aldım ve diğer ürünler bozulabilecek ürünler değildi gecikmeli falan elime ulaşmıştı ama son aldığım harddisk de yaşadığım sorun ağzınızı açık bırakacak cinsten… harddisk bir ay sonra arızalandı ve garantiye gönderdim. inanır mısınız tam 2 ay 19 gün sonra yeni harddiski elime alabildim… elimde gerekli yerlere gönderilmiş dilekçelerim herşeyim var. BURADAN SÖYLÜYORUM, HEPSİBURADA.COM YANİ D-MARKET A.Ş TAMAMEN SATIŞ ENDEKSLİ MÜŞTERİYE ÜRÜNÜ SATTIKTAN SONRA UMURSAMAYAN BİR TİCARET ŞİRKETİDİR: İNTER ÜZERİNDEN ANLAŞMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN OLABİLDİĞİNCE SİZİ ERTELİYORLAR VE EN ÇOK KARI ETMEK İÇİN ÇABA SARF EDİYORLAR ZATEN ARAYIP DA ULAŞMAK ÇOK ZOR.

 • lanet olsun bu siteye suan bende bu sorunu yasıyorum 9 gün sonunda tedarik ettikklerini iddia ettikleri ürünü 12. günde bi anda tedarik sürecinde gösterdiler tam bir dolandırıcılık resmen dalga geçiyorlar ve mesajlar aynı bu şekilde fakat hukuki yollara başvuracağım başkalarına da aynı şekilde davranamasınlar diye

 • Hani yani yanlış anlama ama projeye para yok taşınabilir diske 250 tl çıkartıyorsun. Kadıköy yakın değilmi sana? bir sürü bilgisayarcı var. Kendin kaşınıyorsun sürekli haha

 • Hepsiburada.com artık türkiyenin en çok şikayet alan alışveriş sitesidir. Türkiyede internet bu kadar yaygın değilken iyiydiler. Ama ayak uyduramadılar. Artık gelen siparişleri kaldıramıyorlar. Toplamda 5 bin tl den fazla mal sipariş ettim ben hepsiburada.com dan. en son siparişim ise birkaç parça bilgisayar bileşeniydi. Çok büyük bir hata yapıp 6 parçadan oluşan bir sipariş verdim hepsiburada.com’a. Üstelik parasını peşin para havale ile ödedim. 3 gün geçti hala ses yok. Bakıyorum bazı ürünler çıkışa hazır yazıyor bazıları tedarik sürecinde. Aradım çıkışa hazır olanların gönderilmesini istedim. Neyse gönderdiler çıkışa hazır olanları. Ama gel görki tüm parçaların takılacağı bilgisayar kasası tedarik sürecinde. Bekledim bekledim tam 1 hafta geçti artık sabrım kalmadı aradım dedim iptal edin kasayı para iadesi yapın. Neyse yaptılar. Aradıktan 3 gün sonra paramı geri aldım. Gittim eksen bilgisayardan kasanın aynısını aldım. Taktım tüm parçaları monte ettim power tuşuna bir bastım bir de ne göreyim anakarttan gelen 3 tane bip sesi. Aldım anakartın kitapçığına baktım ne anlama geliyor diye anlamak için. Memory error yani ram hatası. Bilgisayara hepsiburada.com dan aldığım 4 gb soğutuculu hi-level marka ram takmıştım ve bu ramin arızalı olduğu anlamına geliyordu. Eksen bilgisayardan 3 saatte teslimat seçeneği ile 2gb DDR3 kingston marka bir ram söyledim. Ram geldi bilgisyara taktım şak diye çalıştı. Evet hepsiburada bana arızalı ram i kakalamıştı resmen. Fiyatı da 97 tl idi bu arızalı ram in. Paketinden çıktığı gibi arızalı olduğu için dedim geri göndereyim hemen yenisiyle değişim yaparlar. Sonuçta arızalı geldi. Geri gönderdim yurtiçi kargo ile. ertesi gün kargodan takip ettim baktım ulaşmış ellerine. Aradım dedim ne zaman gönderiyorsunuz yenisini net bir cevap alamadım. İşte efendim incelemeler devam ediyor size haber verilecek. Neyse dedim 3 gün geçti hala ses yok. Tekrar aradım (bu aramalarda en az 8 dk telefonda bekletiliyorum, bazen açılan telefon yüzüme kapatılıyor) dedim nerde bu RAM, bir de ne duyayım paketinden arızalı çıkan rami sanki kullanılmış da sonrada bozulmuş bir ürün gibi servise göndermişler ve bana en az 10 gün daha süreceğini söylüyorlar. Ya bu alt tarafı bir ram. Tamiri olmaz. Ben hayatımda ram tamir eden birini görmedim. Bilgisayara taktığın gibi arızalı olduğunu anlarsın. Bu televizyon değil ki 15 gün serviste tamir görsün. Üstelik hiç kullanmadım. Arızalı mal göndermişler bir de 15 gün bekle diyorlar. Sinirimden kapattım telefonu. 1 hafta geçti hala ses yok. Yazdığım mesalara cevap verilmiyor, verilen cevap en az 1 hafta sonra geliyor o da sırf cevaplamak için yazılan sorunla uzaktan yakından alakası olmayan klişe laflar. Tekrar aradım dedim paramı iade edin bu kadar beklemek zorunda değilim. İade edin parayı hiç değilse gider başka yerden alırım ram i. Tamam edicez dediler. Para falan yok ortada. Tekrar aradım 2 gün sonra. Yine iade edin dedim yine tamam edicez dediler yine iade etmediler. 2 gün sonra tekrar aradım iade edin yoksa yasal yollara başvuracağım dedim tamam iade edicez dediler. Ertesi gün bir baktım ürün servisten dönmüş yazmışlar. Kimbilir ne zaman döndü de ben o kadar bastırınca para iadesi yapmamak için servisten dönmüş yazdılar. Belki de hiç servise gitmedi kim bilir. Şimdi servisten döndü yazan ürün 2 gün geçmesine rağmen bana kargolanmıyor. Ya beni susturmak için asılsız bir şekilde servisten döndü yazdılar ya da inadına göndermiyorlar. Paramı da geri alamıyorum ürünü de. Lanet olsun hepsiburada.com a. Rezalet bir hizmet gerçekten. Bir daha hepsiburada dan birşey almak mı, allah korusun. Ülkedeki son mağaza orası kalsa yine almam. Resmen kukla ettiler. Faturama baktım toplamda 243 dk telefonda konuşmuşum hepsiburada.com ile. Bunun yaklaşık 200 dakikası da telefonda beklemekle geçmiştir. Artık buradan alışveriş yapıp yapmama konusunda seçminizi de size bırakıyorum.

  • Yazdıklarınızı soluksuz okudum. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Ticket sistemleri dediğiniz gibi tamamen oyalama üzerine. Gittigidiyor dan alsanız en azından kontrol ettikten sonra onay vermeden paranız gitmiyor. Bu tip yerler büyüdükçe ekiplerini de büyütmüyor o nedenle bu haldeler. Nasılsa müşteri dertleri yok.

 • merhaba
  ben de hepsiburda.com’dan ilk ve son kez alisveris yaptim.bir ayakkabi siparisi verdim,siparisin gelmesi sitede belirtilen sureden 10 gun fazla surdu! ayakkabi elime ulasti fakat numara olmadi.ben de gerekli evraklari hazirlayip numara degisimi icin iade ettim.(bu arada e-mail ile bilgi almam hep 1 hafta gecikmeli oluyordu)Iade ettikten sonra kargonun kendilerine ulasip ulasmadigini telefonda kontrol ettim(ki her tel. gorusmesi icin en az 30 dak bekledim) ve ulastigi bilgisini aldim.Ayrica ayakabinin degistirmek istedigim numarasinin da ellerinde oldugu onayini aldim(37 gonderip 36 istedim).Bana hemen yollayacaklarini soylediler.Neyse ki aradan 1 hafta gecti haber yok,mail yok,mesaj yok.Tekrar aradim ve gorustugum mt bana 36 numarasinin olmadigini soyledi.Ben kendisi ile tartisirken bir yandan da sitede ayakkabinin durumuna bakiyorum,ayakkabanin fiyati 4 katina cikmis ve 36 numarasi da var! Tum bunlari ayne mt ile paylastim, beni 20 dak telde beklettikten sonra bir yanlislik oldugunu aslinda 36 numarasinin oldugunu ama sistemdeki bir sorundan dolayi gozukmedigini soyledi.Ben tekrar numaranin bana gonderilecegi onayini aldim ve teli kapadim.1 hafta sonra e-mail ile bir hediye ceki aldim.Neden bunu aldigimi ogrenmek icin aradigimda baska bir mt 36 numarasinin olmadigini soyledi(saka gibi!).Olanlari kendisine aktardim(bu arada sitede hala 36 numara duruyor ve sepete ekleniyordu)ve numaranin sitede gorundugunu, eger cozum bulamayacaksa bir ustu ile gorusmek istedigimi soyledim.Bu istegim reddedildi.Tekrar uzun bir tartismadan sonra bana sorunun kendilerinden degil saticidan kaynaklandigini,saticinin iadeyi kabul etmedigini soyledi.Ben de kendisinden saticinin iletisim bilgilerini istedim.Cevap tabi ki olumsuzdu: Satici bilgilerini paylasmak yasak!!! Telefonu kapadim.
  Usenmeyip ayni marka ayakkabi satisi yapan bir magazayi arayip ihracatci firmanin telefonunu aldim.Firmada bir yetkili ile gorustum.Bana hepsiburda.com ile 1 senedir calismadiklarini ve hepsiburda.com’un 1 sene once kendilerinden aldigi mallari stoklamis oldugunu, kampanyalari bagimsiz yuruttugunu soyledi.Bu nedenle numara degisimi ile hic bir ilgilerinin olamayacagini da ekledi.Bunlari duyduktan sonra bu firmadan (resmi firma adi d-market olmali) daha da nefret ettim.Mecbur birakilarak,istedigim numaranin ellerinde oldugunu bile bile hediye cekini kabul ettim.Kendilerini son bir kez arayip, yaptiklarinin ahlaksizlik oldugunu, ayakkabi iadesini kabul etmeyip hediye ceki yollamalarini tek nedeninin de ayakkabinin fiyatinin 4 katina firlamis olmasi oldugunu soyledim.Saticilari ile gorustugumu de soyledim.Tum bu sozlerime ragmen aldigim cevap : “kusura bakmayin bizim yapabilecegimiz bir sey yok “oldu.oturup dusundum dava acsam diye ama ne avukata verecek param var ne de mahkemelerde tuketecek zaman ve gucum;vazgectim.iste boyle…burasi dedikleri gibi Turkiye.Gozunuzun icine soka soka sizi aldatiyorlar ve cogu zaman oldugu gibi oylece kaliyorsunuz.Kac kisiye ulasirsam o kada mutlu olacagim.Lutfen bu ahlaksizlar ile alisveris yapmayin.

 • bundan yaklaşık 1 sene kadar önce hepsiburada.com dan philips bir monitör almıştım. 1,5 ayda ana avrat kalmamış bir şekilde ancak alabilmiştim.

  1 senedir alternatif siteleri kullanıyordum alış verişlerim için. dün yine aklım ne dediyse girmiş bulundum. fiyatıda uygundu bilgisayar masası sipariş ettim. “BU FİYATA İŞTE SON ŞU KADAR ÜRÜN” yazanlardan özellikle hızlı gönderi olduğuna dikkat ettim. sipariş verdim. bugün elimde olmasını beklerken ürün gelmedi. akşam siparişlerim sayfasına baktım. “TEDARİK SÜRECİNDE” yazıyordu.

  HÖNG!!!

  Sitedeki süper hızlı gönderi yazısının üzerinde çıkan yazı.

  http://img94.imageshack.us/f/ekranalntsye.png/

  Ne yazık ki tekrar aynı hatayı yaptığımı anladım.
  Hemen aradım MÜŞTERİ HEZİMETLERİ numarasını. Abartmıyorum 40-45 dakika rahat sürdü. Artık şikayetten feleği şaşmış bir bayanın ses tonunu o an anladım. İşte bildiğiniz klasik süreçler şipariş numaranız cart curt zırt bırt. Bu üründe “SÜPER HIZLI GÖNDERİ” yazıyordu üzerinde de en geç 24 saat içinde kargolanır yazıyordu diyorum. İthalatçı firmanın yapmış olduğu bir kampanyadır. ÜRÜN EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜNDE kargoya verilecektir. HOPPALA…

  ürün yarın elimde olmayacaksa sipariş iptal edelim hemen diyorum. 3 iş gününde kargoya verilecek diyor hala. nitekim iptal ettim.

  AMAAAAAAA..

  ücret kredi kartından tahsil edilmiş bakalım ne zaman iade olacak.

  BİN KEREEE TÖVBEEEEEEEEEEEEE…

  Yarabbim yüksek miktarda alanlara YARDIM ETSİN..
  KALIN SAĞLICAKLA.

 • yukarıdaki yazıma istinaden.
  bugün 03.02.2011 tarihinde zil çaldı karşımda ups kargo görevlisi. iptal edilen siparşimdeki bilgisayar masasını getirmiş. müşteri temsilcisi ile şu numaralı ürününüzü iptal ediyorum onaylıyormusunuz aşamalarını halletmiştik hani iptal!!! Oysaki ben sipariş iptal edildi diye başka bir firmadan aldım 🙂 oldumu 2 tane bilgisayar masası.

  REZALET REZALET REZALET…

 • Almayacaktım ama bazı yazılarda iadenin aylar sürdüğünü bazılarının hiç yapılmadığını okudum. En azından kendim internetten satar paramı kurtarmış olurum diye düşündüm. Paranla rezil olmak demek bu olsa gerek 🙂

  almak isteyende olursa ahmetturanurhan@gmail.com mail atabilirler. istanbul/küçükçekmece’deyim.

 • üstün zekalılar 6ay önce satın almış olduğum cep telefonu faturasının imei numarasından onaylamamışlar doğru düzgün kullanmadığım telefon 6. defa arıza yaptı değişim için servise başvurunca faturayı düzelttirmem gerektiğini söylediler kaç tane mail attım ama hepsiburadadan hala çık yok 2006 yılından beri alışveriş yapıyorum ilk defa ciddi servislik bir işim oldu ondada rezil ettiler yok artık 3-5 fazla verip dışardan alırım bu tür ürünleri zaten sattıkları çoğu üründe ne seri numarası nede garantisi onaylı ürün arıza verdimi uğraş babam uğraş tek dertleri satış yapmak ondan sonrası hizmet sıfır geçmiş yıllarda bozulan ürünler için başvuru yaptığım Teknosaya çok özendim biraz pahalı ama satış sonrası hizmet Türkiye standartlarına göre çok iyi

 • benimde başıma şu geliyor :

  13 şubat 2011 de iki ürün sipariş verdim

  16 sına kadar günlük takibimi yaptım internetten ve karşıma çıkan yazı “Ürünleriniz paketleme işlem sırasına alınmıştır” bu oldu. ürünlerin engeç 3 iş günü içinde kargoya verileceği yazılmış. bende 4üncü gün aradım bana “hemen ürünlerinizin kargoya teslimi için kayıt oluşturuyorum” dendi.

  ertesi gün baktığımda hala aynı yazıyla karşılaştım ve tekrar aradım yine aynı şeyler söylendi. bende dünde bunları söylemişlerdi dedim ama elimden bişey gelmediği için telefonu kapadım.

  ertesi gun yine kargoya verilmediğini gördüm aradığımda türlü yalanlarla -önceki aramalarımda olduğu gibi- yapılanın hataları olduğunu en kısa zamanda düzeleceğini söylediler.

  en son şu anda baktığımda (19 şubat 2011 cumartesi akşamı) ürünün bir tanesi kargoya verilmiş ki bu ürün (“süper hızlı gönderi sadece burada, siparişiniz 24 saat içinde kargoda) başlığı altında satılıyor.

  diğer ürünün neden kargoya teslim edilmediği hakkında sorularıma ise “departmanda sorunlar vardı, vs.” gibi ezberlenmiş cevaplar aldım. bunun üzerine müşteri hiz. artık konuşmak istemediğimi ve yetkililer ve sorumlularla konuşmak istediğimi söyledim ama bunun mümkün olmadığını söylediler.

  üstelik yaptığım telefon görüşmeleri aldığım ürüne ödediğim ücreti aşmıştır eminim…

  en geç 3 gün içerisinde kargo sözü veren bu şirket biz tüketicileri istediği gibi sallama hakkını nereden buluyor. o zaman herkez yazar yok 2 saatte kapında 8 ssatte şurada burada.. bu işler nasıl yürüyor. denetimi nasıl sağlanıyor. bu suç değilmidir. ve bunun hesabını kim verecek?…

  ve bu gün 22sübat ve ürün hala kargoya telim edilmemiştir.

 • “Dinsizin hakkından imansız gelir” cümlesi ile yola çıkalım. Tanımadan bilmeden kişileri sallama hakkını kullanan bu firmayı savcılıkta 122 dosyayı kapattırmış olan ben yarın itibari ile davaya veriyorum. 122 adet hakkımdaki suç duyurusunu kapattırdım bugüne kadar kimse ile davalık olmamıştım bakalım hepsiburadanın açıklaması ne olacak saygılarımla .

   • AmacDizayn aslında senin beni r10dan az çok tanıman lazım .. Herneyse geçmişten çıkan ufak tefek yanlış anlaşılmalardan dolayı arkadaşlar savcılığa vermiş yetersiz delil ve zincirlemeye döküldü dosyalar savcı karşısında .. 🙂

 • Yaklaşık 1 yıldır hepsiburada.com sitesinden zaman zaman alışveriş yaparım, genelde verdiğim siparişler geç tedarik edilir ve kargoya geç verilir ama yine de sabır sınırları içinde gönderiliyor.Fakat yaşadığım son olay bu firmanın ve çalışanlarının ne kadar ciddiyetsiz ve işini bilmeyen olduğunu kanıtlıyor.
  Son alışverişimde 8 bilgisayar parçası siparişi verdim, 2 gün ONAY SÜRECİNDE bekledi, 4 gün TEDARİK SÜRECİNDE bekledi, 8 gün SİPARİŞİNİZ ÇIKIŞA HAZIR sürecinde bekledi.Mesaj attım madem ki çıkışa hazır o halde neyi bekliyorsunuz dedim, paketleniyor dediler.Paketleme 8 gün mü sürüyor dedim cevap yok.Ağzımı bozdum tekrar mesaj yazdım cevap yok.Bir mesaj daha yazdım ben paketleme filan istemiyorum 24 saat içinde göndermezseniz ben vazgeçiyorum siparişlerimin tamamını iptal edin dedim.Bana gelen cevap aynen bu: XXX ADLI ÜRÜNLER (5 parça) TEDARİK EDİLEMEDİĞİ İÇİN TALEBİNİZ ÜZERİNE SİPARİŞİNİZ İPTAL EDİLMİŞTİR.Peki madem ki tedarik edemedin o halde neden beni kandırarak ürünleriniz paketleniyor diye 8 gün bekletiyorsun?Adamlar ürünü tedarik edemedikleri halde PAKETLENİYOR diye beni 8 GÜN KANDIRDILAR.Sonra da tedarik edemedik diyorlar.Bu arada ben tüm siparişlerimin iptalini istemiştim ama tedarik edebildikleri 3 parçayı ertesi gün kargoya vermişler.Tekrar mesaj yazdım, ben siparişlerimi iptal etmiştim neden kargoya veriyorsunuz dedim cevap yok.Neyse kargo geldi ben geri iade ettim 3 gün sonra yine gönderdiler, ben onlara onlar bana ben onlara onlar bana 20 gündür paslaşıyoruz, ürün de zaten gide gele kargo arabasında bozulmuştur.Kısacası paramızla rezil olduk.

 • Hepsiburada.com dan bir netbook aldım.Kutusundan çıkarıp kullanmaya başlayınca klavyesinde raız olduğunu gördüm.BACKSPACE tuşu sürekli yerinden çıkıyordu.Ayrıca 9 tuşu da defolu görünüyordu.Daha yeni kullanmaya başladığım bir üründe böyle sorunların olması canımı sıktı.Hemen telefon açtık.Gayet kibar bir şekilde ürün değişimi ya da iadesi önerdiler.Değişimi tercih ettik.Tamir istemiyoruz dedik.Geri gönderdik.Onbeş gün sonra dalga geçer gibi aynı ürünü hiç bir şey yapmadan geri yolladılar.ASUS servisi de kullanıcı hatası diye not düşmüş.Ulan daha paketinden çıkardık aleti bismillah tuşa dokunur dokunmaz yerinden attı.Şaka gibi,tuzak gibi ya.Ürünü sırf değiştirmemek için utanmadan kullanıcı hatası yazmışlar bir de.Kesinlikle bu siteden alışveriş yapmayın.Resmen paranızla rezil olursunuz.Ben sipariş vermeden önce buraları okumadığım için kafamı duvarlara vuruyorum.Bir daha Hepsiburadanın adını bile duymak istemiyorum.Tüketici Hakları Hekm Heyetine şikayet yazdım.Beklemekten sıkıldım artık.Sorunu çözmedikleri gibi sürekli oyalıyorlar.

  • Aslında aldığınız gibi kargo görevlisinin yanında açsaydınız ya da paketten çıkarırken video çekseydiniz hiç böyle oyalama yapamazlardı. Ama nereden bileceksiniz ki böyle birşey başınıza gelsin….

 • Firmayı bu gün 14. kez aradım 10 dakika telefon beklemesinden sonra ulaşabildim.
  Ve müşteri hizmetlerine ürünümü neden göndermediğini sordum. Herzamanki cevap olarak aciliyetinizi bildiriyorum dediler. Bende: durun birdakika hiç birşey bildirmeyin hep aynı şekilde geçiştiriyorsunuz. Bana daha yetkili yardımcı olabilecek birini bağlayın dedim. Öyle bir sistemimiz yok ben aciliyetinizi bildiriyorum dedi (20 gündür aldığım cevap) Buraya şikayet yazdım. Aşağıda mail ile bilgilendirildiğim yazıyor. Doğru bilgilendirildim. Otomatik cevap olarak bilgilendirildim. Onlara yazdığım 11 mesaja cevap verdikleri gibi. Ürünlerim paketleme aşamasında bekliyor hala. Bakalım bu işin sonu nereye varacak. hiç bir kolaylık istemiyorum. İstesemde kolaylık sağlayacak kimse yok. Ürünün parasını ödedim ama elimde ürün yok. ve 20 gündür oyalanıyorum. Kendilerini dava etsemde nasıl olsa elime bir şey geçmeyecek. Yani anlayacağınız paramızla rezil olduk ve yapacak hiç bir şey yok.
  Hepsiburada dan yetkili biri arayacaksa telefon numaram 0533 547 79 19. Yok müşteri hizmetlerinden arayacaklarsa hiç aramasınlar.gerek yok aramalarına. Diyecekleri kelime: Aciliyetinizi kayıt ediyorum.Sipariş Numaram:64063466 Kullanıcı Adım:Metinka76@hotmail.com Bana maille de hiçbirşey yazmasınlar. Otomatik cevaplarından sıkıldım.

 • Vallahi yazıklar olsun… DvD koleksiyonerim ve hepsi buradadan uygun fiyata sattıkları için onlarca kez alışveriş yaptım. ürünlerde gecikme olmasından başka bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. 18 temmuzda televizyon siparişi vermeye çalışırken sistem kilitlendi. Yaklaşık 3 dakika sayfayı bekledim düzelmeyince backspace yapıp tekrar sipariş vermeye çalıştım. Fakat bu sefer bakiyeniz yetersiz mesajı aldım. Bankayı aradım ki ne göreyim… 1598.88 tl hepsiburada.com tarafından çekilmiş! ortada sipariş yok… hemen müşteri hizmetlerine mesaj attım. 1 haftadır cevap yazmadılar. 2 kere zar zor müşteri hizmetlerini telefondan düşürebildim. ikisinde de parayı iade edeceklerini söylediler… para hala yok… Şimdi birde hesap kesim tarihi geliyor. Keriz gibi almadığım ürünün taksidini ödeyeceğim. Böyle bir rezalet yok.. Şimdi tüketici haklarına başvuracağım bakalım kabul edecekler mi. Bu kadar arsızlık olmaz…

Yorum Yap