Kafama Göre

Hikmet Türkyılmaz ve Değişim

Bu yazımda değişimden bahsetmeye karar verdim. Hani klasik bir felsefe vardır : “Değişmeyen tek şey değişim” Aslında gereksiz bir felsefe. Değişimin değişmeyen tek şey olduğunu bilmek çok da önemli değil. Kendi içimizde neler değişiyor, nereye gidiyoruz,hangi aşamalrı geçtik bunlar daha önemli. Kısaca biz değiştik mi…

Peki sevgili hemşom Hikmet’in bu değişimle omuz omuza gelmesi nasıl oldu , nerden çıktı Hikmet geçtiğimiz günlerde üstüne bir sorumluluk aldı. Yeni ama zor bir sorumluluk… Öncesi ve sonrası ile bir insana baktığınızda , sorumluluk aldığında ki değişim ona notunu verdirir. Önceden sorumlu ise ama sorumluluk almıyorsa ,aldığında farkı göreceksinizdir. Belki daha önce onu bu şekilde görmemişsinizdir.

Birşeylerin yükümlülüğünü almak kolay olmadığı gibi hakkını vermek de bir o kadar kolay değildir. İşte hemşom hakkını veren yiğitlerden (koçum benim) Sorumluluk duygusu ona iltimas duygusuu tamamen ezdirmiştir. Torpillerle dolu bir dünya artık hikmet için yoktur. Olması gereken bu zaten. Dostluk da dostun lider ise veya yöneten ise ondan sana iltimas geçmesini beklememek lazım. Nasıl olsa dostum sorun yok mantığı aslında dost olmadığınızı anlamanıza yardımcı olur. Siz de yönetilenler gibi aynı düzende ilerlemelisiniz ki dostunuza seçim noktasında zorluk çıkarmayın ve onu üzmeyin.

Lider iseniz olması gerektiği gibi bunu yapın. Alt ve üst dengesini çok iyi ayarlayın. Bir kişiye göz yummak liderliği sarsacak en korkunç devrimdir.

Başarılar hemşo…

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap