Hayattan

Kablolu İnsanlar

Kablolu bağlantı veya kablosuz ağ terimlerini çokca duymuşuzdur. İnsanlar da mı kablo ile çalışıyor diyorsunuzdur şimdi   Bursa dason zamanlarda bindiğim otobüslerde dikkat ediyorum herkesde bir kulaklık veya mp3 çalar müzik dinliyorlar. Vurdumduymaz bir havadalar… İki arkadaş yan yana oturuyor sohbet edeceklerine beraber müzik dinliyorlar. Robotlara yaklaşmaya başladık. İletişimsiz toplum örneği.

İlk bakışta “ya 2 kulaklıktan da ne olur” diyorsunuzdur.Herşeye kulak tıkıyoruz. Artık kulaklıklar var , kulaklık tıkıyoruz olan bitenlere… En basitinden bir genç müzik dinleyerek dışarıya bakıyor ve bir yaşlı geldiğinde sanki duymamış görmemiş gibi davranıyor. Bazı değerlerimizde bu kablolar ile gidiyor.. Herkesin elinde telefon şu şarkıyı biliyor musun bu yani çıktı nidaları. Peki senin dünyadan haberin var mı?

Duyarsız,duygusuz bir gidişat var. Kulaklık duyarsız bırakılmanın çok ufak bir parçası daha neler neler var. Tv dizileri,maçlar ,bilgisiz yarışmalar vs vs.

Duyarsız Kalmayın!

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap