Hayattan

Lys Sonuçları ve Çıkarımlar

şaşkın lys öğrencisiBenim zamanında Öss olan üniversiteye giriş sınavı şu an Lys olarak yapılıyor. 2010 Lys sınav sonuçları açıklandı. 15 Temmuz’ açıklanan LYS sınavında kızlar yine erkeklerden daha başarılı çıkmış. 🙂 Kızlar daha düzenli çalışmalarına borçlu çoğu erkeklerde kıvrak zekalarına borçlu başarıyı.

Televizyonda Lys bölümlere göre birinciler açıklanırken şunu gördüm: Her kazanan “kazancımı düzenli çalışmama borçluyum” diyor. Şu dershaneye veya şu okula borçluyum demiyor. Yani eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşektir. Maddi imkanı olmayıp Doğu bölgesinde başarılı birçok öğrenci görebilirsiniz.

Başarının sırrı düzen ve plandan geçiyor. Bunları görüp çıkartabiliyorum ama henüz uygulamaya geçemiyorum. Uygulamaya geçtiğim an ben de başaracağım.

Bu kural sadece okulda değil iş hayatında da geçerli. Plansız bir işiniz varsa aksamalar,gecikmeler ve sonrasında iflas gelebiliyor. Yemek yeme konusunda bile düzensiz olunca ya çok şişman ya da çok zayıf ve sağlıksız olabiliyorsunuz.

Lys sınavından çıktığında ilk şu soruyu duyuyorsunuzdur: “Lys sınavı nasıl geçti? Lys sence bu sene zor muydu?” Düzenli çalışmış biri sınavda cevapları hızlıca bulabilir ve bu soruya tam istediğim gibi geçti diyebilir.

Kazananları tebrik ediyor hayatıma devam ediyorum. 🙂

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap