Kafama Göre

Önyargılı Olmayalım

onyargi1

Bu resmi gördükten sonra kimseye ” önyargılı olmayın ” denmez ama siz yine de olmayın Bugün internette gezinirken bu fotoğrafı gördüm. Malum aklıma tek birşey geldi (: Sonra ikinci resmi görünce önyargılı olmamak gerektiğini düşündüm.

Üniversiteye başladığım ilk yıllar sınıfta gördüğüm kişilerin tiplerine bakıp bunla arkadaş olunmaz,bu süper çocuk gibi yargılara varıyordum. Yurda ilk geldiğimde dostum M.Emin Perçin’i gördüğümde” bu yarma da nerden çıktı? ” demiştim O da benim için” bu kesin inek “demiş. 7 yıldır dostluğumuz hiç bozulmadı. Demek ki önyargıyı yenmek için tanışmak,tanımak,konuşmak gerekir.  Resmin ikinci halini yazımın devamında göreceksiniz….

onyargi2

Hak verdiniz mi 😀

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

3 Yorum var.

  • Benimde üniye başladığım ilk yıl baya bi önyargılıydım. Üniversiteyi kazanmanın verdiği birazda hava vardı sanırım(ama diğerleride üniyi kazanmıştı :D:D)
    Sınıf arkadaşlarıma bakıp yok bu küpeli, yok bu uzun saçlı gibi ön yargılarda bulundum. Şuan en yakın arkadaşlarım küpeli ve uzun saçlı. İnsanların tercihlerine saygı duymalıyız.

Yorum Yap