Hayattan

Ramazan İftar Çadırları…

Ramazan ayının bereketidir iftar çadırları….
Fakirlerin şenliğidir iftar çadırları…
Yoldan geçenlerin acil cıkış kapılarıdır.

11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif ayı içerisidneyiz. Bu ayın en güzel yanı da müslümanların kaynaşmasıdır. Bu kaynaşmalar genellikle iftar çadırlarında olmakta.

Fakat iftar çadırlarına gezme amaçlı,bir günde orda yiyelim amaçlı,beleşe yiyelim bugün amaçlı yaklaşılması hiç doğru değil. İftar çadırının bir amacı var. Öncelikle çadırın kurulduğu bölgede iftar vaktine denk gelmiş çalışan,yürüyen,fakir insanlar içindir. Öncelik ihtiyacı olanların olmalıdır. Sırf hava değişikliği olsun diye buralarda başkalarının hakkını da yememek lazım.

İftar vermek tabi ki çok sevap. Bu çadırları kuranlarda bu sevaptan nasiplenirler inşallah. Böyle bir bereketi farklı niyetlerle kaçırmamak gerekir. Herkes oturur boşyer varsa sizde oturursunuz. Önce kendimizi değil başkalarını düşünmek ,yardımcı olmak gerekir bu ayda.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap