Hayattan

Toplu Taşımaya Yüzde 10 Zam Yapılmış

İstanbul’da zam haberi duymasam şaşırırdım. Toplu taşımaya da yüzde 10 zam yapılmış durumda. İndirimli akbil 0.85 tl den 0.95 tlye, tam akbil ise 1.5tl den 1.65tlye yükseldi.

Asıl ilginç haber bu değil aslında. Metrobüse bindiğimizde gittiğimiz durak kadar ödeme yapacakmışız. 3 durak gidersek belli bir ücret 6 durak gidersek daha fazla ödeyecekmişiz. Saçmalık kısmı burada. Sabah 8de metrobüsten indiniz ve işe yetişmek için koştururken durup akbilinizi orada bir yere dokunduracaksınız ve 1.95tl olarak çekilen uzun mesafe ücretinden hesaplanan durak tutarı düşülecek ve akbilinize geri yüklenecek.

Bu uygulamayı bilmeyenlerden İETT bayağı kazanacağa benziyor. Telaşı olan işi olan da bunlara basmadan geçip gidecek. Köprüler satılınca da bir zam gelir. Zam zam üstüne…

Her şeye rağmen yaşıyoruz. 🙂

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap