Hayattan

Trafik Minibüsü

minibus   Başlığa trafik canavarı diyecektim ama canavar ile minibüsün eş değerliğini vurgulamak için bu şekilde yaptım.

Dün Kadıköy’den eve doğru gelirken bindiğim minübüs şöförü tam bir facia. 20 yaşlarında bir şöför. Elinde cep telefonu diğer minibüsçü arkadaşını arıyor ve benim önümden müşteri alma seni geçerim diyor. Sonra ışıklarda uzun bir kuyruk olduğundan ters yöne giriyor ve ışıkların başına kadar yaklaşıyor. Karşı yönden hızlıca bir araç gelse neler olurdu acaba?

Daha sonra basıyor gaza, bir yandan cepten diğer şöförle makara yapıyor. Giderken makaslamalar,sollamalar neler neler… Bunu geçiyor ve yan yana geldiklerinde diğer şöför bir de el hareketi yapıyor Rezilliğin bini bin para…

Sonra diğeri bunu geçiyor. E-5 de emniyet şeritinde sadece bizimli deli şöförün minibüsü var (: Hafif bir trafik var herkes ağır ağır şeridinden giderken bizim minibüsçü uyanık emniyet şeridinden basıyor da basıyor..

Böyle minibüs şöförleri varken canavara minibüs denmez de ne denir…

Trafik kurallarına uyalım,uymayanları şiakeyet edelim. Uyarmak artık işe yaramaz oldu.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap