Hayattan

Turkcell 35 Kontöre 10000 Sms

Gsm operatörlerinin çeşitli kampanyaları var. Avea nın da benzeri kampanyaları var. Turkcell in yaptığına bakarsak ; bu paketi alan biri maksimum yararlanabilmek için 100lerce boş (vakit kaybına neden olan veya tek kelimelik mesajlar) mesaj gönderecektir. Örneğin :

-Nerdesin
– napıyosun
-iyi
-tv de ne var

Bu gibi birçok boş sms gidip gelecek. Özellikle gençlerin tercih ettiği bu kampanyalar vakit kaybına neden oluyor düşüncesindeyim. Kendi üzerimde test ettim (avea her yöne 500 sms kampanyası ile). Operatörler kazanmak için milleti boşa vakit harcamaya davet ediyor. Sosyal etik açısından doğru olmayan bir hareket olarak görüyorum.

Millet olarak üretmeye ihtiyacımız varken beleş mesajları tüketmekle uğraşıyoruz. Sms alışkanlığı konuşmayı da bitiriyor. Smsle iletişime alıştıktan sonra muhabbet azalıyor giderek. Gsm operatörlerinin tekelinde olması ve konuşmadan daha ucuz olması yönüyle ilgi çekiyor.

Kurtulun gitsin !

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap