Komikçe

Türkiye’de Mühendislere Yöneltilen İlginç Sorular… :)))

1 – Yahu sen inşaat mühendisiydin di mi? – Evet?? – Baksana bu bina yıkılır mı? – Ne bileyim ben, bisürü testi var bu işin öyle karpuza vurur gibi anlaşılmaz bu işler! – Ne biçim mühendissin lan sen? -…….

2 – Bölüm ne? – Makine mühendisliği – Kaç tane kız var lan sizde ?? -……..

3 – Ne çıkacan mezun olunca? – Gemi inşaat muhendisi. – Ha, kaptan felan yani. – Yok ebe olacaz.

4 – Mesleğin ne evladım? – Kimya muhendisiyim amca. – Sabun, şampuan felan… – Yok amca öyle değil; daha bi zor.

5 – Abi senin bölüm bilgisayardı di mi? – Evet? – Ya 6 haneli icq numarası nası aliyoruz? Öğretmişlerdir size…. – (tabi tabi. okulda ders var ICQ101 diye) Ama, öğretmediler, bilmiyorum.

6 -Ne mühendisisin? -Endüstri mühendisi -Ne endüstrisi?

7 Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru: – Abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi? – Evet. – Size hacker’lik yapmayı öğretiyorlar mı, böyle bir ders var mı? – Lan, siz de tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mı? -?!

8 – Abi nerde okuyodun sen? – Makine mühendisliği – 4 yıllık mı?

9 – Ne mühendisisin? – Bilgisayar – Bu bilgisayarlar nasıl çalışıyorlar kuzum? – Içlerinde elektronik devreler var, ikili mantığa göre… – ??! – Boşver, sen tak fişi çalışır onlar..

10 – Ne mühendisisin? – Bilgisayar – Yav bizim oglana şöyle iyi bişey, oyunlu falan, toplasak kaça çıkar?

11 – Bilgisayar mühendisliğini kazandığına göre çok zeki olmalısın. – Yok ya o kadar değil. – Salak mısın yani?

12 – Emre aslanım sen makine mühendisiydin de mi? – Evet mahmut amca. – Vallahi tebrik ederim seni.. ya bu arada bizim şofben bozuldu, müsait olduun bi zaman diyodum.

13 – Yavrum inşaat mhendisi mi olacaksın sen? – Evet teyzecim. – Ayy canim benim peki iş miş bulabilecek misin çıkınca, master yapacak mısın master yapmadan da bir anlam yok artık. Mühendis kaynıyor ortalık. – …Saol ya. Bunları hatırlattın ya huzura kavuştum şimdi. Bozmasaydın ya şu güzel ortamı, daha iyi olmaz mıydı?

14 – Ne iş yaparsın sen? – Haberleme mühendisi – Yaw bu nokialarda radarın yeri tespit ediliyo mu. Nasıl oluyo o ? – Benim bu telefona nerden müzik yüklenir ? – Sen şimdi telefon felan yapabiliyon mu bana da yap – Bu uydu kanallar şifresiz felan nasıl izleniyo onun bi aleti varmış, var mı sende

15 – Senin okuduğun bölüm ne yienim? – Genetik mühendislii diyorlar teyzecim. – Vah vah tıp fakültesi tutturamadn mı yavrum, böyle genetik mühendisi olucan.? – Kandan cerahatten pek hoşlanmam.

16 – Hmm yazılım mühendisliği nasıl oluyor o? – Bilgisayar yazılımı üzerine. – Yazı mı yazyorsun yani bilgisayarda? – Evet yazı yazıyorum bilgisayarda. (la havle)

17 – Ahmet makina mühendisliği zor muydu? – Tabi olum. termo, mukavemet, akışkanlar.. bunları geçene kadar arkamdaki kıllar ağardı. – Helal olsun valla. ya benim evdeki musluğa bi bakıverse lan, damlatıyo kaç gündür.. o da akışkan sonuçta. he ne dersin? – Allah belanı versin derim başka bişey demem.

18 – Sen şimdi ne okuyodun? – Bilgisayar mühendisliği – Evladım boşuna okuyosunuz siz, şimdiki çocukların hepsi bilgisayar kurdu, bizim oğlan bütün gün internet cafede. – Tabii amca, anlıyorum..

19 Işçilerin yeni girmiş makine mühendisi hakkındaki yorumları: – Bak mesela şu yeni giren mühendis var ya.. – hee. – CNC’nin “S” sinden bile anlamıyo.. – CNC’de “S” var mı ki lan? – Neyse işte anlamıyooo..

20 – Ne okuyorsun sen? – Peyzaj mimarlığı – Ne yapar o? – Doğal çevreyi bozmadan insan gereksinimlerini karşılamak için incelemeler ve planlar yapar. Kentlerdeki parkların, bahçelerin, tarım alanlarının ve yolların…. – Ha yani bahçıvan olucan! – !!!!!!!!!!!

21 – Sen ne okudun – Mühendislik – Hangi Bölüm – Elektronik – Hangi Okul – Anadolu Üniversitesi – Ha anladım Açık öğretim yani

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap