Hayattan

Ulu Cami Fotoğrafları

Ünlü fotoğrafçımız H. Mustafa Güler’in çekmiş olduğu Ulu Cami‘nin eşsiz görüntülerini burada paylaşayım dedim. Mustafa fotoğraf çekerken tarih yönünüde fotoğraflara yansıtmış. Buram buram tarih kokuyor.Bir önceki yazımda ekleyecektim ama böyle bir eserin o yazının içerisinde kaybolmasını istemedim. Bu fotoğrafları akşam vakti Ulu Cami’nin karşı caddesinden çektik. Bu karelerde Ulu cami’nin yeni ışıklandırılmış halini göreceksiniz. Bazı restorasyonlarda yapılmış onları da Mustafa yazacak. 🙂

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

 • Diğer restorasyonları Mustafa yazacak demekle Emre bu görevi bize atmış oldu. Maddeler halinde bahsedecek olursak:
  1. Öncelikle iç restorasyonu tamamlandı(hat yazıları ve süslemeleri)
  2. Daha sonra çevre düzenlemesi kapsamında bahçesindeki taşlar yenilendi (aynı proje içerisinde kapalı çarşı yangını ile kaybolan iki adet şadırvanın eski görünümüne uygun olarak yapımına halen devam edilmekte)
  3. Kameralarla güvenliği artırıldı.
  4. Yazıda fotoğraflarla belirtildiği gibi ışıklandırılması yapıldı.
  5. İç şadırvanın kullanılmaya başlanması ile beraber halıları korumak amacı ile halkın kullanabilmesi için görevlilerin takip ettiği havlular konuldu.

Yorum Yap