Ürün İnceleme

Vidobu ve Adobe CS5 Girişimi

Dün Ceyhun Akgün‘nün düzenlediği Adobe CS5i1 arada seminerindeydim. Seminer hakkında izlenimlerime geçmeden evvel seminer ekibindeki Erhan Meydan ve Hakan Çamoğlu’nun yeni başladıkları vidobu projesinden bahsedeyim. Adobe Cs5 çıkar çıkmaz inceleme ve dersler hazırlanarak videobu sitesinde hd kalitesinde paylaşılmış. Adobe cs5 yenilikleri hakkında yeni çıkmasına rağmen çok detaylı anlatımları izlemek mümkün. Beta aşamasında olan Vidobu şu an ücretsiz olarak belli sayıda videoyu paylaşıyor. Ücretli üyeliğe geçerek baştan sonuna kadar CS serisi eğitimleri izleme hakkınız olabiliyor. Özel üyelik 95tl. Çok da fazla değil. Videolarda gayet akıcı bir şekilde hazırlanmış.

En önemli özelliği HD kalitesinde videolar sunulmuş. Youtube daki default çözünürlükteki videolardan birşeyler seçmeye çalışmadan rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.

Merak ettiğim bir konu da her ay 100 video. Her ay 100 videoyu özel üyeler mi görecek ve her ay hazırlayabilecekler mi ? 🙂 Merakımı gideren yorumlar gelir umarım.

Umarım başarılı bir proje olur.

www.vidobu.com

Proje tanıtım filmini izlemek için yazının devamına bakınız.


Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

8 Yorum var.

  • Her ay 100 yeni video…
    Evet bunu başarmak üzere yola çıktık. Çünkü amacımız güzel bir proje yapıp bırakmak değil aynı zamanda bunu istikrarlı bir şekilde sürdürmek ve emin olun bu aynen söylendiği gibi olacaktır 🙂

  • Vidobu güzel olmuş ancak üyelik ücreti biraz pahalı sanırım. Cüzi bir miktar yaparlarsa daha olumlu sonuç alacaklarını düşünüyorum

  • 190 / 12 : 16 TL (ortalama)

    bence verilen videoların kalitesine bakacak olursak Gerçekten güzel bir fiyat…

  • Merhabalar. Rakamlarla vidobuya baktığımızda sitenin 10 aydan beri yayında olduğunu görüyoruz. 10 aylık süre boyunca 641 vidyo yayınlanmış buda aylık ortalama 64 vidyo anlamına geliyor. Şahsen ben aylık 100 vidyo yayınlancağını pek düşünmüyordum. Sanırsam azcık haklı çıktım.

  • abi ayda 64 video kolay birşey gibi bahsetmeyin 640 video diyosunuz. bu kadar konuyu nerden bulupda bide videosunu çekiyolar bence şahane bir site

  • bence mükemmel bir site özellikle hakan hocanın yapmış olduğu eğitim videoları çok başarılı buluyorum ve en kısa zaman da üye olmayı düşünüyorum ücrete gelince piyasada bir web tasarım kursları olsun diğer kurslar olsun 300- 400 tl den aşağı değil bence güzel bir uygulama ben kendim adıma vidobu ailesini tebrik ediyorum.Başarılarının devamını dilerim.

Yorum Yap