Ürün İnceleme

Windows Live 2011 Beta Çıktı

yeniwindowslivemessenger

Windows Live 2011 Beta sürümü yayınlandı. Yeni windows live messenger olarak piyasaya sürülen bu msn gerçekten çok değişmiş. Msn artık sosyalleşmiş. 😀 Facebook ve myspace ile ilişkilendirilmiş olan 2011 beta sürümü çığır açacağa benziyor.

Msn Messenger 2011 ile artık Facebook tam bir uyum içinde.

msnfacebookiliskisiİstediğiniz seçenekleri işaretleyerek facebook ile msn programını ortak kullanabiliyorsunuz. Facebook sayfanıza bir adet windows live messenger uygulaması ekleniyor. Messenger dayken facebook haberler sayfanıza gelen mesajlara direk yorum yapabiliyorsunuz. Video izlemek içinse yine facebook.com a yönleniyorsunuz.

Beta aşamasında olduğu için şu an kullananlar ingilizce kullanmak zorundalar. İngilizce ile arası iyi olmayanlar Windows Live 2011 Türkçe kararlı sürümü beklesinler.

Msn Messenger 2011 arayüzününün Social kısmında şunlar var:

Facebooktaki son değişiklikler
Msn durumunuz ile ilgili yaptığınız değişiklikler
Facebooktaki son eklenen fotoğraflar

msn messneger 2011 socialMicrosoft’un bu sosyal atağı takdire şayan diyebilirim. Böylece msnde daha fazla vakit geçireceksiniz.

Bu uygulama ile Msn Messenger da kişi listenizin altına Facebook kişi listesi geliyor. Facebook a girmeden msnden yazışmak büyük rahatlık. Facebook’un o kullanışsız sohbetini hiç sevmiyordum.:)

Msn Messenger 2011 in En İyi Özelliği

İstediğiniz kişiye çevirim dışı ,istediğiniz kişiye çevrim içi görünebilirsiniz. Artık başkaları yüzünden online olmadan gezenler için çok güzel bir özellik. Bu özelliği çok sevdim. Bu sayede gereksiz yere rahatsız eden kişileri,vaktimi alan kişileri engellemiş olacağım. 🙂 Kişisel özgürlük ve gizlilik getirilmiş böylece.

Appearing offline to seçeneği ile kimlerin sizi offline gördüğünü de topluca görebilirsiniz. Arkadaşlık faaliyetleri ile uğraşanlar,çift sevgilisi olanlar ve bazı kişilere gözükmek istemeyenler için en iyi özellik bu.

Msn Messenger 2011 Çok Hızlı

Yüklendikten sonra açılış hızına dikkat ettim gayet iyi. Kişi listesi güncellemeleri anlık olarak çok hızlı. Msn pencere açılışı da aynı şekilde hızlandırılmış.

Msn Penceresi Daha İşlevsel

msn2011yenilikler

Resimde de gördüğünüz gibi çok lazım olan butonlar alt tarafta sıralanmış.

Gülümsemeler,sesli ve görüntülü konuşma,oyunlar,dosya paylaşma ve hızlı konuşmaya davet etme.

Gayet iyi düşünülmüş. Yukardan menü aramak daha zordu.

Msn listenizdkei kişilerin üzerine gelince view social updates sekmesi gözüküyor. Buna bastığınızda kişinin güncellemeleri de soldaki kısımda hemen görebiliyorsunuz.

Yeni Windows Live Messenger 2011 Temaları

Msn 2011 sürümünde sosyallik arttığı için gövde temalarını da değiştirme özelliği eklenmiş. Çok güzel ve yerinde bir özellik olmuş. Kızlar bayılacak. 😀

Sekmeli konuşma özelliği ise çok güzel. Birden fazla kişi ile aynı pencere üzerinden konuşabiliyorsunuz. Gtalk a benzer bir özellik katmışlar. Çok güzel bir özellik. İşlemciyi de daha az yoracaktır umarım.

Windows Live Messenger 2011 Beta İndirin

Yeni msn için yeni de bir adres yayına girmiş:

http://www.yeniwindowslive.com/#messenger

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Msn 2011 denemelerimde gördüm ki beta aşamasında olduğu için yazışmalar geç gidip geliyor. Görüntülü konuşma ve fotoğraf paylaşımı işlemleri ise çok net ve iyi düşünülmüş. Pratiklik arttırılmış bu alanda.

Yorum Yap