Hayattan

Acil Kan Lazım Değil Buse Yorulmaz

Geçtiğimiz haftalarda yakın bir akrabam olan Buse‘nin başına ağır bir kaza gelmiştir. Facebook üzerinden kan ihtiyacını Ufuk, ben ve R10.net den birkaç arkadaş duyurmuştuk. Yaklaşık 2 milyon hayranı olan sayfalarda yayınlandı ve gören duyan birçok kişi de profillerinde paylaştı.

Kan ihtiyacımız giderildikten sonra yine akrabam Özlem(Yağmur Yorulmaz) tam bilgi almadan” acil 45 ünite kan lazım” şeklinde Facebook, Twitter ve haber sitelerinde bunu paylaşmış. 45 ünite kana ihtiyaç yoktu. Kan ihtiyacı giderildiğini bilmediğinden muhtemelen bunu yapmış. Telefonu da kapalı olduğu için herkes hastahaneyi aramış ve telefonlar kitlenmiştir. Duyarlı insanımız da bunu paylaşmış ve birden binlerce insana ulaşmış. İnsanımız bu konuda çok duyarlı. Allah razı olsun hepsinden. Ama artık acil kan ihtiyacı yoktur. Buse şu an gayet iyi ve hayat dolu. Tek bir ameliyatı daha kaldı ondan sonra da kısa zamanda iyileşip mutlu hayatına dönecek.

Buradan Buse Yorulmaz ile ilgili profilinde, sayfalarında, sitelerinde ve forumlarda paylaşım yapan arkadaşlardan ricam bu ilanı silmeleridir. Hastahane telefonları kitlendiği için gereksiz yere meşgul olmakta ve hastahaneyi arayanlar çok zor ulaşmaktadır.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

12 Yorum var.

Yorum Yap