Pazarlama Stratejisi

Kargo Hizmeti İle E Ticarette Ürün Pazarlama

E ticaret sitelerinin artışı ve online alışverişteki pazarın büyümesi E ticaret sitelerinin farklı pazarlama teknikleri bulmasını sağladı diyebiliriz. Hepsiburada’dan en son alışverişimi yapmadan önce satın alacağım ürünle ilgili farklı E ticaret sitelerindeki yorumları okudum. Yorumların çoğu şu şekilde:

  • süper hızlı elime ulaştı
  • Kargo 1 günde geldi
  • Kargo çok hızlı geldi. Teşekkürler

Ürün yorumlarında kargonun müşteriye hızlı ulaşması ürüne yapılacak yorumun önünde durmaya başlamış artık. İnsanlar eskiden sipariş verdiklerinde 3 gün bekliyorlardı. Şimdi ise süper hızlı gönderi seçenekleri ile 1 günden daha kısa sürelerde satın aldıkları ürüne ulaşabiliyorlar. Doğal olarak hızlı gelen kargo müşteriyi memnun ediyor. Hemen bilgisayar başına geçiyor ve “kargom hemen geldi teşekkürler ” yazıp çıkıyor.

hizli-kargoE ticarette rakiplerin artması firmaların hizmet sunumunda farklı noktaları ön plana çıkarmasıyla yeni pazarlama fikirlerini de beraberinde getiriyor. Kargo süresi ile pazarlama da bu fikirlerden biri olmuş.

Amazon 1-3 saat içerisinde ürünleri Drone dediğimiz araçlarla insanlara ulaştırmanın peşinde. Ürün teslim süresi gerçekten müşterileri memnun eden bir özellik. Bunun benzeri birkaç özelliği de alışveriş deneyimlerimde yakaladım. Bir sonraki yazımda da bahsetmeye devam edeceğim.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap