Öğrendiklerim SEO

İlk Seo Yarışmam

Seo (arama motoru optimizasyonu) işleri ile uğraşanlar aldıkları zor işler için bi takım seo yarışmalaı düzenlerler ve 2-3 ay süre zarfında bol backlink kazanırlar yükselmek istedikleri kelime. R10 da bu yarışmalardan birine katılayım dedim. Daha önce böyle bir çaba veya kendimi ispat çalışması  yapmamıştım. Yarışmaya 05.05.2009 yarışma başlangıç tarihinde kaydettiğim domainle katıldım. Yarışma anahtarkelimelerinin hepsini içeriyordu. Bu yönden avantajlıydım ama sıfır bir site ile katılmak eski sitelere nazaran dezavantajlıydı.

Her gün düzenli içerik girişleri yaptım ve abartmadan birkaç kaliteli link alımı yaptım. Yarışmanın bitmesine 2 ay kala yarışma bir takım nedenlerden dolayı sonlandırıldı. Hata tamamen işini bilmeyen yarışma düzenleyen kişi tarafındandı.Bu sayfada tartışmaları okuyabilirsiniz.

Sonuçta 6. oldum Bugün 50tl lik ödülümü aldım. (Normalde 150tl olacaktı) Kendii ispat adına bir merhale kat ettiğimi düşünüyorum.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

Yorum Yap