Hayattan

Amway Yalanlar Zinciri

amwaylogo

Amway sadet zinciri nedir ve nasıl kandırılır insanlar?

Geçtiğimiz günlerde Amway şirketinin pazarlama ağından biri bizim eve geldi. Ablamın arkadaşı da bu işin içine girdiği için yanında da bir üstü olan arkadaşını getirmiş. Amaçları bize ürün satmak ve ablamı Amway’in bir satıcısı haline getirmek.Ablamı da aralarına alıp başladı anlatmaya.

Ne yapıyor bu Amway(emwey)’ciler?

Öncelikle hayallarini soruyor ve bir kağıda yazdırıyorlar. Sen hayal ediyorsun ve yazıyorsun. Sonra iş dönüyor dolaşıyor bu hayalleri gerçekleştrmek için Amway’in bir parçası olmanıza geliyor.Sizin hayallerinizi kullanarak sizi de satıcı yapmaya çalışıyorlar. Önünüze bir kağıt daha atıyorlar ve nasıl çok kazanacağınız,kimler ne sahibi olmuşlar hakkında sizin gözünüzü boyuyorlar. Sizi tam kıvamına getirdikten sonra ürünleri göstermeye başlıyorlar.

Amway ürünlerinden temizlik ile ilgili bir ürünü mutfakta anneme gösterip bak ne güzel temizliyor diye anlatıyorlar. Temizlik ürünü dedikleri şey 24tl. Hangi ev kadını pril almayıp da 24tl ye 8 ay kullanabileceğini vaad ettikleri ürünü alır? Soruyorum…

Ronaldinho’ya nun sponsoru da Amway’in ürünlerini yapan kozmtik markasıymış. Ama kimse bilmiyor nedense 🙂
Amway’den bahseden kız kişisel gelişim kitapları vs den de bahsediyordu. Bunlara okumaları gereken kitaplar,cdler veriliyor. İnsanları daha iyi kandırmaları için kendilerini geliştirmeleri için bu şirket bunlara yatırım yapıyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgerle rmi? Tabi ki hayır. Bu teknikleri öğrenip insanları hipnotize etmeye çalışıyorlar.

İkinci bir taktikte de yeni başlayan ve sizi tanıyan kişi olaya dahil olmuyor. İşi bilen ve ikna kabiliyeti iyi olan sizin beyninize örümcek ağlarını kuruyor. Birine düşmezseniz diğerine düşüyorsunuz.

Google da araştırma yapınca bakın şu sitede nele anlatılıyor:

“para kazanma dışında her şeyden” soyutlanma isteniyor. Tek davan olacak: Para. Tek rabıtan olacak: Para.
Ondan sonra “para tarikatına” yeni müritler kazandırmak için davet seferberliği başlıyor. 6 kişi isteniyor sizden. Bunu seçmek için listeler, bu listelerin sayısı 2500 kişiyi bulabiliyor. “Gassal elinde meyyit” olacak en iyi müritler seçiliyor. İlk sadakasıyla eline para tarikatının “adab-ı muaşeretini” öğreten kitapçıklar ve CD’ler tutuşturuluyor. Kendini hazır hissedince, halifesinin huzuruna çıkarılıyor. İlişki illa da yüz yüze. Ve bağlılık isbatı olarak 7 milyonluk ilk alışverişini yapıyor.

Gözlerinde dolar olan insanlar topluluğu. Özellikle kapalı bayanları da çok rahat dini yollarla kandırıp ellerine geçirmişler. Kadının gözü etrafındaki herkesi para olarak görmeye başlıyor. Biri ile konuşurlarken buna nasıl ürün satar ya da üyem yapar ondan nasıl kazanırım şeklinde düşünmeye odaklanıyorlar.

Yahudilere hizmet etmenin neresi Müslümanlıkla bağdaşıyor ki?

İnsanlar birçok yahudi ürününü bilmeden kullanıyorlar. Türk firması gözüküp yahudi ortaklı olan birçok firma var. Hadi bilmeden bu ürünleri kullananları anlıyorum. Peki bilerek bu para tarikatı içerisine girmeye çalışan Müslümanları nasıl anlayabiliriz?

Onlara verilen eğitimleri bilmiyorum ama herşeye bir kılıf bulduklarına emiinm. Quessnet diye de bir sadet zinciri var ordaki arkadaşlarımdan bu Amway da yapılanları tahmin etmek zor değil.Herşey meşru gözüküyor.

24tl olan bir üründen siz satınca %30 kazanıyorsunuz. Sizin bağlı olduğunuz kişi de sizden bir yüzde kazanıyor. Onun bağlı olduğu bir üstü de ondan kazanıyor. Tam bilmiyorum ama belki de bu ürün 8tl ye mal ediliyor ve %300 karla sizlere satılıyor. Bakın bakalım islam ne kadar karı doğru buluyor?Araştırın.

Bunu satanlara sorunca arada aracı yok deniyor. O zaman nasıl kazansın üst kademeler :)?

Amway ürünleri neden marketlerde,pazarlarda,mağazalarda satılmıyor/satılamıyor?

Bu soruya cevap veremiyorlar. Ben size söyliyim: 24tl olan bir temizleyiciyi hiçkimse almaz. Bunu emwaycilerde biliyor. Bu nedenle ağzı laf yapan,çevresi olan kadınları kullanarak bir ağ (network) kuruyorlar. Bu kadar pahalı ürünleri satmak için insanları ikna etmek şart. Rafta dursalar o fiyata kimse almaz. 24tl ye deterjan alacağına gider 10tane Priil alır. Açıklamayı unuttum 8 ay gider dedikleri ürünü de annem daha önce almış 1 ayda bitmiş. Ürün temizliyor ama nasıl o kısmı da muamma. İnsanları kullanarak insanlara bu ürünleri satıyorlar. Kozmetiğinden daha bilmem nesne kadr yelpaze geniş. Güdülcek koyun olduktan sonra para kazanmak çok kolay.

Zombi insalar oluşuyor..

Sonuç olarak insanlar para kazanmayı tek hedef gören zombilere dönüşüyorlar. Akrabalarınıza gidince hemen konumuz amway oluyor. İş arkadaşlarına bak ben bunu kullnıyorum ondan güzelim. Veya bundan kullandım zayıflıyorum diyorlar… Bütün muhabbetiniz ,hayatınız amway oluyor. Sizi yaratanı Allah’ı unuttunuz mu peki? Onu unutturacak herşeyden kaçınmak gerekirken bunu düşünemez hale gelen bir zombi oluveriyorsunuz.

Sikayetvar.com da birçok şikayet var bu işe girip para alamadığını söyleyen ama cevap veren muhattapları yok.

Ablamın arkadaşı diyor ki mühendisler,doktorlar bu işi yapıyor bu insanlar da mı aptal? Peki herkes 5.kattan atlasa sende mi atlayacaksın? 🙂 Bir deli bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Çünkü taş yok ortada.

İslam şüphe varsa uzak duracaksın diyor. Müslümanım deyip şüphesizce bağlanan emweyciler ne yapıyor peki?

Son zamanlarda Amway aramalarının çok fazla olduğunu gördüm. Google da insanlar bu işe girmenin bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını arıyorlar. Amway şikayet şeklinde aramalar da epey artmış durumda. Birileri çok kazanırken birileri ise hiç kazanamıyor. Her pazarlama işinde olduğu gibi çalışın siz de yaparsınız denilerek üzerinizden biraz daha kazanıyorlar. Hayatın her alanında çalışan ve inanan başarılı olur. Ama doğru şeye inanıp doğru yoldan giderek. Seçimi iyi yapmak gerekli.

Reklamlar Hakkında Bilgilendirme 19.12.2012
Bazı paragöz insanlar sitemde bulunan reklamlara tıklanması için popüler konularda yazdığımı ima etmeye çalışmışlar. Çamur atmak yerine siz de kendi ilginiz olan alanda yazmayı deneyebilirsiniz. Herkes kendi yorumunu yazar isteyen okuduğuna inanır ya da inanmaz. İnanç özgürlüğü var. Ben sizin yaptığınız işe inanmıyorum ve bu nedenle de yazıyorum. Siz neye inanmak istiyorsanız neye gözünüzü kapamak istiyorsanız o şekilde devam edin.
Sitemdeki reklamlara ilgisini çektiğini düşünen kişiler bakabilir. İlgilenmiyorsanız zaten tıklamayın. 0,01 dolar için blogumda yazılar yazmıyorum. Yazılarımın genellikle kendime özel alanlarda, hayat tecrübelerinden ibaret olduğunu inceleyerek görebilirsiniz.
Sağlıcakla kalın.

Yazar Hakkında

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

192 Yorum var.

 • Ben Amway ürünlerini 12 senedir kullanıyorum.Gerçekten çok kaliteli ürünler.Özellikle bulaşık deterjanını tavsiye ederim.Çünkü kanserojen içerikli pril ve benzeri Henkel ve Lever ürünleri insanların gözgöre göre kanser olmasına neden oluyor.Seçim sizin ya Amway ürünü kullanacaksaın ya da yahudi sermayeli Lever ve Henkel ürünlerini.Ben Kimyacıyım konuyu ciddi olarak araştırdım ve Amway ürünlerinden başkasını kullanmamaya ikan oldum.Yukarıdaki yazıyı yazan arkadaş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş.Ama yazdıkları gerçeği maalesef yansıtmıyor.

   • Mehmet bey siz Amway hakkında yaptığınız yorumlarla bir ticari firmayı etkiliyorsunuz..ürünlerini kullanıyorum..çok memnunum..hassasiyetinize güvenerek ürünlerin 90 gün iade garantisi var..Mühendis biri olarak size Network Marketıng sektörünü incelemenizi öneririm..Amway firması Dünya da ki en büyük Network Marketıng firmasıdır..Bir firmayı gerçek olmadığı halde kötülemek vicdani olarak ne insanlığa ne de bir müslümana sığar..

 • Aslında bende üyeyim ama vicdanım beni sürekli rahatsız ediyor. Beni daha çok tüketime teşvik etti. olumlu hiçbirşey yaşamadım. toplantılara da katıldım hepsi beni çok rahatsız etti. Yazın beni yönlendirici oldu.

   • sanırım siz de bir zamanlar Amway işi yapmışsınız ve başaramamışsınız gibi gözüküyor 🙂

   • Siz yazdığım yazıyı bile okumadan cevap vermişsiniz gibi gözüküyor. Belli ki siz de bu işi yapıyorsunuz ve hatayı kabul edemiyorsunuz. Size de bir kitap tavsiyesi verelim: Düşün ve Başar. Yalnız yanlış şeyleri düşünüp başarılı olmaya çalışmayın.

 • Ben emre beyin söylediklerini çok saçma buldum yahudilerin malı diyor peki ya pril kimin malı araştırmadan konuşuyor.ben 2yıldır amway dish drops bulaşık detjn kullanyrm ve çok memnunum en azından sızın gibi kimyasalcılarla bir olup dogayi kirletmiyorum.

 • intirnet ve bilgisalar sektörüde yahudilerin elinde o zaman internet yada bilgisayar cep tel. falan da kullanmayıp ağrı dağına inzivaya çekilelim
  biliyorum bu yorum yayınlanmayacak ama yinede yazayım dedim ben 6 yıldır amway işi ile uğraşıyorum bahsettiğiniz sorunları hiçyaşamadım yaşayan arkadaşlarımda olmadı bence şikayetim var daki şikayetlerde birer hayal ürünü işe girip çıkar arkadaşlarımız oldu anında parasını aldılar iadelerimiz zamanında teslim oluyor ve parası yatıyor altın set diye bir şey amwayda hiç olmadı onu satan arkadaşı keklemiş 6 yıldır sağlıklı ve ekonomik ürünler kullandığım için menmunum . amway ürünlerini doğrudan satışla satıyor rekleme da ihtiyacı yok 51 yıldır dünyanın 90 ülkesinde faliyetleri devam ediyor para tarikatı olduğuna gelince insan emeğinin karşılığını alıyor peygamber efendimizin ” rızkın onda dokuzu ticarettedir” hadisi şerif i var ben devlet memuruyum devlet bana maaş öderken genelevlerin vergilerinden, barlardardan eğlence yerlerinden bankalyardan aldığı vergilerden onbinlerce memuruna maaş veriyor istifa mı edelim bu ne perhiz ne turşu anlayamadım

  • ha unuttum İslam şüphe varsa uzak duracaksın diyor. Müslanım deyip şüphesizce bağlanan emweyciler ne yapıyor peki? bu soruyu yazan arkadaşın fıkıh bilgisini de merak ediyorum acaba neye dayanarak insanları zan altına sokuyorsun “Fıkıh İnsanın Omzununa Konan Bir Kuştur” ve ” dayanağı olmayan Fetva İnsanı Dinden Çıkarır” ayrıyatan ” din konusunda kimse zan altında bırakılmaz” bu terimleri uzakta değil google de incelesin tekrar yazayım google de bir yahudi şirketi yada hırıstiyan yani gayr i müslim

   • Elhamdülillah Müslümanım diyen herkes Müslümandır. Yani siz gidip o kişiye kardeşim sen Müslüman değilsin diyemezsin. Ama herkes Müslüman olup herşeyi Kur’an-ı Kerim’e göre mi yapıyor? Bütün farzları yerine mi getiriyor?- Hayır.
    Demek ki kardeşim bu adam Müslüman ama emveyci demenin de bir anlamı yok. Herkes tam anlamıyla Müslüman mı önce kendine bunu soracak.

  • Bu yorumu da yayınladım. Neden yayınlamayayım ki? Kimse malım kötü demez. Herkes kendine göre değerlendirir. İşin içine girmiş bağlanmış ve kazanan insanlarda hiç bir zaman bu kötüdür demez. Dedikleri an o işin içinde değil o işten çıkmış demektir. 51 yıldır 90 ülkede satılması birşeyi doğru yapmaz. Bu faaliyetleri doğru kılmaz. Masonlarda 100 yıllardır çalışıyor onlar da doğru bir amaç içinde mi size göre?
   Peygamber Efendimizin sözüni farklı algılamışsınız. Eroin satan adam da ticaret yapıyor. Bunun rıskıda eroinden geliyor. Bu helal mi oluyor ? Tabi ki olamaz. Yani hadisi şerifi hayatında kullanmak bu şekilde olmaz,olamaz.

   • Kardeşim yorumumu yayınladığın için teşekkür ederim öncelikle. Dinimiz hayatın her alanında olduğu gibi ticarette de kuralları konulmuştur. haram ürünleri alana satana taşıyana vesile olan herkes günahından payını alacaktır Amway in ürünlerinde bunlardan bir tanesi bile yok eroinle esrarla bağdaştırmaya gerek yok İslam tarihini incelediğimizde müslümanların gayri müslimlerle alışverişlerinde bir kısıtlama yoktur. Bizde isterizki a firmasının yada b firmasının harcadığımız her kuruş kendimizde kalsın ama olmuyor. bence eleştirmek yerine üretmek gerekir bunuda beceremiyoruz birde ters mantıkla gidecek olursak kendi ürettiğimiz ürünleri de gayri müslimlere satmayalım mı ticarette helal dairesinde alış veriş serbesttir benim kızdığım hem müslüman hem amway yapıyor gibi yorumlar amway in ürünlerini yada başka bir firmanın ürünlerini beğenilir veya beğenilmez kişisel tercihtir bu tür yorumlar canımı sıkıyor ve anlıyorum ki sade kulaktan dolma bilgilerle eleştiriliyoruz. bu tür eleştirileri yapanların telefon markaları nokia arabaları yabancı şhel den yada oil den yakıt alırlar tansaş migros alışveriş merkezleridir biz amway işi yapıyoruz diye nerde ise kafir ilan edecekler şunuda belirtmek isterim temizlik ürünlerinin tamamına yakını yahudi firmalarındır yahudi olmayandan da söke söke patent haklarını alıyorlar yani amway yahudi bingo çok mu müslüman bingo patent hakkını tıkır tıkır israil e ödüyor bende isterim müslümanlarda kalsın verdiğim para olmuyor güzel kardeşim aynı kalitede ürünleri üretelim kullanalım bu konuya bir şey demiyorum am sade eleştir icraat yok vanım sıkılıyor ben ayda söylemesi ayıp 2000-3000 TL para kazanıyorum ben bu işi yapmasam kim verecek bu parayı amwayın sistemi sandığınız gibi piramit falan da değil çalışan hakettiği parayı kazanıyor çalşmayan istemem yan cebime koy diyenler de havasını alıyor bu sistem çok adil bir sistem işin içine girmek yada işin içine girmek yada tarafsız bir bakış açısıyla incelemek gerekiyor alttakiler çalışıyor üsttekiler para kazanıyor gibi bir durumu görmedim hatta benim alt gurubumdaki insanlardan benden çok kazananlar var.
    yani vaktinide almak istemiyorum ama yazma ihtiyacı hissettim işin fıkhi boyutunuda sonuna kadar tartışabiliriz ben İlahıyatçıyım sizin siteniz gibi bir çok sitede böyle yorumlar var bu zaman kadar yazdığım yorumlardan bir kaç tanesi yayınlandı onun için öyle yazmıştım ben amwayın ortağı yada iştirakçisi değilim amway adınada cevap vermiyorum yukarda dediğim gibi hem müslüman hem amway yapıyor gibi saçmalıklara canım sıkıldı öyle bir ülkede yaşıyoruz ki futbol maçı seyredenlerin hepsi hakem oluyor burdada saçma sapan yorumlar var dinimizde fetva vermek yada bir konuda kesin cevap vermek yani kesip atmak olmuyor bir çok islam alimi bir konuda fetva vermeden kılı kırka yarmışlar ve verdiği fetvadan yinede Allah’a sığınmışlardır. Bugün fetva makamı bizler değiliz ancak fetvayı taklid edebiliriz fetva vermek için islam alimleri Kitap-Sünnet-İcmaa- Kıyas bunlara bakmışlardır. zekeriya beyaz yada yaşar nuri gibi kafadan sallayarak bu doğrudur dememişlerdir
    Saygılarımla

   • amway ın geçmişi hakında bukadar araştırma yapmaya sizi neyin teşfik etiğini merak ettim doğrusu..yukarda belirtiğiniz gibi sadece 1 bulasik detarjanını kullanıp bu kadar araştırma içine girmiş olamazsınız sanırım..ayrıca da ablanıza giderken sizidemi yanındaydınız …tüm konuyu toparlıycak olursak tum bunların eroinle ne ilgisi var.. birde markeeten aldığınız urunlerin son kullanma tarihlerine bile bakmadan aliısveriş yapan bir toplumuz genelleme olarak içerikleri bu kadar sağlıklı urunleri karalamak bu kadar basit olmamalı

 • Ahmet bey hiç kusura bakmayın ama İslamiyet’te kozmetiğin yeri yoktur!
  İslam’a uygun kozmetik olduğunu iddia edenler çürük, ezik, acınacak zihniyetlerdir! Acırım ben böyle insanlara, İslami standartlara uygun diye bir şey mi var Allah aşkına? kat trilyonda kazansanız toprak altına hiç bir şey götüremeyeceğinizi unutmayınız! 3,5 kuruş para için kimseyi savunmaya gerek yoktur. Bu yorum sadece Bu yazı için geçerli değildir bütün firmalar için geçerlidir! Biz internet üzerinde bildiklerimizi yazıyoruz ki, Birisi birine söylesin!

 • arkadaşlar bunlar bişeyi bilmeden tanımadan yorum yapan basit insanlar önemli olan bir ürünü tanıyıp ondan sonra yorum yapmaktır yani ne konuştuğunu bilmektir ben amway ürünlerini kullanıyorum özellikle temizlik malzemelerini 100 tl lik temizlik ürünü bana 6 ay yetiyor amway ürünlerini tanımadan önceden 6 ayda en az 200 tl lik temizlik malzemesi kullanıyordum evimde ve organik değildiler amway ürünleri organik çiçeğin dibine dök çiçek dehada canlanır artı amway ürünleri ucuz ıspatınıda yapabilirim

 • Ben sadece şunu söylemek istiyorum yahudi hristiyan musevi yada müslüman bunların hepsi allahın hak din leri insanları dinlerine ve yaptıkları işlere göre değerlendirmedim bu güne kadar.Ama Amwayde beni rahatsız eden şu bende 1 ay önce üye oldum olmamın sebebide komşummun baskısındsn çok bıktım ve ondan kurtulmak için oldum hergün telefon hergün eve gelmek ve soluksuz anlatmalarından yorulmuştum artık.Ama şimdi durumum dahada kötü şimdide toplantılara gel evine birilerini topla demeye başladılar ben üniversite bitirdim ve binlerce kitap okudum sanki birşey bilmiyormusum gibi sürekli kitap oku not al gibi yönlendirmeleri insanı bunaltıyor trilyonda kazansam bir üründen yüzde yüzde kazansan baskılardan dolayı kimseye bahsetmiyorum bile amwayden bende ileride bukadar baskıcı olurmuyum acaba demekten kendimi alamıyorum.elimden geldiğince içine girmemeye çalışıyorum geçenlerde bir bayanla tanıştım aylık 4 milyar kazanıyormuş ve onun gibi 100 lercesi varmış ve altları falan filan bunları bize anlatırken ya 2 kere 2 kaç eder bilmiyorlar yada anlamayan kadınları seçiyorlar bukadar parayı firma kadınlara ödemektense neden marketlerde satmıyor yada neden benim kendi marketimde bile satmama izin vermiyor.Bunlara cevap arıyorum dediğimdede bana sadece laf kalabalığı yapıp lafı kapattılar anlamak zor bu kişileri.

  • Şeffaf ve mantıklı yorumunuz için teşekkürler. O cevap aradığınız soruları ben de merak ediyorum. Yasaklı ürün mü bunlar? Madem bir ürün 6ay gidiyor herkese açık alışveriş yerlerinde de satılsın.

   • Toplantılarında bir kız çıkmış konuşuyor 18 yaşında başladım bu işe şimdi 25 yaşındayım ve emekli oldum 1200 lira maaş alıyorum diye anlatıyor içinden saatlerce güldüm 7 yılda emeklilik ve 1200 lira maaş neden insanlarımız 20 yıl çalışıpta 670 lira maaş alıyorlar neden bu işi yapıpta 1200 lira maaş almıyorlar bunca insan salak olmalı ssk dan emekli olmaya çalışmakla yapmayalım bukadar her denene kanmayalalım artık. Aslında üzülüyorumda insanlarımızın tek probleminin geçim sıkıntısı olduğunu sezmiş bir firma bizim insanımızı bu yönüyle kandırıp kendi rantını yükseltiyor.Yazık Türklerin bukadar aptal olmadığını göstermemiz lazım artık bu insanlara bir zamanlarda titan diye bir şey çıkmıştı ne oldu hepsi kaçtı gitti.

  • lütfen önce network marketing iş sistemini öğrenmeye çaba gösterin. eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı bunun klasik ticaretten birfarkı olmazdı. yani parayı siz değil yine marketler kazanırdı.

   • Bahsettiğiniz sistemi bilmeden konuşmuyorum. Bu işin içine girince para hırsı sizi alıp götürüyor. Götürmüş de. Bir süre sonra ne yaptım ben demiyorsunuz daha ne yapabilirim…Bunun peşindesiniz. Acaba bu şikayet konusundan birkaç üye de çıkartabilir miyim gibi duyguları da olanlar var onlar kendilerini biliyor. 🙂
    Bu işten kazık yiyen kaç kişi ile konuştunuz?
    Bu işe başlayıp 300-500tl kaybeden kaç kişi ile konuştunuz?
    5tl yemek parası zor bulan ve bu işe sokturulup biraz birikmişini de kaybeden kaç kişinin gözüne baktınız?

    Tahminim siz ne yaptınız: Sattınız geçtiniz. Alttakileri de çalıştırıp bu işte daha da fazla kazanmayı istediniz. E tabi kaybedenlere de başarısız dersiniz . Çünkü bu işin mantalitesi bu.
    Ama allah katında yeri var mı deyince nedense sesi çıkanı görmedim. İslam’da kozmetik mi var Allah aşkına….

  • Ayşe Hanım yaptığınız yorumu gördükten sonra komşularınız size neden kitap oku diyor daha iyi anladım..kitap oku diyen bir kişi kötü olabilir mi sizce..Bu ürünlerin açıktan satılmamasının sebebi tavsiye usulüne göre hareket etmesidir..insanlar arasında yapılan anketlerde reklamlara mı yoksa arkadaşlarınızın tavsiyelerine mi güvenirsiniz sorusuna kişiler arkadaşımın tavsiyesi dediklerinden dolayı Amway firması bu dağıtım modeli seçmiştir..

 • merhabalar,

  amway işine yeni girdim ve girince gördüm ki meğer çevremde ne kadar çok amway kullanıcı varmış ta biz bilmiyormuşuz. ürünlerin hepsi gerçekten kaliteli.
  ayşe şöyle yazmış: “geçenlerde bir bayanla tanıştım aylık 4 milyar kazanıyormuş ve onun gibi 100 lercesi varmış ve altları falan filan bunları bize anlatırken ya 2 kere 2 kaç eder bilmiyorlar yada anlamayan kadınları seçiyorlar bukadar parayı firma kadınlara ödemektense neden marketlerde satmıyor” ben perakende sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette yönetici olarak çalışıyorum. market raflarında bulunmanın ve var olmanın çok ciddi maliyeti var. yani migros,real,metro,kipa vb… bu ürün çok kaliteli hem de iyi satıyormuş gel bunu burda satalım demiyor, buranın bir maliyeti var parayı verirsen, verdiğin para kadar var olursun.
  üreticiden tüketiciye gidene kadar aradaki herkes para kazanıyor. amway satış kanalını bu şekilde seçmiş; üretiyor nihai tüketiciye ulaşmak aradan bayi,toptancı,aracı,market vb. çıkartıyor yerini seni koyuyor, sen çalıştığın oranda para kazanıyorsun…

  • ben migros kipa şu bu demedim tamam ben kendi temizlikçi dükkanımı açıcam ve ürünleri oraya koyucam orada satıcam kime ne vergisi şusu busu bana ait zevk için kim karışır.Ama olmaz Amway onuda yasaklamış neden onu soruyorum ben seul sence neden.

   • Sn. ayşe sizin bu istediğinizi yapanlar var ki. eczanelerde, bijuterilerde,tuhafiyelerde temizlik malzemesi satılan yerlerin dükkan camlarında “BURADA AMWAY ÜRÜNLERİ SATILMAKTADIR” diye ifade ben sayısızca gördüm. hatta bir tanesine girdim nasıl satıyorsunuz diye; eğer ellerinde o üründen varsa satıyorlarmış, yoksa sipariş veriyorlarmış. yasak mıdır değil midir bilmiyorum ama yapan yapıyor. ayrıca pazarlarda bile LOC satılıyor ben kendi gözümle gördüm. bal gibi de başka yerlerde sattırıyorlar, koca Türkiye’yi karış karış gezecek halleri yok ya, yapan yapıyor valla 🙂

   • Sn.Seul evet geçenlerde senin yorumun üzerine amway gümüş liderine özellikle sordum yapılabilirmi satıla bilirmi diye üztüne basa basa hayır kesinlikle yasak öğrenildiği halde para cezası varmış yapan görsen amwaye şikayet hakkı var dedi.Bunu diyen gümüş lider bence bu site maksadını aşmamalı amway ciler ve amway karşıtları durumuna gelmemeli ortada bir yanlış var ve bu yanlışları örnekler göstererek doğruymuş gibi kabul ettiremeyiz.Hatımızda bir çok örnek var her örnek doğru ve yasal diye bir şey yok amwayi adamın birinin pazarda satması bunun doğru yada yapılabilir bir iş gibi gösterilmesi ne kadar doğru.Burda kimse güneşi balçıkla sıvamaya kalkmıyor sadece kafamıza takılan sorulaarın cevaplarını bulmaya çalışıyoruz.Ama senin zihniyetini anlayamadım ben koca Türkiyeyi gezecek değillr ya demişsin senin için yakalanmadıkça yapılan her suç mübah yani öylemi pireden büyük deve olduğu gibi kuldan da büyük ALLAH var suç herzaman suçtur yakalan yada yakalanma…

 • arkadaşlar bende amwaydeydim ama çıktım ürünlerinin çoğundan şikayet geliyr iade istiyorlr…içine girmeden bilemezsinz çok değişik oyunlar dönüyr insanların gözünü boyuyorlar bana hiç getirisi olmadı…beni bu işle eltim tanıştırdı ev hanımısn oturduğun yerden para kazancaksn seni tatile gönderiyorlar bitkiseldi,ucuzdu vs. vs…eltim şuan gümüş 1,5 milyr maaş alıyr ama nasıl sabah akşam elinde çantası geziyor ev ev ya üye bulacaksın yada 100 puanlık ürün satacksın yoksa o maaşı alamıyr alsada zaten,tanıtım cdsi,katalok,üye kağıtları,broşurler,rozetler derken maaşı kesiyrlar…

  • Cansu hanım, Amway size asla MAAŞ ödemez. Amway kazanç sistemi farklı işler. bilmediğiniz belli oluyor. Ayrıca arkadaşınızın para kazanmak için çok çalıştığından bahsetmişsiniz. siz ne bekliyordunuz. Yattığınız yerden para kazanmak mı? Kusura bakmayın öyle bişey yok :))

   • Her yol doğru yol değil Fatoş hanım. Gözünde dolar işaretleri olan insanların koşturmacaları doğru değildir. Karşısındaki sadece kullanacağı bir müşteri gibi görüp elindeki malın kusurlarını anlatmadan satmaya çalışmakta helal değildir. Size göre para nasıl kazanılırsa kazanılırsın mantığı var.

   • Ben 4 aydır bu işin içindeyim. Hayatım boyunca bu kadar yalan söyleyen kişiler görmedim. Menfaatleri uğruna insanı hiç sayan topluluk demek daha doğru. Toplantılarında da şaşalı ve hiç tanımadığımız insanlara övgü yapmak zorundasınız . Mutlaka paralar kazanılıyordur ama daha başında 12+65 tl alınan para tutarları üsttekilerin maaşını zaten çıkarıyor. Benden tavsiye sakın böyle insanlara bulaşmayın öyle kazanılacak paranın ne size nede bir başkasına hayrı dokunur .

  • ahmet bey in söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.alış veriş helal dairede olduktan sonra din ayrımı olmadan yapılabilir hiç bir sakıncası yok.Ülke yada din farkı ticarete engel değildir. firma da çalışan insanların para odaklı olduğunu söylemişsiniz yok böle bişey .hakeza çok para kazanmak istiyorsa çok çalışması gerekir her işte olduğu gibi buda sizin deyiminizle kişileri kandırmak olmuyor çünki hiç kimse diğer kişinin kucağına ürünü atıp hadi bunu al demior.bunu sıradan bir mağaza elemanı da ne istemiştiniz diye başlayıp başka bir ürünü gösterip hatta satabiliyor.bunun nesi kötü ? neden ürünler mağaza yada market raflarında yok demişsiniz ya …olayı çözememiş olduğunuz ortada..çünki doğrudan satış yapılıyor ..hani tv.lerde de böle kanallar varya onun gibi.ve böle satış yapan tek firma değil bunun gibi yerli firma da var….isim de verebilirim..Biobelinda ve Silva ….sizin demenize göre o zaman net üzerinden satış yapan ve başka hiç bir yerde ürünlerini bulamayacağınız bütün firmalar kapatılsın …amacım firmayı savunmak doğru yada yanlış demek değil sizin bunu din üzerinden insanları etkilemek adına yazınızın yanlış olduğunu söyleyebilirim.beğenir beğenmezsiniz ama bu kadar acımasız olamazsınız…birde kitap cd. falan demişsiniz ya onlarda toplantılarda mecburi değil tamamen kişinin kendi vereceği karardır ..neden gelmedin yada neden almıyorsun diye kimse hesap sormaz.yıllarca IBM firmasının çözüm ortaklığını yaptım ordan ekmek yedim….ne yani istifa mı etseydim ABD.li yahudi firması diye …saçmalamayın allah aşkına dinimizde yahudiler ile çalışmayın mı diyo …onlar ırak işgaline destek verdilerse Allah a karşı verirler hesabı

 • Amway ürünlerini başka yerde satmayı tercih etmiyor bu şirketin satış politikasıdır. Normal bir ürün fabrikada üretilir ordan ana toptancıya sonra ara toptancıya en son olarakta marketlere ulaşır. Bu ürünün gezdiği her kapıda da satış politikası olarak belli oranda bir kar konur. İşta amway firması ana toptancıyıda ara toptancıyıda marketide aradan kaldırıyor ve ürün, satış temsilcileri aracılığıyla talep edenlere ulaştırılıyor. Amway kaliteli ürünler ortaya koyduğu için bende kabul ediyorum ki biraz daha pahalı gibi görünüyor. Eğer bu ürünler satış görevlileri tarafından değil de marketler tarafından satılsaydı asıl amway o zaman pahalı bir marka olurdu. Şu an ürünler hakettiği fiyata satılıyor. Bu benim şahsi kanaatim. Aynı kalitede olan diğer markalar çok daha pahalı. Şu an en kaliteli diye bilinen kozmetik markaları olan estee lauder, clinic, lancome ve sheseido gibi markaların bir çok ürününü kullandım gerçekten çok kaliteli ürünler ama çok pahalılar. Estee lauder’in 6lı ruj setini 230 tl gibi bir fiyata satın aldım. Amwayde bu saydığım markalarla aynı kaliteyi paylaşıyor (kullanıp kıyasladım) ama fiyatları çok daha uygun. Yarıdan daha az. Temizlik ürünleri içinde şunu söyleyebilirim ürünler konsantredir ve gerçekten çok uzun süre gider. 250 ml sıvı el sabunu 6 kişilik bir aileye çok rahat 1,5 ay yetiyor. Tecrübeyle sabittir. AYRICA BELİRTMELİYİM Kİ BEN BİR AMWAY SATIŞ GÖREVLİSİ DEĞİLİM SADECE ÜRÜNLERİ KULLANIYORUM. BİRİNCİ DERECEDEN YAKINIM OLUPTA BU ÜRÜNLERİN SATIŞINI YAPAN BİR TANIDIĞIMDA YOK.

  • Merve hanım siz buraya reklam yapmaya gelmişsiniz bu çok açık belli. Konunun amacından çıkıp birkaç üye daha çıkar mı kavgasını bırakın.
   Amway aracıları çıkartıyor vergileri ortadan kaldırıyor ve direk kullanıcıya 5 katı fiyatla geliyor diyorsunuz. 230tl ye ruj seti çok ucuz ve çok kaliteli oluyor size göre öyle mi? 🙂
   Bir de islami kozmetik diye insanları kandıranlar var onlara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
   http://www.ufukkaraca.com.tr/islami-kozmetik-uretimi-yapiyorlarmis.html

  • Sn Merve Hn siz Türkiyedemi yaşıyorsunuz acaba merak ettim Türkiyede kaç kisi bir ruja 230 lira veriyor acaba siz biliyormusunuz acaba çocuğunu okula gönderebilmek onun ihtiyaçlarını karşılaya bilmek için bu işe giripte bir şeyler kazanacağını sanan kaç kişi olduğunu bu insanların ne hale geldiğini biliyormusunuz benim bir tanıdığımı öyle etkilemişler ki zavallı kadın para kazanacağını beklerken birde seminerdir konferanstır gel kendini yenile gelmezsen lider çıkamazsın bak liderimiz araba aldı sözleriyle alladı pulladı 2 tanede biliet sattılar 40 tan 80 lira

 • YAYINLAMASANIZ DA YORUMLARIMI BİLİYORUM Kİ SİZ OKUDUNUZ…. EN AZINDAN SİZİN FİKRİNİZİN DEĞİŞTİĞİNDEN EMİNİM. BU DA YETERLİ BENİM İÇİN..:)

  • Yorumlarınız reklam havasını almaya başladığı için hepsini yayınlamayı gerek görmedim. Çünkü bazıları burda yaptıkları işi çok süper birşeymiş gibi gösteriyorlar. Her ne kadar yaptığınız her yoruma cevap verebilecek olsam da bilgisi olmayan ve aklı çelinebilecek kişilerin varlığından dolayı bu konuya dikkat ediyorum.
   Yazdıklarınıza mail ile de rahatlıkla yanıt verebilirim. Bunları yayınlamam ya da burada cevap vermemem sizin haklı olduğunuzu mu gösteriyor?
   Yoksa gol attım maç benimdir gibi bir izlenim mi verdi bilemem. Ama maç 90 dakika. Eminim anlamışsınızdır.

 • Fatoş hanım en son yorumunda sağolsun Amway tarihinden, marketing nedir konusunda bahsettiği için yorumlarını yayınlamayacağım.
  Çünkü burada bile reklam yapıp birilerini kandırmaya çalışmak hiç hoş değil. Allah korkusu,islamda kozmetik gibi konulardan bahsedince malesef tek bir cevap göremedim. Çünkü İslamiyeti 2.,3.4. plana atan insanlara birşeyler anlatmak,kabul ettirmek çok zor.
  Sayısal lotodan kazandığınız helal mi diye sorsam “Neden helal olmasın ben bildim” derler. Ama İslam bu konuyu böyle ele almaz.

 • 51 yıllık bir şirket diyorsunuz ama ben daha dün duydum.Neden reklam vermeyip evlere topladığınız birkaç bayana anlatıyorsunuz,daha geniş bi kitleye ulaşmazmısınız?

 • Ne yazık ki bir önceki yorumumu okuyup yorum yazan arkadaşlar beni çok net anlayamamışlar belkide ben kendimi doğru ifade edemedim. 230 tl’lık ruj serisi estee lauder diye bilinen markanın bir ürünüdür. Bu markanın Amway firması ile uzaktan yakından alakası yoktur. Ben alıp kullanmıştım bu ürünü çok kaliteli fakat çok pahalı. Daha sonra çeşitli vasıtalar aracılığıyla Amway’in bir ruj serisini aldım. Açıkçası aldığımda çok kaliteli çıkmasınıda beklemedim. Fakat kullandıktan sonra benim o çok para dökerek aldığım ürünle aynı kalitede olduğunu gördüm. Ayrıca bu ürün içinde daha önce ödediğim fiyatın yarısından az bir fiyat ödedim. Sanırım bu konuda bu kadar açıklama yapmam yeterli olmuştur.
  Ayrıca evet ben Türkiye’de yaşıyorum. Burada yaşadığım içinde ülkemizin durumundan yeterince haberdarım. Ülkemiz gelişmekte olan bir ülke olduğu için ne yazık ki ülkemizdeki gelir dağılımı çok adaletsiz. Yiyecek ekmek bulamayan insan sayısı ne kadar çoksa bir ruj serisine 230 tl verecek kişi sayısıda o kadar çok. Sadece Cevahir Alışveriş Merkezindeki YKM’nin kasasının yakın bir yerinde 15 dakika geçirmeniz benim ne demek istediğimi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 • mehmet emre bey ;

  valla sizde neden bu kadar amway ve amwaycilerle uğraşıyorsunuz anlayamadım her yoruma bir cevabınız var.Bence siz amwayin rakiplerinden bir tanesisiniz yoksa isini gücünü bırakıpta insan forum siteleri açmaz.Sonuçta sadece amway değil avon oriflame vs bir çok firma doğrudan satış kanalını seciyor ve marketlerde satılmamasının nedeni market ürünü olmamak farklılığı olmak.Kerastease neden marketlerde satılmıyor sadece belli kuaförlerde neden bunun peşine düşmüyorsunuzda sadece amwayi konusuyorsunuz ben amway satmıyorum sadece kullanıyorum.Her ürününden acayip memnun kaldım.Verdiğin paraya değer 24 tl diyorsunuz bulaşık deterjanı daha yeni aldım 17 tl ye ayrıca hasta olup daha fazla parayı doktorlara vermektense sağlığım için en doğru ve sağlıklı ürünleri kullanmayı tercih ederim.

  • Burası bir forum değil bende forum açmadım. Bu site kişisel bir web günlüğü başlıkda da yazıyor. Amway e rakip olma gibi bir durumum yok. Web tasarımcı olarak çalışıyorum neden bu tip şeyler satmakla uğraşayım…
   Ürünlerinden memnun kalmış olabilirsiniz. Bu sizin hayatınız. Ben satanlardan memnun değilim. Yazımı okuduysanız zaten anlamışsınızdır. Ürünlerin piyasada satılmaması çok şüpheli. Aslında daha önce de söyledim bu fiyatlarda ürünleri marketlerde satın alan pek çıkmaz bu da olabilir nedenlerinden biri.

 • ayrıca neden her lafınızda islamı geçiriyorsunuz islamda kötülemek diye bişey olmadığınıda bilmeniz gerekmiyormu.Amwayda sadece kozmetik yok yiyecek temizlik mazl var.Alan memnun satan memnun.Başkada söze gerek yok

  • Neden İslamiyet rahatsız etti sizi? İslamda kozmetik mi vardı? Allah inancınız yoktur vs ona birşey diyemem kişiseldir. İslamda kötülemek diye yazıp bunu sormanız abes. Öncelikle bu tip bir cümleyi kurarken belirli dayanaklarınız olmalı. Kitap,sünnet,icma-,kıyas gibi sağlam dayanaklar. Sahih bir hadis ile bunu söyleyebilirsiniz. Ben size bu satışı yapanlar ticarete hile karıştırdığını söylüyorum. İlgili kaynakları da vereyim. İslamda bakın bakalım hile var mıymış !

   (Alış veriş yaparken, vallahi böyledir, billahi öyle değildir diye yemin eden kimseye ve “bugün git, yarın gel” diyerek sözünde durmayan sanatkâra yazıklar olsun!) [Deylemi]

   (Malını yemin ederek beğendirmeye çalışan kimseye kıyamette merhamet edilmez.) [İ.Gazali]

   (Satılan bir şeyin kusurunu gizlemek helal değildir. O kusuru bilip söylememek de, kimseye helal olmaz.) [Hakim]

   (Niçin ıslak yerini saklayıp göstermiyorsun? Hile eden bizden değildir.) [Müslim]

   (Ticarete hıyanet karışınca, bereket gider.) [Müslim]

   (Muamelesinde hilekârlık eden bizden değildir.) [Buhari]

 • siz benim allaha olan inancımı bilemezsiniz ve gerçekten müslümanlığın gerekliliklerini bilseydiniz bu şekilde yargılamazsınız burası din form sitesi değil sit bir site acmıssınız dikkatimi çekti ve yazdım cünkü hile bile demişsiniz sizin nasıl bir dayanağınız var ki iki kuruş ekmek parası için çalışan insanlar hakkında bu şekilde ön yargılı konusuyorsunuz.Öncelikler benim daha önce yazdığım sorulara cevap verin ondan sonra konusun.Her cevabında dinimizden bahseden size soruyorum o kadar insanın günahına girmek iftira atmak hangi kitapta yazar.Bana bunu açıklayın

  • ayrıca insanların gelir düzweyini bilemezsiniz turkiyenin son durumunda nelere boş para veriyoruz ve para veripte neleri çöpe atıyoruz hiç düşündünüz müü

 • bahar hanım benim amway le ve amway ürünleriyle şahsi olarak hiç bir problemim yok dini yönüde beni hiç alakadar etmiyor.fakat beni rahatsız eden bir durum varki amway işleyişinde siz nekadar içindesiniz bilmiyorum ama amwaya elinizi kaptırdınızmı kolunuzla birlikte bütün vücudunuzda gidiyor.İlk başlarda sana lider d,ye tanıttıkları kişiyle muhatap oluyorsun sonra seni evinde toplantılar yapmaya mecbur ediyorlar evinize 12 20 kişi serbest girişimci adı altında birçok kişi istila ediyo mazerette kabul etmiyorlar bu gün sendeyiz bu gün şurada bir seminer var ücreti 40 ila 60 tl arası değişen seminerler yok efendim her ay sana gelmesi gereken kitaplar var onlarada abone ediyorlar aslında dışarıda araştırsan kitaplar daha ucuz.size bir puan sistemi söylüyorlar öyle bir gaza geliyorsunuz ki ihtiyacınız olmasada puanı tuttura bilmek için alıyorsunuz.üye olmadan söylenmeyen bir çok şeyi içine girince öğreniyorsunuz.Mesela her yıl aidat ödemek gibi ben daha önce orıflaım avon ve hatta tupperware bile sattım ama kimse bana bu derece baskı yapmadı kendinizi köşeye sıkışmış hissediyorsunuz.çok garip bir sistem bu kimin kazandığını henüz anlamış değilim mesela şimdi öyle bir kampanya varki her ürün yüzde 50 indirimli demekki bu da firmayı kurtarıyo bundan önce alanlar enayimiydi peki.yani kazandığınız parayı sizden kat be kat iadealıyo bu firma seminer rozet kitap buroşür derken sıfıra sıfır eldevar sıfır

 • Ben kimsenin rızgına mani olmak istemiyorum gerçekten inancımız gereği yaşıyorsak firma hangi ülkeyeait olduğunu açıklayamıyorlar.TÜRK firmalarıdavar onlarıda tercih edebilirler benim tercihim kendi ürünlerimiz hem dahaucuz aynı kalite deneyler yapabiliriz .Ben kendi ürünlerimizden hiç şikayet almıyorum.tüketiciye doğru anlatmak lazım.BENDE BİOBELLİNDA yapırum.

 • ben amway ile 96 yılında tanıştım. abim bir hevesle deterjanları şöyle temizliyormuş, bu böyle çıkarıyormuş. spreyi sıktın mı lekeden eser kalmıyomuş diyerek elinde kocaman bir kutuyla geldi. (bu arada benim açımdan bir önemi yok ama okuduklarımda gördüm ki insanların eğitim seviyesi de konuya dahil edilmiş bu yüzden abimin doktor olduğunu belirteyim) biz de yine aynı hevesle denemeye koyulduk. ilk başlarda insan katça fazla para verdiği deterjanın çok güzel temizlediğine içten içe inanmak istediğinden görmek istemiyor ama sonra farkediyorsunuz ki kullandığınız sıradan bir deterjandan farkı yok. kimyasal içeriğini bilmediğimden ve kimya bilgim olmadığından doğa dostu olup olmadığı hakkında yorum yapamıyorum. bu talihsiz tanışmadan sonra abim üyeliğini iptal etti ama giden paralar ne oldu hatırlamıyorum malesef.

  sonraki yıllarda pek çok arkadaşım çıktı karşıma. gönülleri olsun para kazanırlar belki düşüncesiyle ufak tefek şeyler aldım. diş macunu, sabunlar vs. ve her seferinde farklı ürünler denesem de bana abartılarak anlatılan ürünlerde üstün bir kalite sezinlemedim. ama gün geçtikçe bu amway çılgınlığı aldı başını yürüdü. birkaç sene önce bir arkadaşımın evindeki toplantıya gittim (yine sırf arkadaşımın gönlü olsun diye) sunumu yapan üst kademe kişinin konuşmasından sonra çekincelerimden bahsettim. muhalif bir tavırda sorular sorunca aman yarabbiiii hepsi birden saldırmaya başladı. hay dedim içimden, sana ne! sen niye açıyosun ağzını bırak dinle anlatılanları sonra da çek git. ilgilenmiyorum de bitsin gitsin.

  birkaç haftadır yine arkadaş kurbanı oldum. beni bir yere çağırdı seni arkadaşlarımla tanıştırıcam diye. meğerse amway toplantısıymış. neyseki işim olduğu için yanlarında fazla durmadım. telefon açıyorlar nerdesin diyorlar. yolda yürüyorum desem biz de gelelim yürürken konuşuruz diyorlar. Ayse hanımın dediği gibi sırf bıktığım için arkadaşın üst yöneticisine tamam sizinle konuşucam dedim. bu yüzden bir sonraki görüşme için bilgi toplamaya başladım. özellikle islam alimlerinin bu konudaki yorumlarını okuyorum çünkü bana bunu dayatan insanlar hep dindar kesimden. benim anlattıklarımı inkar ediyorlar belki onların sözlerine kulak asarlar diyorum. özellikle çarşaflı bayanlar (yani takva üzere yaşayanlar) beni hayal kırıklığına uğratıyorlar. insanların paraya ihtiyacı var evet farkındayım ama helal kazanç olup olmadığı konusunda şüpheli bir aracı nasıl kullanabilirler anlamıyorum. bilmiyorlar mı ki rızkı veren Allah… çok fazla konuştum ama belki bilgi edinmek isteyenler vardır diyerek sizinle Faruk Beşer’in bir videosunu paylaşıyorum. ayrıca Hayrettin Karaman’ın da konu hakkında sorulmuş sorulara cevapları vardır. ayet ve hadislerle açıklamış. eğer merak eder önemserseniz ve para bürüyen gözleriniz bakmak isterse googlea yazıp okuyabilirsiniz. http://www.kure.tv/inanc/81-islam-ve-hayat/amway-pazarlama-sistemi-caiz-mi/151-Bolum/58506/

 • s.a emre bey bende amway satıcısıyım yeni üye oldum.ilk basta kendine alırsın die uye oldum ama iş ole deyil elini kaptırdın mı kolunuda istiyorlar ben urunlerine birsey demem tamam organik olabilir ama tum satıcıların hepsi aynı seyi soyluyo kaset gibi kımse farklı bi anlatım kullanmıyo ve uyeliğimi iptal edicem cok sıkıldım.çene çalmaktansa 8 -6 çalışmayı tercih ediyorum.saygılarımla

 • her işin nasıl yapılaçağına ve nasıl yapılmayaçağına dair kuralları vardır.
  o işi yapmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka bu kurallara uymak zorundasınızdırki o işi yaparken başarılı olabilesiniz.
  zor olduğu için, hoşunuza gitmediği için, hayat felsefenize uymadığı için, o işi yapmaya bilirsiniz.
  burada haksız olan, gerçekleri yalın bir şekilde bilmeden , anlatılan ve duyulanları kendi mantık süzgeçinizden geçirerek, yorumlayıp, yapılan işi ve onu başarı ile yapmaya çalışanları zedeleyecek tarzda yazmaktır.

 • ne tür sermayesi veya menşeisi olursa olsun bu ürünler insanlar yararına üretilmiştir. ticareti onlar sağlam yapıyor. Ürünlerin kullanımının yaratacağı faydayı insandan insana göreceli olduğunu düşünüyorum.ürün markası ne olursa olsun ülke ilgili bakanlığından izin aldıysa kullanılmasından yanayım.

 • Bu yazıyı okurken çok güldüm. 24 tl’ye kimse almaz. 😀 Neden marketlerde felan satılmıyor! Çünkü marketlerde satılırsa sizin alacağınız karın yarısı reklama gitmiş oluyor o zaman sizinde bu işte hiçbir anlamınız kalmıyor. Bir merinos reklamını düşünün ibrahim tatlıses oynamadan önce fiyatları düşüktü oynadıktan sonra fiyatlarda artış oldu ve her halı başına ibrahim tatlıses 75 tl para alıyor. Yani onların parası bile bizim cebimizden çıkıyor. İkinci kısımda ise dışardan bir pril alıp 5 lira veriyorsun ve içerisinde kimyasal kansorejen maddeler yoğunlukta yılda sana 50 60 tlye geliyor. Lakin amwayin bulaşık deterjanlı ellerin egzamasına birebir kremli 15 tl veriyorum 11 ay kullanıyorum ekonomik konsantre bakımlı.. Onun bulaşık deterjanını kullandığımdan beri artık ellerimde ne çatlaklık kaldı nede yara… Bir amwayci olarak amwayden gurur duyuyorum… gerçekten ekonomik, Aslında bu ürünler neden pahalı değilde neden bu kadr ucuz hayret ediyorum…. :)))

  • Gülmenize gerek yok burda komik bir şeyden bahsetmiyorum. Siz de çalışmayı seçtiğiniz işte bir süre sonra herkese dolar gibi bakacaksınız. Amwayci olmak, amway misyoneri olmak sizin tercihiniz. Ama piyasada satılan onaylı deterjanların kanser yaptığını fakat el altından satılan amway ürünlerinin ise sağlığa yararlı geldiğini söylemek için çok makul da belgeleriniz olmalı. Sonradan görme şeklinde konuşmamak lazım.

   • Merhaba Emre Bey,
    Sizin sitenizi rastgele farkettim. Siteye yorum bırakan kişilerin yazılarını genel olarak okuduğumda sizin düşüncenizi doğrulayan ifadeler bırakılınca teşekkür ediyor, muhalif yazılar yazıldığında da yıkıcı şekilde eleştirilerde bulunuyor ve kendinizi savunmak için de ben sadece fikirlerimi paylaşıyorum,… gibi şeyler yazıyorsunuz. Bu ürünleri ben yıllardır kullanıyorum, çok memnunum ve kendim sağlıkçıyım. Doğal ürün adı altında sunulan pek çok ürünleri bizzat araştırdık ve altından çok fazla oranda insan sağlığını tehlikeye sokacak şekilde kimyasallar, koyun tiroid hormonu,… gibi şeyler çıktı. Burada ismini vermek istemediğim bu firmaların ürünlerini bir arkadaşım kendi laboratuvar şartlarında bizzat inceledi. Bu kadar zararlı ürünleri doğal ürün adı altında insanlara satıldığına şahit olduk. Siz de madem bu kadar söylediklerinizde iddialıydınız, benim arkadaşımın yaptığı gibi bir labaratuvarda incelettirseydiniz ya da kendiniz inceleseydiniz. Vebalden bahsediyorsunuz ancak gördüğüm üzere bu ürünlerin içerikleri hakkında dahi bir fikriniz yok. Zaten incelediğinizde ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu görürdünüz. Karalayarak üzerinize almış olduğunuz vebalden de kurtulmuş olurdunuz.
    Saygılarımla…

 • Şunuda söylemeden edemeyeceğim, kimileri doğacı çevreci olduğuna inanmıyor, Bir ürünün kutusunu alıp toprağa gömün ve 3 4 ay sonra orayı açın ve o kutuyu orada göremeyeceksiniz. Geri dönüşümlü, bir üründen memnun kalmadığınızda geri iade edebiliyorsunuz paranızı geri alıyorsunuz, çünkü denedim… Dürüst adaletli bir iş ve araştırdım hocalarıma sordum, bu işi ticaret amaçlı yaptığım için hiçbir sakıncası olmadığını söylediler ve bu iş için istihareye yattım kaç kez ve hep hayırlı olarak gördüm. Bu işte bir bit yeniği olsa bu iş bana kısmet olmaz yolunda ilerleyemezdim. Bu yıl amway yardımlarını Türkiyede seçti, Gaziantep köksalan ilköğretim okulu açtı ve Vananaokulları açtı… Böyle bir şirketi nasıl oluyorda yeriyorsunuz aklım almıyor. Kulaktan kulağa bir amway tanımı var birde araştırılarak bilinen amway tanımı var… Çamaşır suyunu kullanıp organlarımı öldüreceğime Amwayin locunu kullanır en azından Rabbimin verdiği bu bedeni mümkün mertebe korumuş olur ve kasıtlı zarar vermemiş olurum….

  • Bu yıl amway yardımlarını Türkiyede seçti, Gaziantep köksalan ilköğretim okulu açtı ve Vananaokulları açtı… Böyle bir şirketi nasıl oluyorda yeriyorsunuz aklım almıyor.

   Bir kurum yardım ediyorsa o temizdir anlamı mı çıkıyor burda? Birçok para aklayan yer kendini iyi göstermek için yardımlar yapıyor. Bunu aklı olan herkes anlayabilir. Sizin neden aklınız almıyor? Burası Türkiye dememe gerek yok. Dünyada da olan durumlar…..

   Hocalarınızı bilemiyorum kimlerdir. Sonuçta siz bu ürün için bir takım yalanlarda söyleyeceksiniz. Belki ben söylemiyorum deseniz de söyleyenler çok. Veya doğru bildiğiniz şeyleri söyleyeceksiniz. Ama bunlar birer yalandan ibaret ise ben bilmiyordum ama 10 yıldır bu şekilde kazanıyorum deyip kurtulabiliyor musunuz?
   Ayrıca yalan söyleyenin şahitliği dahi kabul olmuyor. Bu konuyu da bir danışın.

   İstiareye yatmışsınız. Olumlu çıkmış. Demek ki hayırlı bu diyorsunuz. Peki şerde de bir hayır yok mudur?

   amway şikayet

 • Elbetki bu işi yargılayan çok olacak, Evet bir işi islam açısından değerlendirmek çok yalnış, Kozmetik ürünü olsa ne yazar ben kullanmadıktan sonra, Gidin dışarıda çalışın. Türkiye şartları altında hayatınızın yarısından fazlası çalışmakla geçiyor oooo emekliliği beklersin birde böyle bir yaşam koşulları altında, çalışmak ne mümkün. Evet amway yapıyorum, ben bu işte kendim patronum, ve işi iş gibi yaparsam 5 yılda emekliliğim hazır, Bence biraz daha akıllıca düşünürseniz vizyonu görebilirsiniz. Herkesin görüşüne saygı duymak şarttır lakin bir şirket adına bu kadar suçlama bence dinimizde de yok. Belgeleri geçmişi araştırın. Yahudi kesim tarafından kurulduğunu yazmışssınız demek ki amway tarihini iyi araştırmamışsınız. İllaki kanıt istiyorsanız ürünlerin kimyasal olup olmadığına dair, dışardan ve amwayden bir ürün alıp karşılaştırın. Dışardan aldığınız bir bulaşık deterjanını çiçeklere bitkilere dökmeniz mümkün değildir lakin amwayin bulaşık deterjanını dökün çiçeklerinize şahane bir gübre oluyor… Bence dürüst olalım….

  • çağla hanım bi amwayi arayın sorun lütfen çiçeklerin dibine deterjan dökülüyormu diye…şimdiden yanıtı söliyeyim size hayır bizde öyle bi bilgi yok…o bulaşık detrerjanınıda sorun eller için ii geliyor egzamaya vs.diyorlar ya..kandırmayın kendinizi lütfen açın gözlerinizi..

 • Elbetki bu işte çalışan her insan dürüst temiz hoş görülü değildir. Her işte her kesimde yalnış yapan insan mutlaka çıkacaktır. Bu iştede yalnış insanlar var ama onların bir müddet sonra işleri ilerlemiyor. Kimisinin gözünü hırs bürüyor, lakin zaten onlar vakti geldiğinde dersini alıyorlar. Ben bu işte kimseye zorla ürün satmadım ve bu zamana kdar sattığım ürünlerin hiçbirinden şikayet gelmedi, kimseye zorla hadi gel bayi ol demedim ki bunlar işin ters kısmı hoşgörü şart,

 • kim ne derse desin ben bir yalanın dolandırmacanın 51 yıl süreceğini düşünmüyorum.80 ülkede 800 e yakın ürün çeşidiyle,TÜRKİYEDE 170 000 girişimciyle HIZINI HİÇ KESMEDEN yola devam eden bir şirket var ortada.Evet belki yanlış yapanlar olmuştur ama bunu hepsine mal etmek düpedüz haksızlık olur.bende bir serbes girişimciyim.16 aydır.ben hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım.okuduğum şeyler gerçekten beni şaşırttı.tabiki dileyen dilediği fikri yazabilir ama ben size katılmıyorum.ben 2 çocuğumla,örtümle,evimi,eşimi ihmal etmeden,çoooook uzun zamandır çalışma temposu yüzünden göremediğim dostlarımı görerek yapabileceğim başka bir iş bilmiyorum.bu iş benim hayatımın fırsatı.sizi anlıyorum.başka işlerde bunlar yok anlamak güç.ne zaman kazanıyor ve birilerine kazandırıyorsunuz işte o zaman anlam kazanıyor herşey.bu iş kişiye göre değişkenlik gösteriyor çünkü,okulu yok.kişi çalışırken öğrenmek durumunda,bu yüzden yanlışlar olabiliyor.bilmiyorum işe hiç dahil oldunuzmu,yada bir yakınınız.ama emin olun yanlış zamanlama olma olasılığı çok yüksek.ayrıca sadece parasal anlamda değil kişisel anlamdada kazanımlarınız artıyor.kitap okuma alışkanlığı ediniyorsunuz,empati yeteneğinizi geliştiriyorsunuz bir yandanda insanlara sağlıklı ürünler öneriyorsunuz.bunun nesi kötü ALLAH aşkınıza.unutmayın insanlara daha iyiyi sunmuyorsanız elindekinide almamalısınız.yorumlarınızla birilerini uyaralım derken hayatlarının fırsatını ellerinden alıyor olabilirsiniz.

 • Bu işi yapabilecek insanların öncelikle çenesi düşük , yapışkan , önce cahil olup sonradan gözü açılacak tiplerden seçilerek üye yapılmaya çalışılıyor.Ardından çıkarcı , fırsatçı , gözü para hırsıyla dönmüş olması gerekmekte.İki kelimeyi bira araya getiremeyenler bir süre sonra aldıkları eğitim neticesi ile kendini kaybetme derecesinde yükselmek amaçlı elekçi modunda girmedikleri delik bırakmamaktalar.otobüs duraklarında , dolmuşlarda dahi cıgırtganlıkla yayılmaya çabalamaktalar.Dinden imandan bahsederek önce yaklaşıp sonra tamamen para hırsıyla evlerini çocuklarını ihmal dereecesinde ticaret hayatına kapılıyorlar.İş çıkarabilecek çevresi olan insanları kullanıp yayılmaya çalışıyorlar.Gördüğüm şu ki yüzü yumuşak nayıf insanlar hç bir şekilde bu işe devamedemeyip bırakıyorlar..yazılacak çok şey var yanlız tek kelimeyle ALLAH KURTARSIN , FOYALARI TEZ ELDEN ÇIKSIN İNŞALLAH DİYORUM…..

 • FAZİLET Hanım’a katılıyorum, Duygularıma ve düşüncelerime tam anlamıylar tercüme oldu. Fazilet Hanım, bende yapıyorum ve bu işe girdiğimden beri birçok yanım değişti ve birçok ilklerimide bu işte yaşadım. Gayet memnunum. Rabbim her şeyin hayırlısını nasip etsin ve bu yolda hayırlı bir şekilde yürümeyi nasip etsin herp beraber inşallah

 • Ben internette L.O.C. genel temizlik ürününü araştırırken size rastladım. Baştan sona tüm yorumları okudum. Okudum ama istediğimi bulamadım. Kafam karıştı. Şimdi bu ürünler kötü mü? kalitesiz mi? işe yaramaz mı? yoksa; ürünün pazarlama sistemi mi hatalı?
  genelde pazarlama sistemi üzerinde tartışılmış..
  Ben ürünü tek sefer komşudan bir miktar alarak kullandım ve bence ürün kaliteli gibi geldi. Daha uygun fiyata bulabilirmiyim diye internette araştırırken koyu bir pazarlama tartışmasının içinde buldum kendimi.
  Benim derdim pazarlama takdiği değil, ürünün imal edilişi ve iddia edildiği gibi doğal olup olmadığı… Kimyasllar kullanmak istemiyorum artık..
  Neyse benim aradığım burada yok.. Aramaya devam, belki bu ürünü kullananların sadece ürünün özelliklerinin tartışıldığı bir yer bulurum…. Size kolay gelsin…

 • MUSTAFA BEY;
  Burada ürünlerin özelliklerini bulamazsınız. Çünkü burada tartışılan işin yalan olduğu felan filan. Mustafa Bey; Bu ürünlerde kimyasal madde yok… İstanbulda oturuyorsanız eğer kozyatağında bu şirketin firması var bakabilirsiniz ürünlere istediğiniz gibi… Ben bir sene oldu çamaşır suyunu bırakalı ve bu ürünleri kullanmaya başladım çok memnunum….

 • Bizim Türk kadınlarının bu ürünlere neden üye olduklarını araştırmak lazım. Çünkü kadınlarımızın çoğu evde oturuyor eşleri çalışmalarına izin vermiyor. Evde oturan kadınımız da kendi parasını kazanmak istiyor yada eve katkıda bulunmak kendinin ve çocuklarının harçlığını çıkarmak istiyor.Çoğunluğu bence bu amaçla katılıyor.Kendi paralarını yani harçlıklarını kazanmak boş zamanlarını değerlendirmek.

 • ben 1 ay önce amway bayisi olmuştum..ürünleri kullandım memnun kaldım ( içeriğinden ) bana arkadaşlarım geldiğinde biraz düşündükten sonra yakın arkadaşımın olmasıda sebebiyet werdi bayiliği kabul etmem için…ama her gün sponsorlar tarafından bi pohpohlama bayilikler üzerinden her gün bi sorun çıkıyordu..sponsorlar bize kullanılmış loc suyunu çiçeklerin dibine dökebileceğimizi..bulaşık deterjanın egzama,alerji vs. hastalıklara ii geldiği gibi bi sürü bitkisel olduğuna dair şeyler örnek wererek öğretmişlerdi we bizde bunu ürün satışlarımızda müşteriye,bayiliklerimize aktarmıştık…aktarmaz olaydık bi sorunla karşılaştık sponsorlarımıza bu sorunu sölediğimizde önce kabullendiler amwayi arayıp sizde çiçeklere dökmemizi vs. şeyleri önerdinizmi bakın sponsorlar böyle öğrettiler ve bi sorunla karşılaştık dediğimizde hayır biz böyle bi şey demedik dediler…sponsorlara geri döndüğümüzde ise amwayin zaten kabul etmeyeceğini çünkü onların böyle şeyleri söylemediklerini sadece tecrübe yolu ile deneme yanılma yöntemi ile kendilerinin söylediklerini söyleyince….we iş büyüynce şikayete kadar gidince kimsenin böyle şeyi kabul etmemesi beni hiçte şaşırtmadı…arkadaşlar amwey ürünlerinin % küsürlük bir kimyasallık içerdiği eşyalar üstünde etkisini tartışmıorum asla ama dikkat edin..iki gündür ne çektiğimi we bundan sonraki günlerde ne çekeceğimi bi ben bi allah biliyor…sponsorların deyimi ile (yalanın ismi süsleme olmuş )..ben yandım siz yanmayın…yardım edebileceğini düşünen bu konuda bilgisi olan lütfen yardım edin…

  • Gizem hanım yukardaki yorumu okuyunca nasıl bir savunma yapacak çok meak ediyorum. Sanıyorsunuz ki herşey tozpembe halbuki sizi kullanıyorlar bu açık ve net. Yanlış bilgilendirilmeler, verilen bilgilerin kabul edilmemesi ve müşteri şikayetleri. Bunlar farklı bir açıdan da işin vahametini görmemi sağladı.

 • Amway icin laf ediyorsunuz . Okey herkesin görüşü önemli sonucta herkes aynı düsünecek diye bir sey söz konusu degil . Ve sunuda bilin ewet bizde aracı yok sonucta firmanın alt yapası kuvvetli onlarında bir yerden gelirleri olması lazım işe iş gözü ile bakıp her seyı yakından takip edipde basaramıyan kimse yok . Ama kalkıpta sizin gb 24 liraya takılan kisiler zaten basta kaybedenler ben 2 senedir amway ürünü kullanıyorum cokta memnunum evet dedikleri gb uzun süre gidiyor ben kendimin ve ailemin saglıgını düsünüyorum ve bitkisel benim tercihim her yerde bitkisel ürün war ama amway gibisi yok . We bu ürünler carsıda pazarda satlırsa emin olun herkes alır cünki reklam bol oynar ve sizln o 24 lira dediginiz ürün hangisi bilmiyorum ama iste oürünler emin olun 48 tl olacaktır…. Oradan oyle yazmak basit isin icerigi gayet acık ve net …..

  • Neden çarşı pazara para verecek durumu yok herhalde Amway in değil mi? Nasılsa bu kadar kadın onun için çalışıyor, reklam yapıyor… Ne gerek var oralarda satmaya….Sonra pazar malı derler. Pazar malları kötü olur ya…. İşin içine girdikçe daha da suyun derinliklerine giriyorsunuz bence. Dışardan bakan gözleri kabul etmiyorsunuz veya edemiyorsunuz. Peki sudan başınızı çıkartıp hava almayacak mısınız? İnsan bedeni havasızlığa fazla dayanamaz. Sanırım ne demek istediğim anlaşılmıştır.

 • Bir arkadaş yazmış sizede kişisel gelişim kitabı önerelim diye bende katılıyorum biraz kitap okuyalım herkesin yaptıgı işede saygı duyalım ….. Şikayetler ktuya lütfen ……………anwayin hakkını yemeyin ne awon a benzer nede oriflame en azından size ssormadan üzeriniZ ürün girmiyorlar illada ürün gir diye sıkıştırılmlyrsunuz…
  ………

 • He şunuda söylemeden gecemiyorum kimya mezunu olarak bitki özütlerinin kendi kimyaları normal kimyaya göre daha kuvvetlidir buna bir sürü örnekte wardır
  ……… Kahve lekesine limon suyu,,,,, yagın damladıgı yere tuz ,,,,,,, yine gümüs vs parlatmak icin limon suyu ,,,,,,,, eskiden tencere kirleri küllen ovalanırdı ….. Daha bir sürü örnekler yeterki hayata pozitif bakmak lazım,,, dedigim gibi herkesin işinede saygı duyarım …..

 • Selam Mehmet bey, önemli bir soruna parmak basmışsınız.
  1) Reklamlar kamuya açık biçimde değil, birebir ortamda yapıldığından reklamların denetimi yok.
  2) Ürünlerin amwayde zincirde çalışanlara mı, yoksa son kullanıcılara mı satıldığı konusunda açık bilgi yok.
  3) Ürünler oldukça pahalı, çünkü zincirde çok kişi var, hepsine dağılması lazım.
  4) Dostlarınıza amway, amway dedikçe, onlarda sizden soğuyor. Gece yatınca amway rüyaları görüyorsunuz.
  5) Ticari cemaatler-Erdinç Tekbaş (www.kitapyurdu.com) bu konuda önerebileceğim bir kitap. Network marketing işine girilecekse de bilinçli girilmeli.

 • merhaba bende üye ve kullanıcıyım satış yapamıyorum çok fazla konuşmayı sevmiyorum.onlar gibi anlatamam.ürünlerden konu açıldıgızaman bende amway yin kullandıklarımdan bahsediyorum.bende memnunumiş yerimede koydum hepsi satılıyor.benim en memnun oldugum ürün göz altı kaz ayaklarıydı ama çok rahatsız oluyordum .ben herşeye öyle kanmam inanmam bu ürünleri aldım nerdeyse 2 aydır kullanıyorum.benim kaz ayaklarında acayip deyişmeler oldu benitanıyanlar da fark ettiler benin için çok ğüzel birşey çünkü çok takıyordum.botoksluk olmuşlardıyani pahalı olabilir ama bence ğüzel ürünler herkesin düşüncesine saygı duymaklazım.abartmadan.

 • am-way müridlerinden bazıları, neden bu tür am-way karşıtı sitelerdeki yorumları okuyup kendilerini savunurlar ki anlamış değilim. bizler ya kıskançlıktan, ya da vaktiyle bu işe girip te para kazanamamış üç beş çabulcuyuz. ve bu tür yerlerde kendimizi rahatlatıyoruz. bırakın mahallemizde rahat rahat konuşalım.

 • Bence de, bu şirketler tam birer ticari cemaat.
  Aynı şeyleri yiyip, içip kullanınca, düşünceleri de aynileşiyor. Kazananlar mutlu, kaybedenler üzüntülü. Kazananlar piramitin üstünde, kaybedenler altta debeleniyor.
  Aman dikkat. Kapitalizm dininin para tarikatlarına karşı dikkatli olalım. Özellikle dini hassasiyeti olanların bu oyunlara gelmemesi lazım.
  Selamlarımla,

  • Emrullah bey Amway şirketi piramit sistem değildir..Piramit sistemi derken lütfen vicdanınıza sesleniyorum..ast-üst ilişkisini mi kastediyorsunuz..gerçekten bunu kastediyorsanız bulunduğunuz firmanın ya da herhangi bir firmanın organizasyonunu gözönünde bulundurun..göreceksiniz ki piramit dediğiniz sistem orada ortaya çıkacak..ama amway de kim daha çok tanıtım yaparsa organizasyonu büyür..yani daha sonra işe dahil olmuş kişiler öne geçebilir..selamlar..

 • amaç insanları bilinçlendirmek…günümüzde insanlar bitkisel ürünlere yöneldikçe böyle saçma insanlar çıkıp bi şeyler yapmak istiyorlar..ewt bende bi amway mağduruyum..we inanın parasal zararım şuanda sadece kabasını sölüyorum 800 tl…eşime bu yükü yüklememek için bi işe girdim..ewt o parayı ama 1 ayda ama 2 ayda çıkartırım..ne olur 2 aylık emeğim heba olur…ama burda bi gerçek warki yalan…diğer adı ile (süsleme)..ben müşterimden şikayeti alınca sponsorlarıma danışdım ne yapcaz die her zaman arkandayız 7-24 saat arayabilirsin diyen sponsorlarım sorumluluğu üzerlerine almadıkları gibi elinizde kanıt yok… bizi bi daha arama seni sawcılığa werdik telefonların dinleniyor..tabi sawcı babasının oğlu ya 2 günde izin wercek..neyse…awukatla görüştük elimizde delil yok sadece 5 bayi olarak we bi kaç müşterilerimiz şahit olaya..sonuna kadar gitmemizi önerdi.kazanabileceğimizi söyledi..yapamadık..çünkü sadece awukatın danışma parası 200 tl idi…bunun altından kalkamıcağımızı anladık we peşini bıraktık..ewt bıraktık ama kimsenin ahı kimsede kalmaz..tek desteğimiz bu…mahşeri alemde alacağımızı alacağız inşallah..ben ahımı ortaya bıraktım…adaletine güwendiğime sığındım…bu işi bilerek süsleyip yapan warsa ALLAHIM hepsinden sorsun…

 • Amway=american way.
  amerikan yolundan gidenler buyursun, sizin yolunuz size, bizim yolumuz bize.

 • Ticari cemaatler kitabını ben de aldım. Yaşadıklarımı daha iyi anlıyorum okudukça… Duyguların amway tarafından kontrol edildiği bir dünya istemiyorum. Arkadaş-satıcı rollerinin ikisini birden oynamak istemiyorum. Gece gündüz satma-ekip kurma hayalleri kurmak istemiyorum.

 • Bahsettiğiniz kitabı da, ilgili diğer kitapları da okumuş biriyim. Ticari cemaatlerdeki eleştirilere ben de bir ölçüde hak veriyorum. Tamam pazarlama yönteminde sorunlar çok, kabul ediyorum. Distribütörlerin hepsi bir değil, bazıları işi çığrından çıkarabiliyor. Ama ürünler kaliteli değil mi? Kullanan zayıflamıyor mu? Neden olumsuz yönden bakıyorsunuz?

 • arkadaslar amway bir cok ınsanın kafasında olumlu veya olumsuz etki yapan sirket oldu aleyhinde bu kadar cok konusulan bır sırket ıcın kendınızı nıye bu kadar feda edıyorsunuz anlamıyorum amway icin evini cocugunu ihmal eden insanlar var etrafımda rsmen amway ın kulu kolesı olmuslar yeryuzunde attıkları her adım amway ıcın oldu bu seylerden sonra aklımıza amway e tapıyorlar dusuncesı gelıyor cok enerjıyı sevgıyı allah yolunda devam etsınler zararın neresınden donersen kardır dırenmeyın yazık olacak

 • Ürünleri kısmen kaliteli, temizlik ürünleri güzel ancak çok pahalı, bu da aradaki zincirde dağılıyor tahminim.

  • biz insanlar olaylara neden önyarglı yaklaşıyorsunuz senin zombi dediğin insanlardanım ben ama asıl zombi sensin insan sağlığının hiçe sayıldığı şu günlerde marketlerde kimyasal ürünler cirit atarken insanların sağlığıyla oynanırken senin yahide dediğin firma türkiyenin ürünlerini yani bizlerin ürünlerini 97 ülkeye tanıtıyor senin karaladığın ürünler hayat kurtarırken marketlerde satılan bir çok ürün sağlık düşmanı aksini düşünen söyleyen varsa ben burdayım

   • vergi kaçırıyorlar, size satan kişi size fatura ediyor mu bu ürünü. Memnun kalmazsanız iade edebiliyor musunuz ? İade çok kolay diyorlar hiç alakası yok.. hele Kayseri’de bu grubun başını çeken bir kaç yelloz var… Sakın kanmayın… sizi kullanıyorlar, bedava reklam. Vergi yok, kira yok tutundurma yok.. Eşiniz dostunuz size bunu satmaya çalışıyo, ikna olmasanız bile olmak istiyorsunuz. neden ayıp olur diye …. inanmayın…

   • beyni yıkanmış kardaş. sen nereden biliyorsun hayat kurtardığını. alıp karşılarına koyun gibi uyutuyorlar sizi. serdar beymiş, platinmiş. ayakta uyuyun siz. keriz yerine konulup, sahne ışıkları altında kandırılıyorsunuz.

  • Çok afedersiniz nesi pahalı? Çamaşır deterjanı aldım. Harika temizliyor. Haftada 3 kez makina çalıştırıyorum. Deterjan henüz yarısına geldi ve alalı 5 ay oldu. Ne kadar mı? 53 TL.- 3 kg. Nesi pahalı? İçinde kanserojen hiçbir madde olmaması da cabası. Nerden alıyorsanız ürünleri aldığınız yeri araştırın. Mesela L.OC. alış fiyatı 13 TL.- 6 ay gidyor. Şimdi hesabınzı yeniden yapın bence. İyi günler…

   • Zeynep arkadaşım boşuna anlatma, anlamaya kapatınca insan kendini ne dersen boş… sonuçta bu kadar konuşup gibip alman henkelle, benkiser le çalışacaklardır.. :)))

   • Sonuç itibariyle sizde algıya kapalısınız çünkü beyniniz o yönde doldurulmuş ben ise doldurulmuş beyni yıkanmış biri değilim. Bu da yayınladığım son yorunumuzdur Cüneyt bey.

 • pril deterjan yahudi markası değil mi?meyve veren ağacı taşlayan çok olurmuş.

  • dostum kavun tatlı benimde var çevremde 3 5 bin lira maaş alıyorlarhepside çarıklı bugün üniversite bitiren alamıyor kazandığınız için saadet zinciri olduğunu benden daha iyi biliyorsunuz sizi zincirciler

 • Siz ne iş yapar neyi ne kadar araştırırsınız bilmiyorum ama o ucuz diye önerdiğiniz deterjanların içeriğinde ne kadar fosfat bulunuyor, ambalajları doğaya ve çevreye ne denli zarar veriyor bunları bir araştırın derim en azından.Kimyasalların ne denli kanseri tetiklediğine bir bakın.Kaldıki sağlığımızla doğayı yok etme konusunda yarışanlar müslüman ya da değil ne farkeder?Toprağın suyun havan kirlenip yediklerinle beslenemiyorsan dinin ne anlamı var?

 • BEN ENDİŞELİYİM ANNEMİDE ÜYE YAPTILAR ANNEM 3 YAKIN ARKADASIYLA ÜYE OLDULAR ANNEMDEN 150 TL DİĞER KOMSULARDANDA 300 TL LİK ÜRÜN VERDİLER TABİ BUNLARIN ÜCRETLERİNİ ŞİRKET SAĞLAMADI YANİ TOPLAM BU 3 BAYANDAN 750 TL PARA ALDILAR VE GELECEK ÜRÜNLERİ SATMALARI HALİNDE HER ÜRÜNDEN EN AZ 7 TL KAR YAPACAKLARINI VAADETTİLER.ŞİMDİ AKLA MANTIĞA SIĞMAYAN BU ÜRÜNÜ ALACAK İNSANLARIN VARLIĞI 🙂 KİM ALIR_?? KİMİN BÜTÇESİNE UYAR?? ZATEN AMAC SATMAKTAN ZİYADE BİRİLERİNİ ÜYE YAPMAK BU İŞTE.BU NASIL BİR MANTIK BEN BU FİRMADA YALAN SEZİYORUM HİLE RİYAA SEZİYORUM.ENDİŞELERİM VAAD EDİLEN ZENGİNLİK? KISA YOLDAN ZENGİN OLMA HAYALLERİYLE KANDIRILAN İNSANLARIN ANWAYİN ONLAR ÜZERİNDE KULLANARAK REKLAM YAPMASI.DEVLETİN BU İŞE EL ATMASI LAZIM DOLANDIRICIMI BUNLAR???? BU KONUDA ACIKLIK GETİRSİNLER BİZ BURDA KENDİ İMKANLARIMIZLA BİRŞEY ÖĞRENEMİYORUZ

 • üye olanların ürün alması şart değil…kim üye yaptıysa onun hatası….bende üye oldum arkadaşım sayesinde etrafımda çok yapan var iyi parada kazanıyorlar…ben hijyene sağlığa kazandığım paraya bakarım….öle islami vaazlara karnım tok…o işleri anlatandan daha iyi bilirim…isteyen gelsin vaazı ben veriyim…tabi yeteri kadar bilgisi varsa…

   • bende bi kac sene önce uyeydim.su deneyimimi paylasmak istiyorum,ürünleri hatir icin alan cok yakinim oldu ve bir daha geri dönmediler,bu ürünler gercekten parasina degecek kadar kaliteli,tasarruflu olsaydi,üründen memnun kalip tekrar siparis vermeleri gerekirdi,sponsorlar,senin ürünü nezaman sattigina dair tarih atip,müsteriyi takip etmen gerekttigini söylüyor,bence bu cok sacmaydi,bu yüzden biraktim ama sirf saglikli diye bu ürünleri kullanip paraya kiyacak bi nesil olusabilir ilerde kim bilir:)

  • sana günde 2 saat dediler değilmi şimdi kaç saat çalışıyon be cahil. sen saatlerce satacam diye uğraş üstündekiler dünya turuna çıksınlar. akıllı işimi.hayallerinide yazdınmı kağıda. git limon sat hiç olmazsa vatan toprağından çıkan bir ürünü satarsın.sana bu kadar vaaz yetermi.

 • Tamamen yanlış bilgilendirmeyle önyargılı davrandığınızı düşünüyorum,şirketin geçmişini , ürünlerin demolarını araştırıp izlediniz mi?
  peki evinizde kullandığınız ürünlerin hepsi Türk malı mı?Şirketin Türkiye bazında kilit isimleriyle tanıştınız mı?İşi Türkiye’ye getiren isimle yüzyüze görüşme gereği duydunuz mu?Arkadaşlar araştırmaktan korkmayın ..Yalanlar zinciri diye vurguladığınız şirket 1959 dan beri ayakta duran yaklaşık 10 milyar dolar cirosu olan bir şirket?hangi yalan bu kadar büyük olabilir?

  • Guestnet zinciri de çok büyük ve hala devam ediyor. Zayıf halkalar paralarını kaybediyor güçlüler ise daha güçleniyor onların üzerlerine basarak. Başarılı olamayanın parası yanıyor ve verdiği parayla kala kalıyor. Bunu görmek zor değil.

   • Sevgili Mehmet,

    65 tl lik katalg paketini istemezsen 6 ay içinde iade edip paranı alabiliyorsun, hangi ürün olursa olsun istediğin kadar kullan 3 ay içinde geri iade etme hakkın var. Hangi paran yanıyor söylermisin ?

   • Onu iade edemeyenler, paralarını kaybedenler cevaplamış açık ve net. Üstüne söz söylememe gerek yok. Mağdurlar söylemişler. Ben kullanmıyorum .

  • Kesinlikle Katılıyorum Size Ben. Bir bayan oldugunuz için Deyil burdan yanlış anlaşılsın istemiyorum!. Kurulmuş oldugu yıl Belli Kaç ülkede hizmet Veriyor olduklarıda belli. Bu kadar ucuz Deyil herşey. Karalamaya ugraşmasın kimseler arkadaşlar. Seçim Sizin sizlerin olucak Dusuncelerinize her şekilde Saygı duyuyor olucaz bizler.Saygılarımla!. . .

 • Bu Pazarlama İşi İle Uğraşanlar Çok Üç Kağıt Yapıyor Dikkat Etmek Gerekli

 • doğrusu benim tanıdığım bir bayan arkadaşımda bu işe girdi girmesine ama oradan itibaren arkadaşlığımızda sorunlar oldu çünkü işten ve ürün satmaktan başka bir şey düşünmez oldu resmen işle yatıp işle kalkıyor etrafındaki herkese ürün satmaya artı herkesi potansiyyel müşteri gözüyle görüyor garip bir durum hipnoz olmuş sanki tabi arkadaşlığımız limoni:)

  • Bende bundan bahsediyorum ama insanlar anlamak istemiyor çünkü kendileri de satıcı. Kimse işine laf gelsin istemiyor ama yaptığı işin ne tarafa götürdüklerinin farkında değil.

   • işi ne tarafa götürüldüğünü açıklayabilirmisiniz lütfen . bakın bir kaç tane yorum yazdım ama bunların hiç biri amwayi savunmak amaçlı değildir sadece hakkında bilinen yanlışları düzeltmek içindir içinde bulunan biri olarak . nice doktorlar nice mühendisler nice öğretmenler nice iş adamları aklınıza gelmeyecek insanlar bu işe gönül verip inanıp da yapıyorlar . bu işlerden düzenli bir gelir elde edip cocugunu okutan evine bakan insanlar var ve asla insanlara yalan söyleyerek bu işe başlanmıyor neyse o anlatılıyor . ürünleri sadece alıp satmak isteyenler ayrıdır bunu iş haline getirip aktif çalışanlar ayrı tek tavsiyem iyice öğrenelim .

   • Yağmur hanım sizin bu nice diye başladığınız meslek grupları ile ilgili cevabın aynısını ablamın arkadaşı ve yanındaki de bize okumuştu. Yani biz bu senfoniyi çok dinledik. Çünkü onlara hep dinletilen de buydu. 🙂
    Bu işten gelir elde edenler doğru yapıyor savının tek açıklaması evlerine bakmak mı? Kara para aklayan da bunu yapıyor. Evine bakıyor. Mafyada evine bakıyor,istihdam sağlıyor.. Yani bu yolla kazandıkları para amaçlarından dolayı onları haklı mı yapıyor?

  • bizim apartmandada var bir karı koca sabah akşam amwaycilik yapıyorlar kadınla ne zaman karşilaşsak satacak bir şeyi var güzin abla gibi her derde deva ürünleri mevcut benim gibi çok pahalı diyenlerede hiç pas atmaz ama annemi ele geçirmiş durumda şu kremi al doğrusu bu daha iyi helal markalı ürün diye 480tl lik krem satmaya kalktı bende anneme biraz daha dişini sık para biriktir estetik ol dedim dandik kreme istediği paraya bak bunlar saadet zinciri resmen karşımdakinin etinden sütünden nasıl yararlanırım diye bakıyor olaya yazık sakın kanmayın

   • Benimde çorbada tuzum olsun:)yüzümde güneşten kaynaklanan lekeler oluştu,Amwey yapan bir arkadaşım bu kremleri kullanırsan kesin yok olur dedi,400 tl ödedim krem bitti ama lekeler oldugu gibi kaldi,arayip sordum,demekki senin lekeler çok derine ißlemis,iki kur üç kur yapmalisin,yani bi kaç kez daha 400tl verip almalıymışım,kalsın o iş dedim ben bu parayla yeni yüz alırım dedim:)malallesef ürünlerini satmak için düştükleri durumları görünce faydalı bile olsa alasım gelmiyor.

 • sayın mehmet bey….bende amway ürünleri satmaya çalışan serbest girişimci bir bireyim.yazınızda küçük bir kısım gerçeklik payı var.bura çalışan insanlar ürün adedince komisyon alıyorlar.çoğu bunu abartıyor.benim bu işi seçme nedenim ise serbest girişimci olarak çalışıyorsunuz sabah çıkıp akşama kadar gezmiyor yada zaman harcamıyorsunuz en güzeli rahat bir ortamda sakin çalışıyor olmam kalabalıkdan kısmen uzak olmak.eşimden bana kalan emekli maaşı ile 2 tane evlat okutmaya çabalıyorum.hamdolsun ne açım ne açıkdayım.ama yaşam şartları bizleri zorluyor bu herkesce bilinen bir şey.komisyon konusunda ise ben çok cüzzi bazende hiç almadan bu işi yapabiliyorum.çok aktif çalışmıyorum canım ne zaman isterse o zaman çalışıyorum ve evlatlarıma yeterince zaman ayırabiliyorum.temizlik yapmak için bile başvurdum kimse bana temizliği layık görmediklerini söleyip herkes karşı çıktı..önyargılı konuşmadan önce insanların namus ve hakir görülmediği işlerde çalışanlarıda düşünmenizi rica ediyorum.alın teri dökülen her iş hakdır.teşekürler saygılarımla

  • ülkü hanım sizi yorumunuzdan dolayı tebrik etmek isterim yazdıklarınızda çok haklısınız önyargılı yaklaşımlara güzel ve kırmadan çok ince bir cevap vermişsiniz ve eminim sizde kendinize yetecek kadar kazanabiliyorsunuz çünkü yaptığınız işten memnunsunuz çok sevindim buradaki bütün yorumlar şahsi fikrim olarak söylüyorum yazILan bütün kötü yorumlar bile aslında bu işi araştırma amacıyla yazılıyor eğer tepki gösterdikleri bir iş olsaydı emin olun araştırma gereği bile duymazlardı ben çok uzun yıllar başkalarının şirketlerinde başkalarının işlerinde çalıştım peki kime çalıştım hep yurt dışına yine yabancılara o kadar çok hile hurda gördümki bence eğer terazin şaşmazsa karını kendin belirlersin ticaret çok tatlı evet parada öyle paran olmasın bakalım nasıl karnın doyacak haaaa bir şirket haa amway sen ekmeğinin peşinden git çalış çabala ekmeğine yağı kendin sür sanki diğer işlerde başkasına hizmet etmiyoruz

   • Ekmeğin peşinden gidilmesi kadar doğal bir şey olamaz. Lakin içki satıp ekmek parasını çıkarmak doğru bir şey olmaz. Şunu demek istiyorum: çalışırken de dikkat edilecek şeyler(vergisi, kime hizmet ettiği, ne amaçladığı vs) var. Bir işin içine körü körüne girmemek lazım.

 • birşeyleri başarabilmek güzel. parasında değilde özgüven kazanmak adına benim gibi insanlar çalışmalı…

 • sizin bu övgüler yağdırdıgınz anwayın nerden biliyosunuz kimyasal madde kullanmadıgını? fabrikada beraber mi üretiyosunuz satış yapıyosunuz diye üst düzeylerin cebine para giriyor diye milleti mahalle kadınlarını kandırıp büyük hayaller pesine sürükleyip yok altın olacaksın yok zümrüt olacak katın yatın olacak diyerek kul hakkı yediğinizi biliyorum.kaldı ki ben hiç bir özelliğini görmedim bu anway sacmalıgının tüm ürünlerini annem kullanıyor. tek tek inceledim test ettim kimyasal değil dediğin deterjan nasıl oluyorda kimyasal olmıuyorr zararını kanserojen olup olmaıdgını nerden biliyosun delinin biri kuyuya taş atmıs diğerleride inanmıs şirket öyle diyor diye inanalımmı? ŞU DEVİRDE İNSAN BABASINA GÜVENMEZ KALDIKİ USA NIN ÜRETTİĞİ BİR FİRMAYA GÜVENELİM insanları kandırmaktan vazgeç ARTIK ANWAY ZIRVALIIGINA SON!!!!!!!!!!

  • aynen sizin gibi düşünen ürünleri sorgulayan kullanıcı bir arkadaş ürünleri tahlil ettirmiş sonuçlarını benimle paylaştı .ürünlerin icerisindeki asit oranının limonda ve sirkede olduğu kadar olduğunu tatmin olduğu içinde üyelik yapmaya başladığınıanlattı.siz insanları ne kadarda hafife alıyorsunuz.herkes aptal değil herşeye körü körüne inanacak.bence biraz daha araştırıp somut delillerle insanların kafasını kariştırmaya çalışın.

   • bu ürünlerin zararları sadece asit oranıyla ölçülmez. bir vitamin ilaçları var. tamamen organik deniyor. sizin aklınız alıyır mu bir meyveden vitaminini alıp da tamamen organik bir şekilde hap şekline büründürmek. söyledikleri hep aynı. zararsız, doğal, organik vs… gerçekten inanıyor musunuz. lütfen biraz uyanın. özellikle bayanları alet ediyorlar. çünkü bayanlar erkeklere göre daha saf ve temin düşünüyorlar. erkekler birçok işte kurnazlıkların nasıl yapıldığını daha çok biliyorlar ve bu yüzden daha çok bayanlara ulaşmaya çalışıyorlar..

   • Kimyasal değil ise neden bazı ürünlerin arkasında eldivensiz kullanmayın,gözden uzak tutun ibaresi kullanılmış?

  • kesinlikle katılıyorum kardeşim kimyasal yok dediler sattıkları ürün ellerimi parçaladı hangi bitkisel ürün insanın elini bıçak gibi keser yaa..birde kalan suyu çiçeklerin dibine dökücekmişim ooldu canım başka?

 • Dünya çapında 10 milyar dolar cirodan bahsededen arkadaşlar. hayatlarında coverage,penetration diye bir şey duydunuzdu.P&G, Ünilever,Coca Cola dünyanın en büyük tüketim şirketleri herşeyleri açık. Madem büyük firma ne diye ağızdan ağıza marketing yapıyor.Bu sisteme girdikten sonra eşinizi dostunuzu sokmanız lazım ki para kazanabileseniz. Bildiğiniz titan saadet zinciridir. Arada ürün olduğu için dolandırıcılık kısmından yırtıyorlar. Toplantılar 5 yıldızlı otellerin balo salonunda yapılır.herşey gösteri göz boyamadır. Bu işin çift elmas , taç olma hikayeleri varki adamı gülmekten çatlatır. Kısacası dolandırılıyorsunuz, arkadaşınızı sevdiğinizi 2-3 liralık ürünleri 20 – 30 liraya satarak bu dolandırıcıların tezgahına geliyorsunuz. Birde temiz doğa dostu ürün hikayesi var ki dünyanın tek temiz ürünü bunlar. Kanmayın kandırmayın.

  • tek temiz ürün demek ayrı bişey temiz ürünleri arasında demek ayrı bişeydir . işin içine soktuğunuz insanlar da sizin kadar kazanıyor hemde sizden daha fazla % lerle. ne kadar adaletli bir para dağıtma sistemi oldugunu bilseydiniz bunu söylemezdiniz . ayrıca lüks salonlarda neden yapıldıgına gelirsek bu işe girmek isteyen yüksek kademe de bir çok insan var onlara bu işin ne kadar doğru olduğunu bir düğün salonun da anlatacak haliniz yok heralde. avonun bir çok ülkede yasaklanıp satılmamasına rağmen türkiyede satıldığıda bir gerçek bu ürünlerin 98 ülkede satıldığı da .. ve kullandığınız ürün bitmiş olsa dahi iade garantisiyle . lütfen insanları yanlıs bilgilendirmeyin . güldüğünüz elmas liderler zümrüt liderler çoğu kişiden daha fakirken bu işe inandıkları için bu duruma gelmiştir . buna inanan insanları enayi yerine koymak hiç kimsenn hakkı değildir bunu unutmayın .

   • Yağmur hanım neden sadece bu yazıya yorum yapıyorsunuz diye sormak isterdim ama cevabı belli sanırım. sizi ilgilendiren tek konu bu çünkü. Tabiki o kadar para dönen bir kurum bunun gösterişini de yapacak. İnsanların gözünü boyayacak ve diyecek ki bakın şunlar şu kadar kazandı siz neden kazanmayasınız. Burda ak ile karayı karıştırmayın. İnanan herkes başarılı olabilir. Ama neye inanmış hangi yalanın peşinden gidiyor bence önce buna bakmalı. Açıkcası beyni yıkanmış birini ikna etmek zordur. Ama buna inanmış ve beyni yıkanmış birini aydınlatmak ise daha zordur. Çünkü bu soruların cevabını aldığınız kitaplarda size ezberletip bilinçaltınıza yerleştirmişler. Asla bir yanlışı görmeniz mümkün olamaz. Burada yorum yapanların hiç birşey yokmuş gibi iyimser tavırları da gerçekleri yazamamalarından kaynaklanıyor. Çünkü yazarlarsa inançları,maskeleri düşecek.

 • merhaba bnde amway sebest gırısımcıyım ve cok sukur cok guzel ısleyen bır agım var ve ınsan cabalayınca senın odalga ve alaya aldıgın hayeller gerceklesıyor arkadaslarımın dedıgı gıbı marketler ve bakkallarda satılan urunlerın hemen hemen hepsı petrolun en son artıgından yapılıyor ve ınsan saglıgını tehdıt edıyor ve o urunlerı güçlendırmek ıcın 9ıclerıne bır cok kımyasallar katılıyor ve buyrun bulasık yıkayan annemız bacımız ve esımız bu urunlerden dahamı kıymetsız saglıklarıyla oynuyoruz amway urunlerının kalıtesı kanıtlanmıs ve 100 100 memnunıyet garantılı hangı marka sana bu garantıyı verıyor veren yok elbette hem alırken kazanıyorsun hem satarken hemde kullanırken.
  elbette amwey urunlerını kullanacagız hem saglıklı hemde no kanserojen .
  ben amwaye tesekkur edıyorum ve katılmak ısteyen arkadaslarda hıç dusunmeyın dıyorum tek rıskınız demnememek

 • arkadaşlar yorumları ve düşünceleri okudum.malesefki insanlarımızda ön yargı çok fazla yıllardır özel sektörde çalışmaktayım birfiiil günümün 10 saatini işe harcıyorm.bunun karşılığında belirli bir ücretle benim patronum son model arabaya biniyor.evide benimkinden çok güzel kazancıda benimkinden kat kat fazla piyasaya sürdüğümüz ürünler sağlık açısından ne kadar faydalı yada zararlı bu tartışılır.patronum benim hayalimi hiç sormadı ama ben onun hayalleri için hastada olsam çalıştım.karşılığı ne onun bir masada bıraktığı para.şimdi size sorarım ben çokmu cahilim hayır belki patronumdan daha da eğitimliyim sadece bir iş kurmak için sermayem yok.şimdi yukarda amwayi eleştirenlere sorarım hani titan ya hani sömürüyorlar ya insanları amwayciler yada amway.farkındamısınız bilmem ama 65 tl verdiğiniz bir iş size hayalinizi soruyor ve tüm ürünlerini labaratuarlarda test ettirme şansınız var.sağlıklı ürünler ve patron yok.çalışmayan kimse amwayden para kazanamaz bunu biliyorm.emek verirsen her işte olduğu gibi burda da para kazanabliyorz.vermessen amway kızılay kurumu değil işe her imza atanı zengin yada milyarder yapmıyor.tabiki meyva veren ağaç taşlanır.global bir şirket ve çok köklü ve sağlam.şimdi birde şöyle düşünün insanların çalıştığı çoğu yer yabancı şirket yada yabancı ortaklı çok merak ediyorm acaba yukarıda amwayi eleştirenler ürünleri eleştirenler hiç markete gitmiyorlarmı.bindikleri arabaları kendilerimi yaptılar:)o rabalara benzinde almıyorlardır yabancı devletlerden geliyo.marketlerin çoğuda yabancı ülkelerin ürünlerini satıyor.kesin cep telefonuda kullanmıyorlardır çünkü piyasadaki bir çok cep telefonu markası amerikanın.vs vs.bence farkında değiller ma interneti kullanmışlar buraya yorum yaparken mikrosoft amirakan firması:))

  • Sizin içinizdeki Amway hırsı 1 günde 10 saate kadar çıkmış bundan daha elzem ne olabilir ki…. Öyle bir atmosfere kapılmışsınız ki onun dışına çıkıp kendinizi izleyemiyorsunuz. Bu iş para kazandırdıkça bağımlılık yapan kötü bir alışkanlık bana göre.

   • ugun bir arkadaş emway toplantısınna davet etti.bir süre oturdum orada aynen saadet zinciri dalgası gibi bir sürü insan birbirini alkışlıyor.büyülenmiş gibi.
    en son zümrüt lider diye bir şarlatan çıkıyor.mühendisim diyor ve fatih belediyesinde itfaiye müdürüymüş. belediye sitesinde baktım itfaiye müdürlüğü diye bir birim yok.
    badem bıyıklı allah kitap diyor ama ençok kar ve para diyor.saçmalıklarla dolu sözler haavada uçuşuyordu.

   • sayın mehmet bey ben bir ziirat mühendisiyim.emwey ile tanışmam bir tesadüf eseri oldu. 9 yaşındaki kızım için kış ayları tam bir korkulu rüya çünkü ayaklarında egzama vardı.geçen kış o kadar azıttı ki ayak tabanları kanıyor,uyuyamıcak şekilde kaşınıyor,iğrenç kokuyordu.kızım okula kış günü yalınayak terlikle gitti.arkadaşları onu dışladı.biz bu durum ile ilgili 3 ayrı özel doktora çıktık ancak hiç bir sonuç alamadığımız gibi bunun asla geçmeyeceğini ve ilerde mantarlaşacağını duyduk.bu aradada sürekli kortizonlu ilaçlar kullandık sonuç geçmedi.ancak bu arada bir sağlık alanında çalışan bir kişiden amweyin vitaminlerini duydum.denemeye karar verdim,verdim diyorum çünkü eşim karşı çıktı ve bunu çocuk doktorumuza soralımdedi.doktorumuzla konuştuk ve vitaminlerimize başladık.belki size yalan gelebilir ama kızımın ayak tabanları yeniden taze deri oluşturuyor,ayakları kokmuyor,kaşıntıları hiç yok ve okula ayakkabı ile gidiyor.eğer bana inanmazsanız bunun ispatına kızım ile hazırız.şunu bilmenizi isterim tıptaki ilaçlar daha güvensiz ve daha hasar vericidirler.çok şükürki biz onlardan kutulduk.birde bu amwey ürünlerini bir mikrobiyolajici srkadaşımla birlikte araştırdık gayet güveniir.bu arada satıcı değil kullanıcıyım.kimseye para kazandırıcı olarak bakmıyorlar.belki benim karşıma böylesi çıkt.bu yüzden çok şanslıyız.sizdende bu kadar kötü şeyler yazmamanızı isterim.çünkü birçok kişinin iyi olabilme hakkını elinden alıyorsunuz.büyük bir kul hakkı alıyorsunuz.saygılarımla

  • 1-Patronunuz sizi işe alırken ne dedi? “Sana bir görev vereceğim. Yaparsan, karşılığında x tl alacaksın.” demedi mi? Siz bu şeyi öyle abartmışsınız ki sanki patron sizi köle olarak zorla çalıştırıyor.
   2-İş kurmak için gereken sermayeyi karşılıksız olarak Kosgeb’ten temin edebilirsiniz. 8 hafta civarı kurslarına katılmanız gerekiyor. Sonra size 27 bin tl veriliyor (KOSGEB Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın İlgili Bir Kuruluşudur.)
   3-Kullandığım telefon Samsung. Güney Kore malı. Şampuanım bitkisel, Türk malı. Abur cuburda Ülker’i tercih ediyorum. Alacağım – inşaallah- araba Honda, Japon malı. vs vs
   4-Dandik Microsoft’u 1 numara yapanlar (p)İsraillilerdir. Yoksa Linux ondan kat kat iyi. Standart bir pc kullanıcısı iseniz, Windows kullanmanız TAMAMEN sizin zevkinizdir. Ona muhtaç değilsiniz. Ve çok yakında Coralframe, Windows’u gömecek bir işletim sistemi yapacakmış.

   Not: Amway’in Abd’nin Irak işgaline destek verdiği internette yazıyor.

   • doğrudur aynı yazıyı bende okudum adem bey bu amwayciler garip insanlar doğrusu komşum bu işi yapıyor ve antalyaya seminerlere gidiyor ve evi açık tanımadığı insanlarda o yokken onun evine doluşup yine başka amway seminerleri yapıyor ayda 6 milyar kazanıyorum diyor ama 6 lirasının bile sefasını süremiyor çünkü ürünlerin belirli miktarda satılması ve hep üye yapma zorunluluğu var sattığı detarjanların birini bari evinde kullan ev mezberelik gibi çocuklar komşulara emanet niye burdur da üye olacak var oraya koş denizlide var buraya koş avcılık yapıyorlar çok yazık bu iş yüzünden bir evini satmış nasıl bir hırstır hala devam ediyorlar insanları yasal şekilde sömürüyorlar çok yazık kimyasal yok diyorlar mümkün değil ben ve kuzenim kimyacıyız ve o amerikada iyi bir üniversitede bir şekilde amway ürününü incelemişler ve her firmada bulunan kadar kimyasal var o zoom deterjanında sadece koku verici esans kullanmamışlar bizimkilerde koku yok diye doğal sanıyor aldanmayın dikkat edi lütfen

  • iddia ediyorumki arap sabunu,sirkeve karbonat hem daha güzel temizliyor hemde daha ucuz denemesi bedava özellikle camları sirkeli suyla bir silin gözleriniz kamaşır yerlerde arap sabunu kullanın hem tertemiz hemde kimyasaldan yana içiniz kesinlikle çok rahat tekrar söylüyorum denemesi bedava..

 • Amway bir Network Marketing şirketidir peki network nedir nereden öğreneceğiz kim yalan söylüyor kime inanacagız şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim : http://www.youtube.com/watch?v=2ShIccn-qsI

  NM şirketlerinin hangileri oldugunu da buradan ögrenebilirsiniz:
  http://www.mlmia.com/
  ayrıca Bill Clinton’dan daha az başarılı olan herkesin 2 dakikasını ayırarak şu ulusa sesleniş programını şzlemesi gerekir:
  http://www.youtube.com/watch?v=i1lrmvUdxTQ

  • Videolarda aslında Abd ye ne kadar büyük bir katkı olduğundan bahsedilmiş. İnsanları bu çemberin içine çekip kendi amaçları için farkında olmadan çalıştırıyorlar. Dikkat etmek lazım izlerken de.

   • Bunu yazarken sigara içiyorsanız, sigaranız malboro yada camel, içeceğiniz coca cola, izlediğiniz filmler hollywoodsa dicek birşey bulamıyorum..bırakın bu ABD olayını vs yi… sizin bu işten ne çıakrınız varr.. neden genel olarak network marketing değilde sadece amway.. neden o kadar firma değil bu… çok akıllı bir soru bu…
    ve eğer gerçektem 1 mm dürüst ve mert iseniz tüm yorumlarımı yayınlarsınız… saygısızlık yok dikkat ederseniz..ama yayınlamıyorsanızda bu allahla sizin aranızda demektir.. ama 1 kul hakkında eksidesiniz.. 🙂

   • Cüneyt bey birincisi Allah ismini büyük harfle dahi yazma dikkatinde bulunmamışsınız. Madem kul hakkından bahsediyorsunuz buna da özen göstermeniz gerekir. İkincisi ben Amway ile ilgili sıkıcı bir durum yaşadım yorumları değil de yazıyı okursanız daha iyi anlarsınız. Ben sevmiyorum ve desteklemiyorum. Burası benim blogum olduğuna göre sizin yorumlarınızı da siz söylediniz diye yayınlama zorunluluğum yok. Yorum yayınlamak ya da yayınlamamak benim bileceğim şahsi bir konu. Bunu burdan belirteyim. Kendi yaptığınız iş hakkında öz eleştiri yapamamanızın nedenini de açıkladım. Sizi yetiştirenler çok iyi yetiştirmiş her soruya cevaplar uydurulmuş bir çok pazarlama ağında da bu var. İyi günler.

 • deterjanda kimyasal madde yok diyenler bunu bilimsel olarak açıklayabilir mi lütfen?
  cevaba gerek yok deterjan kesinlikle kimyasal(bazik) bir üründür.siz hiç tarlada yetişen bi deterjan gördünüz mü de organik yada zararsız diyebiliyosunuz.
  network marketing firmalarının amacı ürünü kullanıcıya değil satıcıya satmaktır.

 • merhaba arkadaşlar .. ilk önce şunu söylemek istiyorum hiç kimse bilmediği ve ürünü dahi kullanmayanlardan öğrendiği yalan yanlış şeylerle yorum yapmasn . burda amaç daha cok birilerini işin içine katmak doğru ama söylenen şu neden bu ürünü başkasının aracıyla alacaksın da o kişi senden kar sağlayacak kendin üye olupta istediğin ürünleri indirimli almayasınki . ama sizin söylediğiniz hadi sende üye ol ben senin üstünden para kazanayım çünkü sen bir enayisin . yok böyle bişi arkadaşlar . amwaya üye olurken verdiğiniz 65 tl yi amway size ilk 6 ay içinde ürümlerimi indirimli alıp yine de memnun kalmazsan paranı alıp çıkabilirsin garantisi veriyor . hangi firma bunu yapar ? ben bir çok ürününü kullanan ve sadece kullanıpta memnun olduğum ürünleri tavsiye eden biriyim . şunu da söylemek istiyorum amwayin üstteki sponsorlara verdiği para kesinlikle alttakilerin karlarından aldığı para değildir sadece daha fazla kişiye tanıtıldıgı için verilen primdir . şu örneği vermek bi çok kişiyi doğru bilgilendirecektir . bir marka ekrana ürününü tanıtması için bir para verir amway ise bu parayı ekrana vermez insanlar ürünlerini aralarında yaydıkları için onlara hakettikleri primleri verir . umarım doğru bilgilenirsiniz …

  • Görüyorum ki amwayci satıcılar burda ikna yöntemlerini öğrendikleri gibi başkalaına da uygulamaya çalışıyor. Para iadesi alamayan birçok sitede şikayet konusu açan insanların hepsi mi yalancı? Amway reklama para harcamıyormuş kısmına hiç inanmıyorum. Neden boşa harcasın ki nasılsa zinciri kormuş bedava reklam. Ağızdan ağıza reklam diye bir pazarlama tekniği vardır. Bu eğitimi alan reklamcılar çok iyi bilir. Amwayin ve diğer zincirlerin de yaptığı budur.

  • “amwaya üye olurken verdiğiniz 65 tl yi amway size ilk 6 ay içinde ürümlerimi indirimli alıp yine de memnun kalmazsan paranı alıp çıkabilirsin garantisi veriyor . hangi firma bunu yapar ?”

   Kaz gelecek yerden tavuk esirgemek istemeyen her firma. 🙂

  • iade garantisi her markada var. olmadı tüketici sorunları hakem heyeti işi hallediyor – ki şu an 10 ay önce aldığım kahve makinasının parasını talep ettim – . ayrıca tansaş. kipa, migros vs marketler de beğenmediğin ürünü sorgusuz geri alıyor. fakat kaç kişi beğenmediği peyniri götürüp iade eder. bu adamların bu istatistiklere göre çalışıyor. beğenilmeyen ürünlerin yüzde kaçı bize geri döner. geri dönüşü olan ürünlerin rakamını size söylerler. fakat bir şekilde memnuniyetsizlikten dolayı aide edilmeyenlerin sayısı geri gönderenlere oranla çok daha fazla. işte buna güvenerek garanti veriyorlar. verilen vaatlere inannan arkadaşlar lütfen düşünün. marketten aldığınız bir ürünü beğenmeyip iade ettiğiniz oldu mu…

 • Yorumların hepsini okudum. Amway ve diğer firmaların pek bir farkı yok. Aynı haltı yiyorlar. Aynı amaca hizmet ediyorlar. Aynı teknik üzerinden pazarlama yapıyorlar. ABD’nin başlattığı bir zımbırtının ürünleri bunlar.
  Ebubekir arkadaşın verdiği 3. videoya yazdığım, ama videoyu siteye yükleyen herifin sildiği yorumumu buraya yazıyorum;
  “Bill Clinton zaten illuminati kuklası. İlluminati kartlarında var bu. Piramit gelirle geçinen şirketlerin olduğu kart da var. ABD başkanı da kimseden çekinmeden bu firmaya destek veriyor.” .

 • BENI UYE YAPAN KISI SPARIS VERENE KADAR HERGUN ARIYOR SPARIS GIRELIM ADINA DIYORDU SPARIS VERDIM BIRGUN BILE ARAMADI SATTINMI DIYE!!!!!!!bende 3 ay oncesinde amway a uye oldum ürünler gercekten cok kaliteli degil ayni digerleri gibi temizlemeye calisiyor..Beni uye yapanda ilk basta tatiller bilmem neler vaad etti girdim ama simdi cok pisman oldum siz 6 ay diyorsunuz ama 3 ay icinde istemessen cikarsin dedi malesef surem dolduktan sonra iiyice arastirdim 🙁 sahibinin yahudi olmadigini soyledi ama internette nereye baksam yahudi yaziyor soyledim yalan diyor..ben ensevdigim seyler yahudilere gidiyor diye terkettim yanindan bile gecmedim simdi yahudi isindeyimmmm nasil olcak cikma zamanim bitti 50 eurom uyelik parasi arti aldigim dandik urunlerde cabasii ARASTIRMADAN ATLADIM BEN GALIBA BIR SAZANIM 🙁

  • Öncelikle sizi, yahudi boykotuna devam ettiğiniz için tebrik ediyorum. Yanınızdayım, devam edin.Amway faciası için de geçmiş olsun. Bu işe bulaşan ve bundan mutlu olan arkadaşlar, başlarına böyle bir şeyler gelmeden bırakmayı akıllarına getirmeyecekler galiba. Ben araştırdım Amway’i. Zamanında Amerika’nın Irak işgali sırasında, ABD’ye savaş yardımı etmiş. Yahudi olmama olasılığına pek az imkan veriyorum. Colgate’in, Ariel’in bile yahudi olduğunu bilmeyenler varken, sizin Amway satıcısı …ın bunu bilmemesi ya da gizlemesi çok normal. Yahudi-illuminati- işinde çalışmamanız, siz ve diğer insanlar için daha hayırlı olur kanaatindeyim. Çünkü birileri onların ürünlerini aldıkça, bazıları ölecek.

  • bencedee sazan değildeee tembelsinnn çıkıp çalışsaydınn daa gerekeni yapsaydınnn başkalaınınn aklını karıştımazdınızz millett beş yıll çalışıpp emekli oluyooo benimmm ülkemin tembel insanlarıdaaa nelerr yazıyooo gidinn ömür boyuu çalışınnnn bunuu hak ediyosunuzz

 • ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA…..YORUMLARIN HEPSİNİ OKUDUM…YİNE YALAN YANLIŞ BİLİP BİLMEDEN BİR SÜRÜ YORUM YAPILMIŞ…YAHUDİ MALI ABD ÜRÜNÜ ABD YAPILANMASI VS…KAÇIMIZIN HABERİ VARKİ YEDİĞİMİZ EKMEKTE BİLE ABD DEN GELEN KATKI MADDESİ KULLANILIYOR…BEN BAŞKA BİR NETWORK MARKETİNG ŞİRKETİNDE BAĞIMSIZ TEMSİLCİ OLARAK ÇALIŞTIM AMA AMWAY İ YAKINDAN TAKİP EDER VE BİLİRİM….NETWORK MARKETİNG DÜNYADA VE TÜRKİYEDE KABUL GÖRMÜŞ GELECEĞİN SAYILI MESLEKLERİ ARASINA YERLEŞMİŞ HATTA BRANŞ OLARAKTA TÜRKİYEDE BİR ÇOK ÜNİVERSİTEDE DERS OLARAK ÖĞRETİLEN Bİ SİSTEMDİR…BU İŞİN DÜNYADAKİ MUCİDİ DE AMWAY DİR…ÇOK ZOR BİR İŞTİR…ÇOK SABIR GEREKTİRİR…AMA KAZANCIDA GELENEKSEL HİÇ BİR İŞİN KAZANCI İLE MUKAYESE EDİLEMEZ…SİZ BU ŞİRKETİN ÜRÜNLERİNE YAPILAN HİÇ BİR YORUMU DİNLEMEYİN BU ŞİRKETİN ALDIĞI ÖDÜLLER VE SERTİFİKALAR ZATEN GÜVENİLİR OLUP OLMADIĞINI ISPATLIYOR…BURADAKİ BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE ATIP TUTAN ARKADAŞLARIN BU UCUZ YORUMLARI İLE KAFANIZI KARIŞTIRMAYIN….YAPABİLENE BAŞARABİLENE FISTIK GİBİ İŞ…ÇOK AZ SERMAYE VE SIFIR RİSKLE YAPILABİLECEK EN UYGUN İŞLERDEN BİRİ…KAZANDIĞINIZ PARADA ANNENİZİN AK SÜTÜ GİBİ HELAL DİR…KİMSE KİMSENİN BEYNİNİ FİLAN YIKAMIYOR YAPILAN TİCARETİN TA KENDİSİDİR…HELALDİR… CAİZDİR…DÜRÜST Bİ ŞEKİLDE YAPILDIĞINDA VE UZUN SOLUKLU DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE ÇOK İYİ GELİRLERİ OLAN Bİ İŞTİR…BIRAKIN KİM NEYE İNANIRSA ONA İNANSIN KİMSEYE BUNU ANLATMAYA KİMSEYİ İKNA ETMEYE ÇALIŞMAYIN…HERKES KAK ETTİĞİNİ YAŞAR….

 • Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biridir.
  Amway Corporation’ın dünyadaki 55 bağlı şirketinden biridir. Amway Türkiye, tüm ülkeye yayılan yaklaşık 150 bin Serbest Girişimcisi ve 74 Milyon Doları aşan cirosu ile 500’den fazla ürünü %100 müşteri tatmin garantisi ile sunmaktadır.

 • kardeşler nerdeyse bir çok yorumunuzu okudum fakat bende ev temizliğimde karbonat sirke ve lavanta yağı kullanıyorum bütün işlerimde ev temizliği olsun çamaşır makinesinde bulaşık makinesinde bütün temizliğimde bunları kullanıyorum ve çok da memnunum pırıl pırıl oluyor hepinizede tavsiye ederim hiç öyle pahalı ürünler almanızada gerek yok sağlık açısındanda mükemmel kimyasal maddelerdende uzaklaşmış oluyoruz sağlığını düşünen herkeze tavsiye ederim

 • samimi olduğum arkadaşım geçenlerde aradı amwaydan bahsetti çok cazip ev hanımları için ek gelir olarak yapılabileceğini söyledi. ürünlerin %100 doğal olduğunu uzun süreli kullanılabileceğinden bahsetti.kendiside çok yeni bi üye şimdiye kadar 55 tl kazandığını söyledi. yani kafam çöok karışık. dünden beri amway hk. nette yazılan iyi-kötü tüm yorumları okuyorum… eşime de bahsettim biraz “bana yüklü bi zararla gelmede nasıl yaparsan yap” diyerek kararı bana bıraktı….

  bu işi tarlada serada çalışan köylü kadınlar bile yapıyormuş… şaştım kaldım vala… ben kendimden çok emin değilim çünkü topu topu 6 komşum var ne kadar satış yapabilirim ki….bilemiyorum (: (:

 • ben 10 ay önce işsizken büyük heveslerle girdim amway işine sonradan iş bulunca 1 ay dahi geçmeden sıkıldım ve olduğu gibi bıraktım ne toplantılara gittim ne de birşey satın aldım aradan 10 ay geçti takımım benim altıma 45 kişi kaydettirmiş. istatistiklere baktım aylık en az 1 ürün alsaydım aylık 300-500 tl arasında kazanç sağlayacakmışım. bu ay 1100 tl civarında para düşüyor hesabıma bundan sonra bu işe devam etme kararı aldım. tavsiye ediyorum bazı ürünleri hiçbiryerde bulamıyorsunuz. cebinde dolmuş parası olmayan bu işe girmesin boş zamanı olmayan girmesin çevresinde güvenilir dostu olmayan girmesin yoksa boşa gider zamanınız ve paranız(65 tl). her işte olduğu gibi işe başladığınız anda vaad edilen gibi milyarlar kazanamazsınız bu bir süreçtir yeterki sisteme kazandıracağınız kişiler sağlam insanlar olsun. sisteme sizi sokmaya zorlayan kişilere laf edin ama ürünler 10 numara ürünlere laf yok. fransız malı israil malı kullanmayın kanserojen madde içeren malları kullanmayın bilinçlenin artık.

 • Merhaba arkadaşlar…

  Bende amway üyesiyim, aynı zamanda çevre mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, bu işe neden girdiniz derseniz hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum çok ufak yaşlarda babamı kaybettim okumak içinde çok ufak yaşlardan beri çalışıyorum, beni üye yapan bizim bölüm başkanımızdır kendisi İTÜ kimya mühendisliği bölümü mezun olup çevre mühendisliğine geçmiştir ve şuan prof. dr. ünvanı vardır şu an yazı yazarken kendisinin haberi olmadığı için isim veremiyorum kendisiyle konuşup müsaadesi olursa isminide veririm dilerseniz araştırabilirsiniz , bu işe girmeden ürünlerin hepsini kontrol etmiştir, tabi ki deterjan’da kimyasal maddeler var fakat amway ürünlerinin diğer marketlerde olan deterjanlara göre kansorajen yapma riski çok daha düşüktür, piyasada ki çoğu deterjanın içinde petrol var bildiğimiz petrol, ayrıca amway ‘ de şu an 500 bilim adamı hergün daha iyisini yapmak için uğraşıyor.

  Gelelim şikayet kısmına maalesef her işte olduğu gibi amway’in içinde de serbest girişimciler kendi çıkarları uğruna bazı şeyleri saptırabilirler bunda şirketin hiç bir suçu olduğunu düşünmüyorum, seminerlerinde olsun tek görüşmelerde olsun zaten denen ilk başta şey şudur size hiçbirşey vaat etmiyoruz sadece bunları yaparsanız neler başarabileceğinizden bahsediyoruz, zaten amway’de bazı ihlalleri duyarsa girişimcisine uyarı verir aynı olaya devam ederse üyeliğini kaldırır. Eğer size ben amway denim deyip kazık atmaya çalışan biri olursa http://www.amway.com.tr‘den şikayet edebilirsiniz veya orada yazan telefon numaralarından arayıp şikayet edebilirsiniz. Bazı insanların suçunu amway’a yüklemek doğru değil.

  Bütün insanlar herşeyi onaylayacak diye birşey yok, herşey de olduğu gibi bunda da muhalefet olabilir, fakat saygı sınırını aşmadan en azından bu işi dürüst yapmaya çalışan insanlara karşı saygımızı koruyalım, ben bu işi sevdiklerime anlatıyorum çünkü onlarında para kazanmasını istiyorum ve bir kere düzgünce doğru şekilde anlatıyorum hiçbir şekilde zorlamıyorum girecek olan giriyor girmeyene de ısrar etmiyorum hiç bir şekilde kızmıyorum, şu ana kadar sattığım bir çok ürün oldu ve hiç birinden şikayet almadım bilakis diğer ürünleri denemek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla ve ben kimseye size ürün satayım demedim onlar birkaç ürünü önceden deneyip memnun kalıp bana sipariş verdiler.

  Gelelim bir diğer soruna ürünler neden bu kadar pahalı veya neden markette satılmıyor, ürünler özellikle ev kullanım ürünleri konstanre’dir. Marketlerde ki bildiğiniz konsantre gibi değil , şöyle örnek vereyim marketten aldığınız her hangi bir çamaşır deterjanında makineye koyarken 225-400 mL (mili litre) arası deterjan koyarsınız, fakat amway deterjanında bu oran sadece 50 mL’dir. İşte bunun bu şekilde olduğunu anlatmak için networking sistemine ihtiyaç var yoksa markette ucuz ürün gibi gözüken diğer ürünler tercih edilir. Diğer bir sorun ise yahudi malı denmesi, abd malıdır doğrudur fakat amway’in ürettiği tüm mallarının benzerlerini türkiyede satan tüm markalar’da yahudidir,amerikalıdır almandır, türk malı yazsa bile deterjanın, sabunun vs hepsinin ham maddesi ya yahudi kökenlidir ya abd ya almanya vs…

  Amway’a girmek ürünlerini kullanmak tamanen tercih meselesidir, insanların düşüncelerini, fikirlerini aşşağılamamak gereklidir.Ürünlerin çoğunu evde annem kullanıyor kendisi memnun ve bende memnunum kimseyi zorlamıyoruz, lütfen kimse de diğer insanların düşüncelerini değiştirmeye kalkmasın, eleştirirken lütfen yapıcı olalım yıkıcı değil.

  Biraz uzun oldu fakat okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂

  Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.

 • selam amwayciiii kardes disarda calisabilecek durumda olsam gider calisirdim ayrica meslegimde var ama cocuklarim kucuk belli bi zaman calisamam ve anlatildiginda banada cazip geldi girdim simdi inanki cok pismanim illuminatiye hizmet eden bi kurulusa girmisim benim senden asagidakilere siparis yaptiracak ve onlarin sirtinda kazanacaksin yahudi firmasi olmasi da ayri bir pismanlik benim icin para gelsin de nerden gelirse gelsin diye dusunemem ben yapim bu degil

 • mehmet kardeşim bendee çok yakın bir zamada amway satıcısı yapmaya çalışan bir kişiyle konuştum.tabi kanmadım.ona şunu sordum herkes herkesi üye yaparsa bu insanlar nasıl para kazanıcak diye şöyle bi durdu.o zaman kimse kazanamaz dedi

 • YAZIYA GENEL OLARAK KATILIYORUM

  YAZARINDA DEDİĞİ GİBİ, İNSANI MÜŞTERİ GÖREN BİR ANLAYIŞ GELİŞİYOR.
  YAZARIN DEDİĞİ İNCE DİNİ KONULAR DOĞUDUR.
  KALP; İNSAN, YARDIMLAŞMA, MERHAMET OLAYLARINI HEP PARA İÇİN YAPMAYA BAŞLIYOR.

  ALLAH İÇİN ZİYARET EDECEK KIRK YILLIK DOSTUNA, MÜŞTERİ GÖZÜYLE BAKMAYA BAŞLIYOR..

  HERKES TÜCCAR OLMAMALI, AMA TİCARETTEN HİSSE ALABİLMELİ..

  YANİ BİR İŞ YERİNE ORTAK OLUN, AMA HERKESİN PAZARLAMACI OLACAĞI İŞERE TEVESSÜL ETMEYİN.

  UNUTMAYIN HERKESİN BİR ÇEVRESİ VAR VE BU SİSTEMLER ÇEVRENİZİ KENDİ ELİNİZLE KULLANIYOR.

  VESSELAM…

 • beyefendinin yorumlara tamamen alakasız o pril denilen marka kimlerin sanıyorsunuz acaba araştırmadan yada o neden o kadar ucuz insan sağlığına olumlu bir etkisi olsa o deerjan neden o kadar ucuza satılsın yahudiler tarafından.Amwaydan o 24 lira dediğin temizleyici daha ucuz bir fiyatta 2 yi aşkın değil ve bittikten sonra koyun bakalım bahçenizdeki toprağa belirleyin yerini bir yıl sonra bakın yok kaybolur şimdi aldığınız bir çok ürün atıkları çöp sahalarında toprak ve cevre kirletiyor yakılıyor ozon tabakasına zarar veriyor onu geçtim evinizde gün boyu temas içindesiniz..Amwayın bulaşık deterjanı çoğu hanımları eli deterjan içinde olmakan tahrip olmuş egzama kaşıntı vb cilt hastalığıyla yakınmakta kullan bakayım bunu oluyor mu daha birçok şey anlatabilirim fakatt bu konuda inançsız insanlar hariç birşeye inanmak istemiyorsanız inanmayın fakat arastırarak yoksa hangi firma olurssa olsun taslanmaz böyle asıl bu göz boyamak olur.

 • Arkadaşlar boşuna yazmaya çalışarak zamanınızı tüketmeyin. Herkes inandıklarına göre hareket ediyor ve düşüncelerini paylaşıyor. Mehmet beyin beni ikna edin gibi bir düşüncesi yok ve sizin yazdığınız her şeye verecek bir cevabı var. Hiç bir şey yazamasa reklam deyip geçiyor.
  Kendisine tek bir şey sormak istiyorum para hırsı ile ilgili; yöneticilik yaparken ben asgari ücretlede çalışırım kalan parayı bana değil ihtiyacı olanlara mı verin diyor, yoksa yılbaşı geldiğinde bu zam yeterli değil? mi diyor.
  Din konusunu tartışmıyorum bile .
  Sağlıcakla kalın

 • Bende neden bu ürünler (amway-oriflame-avon) marketlerde değilde doğrudan satış ile satılıyor diye merak ederken blogunuza denk geldim. Sanırım asıl amaç vergi kaçırmak. Alan veya satan kimse vergi mükellefi değil ve ürünü satarken fiş fatura gibi herhangi birşey vermiyor. alanda sormuyor. yani satış sonucu bütün bedel satıcının kasasına gidiyor. oysa ülkemizdeki vergi oranlarıyla (kdv, gelir vergisi, damga vergisi vs.) ürün bedelinin %50 si belki daha fazlası devlet kasasına gidiyor. şimdi herkes vergi kaçakçısı ve büyük hırsızın yardımcıları. ne işle uğraştığınıza dikkat edin ülkesini seven türk vatandaşları…maalesef biz parayı herşeyden çok seviyoruz.
  Ayrıca gerçekten dostumlarımın, arkadaşlarımın ve akrabalarımın beni ve diğer insanları para olarak görmesi çok rahatsız edici.kesinlikle biraraya gelindiğinde hemen konu açılıyor.ya bırakın bu işleri herkes kendi işiyle meşgul olsun biraraya geldiğimizde hal hatır soralım, özlem giderelim değil mi?

  • Amway alınan ve satılan her ürüne fatura kesmektedir. kaba yerlerinizden uydurmayın.
   Bilinmeyen şeyler hakkında atıp tutmak daha kolay ne olsa kanımızda var değil mi?
   Bilmiyorsan git merkezine araştır, sor, soruştur kimse sana niye geldin sana ne gibi laf söyleyecek değil ya.
   Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllıda taşın peşinde…

 • mantıklı mı tespitler yapmış 😀 kusura bakmayın ama çok komiksiniz. ama keşke sadece komik olsaydınız. çünkü insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. belki bu tartışmayı alevlendirmek ve web sitenize seo katkısı sağlamak amacıyla yapıyorsunuz. bunun için yaptıysanız bravo başarmışsınız 😉

  ama keşke bunun için farklı bir konu seçseydiniz. çünkü gerçekten insanlara yanlış bilgiler veriyorsunuz. ben amwayci değilim. ama network marketing sistemlerini çok fazla araştırdım. hatta bazı network firmalarında çalıştım. zarar ettiğim de oldu, kar ettiğimde… keşke siz de birazcık araştırıp, bilgi sahibi olup yapsaydınız bu yayını. ama dediğim gibi belki amaç farklıdır bilemiyorum..

  neyse ben kısaca özetlemeye çalışayım. bari sitenize benim de katkım olsun 😀

  network marketing bir satış politikasıdır. firmalar kendilerine uygun buldukları satış politikalarını tercih edip uygularlar. örneğin kimisi toptancı olarak satış yapmayı tercih eder, kimisi perakende gibi..

  network marketing şirketleri daha çok güvene dayalı bir stratejidir. insanlar yakınlarına, tanıdıklarına tavsiye ederler, ki insan memnun kalmadığı, ya da sorun yaşadığı bir şeyi yakınlarına tavsiye etmez. network şirketleri de kendi ürünlerinin satışının devamlılığı adına daha sadık müşteriler elde etmiş olur. üyeye de buna vesile olduğu için belli oranda bir komisyon öder. yani kendi satış sirkülasyonunu sağlarken aynı zamanda özellikle ev hanımlarına en azından kendi ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir kazanç kapısı sağlamış olur. tabi bunu ciddi anlamda bir meslek gibi çalışmalar yapıp güzel kazançlar elde etmeleri de mümkündür.

  network marketing şirketi sadık müşteriler oluşturabilmesi için ve ürünleri tavsiye üzerine satış olduğu için piyasaya göre daha kaliteli veya farklı olmak zorundadır. aksi halde insanlar piyasadan almayı tercih edebilir.

  vergi kaçırmak için mi konusuna gelince: network marketing şirketleri yasalara uygun bir ticaret biçimidir. ve ürünleri sizin dediğiniz gibi değil, tam tersi vergili ve faturalıdır. %18 kdv tutarı ve üyelerin elde ettiği primlerden %20 stopaj vergisi kesilip devlete ödenir, geri kalan kısmı üyeye komisyon olarak yatırılır.

  ancak bu noktada tabi ki çalışılan network marketing şirketinin güvenilir olması önemlidir. çünkü devletten kaçıramaz ama üyelerin kazancına göz dikebilir. komsyonlarını almakta sıkıntı yaşayabilirler. hatta dandik bir firmaysa altından üye kaydırma vesaire gibi emeği hiçe sayan yaklaşımlar görülebilir.

  emeği hiçe sayan diyorum çünkü network marketing işi gerçekten oldukça zor bir iştir. nedeni, insanlarla uğraşmak dünyanın en zor işidir. şu yazdığınız makaleye yapılan yorumlardan da bunu görebilirsiniz. bilgisi olanda konuşuyor olmayanda.. sırf bişeyler konuşmak için yazıyorlar. ağzı olan konuşuyor yani 🙂

  malesef çok ön yargılı insanlarız. bilgimiz olmayan konularda bile fikrimiz oluyor. üstelik karşıdakini dinleyip acaba doğru söylüyor olabilir mi bi düşüneyim ya da bi araştırayım benim bu konuda tecrübem yok gerçekleri bilmiyor olabilirim diyebilme cesaretini bile gösteremeyecek kadar egosu yüksek ya da kompleks sahibi insanlarız. neyse benden de bukadar 🙂
  aklına başka takılan şeyler olanlar varsa bana ulaşabilir. bilgim dahilinde network marketing firmaları hakkında olumlu ve olumsuz ama dürüstce elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.
  hayırlı günler diliyorum.

  • Yorumun sonunda sipariş için bana ulaşabilirsiniz diyerek çok manidar bir bağlantı yaptınız. Daha fazla cevap yazmama gerek yok sanırım.

 • şirketlerin güvenilirliklerinin önemli olduğunu vurguladıktan sonra 9 yıldır biobellinda şirketi ve ürünleri hakkında oldukça tecrübe yaşamış biri olarak ve bunun arkasında olarak insanlara dürüst ve güvenilir bir şirket ya da ürünler tavsiye etmem sanırım pozitif bir yaklaşım olarak görülmelidir. sonuçta sıkıntı yaşadğım bir şeyi tavsiye etmiyorum. zaten insanlar araştırdıklaında bana hak vereceklerdir. bu paylaşımdaki amaç doğru bilgiler vererek yardımcı olmaksa ben kendi adıma bunu yaptığımı düşünüyorum. şunu anlatamamışım sanırım; A firması B firması değil önemli olan. ürünlerin gerçekten yüksek oranda memnuniyet yaşatması ve firmanın yasal, vergilerini ve ödemeleri düzenli yapan bir firma olmasıdır. ben çalıştığım ya da deneyimlediğim bir kaç firma içerisinde sorun yaşamadığım firmanın linkini vermiştim ama anlıyorum ki burda amaç yardımcı olmak değil konuyu uzatıp daha fazla yorum yapılmasını sağlamak 🙂 aklınıza takılanları sorsaydınız ben daha fazla yorum yazabilir hem de diğer insanları daha iyi aydınlatmaya çalışabilirdim. bu biobellinda ya da diğer firmalar hkkında olabilirdi. dediğim gibi bilgim, tecrübelerim ve araştırmalarım dahilinde elimden geldiği kadar yardımcı olabilirdim. neyse sağlık olsun iyi çalışmalar

  • Yorum almak gibi bir amaçla yazmadım Nermin hanım. Burası kişisel blog sitem. Tamamiyle kişisel olarak paylaşmak istediğim şeyleri içeriyor. İnsanları bilgilendirebilirsiniz hiç bir sorun yok. Ben ürünlerinizi kullanmadım. Yazımda anlatmaya çalıştığım şey de açık. Tabi ki sizde ticari açıdan değerlendireceksiniz bu da normal. Çünkü bu sizin işiniz.

 • Bayanlar-Baylar
  Firma hakkında net bilgi edinmek istiyorsanız firmanın kendi merkezinde öğrenin..
  Korkmayın kimse kimseyi yemiyor, zorla da iş yaptırmıyor.
  Varsa şüpheniz veya hevesiniz gidin kaynağından öğrenin değerlendirin.
  Bu tür sitelerde yazılan yorumlar genelde rakip firmalar tarafından kötüleme amaçlı yazılmaktadır dikkate almak yanlış bilgilendirmeye sebep olur. Bu hangi firma olursa olsun farketmez..

  Yani delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllıda taşın peşinde..

  • Firma hakkında net bilgi edinmek istemiyorum ama fatura kesilerek alınan 100 ürünün fatura kesilmeden satılmadığını gayet iyi biliyorum.

 • sizi tebrik ediyorum araştırma yapılmadan bir firma ancak bu kadar kötülenirdi. amway ürünleri kesinlikle dolandırma değil aklı olana bütçesini bilene çokda ucuz ama ne yazık ki sizin gibi kendini çok zeki sananlar sayesinde daha da çok yükseliyoruz. çünkü amway ı araştırmaya başlıyorlar ve çok güzel yorumlara varıyorlar. başkalarının ekmeğine çamur atana kadar oturun daha iyisini yapın. başarılar (ki yapamacaksınız)

  • Aslıhan hanım benim amacım ticarete girmek değil rahatsız olduğum bir durumu anlatmak. Nasıl anlamak isterseniz öyle anlamışsınız.