amwaylogo Yazar: / Kategori: Hayattan / 199.258 defa okundu

Amway Yalanlar Zinciri

Amway sadet zinciri nedir ve nasıl kandırılır insanlar?

Geçtiğimiz günlerde Amway şirketinin pazarlama ağından biri bizim eve geldi. Ablamın arkadaşı da bu işin içine girdiği için yanında da bir üstü olan arkadaşını getirmiş. Amaçları bize ürün satmak ve ablamı Amway’in bir satıcısı haline getirmek.Ablamı da aralarına alıp başladı anlatmaya.

Ne yapıyor bu Amway(emwey)’ciler?

Öncelikle hayallarini soruyor ve bir kağıda yazdırıyorlar. Sen hayal ediyorsun ve yazıyorsun. Sonra iş dönüyor dolaşıyor bu hayalleri gerçekleştrmek için Amway’in bir parçası olmanıza geliyor.Sizin hayallerinizi kullanarak sizi de satıcı yapmaya çalışıyorlar. Önünüze bir kağıt daha atıyorlar ve nasıl çok kazanacağınız,kimler ne sahibi olmuşlar hakkında sizin gözünüzü boyuyorlar. Sizi tam kıvamına getirdikten sonra ürünleri göstermeye başlıyorlar.

Amway ürünlerinden temizlik ile ilgili bir ürünü mutfakta anneme gösterip bak ne güzel temizliyor diye anlatıyorlar. Temizlik ürünü dedikleri şey 24tl. Hangi ev kadını pril almayıp da 24tl ye 8 ay kullanabileceğini vaad ettikleri ürünü alır? Soruyorum…

Ronaldinho’ya nun sponsoru da Amway’in ürünlerini yapan kozmtik markasıymış. Ama kimse bilmiyor nedense :)
Amway’den bahseden kız kişisel gelişim kitapları vs den de bahsediyordu. Bunlara okumaları gereken kitaplar,cdler veriliyor. İnsanları daha iyi kandırmaları için kendilerini geliştirmeleri için bu şirket bunlara yatırım yapıyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgerle rmi? Tabi ki hayır. Bu teknikleri öğrenip insanları hipnotize etmeye çalışıyorlar.

İkinci bir taktikte de yeni başlayan ve sizi tanıyan kişi olaya dahil olmuyor. İşi bilen ve ikna kabiliyeti iyi olan sizin beyninize örümcek ağlarını kuruyor. Birine düşmezseniz diğerine düşüyorsunuz.

Google da araştırma yapınca bakın şu sitede nele anlatılıyor:

“para kazanma dışında her şeyden” soyutlanma isteniyor. Tek davan olacak: Para. Tek rabıtan olacak: Para.
Ondan sonra “para tarikatına” yeni müritler kazandırmak için davet seferberliği başlıyor. 6 kişi isteniyor sizden. Bunu seçmek için listeler, bu listelerin sayısı 2500 kişiyi bulabiliyor. “Gassal elinde meyyit” olacak en iyi müritler seçiliyor. İlk sadakasıyla eline para tarikatının “adab-ı muaşeretini” öğreten kitapçıklar ve CD’ler tutuşturuluyor. Kendini hazır hissedince, halifesinin huzuruna çıkarılıyor. İlişki illa da yüz yüze. Ve bağlılık isbatı olarak 7 milyonluk ilk alışverişini yapıyor.

Gözlerinde dolar olan insanlar topluluğu. Özellikle kapalı bayanları da çok rahat dini yollarla kandırıp ellerine geçirmişler. Kadının gözü etrafındaki herkesi para olarak görmeye başlıyor. Biri ile konuşurlarken buna nasıl ürün satar ya da üyem yapar ondan nasıl kazanırım şeklinde düşünmeye odaklanıyorlar.

Yahudilere hizmet etmenin neresi Müslümanlıkla bağdaşıyor ki?

İnsanlar birçok yahudi ürününü bilmeden kullanıyorlar. Türk firması gözüküp yahudi ortaklı olan birçok firma var. Hadi bilmeden bu ürünleri kullananları anlıyorum. Peki bilerek bu para tarikatı içerisine girmeye çalışan Müslümanları nasıl anlayabiliriz?

Onlara verilen eğitimleri bilmiyorum ama herşeye bir kılıf bulduklarına emiinm. Quessnet diye de bir sadet zinciri var ordaki arkadaşlarımdan bu Amway da yapılanları tahmin etmek zor değil.Herşey meşru gözüküyor.

24tl olan bir üründen siz satınca %30 kazanıyorsunuz. Sizin bağlı olduğunuz kişi de sizden bir yüzde kazanıyor. Onun bağlı olduğu bir üstü de ondan kazanıyor. Tam bilmiyorum ama belki de bu ürün 8tl ye mal ediliyor ve %300 karla sizlere satılıyor. Bakın bakalım islam ne kadar karı doğru buluyor?Araştırın.

Bunu satanlara sorunca arada aracı yok deniyor. O zaman nasıl kazansın üst kademeler :)?

Amway ürünleri neden marketlerde,pazarlarda,mağazalarda satılmıyor/satılamıyor?

Bu soruya cevap veremiyorlar. Ben size söyliyim: 24tl olan bir temizleyiciyi hiçkimse almaz. Bunu emwaycilerde biliyor. Bu nedenle ağzı laf yapan,çevresi olan kadınları kullanarak bir ağ (network) kuruyorlar. Bu kadar pahalı ürünleri satmak için insanları ikna etmek şart. Rafta dursalar o fiyata kimse almaz. 24tl ye deterjan alacağına gider 10tane Priil alır. Açıklamayı unuttum 8 ay gider dedikleri ürünü de annem daha önce almış 1 ayda bitmiş. Ürün temizliyor ama nasıl o kısmı da muamma. İnsanları kullanarak insanlara bu ürünleri satıyorlar. Kozmetiğinden daha bilmem nesne kadr yelpaze geniş. Güdülcek koyun olduktan sonra para kazanmak çok kolay.

Zombi insalar oluşuyor..

Sonuç olarak insanlar para kazanmayı tek hedef gören zombilere dönüşüyorlar. Akrabalarınıza gidince hemen konumuz amway oluyor. İş arkadaşlarına bak ben bunu kullnıyorum ondan güzelim. Veya bundan kullandım zayıflıyorum diyorlar… Bütün muhabbetiniz ,hayatınız amway oluyor. Sizi yaratanı Allah’ı unuttunuz mu peki? Onu unutturacak herşeyden kaçınmak gerekirken bunu düşünemez hale gelen bir zombi oluveriyorsunuz.

Sikayetvar.com da birçok şikayet var bu işe girip para alamadığını söyleyen ama cevap veren muhattapları yok.

Ablamın arkadaşı diyor ki mühendisler,doktorlar bu işi yapıyor bu insanlar da mı aptal? Peki herkes 5.kattan atlasa sende mi atlayacaksın? :) Bir deli bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Çünkü taş yok ortada.

İslam şüphe varsa uzak duracaksın diyor. Müslümanım deyip şüphesizce bağlanan emweyciler ne yapıyor peki?

Son zamanlarda Amway aramalarının çok fazla olduğunu gördüm. Google da insanlar bu işe girmenin bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağını arıyorlar. Amway şikayet şeklinde aramalar da epey artmış durumda. Birileri çok kazanırken birileri ise hiç kazanamıyor. Her pazarlama işinde olduğu gibi çalışın siz de yaparsınız denilerek üzerinizden biraz daha kazanıyorlar. Hayatın her alanında çalışan ve inanan başarılı olur. Ama doğru şeye inanıp doğru yoldan giderek. Seçimi iyi yapmak gerekli.

Reklamlar Hakkında Bilgilendirme 19.12.2012
Bazı paragöz insanlar sitemde bulunan reklamlara tıklanması için popüler konularda yazdığımı ima etmeye çalışmışlar. Çamur atmak yerine siz de kendi ilginiz olan alanda yazmayı deneyebilirsiniz. Herkes kendi yorumunu yazar isteyen okuduğuna inanır ya da inanmaz. İnanç özgürlüğü var. Ben sizin yaptığınız işe inanmıyorum ve bu nedenle de yazıyorum. Siz neye inanmak istiyorsanız neye gözünüzü kapamak istiyorsanız o şekilde devam edin.
Sitemdeki reklamlara ilgisini çektiğini düşünen kişiler bakabilir. İlgilenmiyorsanız zaten tıklamayın. 0,01 dolar için blogumda yazılar yazmıyorum. Yazılarımın genellikle kendime özel alanlarda, hayat tecrübelerinden ibaret olduğunu inceleyerek görebilirsiniz.
Sağlıcakla kalın.

ilgili aramalar
 • amway
 • amway ürünleri
 • amway nedir
 • amway şikayetleri
 • amway yahudimi

Etiketler: , , , , , 08 Ağustos 2010

170 Yorum - Amway Yalanlar Zinciri

 1. berna yakamoz / 06 Ağustos 2011

  Ürünleri kısmen kaliteli, temizlik ürünleri güzel ancak çok pahalı, bu da aradaki zincirde dağılıyor tahminim.

  • serkan yılmaz / 14 Eylül 2011

   biz insanlar olaylara neden önyarglı yaklaşıyorsunuz senin zombi dediğin insanlardanım ben ama asıl zombi sensin insan sağlığının hiçe sayıldığı şu günlerde marketlerde kimyasal ürünler cirit atarken insanların sağlığıyla oynanırken senin yahide dediğin firma türkiyenin ürünlerini yani bizlerin ürünlerini 97 ülkeye tanıtıyor senin karaladığın ürünler hayat kurtarırken marketlerde satılan bir çok ürün sağlık düşmanı aksini düşünen söyleyen varsa ben burdayım

   • osmanc / 08 Aralık 2011

    vergi kaçırıyorlar, size satan kişi size fatura ediyor mu bu ürünü. Memnun kalmazsanız iade edebiliyor musunuz ? İade çok kolay diyorlar hiç alakası yok.. hele Kayseri’de bu grubun başını çeken bir kaç yelloz var… Sakın kanmayın… sizi kullanıyorlar, bedava reklam. Vergi yok, kira yok tutundurma yok.. Eşiniz dostunuz size bunu satmaya çalışıyo, ikna olmasanız bile olmak istiyorsunuz. neden ayıp olur diye …. inanmayın…

   • synachten / 17 Aralık 2011

    beyni yıkanmış kardaş. sen nereden biliyorsun hayat kurtardığını. alıp karşılarına koyun gibi uyutuyorlar sizi. serdar beymiş, platinmiş. ayakta uyuyun siz. keriz yerine konulup, sahne ışıkları altında kandırılıyorsunuz.

  • zeynep / 20 Eylül 2011

   Çok afedersiniz nesi pahalı? Çamaşır deterjanı aldım. Harika temizliyor. Haftada 3 kez makina çalıştırıyorum. Deterjan henüz yarısına geldi ve alalı 5 ay oldu. Ne kadar mı? 53 TL.- 3 kg. Nesi pahalı? İçinde kanserojen hiçbir madde olmaması da cabası. Nerden alıyorsanız ürünleri aldığınız yeri araştırın. Mesela L.OC. alış fiyatı 13 TL.- 6 ay gidyor. Şimdi hesabınzı yeniden yapın bence. İyi günler…

   • Cuneyt / 01 Aralık 2011

    Zeynep arkadaşım boşuna anlatma, anlamaya kapatınca insan kendini ne dersen boş… sonuçta bu kadar konuşup gibip alman henkelle, benkiser le çalışacaklardır.. :)))

   • Sonuç itibariyle sizde algıya kapalısınız çünkü beyniniz o yönde doldurulmuş ben ise doldurulmuş beyni yıkanmış biri değilim. Bu da yayınladığım son yorunumuzdur Cüneyt bey.

   • dolandırıcılar

 2. X WOMAN / 22 Ağustos 2011

  pril deterjan yahudi markası değil mi?meyve veren ağacı taşlayan çok olurmuş.

  • halil / 23 Aralık 2011

   dostum kavun tatlı benimde var çevremde 3 5 bin lira maaş alıyorlarhepside çarıklı bugün üniversite bitiren alamıyor kazandığınız için saadet zinciri olduğunu benden daha iyi biliyorsunuz sizi zincirciler

 3. ünal / 07 Eylül 2011

  Siz ne iş yapar neyi ne kadar araştırırsınız bilmiyorum ama o ucuz diye önerdiğiniz deterjanların içeriğinde ne kadar fosfat bulunuyor, ambalajları doğaya ve çevreye ne denli zarar veriyor bunları bir araştırın derim en azından.Kimyasalların ne denli kanseri tetiklediğine bir bakın.Kaldıki sağlığımızla doğayı yok etme konusunda yarışanlar müslüman ya da değil ne farkeder?Toprağın suyun havan kirlenip yediklerinle beslenemiyorsan dinin ne anlamı var?

 4. kemsibaba / 12 Eylül 2011

  BEN ENDİŞELİYİM ANNEMİDE ÜYE YAPTILAR ANNEM 3 YAKIN ARKADASIYLA ÜYE OLDULAR ANNEMDEN 150 TL DİĞER KOMSULARDANDA 300 TL LİK ÜRÜN VERDİLER TABİ BUNLARIN ÜCRETLERİNİ ŞİRKET SAĞLAMADI YANİ TOPLAM BU 3 BAYANDAN 750 TL PARA ALDILAR VE GELECEK ÜRÜNLERİ SATMALARI HALİNDE HER ÜRÜNDEN EN AZ 7 TL KAR YAPACAKLARINI VAADETTİLER.ŞİMDİ AKLA MANTIĞA SIĞMAYAN BU ÜRÜNÜ ALACAK İNSANLARIN VARLIĞI :) KİM ALIR_?? KİMİN BÜTÇESİNE UYAR?? ZATEN AMAC SATMAKTAN ZİYADE BİRİLERİNİ ÜYE YAPMAK BU İŞTE.BU NASIL BİR MANTIK BEN BU FİRMADA YALAN SEZİYORUM HİLE RİYAA SEZİYORUM.ENDİŞELERİM VAAD EDİLEN ZENGİNLİK? KISA YOLDAN ZENGİN OLMA HAYALLERİYLE KANDIRILAN İNSANLARIN ANWAYİN ONLAR ÜZERİNDE KULLANARAK REKLAM YAPMASI.DEVLETİN BU İŞE EL ATMASI LAZIM DOLANDIRICIMI BUNLAR???? BU KONUDA ACIKLIK GETİRSİNLER BİZ BURDA KENDİ İMKANLARIMIZLA BİRŞEY ÖĞRENEMİYORUZ

  • halil / 23 Aralık 2011

   saadet zinciri dostum önemli olan satış değil üyeeeee

 5. mahmut / 24 Eylül 2011

  üye olanların ürün alması şart değil…kim üye yaptıysa onun hatası….bende üye oldum arkadaşım sayesinde etrafımda çok yapan var iyi parada kazanıyorlar…ben hijyene sağlığa kazandığım paraya bakarım….öle islami vaazlara karnım tok…o işleri anlatandan daha iyi bilirim…isteyen gelsin vaazı ben veriyim…tabi yeteri kadar bilgisi varsa…

  • Bilmiyorsanız susmanız daha iyi.

   • n.albayrak / 04 Aralık 2011

    bende bi kac sene önce uyeydim.su deneyimimi paylasmak istiyorum,ürünleri hatir icin alan cok yakinim oldu ve bir daha geri dönmediler,bu ürünler gercekten parasina degecek kadar kaliteli,tasarruflu olsaydi,üründen memnun kalip tekrar siparis vermeleri gerekirdi,sponsorlar,senin ürünü nezaman sattigina dair tarih atip,müsteriyi takip etmen gerekttigini söylüyor,bence bu cok sacmaydi,bu yüzden biraktim ama sirf saglikli diye bu ürünleri kullanip paraya kiyacak bi nesil olusabilir ilerde kim bilir:)

  • vatandaş. / 30 Eylül 2011

   sana günde 2 saat dediler değilmi şimdi kaç saat çalışıyon be cahil. sen saatlerce satacam diye uğraş üstündekiler dünya turuna çıksınlar. akıllı işimi.hayallerinide yazdınmı kağıda. git limon sat hiç olmazsa vatan toprağından çıkan bir ürünü satarsın.sana bu kadar vaaz yetermi.

 6. sibel / 30 Eylül 2011

  Tamamen yanlış bilgilendirmeyle önyargılı davrandığınızı düşünüyorum,şirketin geçmişini , ürünlerin demolarını araştırıp izlediniz mi?
  peki evinizde kullandığınız ürünlerin hepsi Türk malı mı?Şirketin Türkiye bazında kilit isimleriyle tanıştınız mı?İşi Türkiye’ye getiren isimle yüzyüze görüşme gereği duydunuz mu?Arkadaşlar araştırmaktan korkmayın ..Yalanlar zinciri diye vurguladığınız şirket 1959 dan beri ayakta duran yaklaşık 10 milyar dolar cirosu olan bir şirket?hangi yalan bu kadar büyük olabilir?

  • Guestnet zinciri de çok büyük ve hala devam ediyor. Zayıf halkalar paralarını kaybediyor güçlüler ise daha güçleniyor onların üzerlerine basarak. Başarılı olamayanın parası yanıyor ve verdiği parayla kala kalıyor. Bunu görmek zor değil.

   • Cavit GÖNEN / 27 Ekim 2011

    Sevgili Mehmet,

    65 tl lik katalg paketini istemezsen 6 ay içinde iade edip paranı alabiliyorsun, hangi ürün olursa olsun istediğin kadar kullan 3 ay içinde geri iade etme hakkın var. Hangi paran yanıyor söylermisin ?

   • Onu iade edemeyenler, paralarını kaybedenler cevaplamış açık ve net. Üstüne söz söylememe gerek yok. Mağdurlar söylemişler. Ben kullanmıyorum .

  • Sercan / 26 Aralık 2011

   Kesinlikle Katılıyorum Size Ben. Bir bayan oldugunuz için Deyil burdan yanlış anlaşılsın istemiyorum!. Kurulmuş oldugu yıl Belli Kaç ülkede hizmet Veriyor olduklarıda belli. Bu kadar ucuz Deyil herşey. Karalamaya ugraşmasın kimseler arkadaşlar. Seçim Sizin sizlerin olucak Dusuncelerinize her şekilde Saygı duyuyor olucaz bizler.Saygılarımla!. . .

 7. hoover / 09 Ekim 2011

  Bu Pazarlama İşi İle Uğraşanlar Çok Üç Kağıt Yapıyor Dikkat Etmek Gerekli

 8. emren metin / 01 Kasım 2011

  doğrusu benim tanıdığım bir bayan arkadaşımda bu işe girdi girmesine ama oradan itibaren arkadaşlığımızda sorunlar oldu çünkü işten ve ürün satmaktan başka bir şey düşünmez oldu resmen işle yatıp işle kalkıyor etrafındaki herkese ürün satmaya artı herkesi potansiyyel müşteri gözüyle görüyor garip bir durum hipnoz olmuş sanki tabi arkadaşlığımız limoni:)

  • Bende bundan bahsediyorum ama insanlar anlamak istemiyor çünkü kendileri de satıcı. Kimse işine laf gelsin istemiyor ama yaptığı işin ne tarafa götürdüklerinin farkında değil.

   • yağmur / 29 Kasım 2011

    işi ne tarafa götürüldüğünü açıklayabilirmisiniz lütfen . bakın bir kaç tane yorum yazdım ama bunların hiç biri amwayi savunmak amaçlı değildir sadece hakkında bilinen yanlışları düzeltmek içindir içinde bulunan biri olarak . nice doktorlar nice mühendisler nice öğretmenler nice iş adamları aklınıza gelmeyecek insanlar bu işe gönül verip inanıp da yapıyorlar . bu işlerden düzenli bir gelir elde edip cocugunu okutan evine bakan insanlar var ve asla insanlara yalan söyleyerek bu işe başlanmıyor neyse o anlatılıyor . ürünleri sadece alıp satmak isteyenler ayrıdır bunu iş haline getirip aktif çalışanlar ayrı tek tavsiyem iyice öğrenelim .

   • Yağmur hanım sizin bu nice diye başladığınız meslek grupları ile ilgili cevabın aynısını ablamın arkadaşı ve yanındaki de bize okumuştu. Yani biz bu senfoniyi çok dinledik. Çünkü onlara hep dinletilen de buydu. :)
    Bu işten gelir elde edenler doğru yapıyor savının tek açıklaması evlerine bakmak mı? Kara para aklayan da bunu yapıyor. Evine bakıyor. Mafyada evine bakıyor,istihdam sağlıyor.. Yani bu yolla kazandıkları para amaçlarından dolayı onları haklı mı yapıyor?

  • zehra / 21 Aralık 2011

   bizim apartmandada var bir karı koca sabah akşam amwaycilik yapıyorlar kadınla ne zaman karşilaşsak satacak bir şeyi var güzin abla gibi her derde deva ürünleri mevcut benim gibi çok pahalı diyenlerede hiç pas atmaz ama annemi ele geçirmiş durumda şu kremi al doğrusu bu daha iyi helal markalı ürün diye 480tl lik krem satmaya kalktı bende anneme biraz daha dişini sık para biriktir estetik ol dedim dandik kreme istediği paraya bak bunlar saadet zinciri resmen karşımdakinin etinden sütünden nasıl yararlanırım diye bakıyor olaya yazık sakın kanmayın

 9. ülkü / 11 Kasım 2011

  sayın mehmet bey….bende amway ürünleri satmaya çalışan serbest girişimci bir bireyim.yazınızda küçük bir kısım gerçeklik payı var.bura çalışan insanlar ürün adedince komisyon alıyorlar.çoğu bunu abartıyor.benim bu işi seçme nedenim ise serbest girişimci olarak çalışıyorsunuz sabah çıkıp akşama kadar gezmiyor yada zaman harcamıyorsunuz en güzeli rahat bir ortamda sakin çalışıyor olmam kalabalıkdan kısmen uzak olmak.eşimden bana kalan emekli maaşı ile 2 tane evlat okutmaya çabalıyorum.hamdolsun ne açım ne açıkdayım.ama yaşam şartları bizleri zorluyor bu herkesce bilinen bir şey.komisyon konusunda ise ben çok cüzzi bazende hiç almadan bu işi yapabiliyorum.çok aktif çalışmıyorum canım ne zaman isterse o zaman çalışıyorum ve evlatlarıma yeterince zaman ayırabiliyorum.temizlik yapmak için bile başvurdum kimse bana temizliği layık görmediklerini söleyip herkes karşı çıktı..önyargılı konuşmadan önce insanların namus ve hakir görülmediği işlerde çalışanlarıda düşünmenizi rica ediyorum.alın teri dökülen her iş hakdır.teşekürler saygılarımla

  • Teşekkürler Ülkü hanım düzgün yorum yapmayı bilerek yazdığınız için. Dediğiniz gibi çalışıyorsanız ne mutlu size.

  • deniz / 12 Aralık 2011

   ülkü hanım sizi yorumunuzdan dolayı tebrik etmek isterim yazdıklarınızda çok haklısınız önyargılı yaklaşımlara güzel ve kırmadan çok ince bir cevap vermişsiniz ve eminim sizde kendinize yetecek kadar kazanabiliyorsunuz çünkü yaptığınız işten memnunsunuz çok sevindim buradaki bütün yorumlar şahsi fikrim olarak söylüyorum yazILan bütün kötü yorumlar bile aslında bu işi araştırma amacıyla yazılıyor eğer tepki gösterdikleri bir iş olsaydı emin olun araştırma gereği bile duymazlardı ben çok uzun yıllar başkalarının şirketlerinde başkalarının işlerinde çalıştım peki kime çalıştım hep yurt dışına yine yabancılara o kadar çok hile hurda gördümki bence eğer terazin şaşmazsa karını kendin belirlersin ticaret çok tatlı evet parada öyle paran olmasın bakalım nasıl karnın doyacak haaaa bir şirket haa amway sen ekmeğinin peşinden git çalış çabala ekmeğine yağı kendin sür sanki diğer işlerde başkasına hizmet etmiyoruz

   • Ekmeğin peşinden gidilmesi kadar doğal bir şey olamaz. Lakin içki satıp ekmek parasını çıkarmak doğru bir şey olmaz. Şunu demek istiyorum: çalışırken de dikkat edilecek şeyler(vergisi, kime hizmet ettiği, ne amaçladığı vs) var. Bir işin içine körü körüne girmemek lazım.

 10. ülkü / 11 Kasım 2011

  birşeyleri başarabilmek güzel. parasında değilde özgüven kazanmak adına benim gibi insanlar çalışmalı…

 11. KEMSİBABA (ANWAY ZIRVALIĞINA SON) / 14 Kasım 2011

  sizin bu övgüler yağdırdıgınz anwayın nerden biliyosunuz kimyasal madde kullanmadıgını? fabrikada beraber mi üretiyosunuz satış yapıyosunuz diye üst düzeylerin cebine para giriyor diye milleti mahalle kadınlarını kandırıp büyük hayaller pesine sürükleyip yok altın olacaksın yok zümrüt olacak katın yatın olacak diyerek kul hakkı yediğinizi biliyorum.kaldı ki ben hiç bir özelliğini görmedim bu anway sacmalıgının tüm ürünlerini annem kullanıyor. tek tek inceledim test ettim kimyasal değil dediğin deterjan nasıl oluyorda kimyasal olmıuyorr zararını kanserojen olup olmaıdgını nerden biliyosun delinin biri kuyuya taş atmıs diğerleride inanmıs şirket öyle diyor diye inanalımmı? ŞU DEVİRDE İNSAN BABASINA GÜVENMEZ KALDIKİ USA NIN ÜRETTİĞİ BİR FİRMAYA GÜVENELİM insanları kandırmaktan vazgeç ARTIK ANWAY ZIRVALIIGINA SON!!!!!!!!!!

  • ayşe / 22 Kasım 2011

   aynen sizin gibi düşünen ürünleri sorgulayan kullanıcı bir arkadaş ürünleri tahlil ettirmiş sonuçlarını benimle paylaştı .ürünlerin icerisindeki asit oranının limonda ve sirkede olduğu kadar olduğunu tatmin olduğu içinde üyelik yapmaya başladığınıanlattı.siz insanları ne kadarda hafife alıyorsunuz.herkes aptal değil herşeye körü körüne inanacak.bence biraz daha araştırıp somut delillerle insanların kafasını kariştırmaya çalışın.

   • synachten / 17 Aralık 2011

    bu ürünlerin zararları sadece asit oranıyla ölçülmez. bir vitamin ilaçları var. tamamen organik deniyor. sizin aklınız alıyır mu bir meyveden vitaminini alıp da tamamen organik bir şekilde hap şekline büründürmek. söyledikleri hep aynı. zararsız, doğal, organik vs… gerçekten inanıyor musunuz. lütfen biraz uyanın. özellikle bayanları alet ediyorlar. çünkü bayanlar erkeklere göre daha saf ve temin düşünüyorlar. erkekler birçok işte kurnazlıkların nasıl yapıldığını daha çok biliyorlar ve bu yüzden daha çok bayanlara ulaşmaya çalışıyorlar..

  • Arife kalkan / 21 Aralık 2011

   kesinlikle katılıyorum kardeşim kimyasal yok dediler sattıkları ürün ellerimi parçaladı hangi bitkisel ürün insanın elini bıçak gibi keser yaa..birde kalan suyu çiçeklerin dibine dökücekmişim ooldu canım başka?

 12. Caner Yılmaz / 16 Kasım 2011

  Dünya çapında 10 milyar dolar cirodan bahsededen arkadaşlar. hayatlarında coverage,penetration diye bir şey duydunuzdu.P&G, Ünilever,Coca Cola dünyanın en büyük tüketim şirketleri herşeyleri açık. Madem büyük firma ne diye ağızdan ağıza marketing yapıyor.Bu sisteme girdikten sonra eşinizi dostunuzu sokmanız lazım ki para kazanabileseniz. Bildiğiniz titan saadet zinciridir. Arada ürün olduğu için dolandırıcılık kısmından yırtıyorlar. Toplantılar 5 yıldızlı otellerin balo salonunda yapılır.herşey gösteri göz boyamadır. Bu işin çift elmas , taç olma hikayeleri varki adamı gülmekten çatlatır. Kısacası dolandırılıyorsunuz, arkadaşınızı sevdiğinizi 2-3 liralık ürünleri 20 – 30 liraya satarak bu dolandırıcıların tezgahına geliyorsunuz. Birde temiz doğa dostu ürün hikayesi var ki dünyanın tek temiz ürünü bunlar. Kanmayın kandırmayın.

  • yağmur / 29 Kasım 2011

   tek temiz ürün demek ayrı bişey temiz ürünleri arasında demek ayrı bişeydir . işin içine soktuğunuz insanlar da sizin kadar kazanıyor hemde sizden daha fazla % lerle. ne kadar adaletli bir para dağıtma sistemi oldugunu bilseydiniz bunu söylemezdiniz . ayrıca lüks salonlarda neden yapıldıgına gelirsek bu işe girmek isteyen yüksek kademe de bir çok insan var onlara bu işin ne kadar doğru olduğunu bir düğün salonun da anlatacak haliniz yok heralde. avonun bir çok ülkede yasaklanıp satılmamasına rağmen türkiyede satıldığıda bir gerçek bu ürünlerin 98 ülkede satıldığı da .. ve kullandığınız ürün bitmiş olsa dahi iade garantisiyle . lütfen insanları yanlıs bilgilendirmeyin . güldüğünüz elmas liderler zümrüt liderler çoğu kişiden daha fakirken bu işe inandıkları için bu duruma gelmiştir . buna inanan insanları enayi yerine koymak hiç kimsenn hakkı değildir bunu unutmayın .

   • Yağmur hanım neden sadece bu yazıya yorum yapıyorsunuz diye sormak isterdim ama cevabı belli sanırım. sizi ilgilendiren tek konu bu çünkü. Tabiki o kadar para dönen bir kurum bunun gösterişini de yapacak. İnsanların gözünü boyayacak ve diyecek ki bakın şunlar şu kadar kazandı siz neden kazanmayasınız. Burda ak ile karayı karıştırmayın. İnanan herkes başarılı olabilir. Ama neye inanmış hangi yalanın peşinden gidiyor bence önce buna bakmalı. Açıkcası beyni yıkanmış birini ikna etmek zordur. Ama buna inanmış ve beyni yıkanmış birini aydınlatmak ise daha zordur. Çünkü bu soruların cevabını aldığınız kitaplarda size ezberletip bilinçaltınıza yerleştirmişler. Asla bir yanlışı görmeniz mümkün olamaz. Burada yorum yapanların hiç birşey yokmuş gibi iyimser tavırları da gerçekleri yazamamalarından kaynaklanıyor. Çünkü yazarlarsa inançları,maskeleri düşecek.

 13. mustafa / 19 Kasım 2011

  merhaba bnde amway sebest gırısımcıyım ve cok sukur cok guzel ısleyen bır agım var ve ınsan cabalayınca senın odalga ve alaya aldıgın hayeller gerceklesıyor arkadaslarımın dedıgı gıbı marketler ve bakkallarda satılan urunlerın hemen hemen hepsı petrolun en son artıgından yapılıyor ve ınsan saglıgını tehdıt edıyor ve o urunlerı güçlendırmek ıcın 9ıclerıne bır cok kımyasallar katılıyor ve buyrun bulasık yıkayan annemız bacımız ve esımız bu urunlerden dahamı kıymetsız saglıklarıyla oynuyoruz amway urunlerının kalıtesı kanıtlanmıs ve 100 100 memnunıyet garantılı hangı marka sana bu garantıyı verıyor veren yok elbette hem alırken kazanıyorsun hem satarken hemde kullanırken.
  elbette amwey urunlerını kullanacagız hem saglıklı hemde no kanserojen .
  ben amwaye tesekkur edıyorum ve katılmak ısteyen arkadaslarda hıç dusunmeyın dıyorum tek rıskınız demnememek

 14. hatice / 25 Kasım 2011

  arkadaşlar yorumları ve düşünceleri okudum.malesefki insanlarımızda ön yargı çok fazla yıllardır özel sektörde çalışmaktayım birfiiil günümün 10 saatini işe harcıyorm.bunun karşılığında belirli bir ücretle benim patronum son model arabaya biniyor.evide benimkinden çok güzel kazancıda benimkinden kat kat fazla piyasaya sürdüğümüz ürünler sağlık açısından ne kadar faydalı yada zararlı bu tartışılır.patronum benim hayalimi hiç sormadı ama ben onun hayalleri için hastada olsam çalıştım.karşılığı ne onun bir masada bıraktığı para.şimdi size sorarım ben çokmu cahilim hayır belki patronumdan daha da eğitimliyim sadece bir iş kurmak için sermayem yok.şimdi yukarda amwayi eleştirenlere sorarım hani titan ya hani sömürüyorlar ya insanları amwayciler yada amway.farkındamısınız bilmem ama 65 tl verdiğiniz bir iş size hayalinizi soruyor ve tüm ürünlerini labaratuarlarda test ettirme şansınız var.sağlıklı ürünler ve patron yok.çalışmayan kimse amwayden para kazanamaz bunu biliyorm.emek verirsen her işte olduğu gibi burda da para kazanabliyorz.vermessen amway kızılay kurumu değil işe her imza atanı zengin yada milyarder yapmıyor.tabiki meyva veren ağaç taşlanır.global bir şirket ve çok köklü ve sağlam.şimdi birde şöyle düşünün insanların çalıştığı çoğu yer yabancı şirket yada yabancı ortaklı çok merak ediyorm acaba yukarıda amwayi eleştirenler ürünleri eleştirenler hiç markete gitmiyorlarmı.bindikleri arabaları kendilerimi yaptılar:)o rabalara benzinde almıyorlardır yabancı devletlerden geliyo.marketlerin çoğuda yabancı ülkelerin ürünlerini satıyor.kesin cep telefonuda kullanmıyorlardır çünkü piyasadaki bir çok cep telefonu markası amerikanın.vs vs.bence farkında değiller ma interneti kullanmışlar buraya yorum yaparken mikrosoft amirakan firması:))

  • Sizin içinizdeki Amway hırsı 1 günde 10 saate kadar çıkmış bundan daha elzem ne olabilir ki…. Öyle bir atmosfere kapılmışsınız ki onun dışına çıkıp kendinizi izleyemiyorsunuz. Bu iş para kazandırdıkça bağımlılık yapan kötü bir alışkanlık bana göre.

   • mehmet emin / 12 Aralık 2011

    ugun bir arkadaş emway toplantısınna davet etti.bir süre oturdum orada aynen saadet zinciri dalgası gibi bir sürü insan birbirini alkışlıyor.büyülenmiş gibi.
    en son zümrüt lider diye bir şarlatan çıkıyor.mühendisim diyor ve fatih belediyesinde itfaiye müdürüymüş. belediye sitesinde baktım itfaiye müdürlüğü diye bir birim yok.
    badem bıyıklı allah kitap diyor ama ençok kar ve para diyor.saçmalıklarla dolu sözler haavada uçuşuyordu.

   • münüre / 16 Aralık 2011

    sayın mehmet bey ben bir ziirat mühendisiyim.emwey ile tanışmam bir tesadüf eseri oldu. 9 yaşındaki kızım için kış ayları tam bir korkulu rüya çünkü ayaklarında egzama vardı.geçen kış o kadar azıttı ki ayak tabanları kanıyor,uyuyamıcak şekilde kaşınıyor,iğrenç kokuyordu.kızım okula kış günü yalınayak terlikle gitti.arkadaşları onu dışladı.biz bu durum ile ilgili 3 ayrı özel doktora çıktık ancak hiç bir sonuç alamadığımız gibi bunun asla geçmeyeceğini ve ilerde mantarlaşacağını duyduk.bu aradada sürekli kortizonlu ilaçlar kullandık sonuç geçmedi.ancak bu arada bir sağlık alanında çalışan bir kişiden amweyin vitaminlerini duydum.denemeye karar verdim,verdim diyorum çünkü eşim karşı çıktı ve bunu çocuk doktorumuza soralımdedi.doktorumuzla konuştuk ve vitaminlerimize başladık.belki size yalan gelebilir ama kızımın ayak tabanları yeniden taze deri oluşturuyor,ayakları kokmuyor,kaşıntıları hiç yok ve okula ayakkabı ile gidiyor.eğer bana inanmazsanız bunun ispatına kızım ile hazırız.şunu bilmenizi isterim tıptaki ilaçlar daha güvensiz ve daha hasar vericidirler.çok şükürki biz onlardan kutulduk.birde bu amwey ürünlerini bir mikrobiyolajici srkadaşımla birlikte araştırdık gayet güveniir.bu arada satıcı değil kullanıcıyım.kimseye para kazandırıcı olarak bakmıyorlar.belki benim karşıma böylesi çıkt.bu yüzden çok şanslıyız.sizdende bu kadar kötü şeyler yazmamanızı isterim.çünkü birçok kişinin iyi olabilme hakkını elinden alıyorsunuz.büyük bir kul hakkı alıyorsunuz.saygılarımla

  • 1-Patronunuz sizi işe alırken ne dedi? “Sana bir görev vereceğim. Yaparsan, karşılığında x tl alacaksın.” demedi mi? Siz bu şeyi öyle abartmışsınız ki sanki patron sizi köle olarak zorla çalıştırıyor.
   2-İş kurmak için gereken sermayeyi karşılıksız olarak Kosgeb’ten temin edebilirsiniz. 8 hafta civarı kurslarına katılmanız gerekiyor. Sonra size 27 bin tl veriliyor (KOSGEB Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın İlgili Bir Kuruluşudur.)
   3-Kullandığım telefon Samsung. Güney Kore malı. Şampuanım bitkisel, Türk malı. Abur cuburda Ülker’i tercih ediyorum. Alacağım – inşaallah- araba Honda, Japon malı. vs vs
   4-Dandik Microsoft’u 1 numara yapanlar (p)İsraillilerdir. Yoksa Linux ondan kat kat iyi. Standart bir pc kullanıcısı iseniz, Windows kullanmanız TAMAMEN sizin zevkinizdir. Ona muhtaç değilsiniz. Ve çok yakında Coralframe, Windows’u gömecek bir işletim sistemi yapacakmış.

   Not: Amway’in Abd’nin Irak işgaline destek verdiği internette yazıyor.

   • hopbala_yaa / 16 Aralık 2011

    güzel yazı tebrikler

   • zehra / 22 Aralık 2011

    doğrudur aynı yazıyı bende okudum adem bey bu amwayciler garip insanlar doğrusu komşum bu işi yapıyor ve antalyaya seminerlere gidiyor ve evi açık tanımadığı insanlarda o yokken onun evine doluşup yine başka amway seminerleri yapıyor ayda 6 milyar kazanıyorum diyor ama 6 lirasının bile sefasını süremiyor çünkü ürünlerin belirli miktarda satılması ve hep üye yapma zorunluluğu var sattığı detarjanların birini bari evinde kullan ev mezberelik gibi çocuklar komşulara emanet niye burdur da üye olacak var oraya koş denizlide var buraya koş avcılık yapıyorlar çok yazık bu iş yüzünden bir evini satmış nasıl bir hırstır hala devam ediyorlar insanları yasal şekilde sömürüyorlar çok yazık kimyasal yok diyorlar mümkün değil ben ve kuzenim kimyacıyız ve o amerikada iyi bir üniversitede bir şekilde amway ürününü incelemişler ve her firmada bulunan kadar kimyasal var o zoom deterjanında sadece koku verici esans kullanmamışlar bizimkilerde koku yok diye doğal sanıyor aldanmayın dikkat edi lütfen

  • Arife kalkan / 21 Aralık 2011

   iddia ediyorumki arap sabunu,sirkeve karbonat hem daha güzel temizliyor hemde daha ucuz denemesi bedava özellikle camları sirkeli suyla bir silin gözleriniz kamaşır yerlerde arap sabunu kullanın hem tertemiz hemde kimyasaldan yana içiniz kesinlikle çok rahat tekrar söylüyorum denemesi bedava..

 15. Ebubekir / 25 Kasım 2011

  Amway bir Network Marketing şirketidir peki network nedir nereden öğreneceğiz kim yalan söylüyor kime inanacagız şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim : http://www.youtube.com/watch?v=2ShIccn-qsI

  NM şirketlerinin hangileri oldugunu da buradan ögrenebilirsiniz:
  http://www.mlmia.com/
  ayrıca Bill Clinton’dan daha az başarılı olan herkesin 2 dakikasını ayırarak şu ulusa sesleniş programını şzlemesi gerekir:
  http://www.youtube.com/watch?v=i1lrmvUdxTQ

  • Videolarda aslında Abd ye ne kadar büyük bir katkı olduğundan bahsedilmiş. İnsanları bu çemberin içine çekip kendi amaçları için farkında olmadan çalıştırıyorlar. Dikkat etmek lazım izlerken de.

   • Cuneyt / 01 Aralık 2011

    Bunu yazarken sigara içiyorsanız, sigaranız malboro yada camel, içeceğiniz coca cola, izlediğiniz filmler hollywoodsa dicek birşey bulamıyorum..bırakın bu ABD olayını vs yi… sizin bu işten ne çıakrınız varr.. neden genel olarak network marketing değilde sadece amway.. neden o kadar firma değil bu… çok akıllı bir soru bu…
    ve eğer gerçektem 1 mm dürüst ve mert iseniz tüm yorumlarımı yayınlarsınız… saygısızlık yok dikkat ederseniz..ama yayınlamıyorsanızda bu allahla sizin aranızda demektir.. ama 1 kul hakkında eksidesiniz.. :)

   • Cüneyt bey birincisi Allah ismini büyük harfle dahi yazma dikkatinde bulunmamışsınız. Madem kul hakkından bahsediyorsunuz buna da özen göstermeniz gerekir. İkincisi ben Amway ile ilgili sıkıcı bir durum yaşadım yorumları değil de yazıyı okursanız daha iyi anlarsınız. Ben sevmiyorum ve desteklemiyorum. Burası benim blogum olduğuna göre sizin yorumlarınızı da siz söylediniz diye yayınlama zorunluluğum yok. Yorum yayınlamak ya da yayınlamamak benim bileceğim şahsi bir konu. Bunu burdan belirteyim. Kendi yaptığınız iş hakkında öz eleştiri yapamamanızın nedenini de açıkladım. Sizi yetiştirenler çok iyi yetiştirmiş her soruya cevaplar uydurulmuş bir çok pazarlama ağında da bu var. İyi günler.

 16. Ayhan / 26 Kasım 2011

  deterjanda kimyasal madde yok diyenler bunu bilimsel olarak açıklayabilir mi lütfen?
  cevaba gerek yok deterjan kesinlikle kimyasal(bazik) bir üründür.siz hiç tarlada yetişen bi deterjan gördünüz mü de organik yada zararsız diyebiliyosunuz.
  network marketing firmalarının amacı ürünü kullanıcıya değil satıcıya satmaktır.

  • hopbala_yaa / 16 Aralık 2011

   güzel yazı doğru söylemişsiniz tebrikler

 17. yağmur / 29 Kasım 2011

  merhaba arkadaşlar .. ilk önce şunu söylemek istiyorum hiç kimse bilmediği ve ürünü dahi kullanmayanlardan öğrendiği yalan yanlış şeylerle yorum yapmasn . burda amaç daha cok birilerini işin içine katmak doğru ama söylenen şu neden bu ürünü başkasının aracıyla alacaksın da o kişi senden kar sağlayacak kendin üye olupta istediğin ürünleri indirimli almayasınki . ama sizin söylediğiniz hadi sende üye ol ben senin üstünden para kazanayım çünkü sen bir enayisin . yok böyle bişi arkadaşlar . amwaya üye olurken verdiğiniz 65 tl yi amway size ilk 6 ay içinde ürümlerimi indirimli alıp yine de memnun kalmazsan paranı alıp çıkabilirsin garantisi veriyor . hangi firma bunu yapar ? ben bir çok ürününü kullanan ve sadece kullanıpta memnun olduğum ürünleri tavsiye eden biriyim . şunu da söylemek istiyorum amwayin üstteki sponsorlara verdiği para kesinlikle alttakilerin karlarından aldığı para değildir sadece daha fazla kişiye tanıtıldıgı için verilen primdir . şu örneği vermek bi çok kişiyi doğru bilgilendirecektir . bir marka ekrana ürününü tanıtması için bir para verir amway ise bu parayı ekrana vermez insanlar ürünlerini aralarında yaydıkları için onlara hakettikleri primleri verir . umarım doğru bilgilenirsiniz …

  • Görüyorum ki amwayci satıcılar burda ikna yöntemlerini öğrendikleri gibi başkalaına da uygulamaya çalışıyor. Para iadesi alamayan birçok sitede şikayet konusu açan insanların hepsi mi yalancı? Amway reklama para harcamıyormuş kısmına hiç inanmıyorum. Neden boşa harcasın ki nasılsa zinciri kormuş bedava reklam. Ağızdan ağıza reklam diye bir pazarlama tekniği vardır. Bu eğitimi alan reklamcılar çok iyi bilir. Amwayin ve diğer zincirlerin de yaptığı budur.

  • “amwaya üye olurken verdiğiniz 65 tl yi amway size ilk 6 ay içinde ürümlerimi indirimli alıp yine de memnun kalmazsan paranı alıp çıkabilirsin garantisi veriyor . hangi firma bunu yapar ?”

   Kaz gelecek yerden tavuk esirgemek istemeyen her firma. :)

  • synachten / 17 Aralık 2011

   iade garantisi her markada var. olmadı tüketici sorunları hakem heyeti işi hallediyor – ki şu an 10 ay önce aldığım kahve makinasının parasını talep ettim – . ayrıca tansaş. kipa, migros vs marketler de beğenmediğin ürünü sorgusuz geri alıyor. fakat kaç kişi beğenmediği peyniri götürüp iade eder. bu adamların bu istatistiklere göre çalışıyor. beğenilmeyen ürünlerin yüzde kaçı bize geri döner. geri dönüşü olan ürünlerin rakamını size söylerler. fakat bir şekilde memnuniyetsizlikten dolayı aide edilmeyenlerin sayısı geri gönderenlere oranla çok daha fazla. işte buna güvenerek garanti veriyorlar. verilen vaatlere inannan arkadaşlar lütfen düşünün. marketten aldığınız bir ürünü beğenmeyip iade ettiğiniz oldu mu…

 18. Nirbhay Kareem / 02 Aralık 2011

  Yorumların hepsini okudum. Amway ve diğer firmaların pek bir farkı yok. Aynı haltı yiyorlar. Aynı amaca hizmet ediyorlar. Aynı teknik üzerinden pazarlama yapıyorlar. ABD’nin başlattığı bir zımbırtının ürünleri bunlar.
  Ebubekir arkadaşın verdiği 3. videoya yazdığım, ama videoyu siteye yükleyen herifin sildiği yorumumu buraya yazıyorum;
  “Bill Clinton zaten illuminati kuklası. İlluminati kartlarında var bu. Piramit gelirle geçinen şirketlerin olduğu kart da var. ABD başkanı da kimseden çekinmeden bu firmaya destek veriyor.” .

 19. sazan / 12 Aralık 2011

  BENI UYE YAPAN KISI SPARIS VERENE KADAR HERGUN ARIYOR SPARIS GIRELIM ADINA DIYORDU SPARIS VERDIM BIRGUN BILE ARAMADI SATTINMI DIYE!!!!!!!bende 3 ay oncesinde amway a uye oldum ürünler gercekten cok kaliteli degil ayni digerleri gibi temizlemeye calisiyor..Beni uye yapanda ilk basta tatiller bilmem neler vaad etti girdim ama simdi cok pisman oldum siz 6 ay diyorsunuz ama 3 ay icinde istemessen cikarsin dedi malesef surem dolduktan sonra iiyice arastirdim :( sahibinin yahudi olmadigini soyledi ama internette nereye baksam yahudi yaziyor soyledim yalan diyor..ben ensevdigim seyler yahudilere gidiyor diye terkettim yanindan bile gecmedim simdi yahudi isindeyimmmm nasil olcak cikma zamanim bitti 50 eurom uyelik parasi arti aldigim dandik urunlerde cabasii ARASTIRMADAN ATLADIM BEN GALIBA BIR SAZANIM :(

  • Öncelikle sizi, yahudi boykotuna devam ettiğiniz için tebrik ediyorum. Yanınızdayım, devam edin.Amway faciası için de geçmiş olsun. Bu işe bulaşan ve bundan mutlu olan arkadaşlar, başlarına böyle bir şeyler gelmeden bırakmayı akıllarına getirmeyecekler galiba. Ben araştırdım Amway’i. Zamanında Amerika’nın Irak işgali sırasında, ABD’ye savaş yardımı etmiş. Yahudi olmama olasılığına pek az imkan veriyorum. Colgate’in, Ariel’in bile yahudi olduğunu bilmeyenler varken, sizin Amway satıcısı …ın bunu bilmemesi ya da gizlemesi çok normal. Yahudi-illuminati- işinde çalışmamanız, siz ve diğer insanlar için daha hayırlı olur kanaatindeyim. Çünkü birileri onların ürünlerini aldıkça, bazıları ölecek.

  • amwayciiiiii / 21 Aralık 2011

   bencedee sazan değildeee tembelsinnn çıkıp çalışsaydınn daa gerekeni yapsaydınnn başkalaınınn aklını karıştımazdınızz millett beş yıll çalışıpp emekli oluyooo benimmm ülkemin tembel insanlarıdaaa nelerr yazıyooo gidinn ömür boyuu çalışınnnn bunuu hak ediyosunuzz

 20. mustafa / 21 Aralık 2011

  ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA…..YORUMLARIN HEPSİNİ OKUDUM…YİNE YALAN YANLIŞ BİLİP BİLMEDEN BİR SÜRÜ YORUM YAPILMIŞ…YAHUDİ MALI ABD ÜRÜNÜ ABD YAPILANMASI VS…KAÇIMIZIN HABERİ VARKİ YEDİĞİMİZ EKMEKTE BİLE ABD DEN GELEN KATKI MADDESİ KULLANILIYOR…BEN BAŞKA BİR NETWORK MARKETİNG ŞİRKETİNDE BAĞIMSIZ TEMSİLCİ OLARAK ÇALIŞTIM AMA AMWAY İ YAKINDAN TAKİP EDER VE BİLİRİM….NETWORK MARKETİNG DÜNYADA VE TÜRKİYEDE KABUL GÖRMÜŞ GELECEĞİN SAYILI MESLEKLERİ ARASINA YERLEŞMİŞ HATTA BRANŞ OLARAKTA TÜRKİYEDE BİR ÇOK ÜNİVERSİTEDE DERS OLARAK ÖĞRETİLEN Bİ SİSTEMDİR…BU İŞİN DÜNYADAKİ MUCİDİ DE AMWAY DİR…ÇOK ZOR BİR İŞTİR…ÇOK SABIR GEREKTİRİR…AMA KAZANCIDA GELENEKSEL HİÇ BİR İŞİN KAZANCI İLE MUKAYESE EDİLEMEZ…SİZ BU ŞİRKETİN ÜRÜNLERİNE YAPILAN HİÇ BİR YORUMU DİNLEMEYİN BU ŞİRKETİN ALDIĞI ÖDÜLLER VE SERTİFİKALAR ZATEN GÜVENİLİR OLUP OLMADIĞINI ISPATLIYOR…BURADAKİ BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE ATIP TUTAN ARKADAŞLARIN BU UCUZ YORUMLARI İLE KAFANIZI KARIŞTIRMAYIN….YAPABİLENE BAŞARABİLENE FISTIK GİBİ İŞ…ÇOK AZ SERMAYE VE SIFIR RİSKLE YAPILABİLECEK EN UYGUN İŞLERDEN BİRİ…KAZANDIĞINIZ PARADA ANNENİZİN AK SÜTÜ GİBİ HELAL DİR…KİMSE KİMSENİN BEYNİNİ FİLAN YIKAMIYOR YAPILAN TİCARETİN TA KENDİSİDİR…HELALDİR… CAİZDİR…DÜRÜST Bİ ŞEKİLDE YAPILDIĞINDA VE UZUN SOLUKLU DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE ÇOK İYİ GELİRLERİ OLAN Bİ İŞTİR…BIRAKIN KİM NEYE İNANIRSA ONA İNANSIN KİMSEYE BUNU ANLATMAYA KİMSEYİ İKNA ETMEYE ÇALIŞMAYIN…HERKES KAK ETTİĞİNİ YAŞAR….

  • Dediğiniz gibi bırakalım milleti de sizin gibi çakallar kapsın di mi?

 21. murat şahin / 21 Aralık 2011

  Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biridir.
  Amway Corporation’ın dünyadaki 55 bağlı şirketinden biridir. Amway Türkiye, tüm ülkeye yayılan yaklaşık 150 bin Serbest Girişimcisi ve 74 Milyon Doları aşan cirosu ile 500’den fazla ürünü %100 müşteri tatmin garantisi ile sunmaktadır.

 22. rahime / 23 Aralık 2011

  kardeşler nerdeyse bir çok yorumunuzu okudum fakat bende ev temizliğimde karbonat sirke ve lavanta yağı kullanıyorum bütün işlerimde ev temizliği olsun çamaşır makinesinde bulaşık makinesinde bütün temizliğimde bunları kullanıyorum ve çok da memnunum pırıl pırıl oluyor hepinizede tavsiye ederim hiç öyle pahalı ürünler almanızada gerek yok sağlık açısındanda mükemmel kimyasal maddelerdende uzaklaşmış oluyoruz sağlığını düşünen herkeze tavsiye ederim

 23. kararsız vatandaş / 23 Aralık 2011

  samimi olduğum arkadaşım geçenlerde aradı amwaydan bahsetti çok cazip ev hanımları için ek gelir olarak yapılabileceğini söyledi. ürünlerin %100 doğal olduğunu uzun süreli kullanılabileceğinden bahsetti.kendiside çok yeni bi üye şimdiye kadar 55 tl kazandığını söyledi. yani kafam çöok karışık. dünden beri amway hk. nette yazılan iyi-kötü tüm yorumları okuyorum… eşime de bahsettim biraz “bana yüklü bi zararla gelmede nasıl yaparsan yap” diyerek kararı bana bıraktı….

  bu işi tarlada serada çalışan köylü kadınlar bile yapıyormuş… şaştım kaldım vala… ben kendimden çok emin değilim çünkü topu topu 6 komşum var ne kadar satış yapabilirim ki….bilemiyorum (: (:

 24. mimar / 24 Aralık 2011

  ben 10 ay önce işsizken büyük heveslerle girdim amway işine sonradan iş bulunca 1 ay dahi geçmeden sıkıldım ve olduğu gibi bıraktım ne toplantılara gittim ne de birşey satın aldım aradan 10 ay geçti takımım benim altıma 45 kişi kaydettirmiş. istatistiklere baktım aylık en az 1 ürün alsaydım aylık 300-500 tl arasında kazanç sağlayacakmışım. bu ay 1100 tl civarında para düşüyor hesabıma bundan sonra bu işe devam etme kararı aldım. tavsiye ediyorum bazı ürünleri hiçbiryerde bulamıyorsunuz. cebinde dolmuş parası olmayan bu işe girmesin boş zamanı olmayan girmesin çevresinde güvenilir dostu olmayan girmesin yoksa boşa gider zamanınız ve paranız(65 tl). her işte olduğu gibi işe başladığınız anda vaad edilen gibi milyarlar kazanamazsınız bu bir süreçtir yeterki sisteme kazandıracağınız kişiler sağlam insanlar olsun. sisteme sizi sokmaya zorlayan kişilere laf edin ama ürünler 10 numara ürünlere laf yok. fransız malı israil malı kullanmayın kanserojen madde içeren malları kullanmayın bilinçlenin artık.

 25. halil ibrahim deveci / 25 Aralık 2011

  Merhaba arkadaşlar…

  Bende amway üyesiyim, aynı zamanda çevre mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, bu işe neden girdiniz derseniz hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum çok ufak yaşlarda babamı kaybettim okumak içinde çok ufak yaşlardan beri çalışıyorum, beni üye yapan bizim bölüm başkanımızdır kendisi İTÜ kimya mühendisliği bölümü mezun olup çevre mühendisliğine geçmiştir ve şuan prof. dr. ünvanı vardır şu an yazı yazarken kendisinin haberi olmadığı için isim veremiyorum kendisiyle konuşup müsaadesi olursa isminide veririm dilerseniz araştırabilirsiniz , bu işe girmeden ürünlerin hepsini kontrol etmiştir, tabi ki deterjan’da kimyasal maddeler var fakat amway ürünlerinin diğer marketlerde olan deterjanlara göre kansorajen yapma riski çok daha düşüktür, piyasada ki çoğu deterjanın içinde petrol var bildiğimiz petrol, ayrıca amway ‘ de şu an 500 bilim adamı hergün daha iyisini yapmak için uğraşıyor.

  Gelelim şikayet kısmına maalesef her işte olduğu gibi amway’in içinde de serbest girişimciler kendi çıkarları uğruna bazı şeyleri saptırabilirler bunda şirketin hiç bir suçu olduğunu düşünmüyorum, seminerlerinde olsun tek görüşmelerde olsun zaten denen ilk başta şey şudur size hiçbirşey vaat etmiyoruz sadece bunları yaparsanız neler başarabileceğinizden bahsediyoruz, zaten amway’de bazı ihlalleri duyarsa girişimcisine uyarı verir aynı olaya devam ederse üyeliğini kaldırır. Eğer size ben amway denim deyip kazık atmaya çalışan biri olursa http://www.amway.com.tr‘den şikayet edebilirsiniz veya orada yazan telefon numaralarından arayıp şikayet edebilirsiniz. Bazı insanların suçunu amway’a yüklemek doğru değil.

  Bütün insanlar herşeyi onaylayacak diye birşey yok, herşey de olduğu gibi bunda da muhalefet olabilir, fakat saygı sınırını aşmadan en azından bu işi dürüst yapmaya çalışan insanlara karşı saygımızı koruyalım, ben bu işi sevdiklerime anlatıyorum çünkü onlarında para kazanmasını istiyorum ve bir kere düzgünce doğru şekilde anlatıyorum hiçbir şekilde zorlamıyorum girecek olan giriyor girmeyene de ısrar etmiyorum hiç bir şekilde kızmıyorum, şu ana kadar sattığım bir çok ürün oldu ve hiç birinden şikayet almadım bilakis diğer ürünleri denemek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla ve ben kimseye size ürün satayım demedim onlar birkaç ürünü önceden deneyip memnun kalıp bana sipariş verdiler.

  Gelelim bir diğer soruna ürünler neden bu kadar pahalı veya neden markette satılmıyor, ürünler özellikle ev kullanım ürünleri konstanre’dir. Marketlerde ki bildiğiniz konsantre gibi değil , şöyle örnek vereyim marketten aldığınız her hangi bir çamaşır deterjanında makineye koyarken 225-400 mL (mili litre) arası deterjan koyarsınız, fakat amway deterjanında bu oran sadece 50 mL’dir. İşte bunun bu şekilde olduğunu anlatmak için networking sistemine ihtiyaç var yoksa markette ucuz ürün gibi gözüken diğer ürünler tercih edilir. Diğer bir sorun ise yahudi malı denmesi, abd malıdır doğrudur fakat amway’in ürettiği tüm mallarının benzerlerini türkiyede satan tüm markalar’da yahudidir,amerikalıdır almandır, türk malı yazsa bile deterjanın, sabunun vs hepsinin ham maddesi ya yahudi kökenlidir ya abd ya almanya vs…

  Amway’a girmek ürünlerini kullanmak tamanen tercih meselesidir, insanların düşüncelerini, fikirlerini aşşağılamamak gereklidir.Ürünlerin çoğunu evde annem kullanıyor kendisi memnun ve bende memnunum kimseyi zorlamıyoruz, lütfen kimse de diğer insanların düşüncelerini değiştirmeye kalkmasın, eleştirirken lütfen yapıcı olalım yıkıcı değil.

  Biraz uzun oldu fakat okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

  Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.

 26. sazan / 28 Aralık 2011

  selam amwayciiii kardes disarda calisabilecek durumda olsam gider calisirdim ayrica meslegimde var ama cocuklarim kucuk belli bi zaman calisamam ve anlatildiginda banada cazip geldi girdim simdi inanki cok pismanim illuminatiye hizmet eden bi kurulusa girmisim benim senden asagidakilere siparis yaptiracak ve onlarin sirtinda kazanacaksin yahudi firmasi olmasi da ayri bir pismanlik benim icin para gelsin de nerden gelirse gelsin diye dusunemem ben yapim bu degil

 27. faruk / 06 Nisan 2012

  mehmet kardeşim bendee çok yakın bir zamada amway satıcısı yapmaya çalışan bir kişiyle konuştum.tabi kanmadım.ona şunu sordum herkes herkesi üye yaparsa bu insanlar nasıl para kazanıcak diye şöyle bi durdu.o zaman kimse kazanamaz dedi

 28. Pingback: Amway nedir? 3 | amway yalanı

 29. Pingback: Amway nedir? 7 | amway yalanı

 30. Pingback: Amway nedir? 8 | amway yalanı

Reklamlar / Reklam Bilgi

Abonelik / Bize Katılın

E Bülten

 
 

Site Hakkında

Buraya neden mi yazıyorum? Buraya yazma nedenim bir değil. Hem şikayetçi olduğum konuları yazıp başkalarına da bunu göstermek hem de memnun kaldığım konuları herkesle paylaşmak. Nereye yazdığınız önemli değil. Buraya ,şuraya veya oraya. Dile getirmeniz sosyalleşmeniz için siz de yazın.

Örümcek Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır.Yorumlardan Burayayaz.com sorumlu değildir.

© 2010 Mehmet Emre Baş | Kişisel Web Günlüğü -

+Mehmet Emre Baş