Kitap Tavsiyeleri

3 kilo kitap lazım

kitapUzun bir aradan sonra tekrar yazmaya başladım bugün. Gözlerimden ameliyat olduğum için fazla ekrana bakamıyor net göremiyorum. Henüz tam düzelmiş olmasa da klavyeyi ezbere kullanabildiğim için yazabiliyorum. 3 kilo kitap lazım başlığı nereden aklıma geldi derseniz açıklayayım: Yaşamanız için gereken ihtiyaçların başında hava,su ve gıda gelmektedir. Hayatınızı sürdürmek için mutlaka yemek yememiz gerekiyor. Bu aralar kitaplara bakışım gıda gibi bir ihtiyaç oldukları yönünde. Bu nedenle kitaplarında hayatımızda alınması gereken besinler gibi olduğunu düşünmeye başladım.

Çok fazla kitap okuyan biri değildim. Hatta yıllardır okumuyordum. Fakat ince bir nokta var kitap okumayan insan hiçbir şey okumuyor anlamına da gelmemeli. Sürekli internette yazılanları okuyorum ve bunlarda bir kitap kadar bilgi verebiliyor. Konuyu fazla dağıtmadan devam edeyim. Son 2-3 aylık zaman zarfında kitap okumaya başladım. Öncesinde arkadaşım Ufuk^’un da çok katkısı var burdan teşekkür etmişte olayım. Okuduğum kitaplar ile çevremdekilerin sorunları arasında bir bağ kurmaya başladım. Kendine değersiz olarak bakan birine Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır (Ahmet Şerif İzgören) kitabını önermek istedim. Çünkü o an en iyi ilaç bu kitaptı. Malesef ikna edemedim. Olsa da olur olur olmasa da olur bakış açısı…. Fakat herşeye para harcayan bizler 10tl vermek için bile çok düşünüyoruz. Dışarda 1 gün yemek yemesen bu para zaten cebinde. Ya da 2 paket sigara içme yeter. İnsanın kendisine ilaç verilmesine rağmen bunu reddetmesini anlayamıyorum. Pazardan meyve sebzeyi ihtiyaç olarak alan bizlerin kitabı da ihtiyaç olarak alması lazım bence.

İş ya da aile hayatında sınırlarını koruyamayan birkaç arkadaşıma tavsiye ettiğim SINIRLAR kitabını da bir türlü aldıramadım. Belki sizin hayatınızı liralar harcıyarak güzelleştiremediğiniz durumlardan kurtaracak olabilirler kitaplar. Ama malesef ihtiyaç olarak görmüyoruz. Yaşamak için şart değil ama bize enerji vermesi, kararsızlıktan kurtarabilmesi ve farklı bir çok açıdan bize yön vermesi bakımından kitap bir ihtiyaçtır.

Göz sorunumdan dolayı yanlış yazdığım yerler olabilir. Affola.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Kitap okumanın güzelliğini askerde fark etmiştim, boş zamanlarımı kitaplarla doldurdum ve bir de baktım ki hayatı boyunca kitap okumayan ben ayda bir kitap okur olmuşum, faydası yok mu? var tabi ki… Faydasını gördüğüm için etrafımdakilere de tavsiyelerde bulunuyorum, elimdeki kitaplardan veriyorum isteyen alıp okuyor, istemeyen de her şeyden habersiz, her şeyi bildiğini sanarak yaşamaya devam ediyor.

Yorum Yap