Kitap Tavsiyeleri

Kitap Tavsiyesi : SINIRLAR – Boundaries

Bugün Kitap Tavsiyeleri kategorisini açmaya karar verdim. Kategorinin ilk tavsiye kitabı : SINIRLAR.  Dr. Henry Cloud ve  Dr. John Townsend tarafından yazılmış. Türkçe çevirisi de İpek İbik yapmış. İngilizce adı Boundaries . İsteyenler ingilizcesini de okuyabilir çünkü çeviri yazarın anlatmak istediklerini her zaman tam olarak aktaramayabilir.

SINIRLAR kitabının gerekli bilgilerini verdikten sonra size kısaca içeriğinden bahsedeceğim. Kitabın özetini yapmayacağım çünkü alıp okumanız gerekiyor. Sınırlar kitabı hayatında hayır diyemeyenleri konu almış. Ayrıca nasıl evet denmeli sorusuna da yanıt olmuş. Herşeye hayır de hayatın değişssin diye birşey olmadığını söylüyor. Amaç sizin sınırlarınıza göre” Evet ve Hayır “ların şekillenmesi.

6. bölüme kadar kitap benim için sıkıcı oldu diyebilirim. İkinci kısma geçtiğimde çok daha heyecanlı bir şekilde okudum. Bu herkes için geçerli bir kural değil. Çünkü ben iyi bir kitap okuyucusu değilim. 🙂 Uzun yıllar sonra okumaya başladım. Kafama koydum ve 4-5 kitabı 1 haftada okudum.

  • İş yerinizde arkadaşlarınız sizi kullanıp işleri üzerinize mi yıkıyor?
  • En iyi arkadaşım dediğiniz kişi sadece dertleri olunca mı sizi arıyor?
  • Çocuklarınızı yetiştiriken onlara sınır koyamıyor musunuz?
  • En iyi dostunuz ne yapalım derse onu mu yapıyorsunuz?
  • Kimseyi kıramıyor herşeye EVET mi ddiyorsunuz?
  • Vaktinizi birine iyilik yapmak için mi harcıyorsunuz?
  • İyilik yapmazsanız karşınızdakinden alamayacağınızı düşündüğünüz sevgi sizi korkutuyor ve hayır dedirtmiyor mu?

Bu sorulardan birinin cevabı EVET ise sizde sınırlarınızı henüz koyamamış birisiniz. Aileniz, kariyeriniz, çocuklarınızla ilgili bir çok sınır probleminin çözümünü kitapta bulabilirsiniz.

Şahsen kitabın özellikle son bölümünü tekrar tekrar okuyup hayatımda denemelerini yapmayı planlıyorum. Bir konuda bilgili olmak isteyip tembellik yapanlar için de faydalı olacağını düşünüyorum.

İlk kitap tavsiyemdir. Siz de okuduktan sonra yorumlarınızı yazın. Sizinde tavsiyeleriniz varsa belirtin. Kitabın fiyatı 10 TL. Almaya değer buna emin olabilirsiniz.

🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap