Kitap Tavsiyeleri

Kitap Tavsiyesi: Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı

Kitap tavsiyeleri kategorisini uzun zamandır güncelleyemiyordum. Çünkü kitap okumuyordum ya da okuyamıyordum. Okuyordum yazamıyordum. Ahmet Şerif İzgören’in yazmış olduğu Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı adlı kitabı dün itibariyle bitirdim. İzgören’in kitapları bir çırpıda hızlıca okuyabileceğiniz kitaplar. Kişisel gelişim alanında birçok kitabı ve videosu var.

Kitap, yazarın isyanı sonucunda ortaya çıkmış. Hayata olan isyanlarını yazarak dile getirmiş. Cehalete karşı durmak, rüşvete, ayrımcılığa çözüm bulmak için yazmış. Sadece kitap da yazmamış aslında. Uğur Böcekleri adında bir dernek kurarak 225000 kişiye ücretsiz eğitim de vermişler. Sizde böcek olabiliyorsunuz. Yurt sevgisi ve hoşgörü temel değerleri üzerine yürümüş.

blank

Kitabın adı annelerin çocukları üzerine çok düşmesi ve herşeyi onlar için yapmaya çalışmaları üzerinden çıkmış. Çocuklara hiç fırsat verilmediği için, sürekli tehlikelerden korundukları için girişimci taraflarının köreldiğini anlatmaya çalışıyor yazar.

Doğuda eğitimsizlikten dolayı çocukların örgüt sempatizanı olmalarından da bahsediliyor. Rüşvet, adamcılık gibi bir bakış açısından dolayı ülkenin halini de açıkça görebiliyorsunuz.

Kitabın anlatmak istediği en önemli değerler; dürüst olmak, işini kaliteli yapmak ve ülkeni sevmek olarak özetleyebilirim. Haram yememek üzerine kurgulanan bir ülkede dürüst insanlarla beraber her alanda başarılı olunur. Ülkeyi sağ, sol, Türk, Kürt olarak bölmeye çalışanlara karşı da hoşgörülü yaklaşımın etkili olacağına inanıyor yazar. İnancı doğru ama dış ülkelerin istemediği en önemli durumda birlik beraberlik maalesef.

blank

Kitabı okuyunca ben ne yapabilirim diye düşünüp bir şeyler yapmaya karar verebilirsiniz. Kitabı tavsiye ediyorum çünkü unuttuğumuz şeyleri hatırlatıyor bize. Kitabı tavsiye ediyorum çünkü okuduklarımızı uygularken bilinçaltımızda aslında kitaplar çalışıyor.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap