Öğrendiklerim

Asys1.net’i Nasıl Bilirdim?

asys1net

Bu yıl asys1.net ile yollarımı ayırdım. 2,5 yıldan fazla süredir çalıştığım bir firma Asys1.net. Çalışmaya başladığım yıllar domain alımlarını da buradan yapıyordum. O sıralar domain konusunda da çok sıkıntı olmuştu. Özellikle domain transfer konusunda. Ben de çoğu zaman çalıştığım yere,kişilere yardımcı olmaya çalışırım. Hizmetlerini beğendiğim için domain bayilik sistemi olup olamayacağını sormuştum. Mehmet Bey olabileceği yönünde cevap vermişti. Tam 1 yıl bekledim. Zaman zaman sordum ve sonrasında olmayacağını söylemişti .

Asys1.net de en sıkıntı duyduğum nokta teknik destekleriydi. Bunu 1 yıl önce de dile getirmiştim. Aldığım cevap :” Normal müşterilerimiz 1.planda bayiler ise 2.planda. Çünkü bayiler birçok müşteriye sahip. ” Yani bayilerin kendi müşterileri var ve onlardan kazanıyorlar. bizim içinse 1 müşteri 1 kazanç demek anlamına geliyor. Yani uzun bir süre 2.planda ilgi gördüğümü hissettim ve gerek telefon gerek mail ile de bunu bildirdim. Zaten gayet açık 1 müşteriden 5tl kazanıyorsun bir bayiden örneğin15tl. Fakat 30 müşteriden 150tl kazanabiliyorsun. Ama bayinin 30 müşterisinin firmaya karı yok. Verdiğim örnektede gördüm ki ticari anlamda bu iş böyle.Bayiler (reseller hosting müşterisi) 2.sınıf müşteri demek oluyor.

Asys1 de özellikle site üzerinde çalışmalar yaparken ip banlanmaları çok oluyordu. Örneğin joomla tabanlı bir sitede çalışma yaparken sistem bunu saldırı olarak algılıyordu ve çalışmam orta yerinde kalıyordu. Teknik desteğe ulaşabilirsem ip adresimi güvenilir ip adreslerine ekliyorlardı. Ulaşamazsam genel çözüm yolu modeme reset atmak oluyordu. fakat bir internet cafede işlem yapıyorsam vay halimize. Kafe sahibi malum modeme resete izin vermiyordu. Başka bir yerden devam etmek durumunda kalıyordum. Bunu da çokca dile getirdim ama güvenlik dolayısıyla bir değişme olmadı.

Asys1 de yaşadığım en büyük sorunlardan biri de mail problemleri oldu. Müşterim kontrol paneline yanlışlıkla 5 kez hatalı deneme yapınca firmanın ipsi banlanıyordu. Daha sonra bana ulaşıyorlardı. Bende modeme reset atın çözümünü sunuyordum. Onlarda firma içinde bu durumunun aksaklığa neden olacağını söyleyip farklı bir çözüm istiyorlardı. Fakat ben ve ortağım Orçun bunu çözemiyorduk. Özellikle Balıkesir deki bir müşterimizde çok sorun yaşamıştık. Orçun sırf bunun için 10km yol gidip durumu çözmeye çalışıyordu. Malum önemli bir firma için en önemli şeylerden biri de ticari mail trafiğidir. Bu konuda da çok sorunlar yaşadık. Geçtiğimiz aylarda asys1 deki ofis tadilatına denk geldik ve firma ip banının çözülmesi için 3 gün telefon,mail,bilet atarak uğraştığımı biliyorum. En sonunda Orçun ulaşmayı başardı ve çözdük. O kadar sms ve çağrılarıma rağmen 3 gün sonra 1 kere geri arandım. Ve Mehmet Bey gayet sakindi. Ortağınız bana ulaştı ve çözdük diyordu.

Teknik destek konusunda çoğu zaman çıldırma noktasına geldiğim oldu. Telefonda zaman zaman bu durumu konuşmalarımda ifade ediyordum uslubumu bozmadan. Benim amacım çalıştığım yerden iyi hizmet almak ve onların da verebilmesi için yardımcı olmak oldu çoğu zaman. Sıkıntılı noktaları dile getirdim hep. Belki çok şikayet eden ,çok sorunlu bir müşteri oldum ama bundan da vazgeçmedim. Şu an asys1 e baktığımda düzelmeler görüyordum.

Mehmet (Muhamed Demir) Bey’le vakit buldukça veya ben yakaladığımda hoş sohbetlerimiz oldu. 2,5 yılda tanıdığım kadarıyla saygılı ve işinin ehli biri. İlk tanıştığımızda Asys1 çalışanı olan Mehmet bey 1,5 sonra %51 ortağı olmuştu. Açıkcası ben de bu duruma sevinmiştim. Kaliteli hizmet vermenin getirisi tabi ki büyük olur.

son zamanlarda teknik desteklerinin kötülüğü ile ilgili konuşmalarımızda şunları söylemişti Mehmet Bey :

Hosting işine başladığımız ilk yıl 150 müşterimiz vardı. Teknik desteğimiz çok iyiydi. Büyümek için çok hızlı çalışıyorduk. ve 8 yılın sonunda 5000 ini aşkın müşterimiz oldu. Şu an ise sorunlara yetişmek zaman alıyor.

Bu cevabın üzerine ben de eleman alıp bu problemi çözmelerini önermiştim. Sanırım 1-2 ay sonra eleman alımı oldu. Yine bir sorun için sms attığımda ticket açın ve ne kadar hızlı yanıtlandığını gördün demişti Ticket açtım ama yanıt 3.gün gelmişti yine. Tabi sms ile hatırlatmalarımı saymazsak….

Bir ticket cevabı için yeri geliyor 1 hafta yeri geliyor 3 hafta(nadir de olsa) beklediğim çok oldu. İnsan ilgi alaka göremeyince psikolojik olarak çok kötü oluyor. Çokca yaşadım. sabır taşı oldum diyebilirim…

Aslında burada açtığım ticketları ve cevap sürelerini gösterecektim ama az önce asys1.net den üye girişi yaptığımda üyeliğimin tamamen silindiğini gördüm. Böyle bir saçmalık neden olmuş olabilir?

Cevabı çok zor değil. Temmuz ayı başlarında Mehmet Bey’e teknik desteklerinin ne zaman düzeleceğini sormuştum yine. Ve konu yıllık yenileme durumundan açıldı. Ben de başka yere geçebilirim demiştim. Destek konusunda ne durumlara düştüğümü söylemiştim. İplerin koptuğu nokta sanırım burası oldu. Yenileme yapmamam demek karın biraz azalması anlamına geliyordu. Tabi  bir sürü müşteri olunca şikayet eden birini de gözden çıkarmak çok kolay olan bir durum. 2 yıllık geçmişin silinmesi bu oluyor işte. Para para para…

Birkaç haftasonra bir sitenin yedeğinin yüklenmesi için sms attım. Bu bahsettiğim sıralar Sms Destek sistemlerini açmışlardı. Bana ticket açmamı söyleyen bir sms geldi. Ben de madem ticket açacağım niye sms destek almak isteyeyim dedim. Sonra Mehmet Bey aradı.  Konuşunca beni tanıdı (2yılda numaramı dahi kaydetmemişler). Ağustos ayında daha iyi hizmet veren bir yere geçersiniz diye ukala bir tavırla konuştu. O kadar saygılı gördüğüm insan onlarla çalışmayacağımı anlayınca birden değişti. Bana ticket açmamı ve 1 günde çözüleceğini söyledi. Ve yine aynı senaryo 2.gün sonra hatırlatmalarımla çözüldü. Bu sırada ben geri sms attım böyle imalı konuşmalarının hoş olmadığını ve destekleri düzelirse devam edeceğimi söyledim. Aldığım cevap :
“biz sizinle çalışmayı düşünmüyoruz.”  Bir firma sahibi müşterisine bu şekilde cevap verir mi? Tabi ki verir. Çünkü kaybedecek birşeyleri yoktu. Müşteri çok çünkü. Halbuki birçok platformda onların hizmetlerinin iyi olduğunu çokca söylemişimdir. R10.net de adlarına açılan birkaç konuda. Ve gördüğümüz muamale,yılların hukuğunun meyvesi bu oldu.

Taşıma işlemlerini yaptıktan sonra. Bir site yedeğinin güncel halini almam gerekti 3 Ağustos 2009 da. fakat kontrol panelime giremedim .Ticket attım. 3gün geçti yanıt gelmedi. Msn den yazdım. Hesabımın silindiğini yedek veremeyeceklerini söylediler. Bir müşterinin hizmet süresi dolduğunda ,1 gün geçtiğinde hesabı silinir mi? Normal de hesap askıya alınır. Ama asys1 in yaptığı silmek oldu. Neden? Çünkü onları eleştiren biri vardı hep. Ve onlarla çalışmayack biri vardı 3.sene. Bir kalemde silmek bu yani.

Mehmet Bey in sadece paradan ve eleştirilmekten dolayı saygısızca davranması beni çok üzdü. 2 yıllık çalışmanın sonucu bu olmamalıydı tabi ki. Ama malesef görünen köy bu.

Şimdi ise sms destek ve anında geri arama ile ilgili mailler  atıyorlar. Bütün sıkıntıyı biz çekelim sefasını yeni müşteriler sürsün… Bende çalışırken çok şey öğrendim. Birçok  problemi kendim çözmeyi öğrendim. Bunu inkar edemem. İnsan çaresiz kalınca öğrenmesi daha hızlı olurmuş . (: . Mehmet Bey’den bilgi olarak da çok şey aldım bazen de verdim. düzelmeleri için uğraştım durdum. Ama onca yılın faturası böyle oldu. Saygı duyduğunuz birinin saygısızlık yapması çok kötü birşey.

Hayırlısı olsun…

Şu an alastyr firması ile çalışmaya başladık. Taşıma ve teknik destek konusunda gayet hızlılar. Bir süre sonra onlar hakkında da blogumda yorumlarım olacak.

Yeni başlangıcımızın müşterilerimize hayırlı olması ümidiyle….:)

Asys1 Şikayetleri

İnternette Asys1.net ile ilgili başka şikayet var mı diye biraz araştırdım verdiğim linkleri inceleyebilirsiniz.

1.şikayet

2.şikayet 2009 tarihli şikayet bana aittir ve yanıt verilmemiştir hala.

3.şikayet r10.net gibi büyük bir webmaster forumunda yazılan bir şikayet konusu. Bu konuda firmanın bir suçu yok tabi. Şeffaf olmam lazım. Sadece destek noktasında olan sorunları okuyun.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

106 Yorum var.

 • Muhammed beyi dns konusunda 2 yıldır arıyorum.Cevap vermediği gibi telefonlarını da açmıyor. Hukuki yollara başvurmadan önce bişr mesaj daha yazmak istedim. Lüfen telefonlarımı açın Muhammed bey.TC kimlik no’sundan sizi aranır listesine koymadan insanca geri verin haklarımı..Web sitem sizin yüzünüzden sürekli off Ayşenur Yazıcı

 • Ben tam 5 yıldır asys firmasıyla çalışıyorum çalışmak zorunda kalıyorum. İlk senelerde teknik destekleri çok iyiydi bu sebeple reseller olarak çalışmaya başladım. ama 2 seneden sonra tam anlamıyla beni rezil ettiler bütün müşterilerime. 100 e yakın müşterimi kaybettim sadece 6-7 müşterim kaldı. hiçbir zaman istediğim zaman bulaşamadım. ne telefonla ne mail ile. hizmetleri koca bir 0…. Ayşenur hanım ben de aynı şekilde hakkımı arayacağım…

 • Asys1.Net firmasini tanimak ya da onlarla calismak, hayatim boyunca karsilastigim en kötü sey olarak nitelendirebilirim! bu ismi bir yerlerde görürseniz ya da karsilasirsaniz bilgisayarinizdaki tüm antivir programlarini calistirarak sayfalanizi kapatin, hatta pc’ nizi yeniden baslatinki iz kalmasin, size de bulasabilir 🙂

 • Sonunda 2 yılın sonunda avukatlık olmadan web dosyalarımı aldım (Allah’a şükür) ve başka şirketle önemsenerek ve önemseyerek saygı duyarak çalışmaya başladım.Bilginize. Ayşenur Yazıcı

  • Muhammed bey ben siz dahi olsanız yorumlarınızı onaylayıp yayınlıyorum. Kendi yazdıklarımda bir haksızlık yaptığımı da sanmıyorum.Tabi ki fikirlerinizi yazabilirsiniz.

  • malesef yukarıdaki site senelerdir benim iken simdi yok emlak piyasasında rezil ettiniz tamam simdi mehmet bey geçici care buldu ama malesef baranemlak.com yok ki ben parasını 4 sene olarak yatırdığım halde

  • muhammet bey hiç konuşmaya değmeyeçek biri olarak görüyorum artık bu firma ile çalışıyorum ama ayrılacam 10 senelik baranemlak.comu satısa sundular yazıklar olsun diyorum ama biraz daha bekliyecem ve dava açacam firma hakkında

 • Muhammed bey e ulasabileceginiz bir numara var midir?
  Sirketimiz e-maillari domain adimin suresi dolmasi sebeboyle calismiyor. Cok zor durumda kaldik. Gecen ay 2 yillik uzatma icin havale de yapilmistir.
  Ilgilenen biri olursa cok sevinecegim. Yenerer.com

  • 2 yıllık ödeme yaptığınız halde domain süreniz 1 yıl mı uzatıldı?
   Muhammed Bey in telefonunu sildim asys1 den ayrıldktan sonra. Ulaşmanız biraz zor olabilir. Firmayı aramayı deneyin belki açarlar…

  • daha çok beklersiniz diyorum artık en güzeli firmanızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum cünkü aynı durumda bende firmanın magduruyum

 • Bugün destek@asys1.net den bir yorum gelmiş. Terbiyesizlik yapma,adres ,telefon ver şeklinde. Emri vaki cümleler. Propoganda yapıyormuşum vs şeklinde cümleler geldi. yorum yazan Mehmet Demir olarak gözüküyor. Ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum tabi ki. O nedenle yayınlamadım. Bu uslubu kullanan biri olmadığı için bu yorumu yayınlamadığımı da belirteyim.

 • asys1 muhammed demir diye etiketlemiş bide
  ciddi ve net bir şekilde söylüyorum bu yaptığın çirkindir
  bu yaptığın saldırıdır. Bu yaptığın eski dosta yakışmaz bu sana yakışmayacak bir alçaklıktır. Bu mesajı okuduğun anda bu etiketleri hemen kaldır. Kendi yazın kalabilir yorum bölümünü kapat. Kim nereye ne yazarsa yazsın bunun ardında sen olma organizesini sen yapma.
  yok ben laf dinlemem dersen bizde seni yeminle söylüyorum
  eski dostlarıma neden böyle alçaklık yaptım bunu organize etmemeliydim diye pişman edene kadar karşılık bulursun.
  Bunlara gerek kalmasın su sayfadan aldığın reyting uğruna bunu yapma bunu etik görme.Ne demek istediğimi anlıyorsundur ekmekle oynanması nelere kadar gider bilirsin.Bunlara gerek kalmasın.Çok aşırı sinirliyim kibar olamıyorum kusura bakma.Yakışanı yap olay büyümesin.Abi akardeş kalalım.Bunca yılların hatırı var.

  • asys1 muhammed demir diye etiketlemiş bide
   ciddi ve net bir şekilde söylüyorum bu yaptığın çirkindir
   bu yaptığın saldırıdır. Bu yaptığın eski dosta yakışmaz bu sana yakışmayacak bir alçaklıktır. Bu mesajı okuduğun anda bu etiketleri hemen kaldır. Kendi yazın kalabilir yorum bölümünü kapat. Kim nereye ne yazarsa yazsın bunun ardında sen olma organizesini sen yapma.
   yok ben laf dinlemem dersen bizde seni yeminle söylüyorum
   eski dostlarıma neden böyle alçaklık yaptım bunu organize etmemeliydim diye pişman edene kadar karşılık bulursun.
   Bunlara gerek kalmasın su sayfadan aldığın reyting uğruna bunu yapma bunu etik görme.Ne demek istediğimi anlıyorsundur ekmekle oynanması nelere kadar gider bilirsin.Bunlara gerek kalmasın.Çok aşırı sinirliyim kibar olamıyorum kusura bakma.Yakışanı yap olay büyümesin.Abi akardeş kalalım.Bunca yılların hatırı var.

   Sadece etiketi kaldırdım o da isminiz geçtiği için rahatsız olduğunuzdan dolayı. MAdem bu firmanın kurucususun o halde arkasında durman gerekiyor. Benim yaptığım çirkinmiş neden? Telefonda ukala bir tavırla desteği daha iyi olan bir firmayla çalış sende gibi şeyler söylemediniz mi? Söylediniz. O zaman nerede kalmıştı o kadar yılın hatrı buna cevap yok.
   Ben kendi yaşadıklarımı gayet şeffaf bir şekilde yazdım herkes özgürdür yazmakta. Yalan dolan bir yazım da yok burada. Ortağım Orçun da bunlara tanık olmuştur. Hizmet verdiğimiz birkaç ciddi müşteride bunlara tanık oldu. Sizin ofisiniz taşındığında 1 hafta ulaşamadım müşterim mail atıyor maillerde problem var diye ama ben yanıt veremiyorum. vs vs…
   Eski dostlarım bana ne yaptı? Ami 2si mi neydi haber vermeden bir anda asys1.net deki üyeliklerimi dosyalarımı sildi. Allah’tan daha önce yedeklerimin çoğunu almıştım. Sayfanın reytingi beni ilgilendirmiyor burası benim günlüğüm yaşadığım olaylar var. Pamukkale Turizm den de şikayetçi oldum. Kartal işletme müdürü bir bilet hediye ederek yeniden bu firmayı tercih etmemi sağladı. Erdem budur.

   Ben neler yaptım çalışırken sizinle? Sizin firma daha iyi olsun hem ben hem de diğer kurumsal müşterileriniz iyi yerlere gelsin ,iyi hizmet alsın diye bir sürü öneride bulundum. Sıkıntı çekerken de sabrettik sonuç ne oldu hesabımız 1 tuşla silindi.

   2. yorumunuzu yayınlamıyorum. Tehdit vari cümlelerle bir yere varamazsınız. Çizdiğiniz çağdaş kibar profilden zerre kalmamış. Her neyse..

   • arkadasım ne söylersen haklısın muhammet bey demeye bile dilim varmıyor ama tüm bunları hakeden biri diyorum

 • orçun ben spam olarak bu adamın yorumunu işaretlemiştim. Spamlara bir baktım hakaret dolu ,insanlık dışı cümleler var. Hukuki yollara başvurmak şart oldu.
  Neden burdaki mağdur müşterilerine yanıt veremiyor? Demek ki verecek cevabı yok. Müşterileri çalıştıkları kişinin nasıl konuştuğunu bilse eminim terk eder. Hakaret ve tehditler hukuki kanallarda görüşülecek.

 • yaa şu konuyada gelelım musterılerımıze gondermıs oldukları faturalar sunlar bunlar:) ahh canlarım benım ya muhammed demır agzımı bozmak ıstemıyorum zaten de:) benım no yukarda yazıyor ılgılenır nete gırersen ? her turlu her yerde senle gorusurum ınsanın kıt seytanın bol oldugu yerler dahıl gel bandırmaya adımı soyle yeter senın ıcın ıstersen ıstedıgın yere gıt kımse kaldıramaz bu blogdan bu etıketı anladın kardesım ? oyle tehtıdkar davranıslarla kfr le bılmem ne ıle tepkı gorursen aynısını alırsın:) oynarım senle gazoz kapagı gıbı:)

 • Mehmet Emre ben başkalarının yazdığı olumsuz mesajları normal karşılıyorum onlarla bizzat kendileriyle görüşüyorum zaten.
  Binlerce memnun kitle arasında tabi ki bir şekilde olumsuz deneyimi olanlar olabilir bu gayet doğaldır.Orcun gibi cahil dangalaklarıda önemsemiyorum.Burda benim önemsediğim şey senin böyle bir propaganda organizasyonunun arkasında olman.
  Buna kızıyorum.

  • Mehmet Emre ben başkalarının yazdığı olumsuz mesajları normal karşılıyorum onlarla bizzat kendileriyle görüşüyorum zaten.
   Binlerce memnun kitle arasında tabi ki bir şekilde olumsuz deneyimi olanlar olabilir bu gayet doğaldır.Orcun gibi cahil dangalaklarıda önemsemiyorum.Burda benim önemsediğim şey senin böyle bir propaganda organizasyonunun arkasında olman.
   Buna kızıyorum.

   Ben bu yazıyı yazarken işte birileri gelsin beni desteklesin diye bir amaçla yazmadım. Beni tanıyanlar bilir bu blogda şikayetlerimi dile getirdiğimi. Şu an çalıştığım firmanın harddiski yandı. Onlar içinde yazı yayınlaıdm. Forumda tartıştım. Hatalarını düzelttiler sonunda. Her ne kadar benim 1 ay uğraşmaya gerek kalmış olsam da. ve adamları şikayet ediyorum diye bütün yedeklerimi silebileckelerini biliyor olsam da onlar hakkında da “alastyr yanan harddisk” diye yazı yazdım. E demek ki kimseye yalakalık yapmıyorum. Ne yaşadıysam direkt yazıyorum. İyisiyle kötüsüyle.
   Şimdi ben propoganda yapacak olsam bu sayfanın yükselmesi için anchor text linkler alırdım. Kontrol ettiyseniz böyle tek bir çabam yok. Reyting google ın takdiri.

   Müşterinizle konuşmuşsunzu ,çözmüşsünüzdür gelip yorumlarsınız bu problemi çözdük diye. Sonuçta yorumların hepsi doğru olmayabilir ip kayıtlarından kişilerçok rahat bulunabilir.

 • Mesele para değil Mehmet Emre mesele inatlaşmak değil.
  Mesele iki kişiyi gönderip kafanıza sıktırmak değil.
  Kara propaganda için ceza almanızı sağlamak da değil.
  Mesele öğrenciyken indirimli fiyat isteyen sürekli teknik bir şeyler soran birine saatlerce günlerce yıllarca destek olduğun birinden ihanete uğramak.Bu alçaklık insanı çıldırtıyor.
  Tamam en son yoruldum ve seni ben gönderdim.Başka yerlerle çalış diye ama yeni deneyimlere ihtiyacın vardı.
  Bunu yapman gerekmezdi biraz google reyting için benim ismimi kullanman çok çirkin buna hakkın yok buna izin vermiyorum.
  Mesele Bu.

  • Muhammed bey burda inatlaşma yok. Siz benimle nisan ayından beri düzgün bir şekilde konuşmadınız. Nisan ayında kayıtlı mailiniz var geri yanıtladım mailiniz tam okunmuyor ne istiyorsunuz diye ama cevap da gelmedi.
   Öğrenciyken sizden bir sürü şey öğrendim,hosting işini öğrendim ,bir sürü şey. Bunu inkar eder bir yazım var mı? Ben de zaten bunu diyorum o kadar yıl çalıştık ama sonra paçavra gibi bir köşeye atıldık. Ki o zaman bile uzlaşmaya çalışmaya devam etmeye çalışıyordum ama en son telefonuma gelen biz sizinle çalışmıyoruz siz istesenizde şeklindeki mesaj o yılların hatrını ortaya koyan ve anında silen en anlamlı mesajdı.
   Şimdi google reyting demişsiniz: Bu günlüğe daha 2-3 gün evvel google reklamı ekledim. O zamana kadar reklam bile yoktu yani günde 100 kişi gelse ne gelmese ne.. Benim amacım yaşadıklarımı kağıda dökmek. Şu yazdıklarımda tek bir hata var mı ? Şurası tamamen yalan iftira denecek birşey var mı?
   veya şu müşterinin yorumu tamamen uydurma böyle bir yorum yoktur dediniz mi?
   -hayır

   Alçaklık felan yapmadım. Domain bayilik sistemi için 1 sene bekledim. Teknik destek düzelir diye bekledim size tavsiye bile verdim. Sonra 1 eleman alındı sonra yine aynı sorunlar vs…

   Sonucunda sizinle yollarımı ayırdım. Mesele para olmasa kimse gelip burda tehditler savurmaz.Allah’ını unutan paraya tapar. Parada kör eder adamı. Okulda öğretmiyorlar bunu da.

  • mehmet bey o kadar burda konuşacağına telefonlarımıza gelince cevap vermeye tenezül etmiyorsunuz ne yüzle milleti tehdit ediyorsunuz önce kendinizi düzeltin ondan sonra konuşmaya hak kazanın

 • Mesele para değil Mehmet Emre mesele inatlaşmak değil.
  Mesele iki kişiyi gönderip kafanıza sıktırmak değil, Mehmet Demir

  Bu cümle tehdit gibi benc bu yorumlarıda silmein bu konuyuda silmyin insanlar başlamadan önc tedbirlerini alsınlar.

  Mesele 2 kişi gönderip dağ başında yaşanıyor izlnimi var herkes dikkat etsin adam öldürme sahnelerinin başlanğıcı, yaw gönder 2 kişi banada görelim . ( bu arada bn emre baş filanda değilim Vural adım.) ( vur- al )

 • Nisan ayından beri düzgün konuşmadınız demişsin.
  Ben ilk mesajımda önce telefonunu istedim.Bizzat görüşmek istedim.Önce iletişim formundan yazdım.Yanıt gelmedi.
  Sonra yorum bölümünden telefonunu istedim.Telini yazmak yerine tuttun yayınladın.Bi anlamda sadece buraya yazarak benimle iletişim kurarsın demek istedin.
  Vermiş olsaydın sadece konuşacaktık öyle sinirli falanda değildim sadece direkt seninle bu konuları konuşmak istiyordum kimin gözü parada kimin gözü reytingde belli oluyor.Benimle web siten üzerinden görüşüyorsun.Direkt iletişimi red ettin beni ramazan gününde çileden çıkartan bu.
  Sürekli buraya yazayım sürekli Mehmet Emre nin sitesine girsin herkes olumsuz düşünceye kapılan insanlarla burdan konuşalım öyle mi etiketlesin bizi Mehmet Emre Allah kimin kendisini unuttuğunu şüpesiz senden daha iyi bilir.
  Son kez diyorum etiketlemekten vazgeç.Seninle gerçekten uğraşmak zorunda kalmak istemiyorum.Seni etiketlemek istemiyorum.

  • Nisan ayında gelen form mail bozuk karakterliydi eklentiden dolayı. Bende düzgün halini sordum mail attım. cevap gelmedi.Tekrar telimi istediğinizde de muhtemelen bu konudan dolayı küfredip kapatacaktır diye bende yazılı yoldan sordum nedenini. Gayet basit. Kim bu tarz bir konuşmayı dinlemek ister? Reytingle ilgisi varmıymış? Ön yargılı düşüncüler…

 • Telini tekrar istediğim de kesinlikle aklımın ucundan bile
  hiddetli davranmak geçmiyordu.Şuan da aksini düşünsen de kesinlikle değer verdiğim biriydin.Bu sıkıntıyı çözdüğümüz de öyle olmaya devam edeceksin.Bilirsin bazen iş hayatında değer verdiğin insanlardan da ayrılman gerekebilir.Bazen sadece doğrusu bu olabilir.Hatta akraba ile iş yapmayla ilgili söyleyişlerde vardır.Yeni deneyimler senin için daha iyi olacağını düşünüyordum. Senden nefret ettiğim için değildi.Neyse telini verseydin de aradığım da hal hatır sorup bu sayfa ile düşüncelerimi paylaşacaktım. Ki bu konuda sürekli bizim adımız geçiyor bu da normal olsa gerek.
  Geçen gün bir sıkıntısı olan müşterimizle konuşurken o bahsetti Emre bey le konuştuk bizi çok korkuttu dedi.Haliyle bende Emre bey benimle konuşmuyor sitesi üzerinden yorum yazdırıyor ama müşterilerimizi korkutmak için telefonda konuşabiliyor diye çıldırdım.Avukatımı aradım tabiki yapılacak şeyler var ama önce kendiniz diyalog kurmayı deneyin dedi.Sende benim yerimde olsan tatil dönüşü böyle bir portre seni de deli ederdi eminim.
  Bana hala telini mail atabilirsin yarın
  konuşuruz.Diplomasiye telefonda şans veririz. 😉

  • Sizi arayan müşteri kim bilmiyorum ama ben kimse ile telefonda görüşmedim. Buradan konu ile ilgili benim telefonumu isteyen biri oldu mail yoluyla. Bende neden istediğini sorup doğal olarak vermedim. Size ulaşamayan biri benim telefonumu ne yapacaksa o da muamma…
   Demek ki önce müşterinize değil uzun yıllar çalıştığınız kişiye inanacaksınız. Dinlemeden anlamadan bir takım planlar kurmuşsunuz.
   Telefonumu göndereceğim neymiş burada veya mailde yazamayıp anlatmak istediğiniz konu. Pek tatlı bir muhabbet olmayacağına emin olsam da seviyemi korurum muhtemlen.

   Ek olarak madem o müşteriniz beni aramış benim telefonu ondan niye alamadınız. 🙂

 • orçun gibi cahil dangalaklarla görüşemezsiniz 🙂 dün müşteriniz olan bu cahil dangalak orçun ve emre ortakların bu konuya cevabı etiket kalkmayacaktır geçmişte de uslubunuz bu idi şimdide aynı çokda şansınızı zorlayıp asabımı bozmayın

 • ukala dumbeleklerı sızı sansure gırmıs sımdı belırteyım emre kesme:) yorumlarımı demır brotgherlar sıze su vermek lazım alın bu blogda sıze su verdık:) çelık olursunuz:) artık

 • şeffaf bı yorum tarafımdan çalışın ve görün:) aldıgı parayı hakeden bir firmadır ve öğrenci indirimi bile vardır destegı mukemmeldir fazla söze ne hacet çalışın görün

  • 01/07/2010 12:33 Musteri Hizmetleri
   http://www.alcelyametal.com hakkında
   Açık Yüksek

   Bakın bu tarihte asys1 ekendi sitesinden yardım talebinde bulunmuşum. nezaketende olsa bi cevap vermemişler. Burada insanların kimseye durup duruken çamur attığını sanmıyorum. Objektif olalım lütfen. Bunu madur olmuş bi müşteri olarak yazıyorum.

 • Bu yorumları okuyunca bende yazmak istedim. Bir kaç yıldır çalıştığım ASYS1 bu domain ve hosting yıllık ücretlerini yatırmam için bir ay öncesinden uyarı mesajları göndermeye başladı. Süreleri dolmadan yatırmama rağmen sitem kapandı. Hala ücretleri yatırmadığımı belirten mailler alıyorum.
  Şirketin telefonlarını açan yok, sms, mail ve destek biletlerime cevap veren yok, msn online oluyor ama cevap yazmıyor. 3 Haftadır ulaşamıyorum ve 2 haftadır sitem kapalı.

  ŞİMDİ SÖYLER MİSİN MEHMET DEMİR KARDEŞİM.
  SEN DOLANDIRICI DEĞİLSİN DE NESİN?
  HALA SAVUNACAK TARAFIN MI VAR Kİ YORUM YAZIYORSUN?

  (Netteki forumların hosting-domain bölümlerinde önümüzdeki günlerden itibaren bakmanı tavsiye ederim. Reklamını yapacağım da…)

 • Neden muhammed bey ile bu kadar uğraşılıyor kii.. bana pekde masum gelmedi konuşmalarınız.Tesadüfen bu siteye girip yazılarınızı okudum.Muhammed benim lise yıllarından arkadaşım ve şimdiki konumuna sadece ve sadece kendi çabalarıyla gelmiştir.Ve kolay kolayda kimselere pabuç bırakmaz.Yılların Modası değişsin artık..Çamur at izi kalsın bitsin.Ayrıca belirtmek isterim ki Muhammed bey uslubunu bozmayan çok kibar bir beyefendidir.Emin olun yazdıklarınız buradan bakılınca hiç de inandırıcı gelmiyorrr….

  • Behiye hanım dediğiniz doğru kibar birisidir. Bende ilk defa buraya yazdığı yorumlara bakınca gördüm bu yüzünü. ip ve diğer yayınlamadığım yorum kayıtları vardır. Bu konuyu çamur atma amaçlı yazmadım beni tanıyanlar bilir. Tabi ki siz daha iyi tanırsınız ama yıllar geçtikce insanlar değişiyor demek ki. Yorumları değiştirmeden yayınlıyorum. Bu yorum doğrudur,bu müşteri sorun yaşamıştır diye kesin yargılarım yok çünkü herhangi bir kanıt yok. Kendi yazdıklarım ise tamamen yaşadıklarımla ilgilidir ve buna Orçun’da şahittir. Uzun zamandır beraber çalıştığımız için.

  • slm o zaman arkadaslığınızı kesin derim çünkü ateş olmayan yerden duman çıkmazmış önce işlerinizi düzgün yapsınlar bizleri magdur ettiler

 • Behiye hanım;

  “Mesele iki kişiyi gönderip kafanıza sıktırmak değil”

  “yok ben laf dinlemem dersen bizde seni yeminle söylüyorum
  eski dostlarıma neden böyle alçaklık yaptım bunu organize etmemeliydim diye pişman edene kadar karşılık bulursun.”

  “peki gazon kapağı Orcun ve Mehmet Emre adresinizi verin.”

  “Orcun gibi cahil dangalaklarıda önemsemiyorum.”

  Cümlelerini müşterisi olan kişilere kuran bir insana ben ne kibar, ne de iş ahlakı sahibi diyemem.

  Benim yada diğer arkadaşların yazdıkları inandırıcı gelmediyse google da asys1.net ile ilgili arama yaptırmanı öneririm.

 • Merhaba.Ben Ünsal. Mehmet Bey diğer bi isimle Muhammed bey. Yıllar oldu sizinle çalışalı. Belki iş hayatında ilk bizle başladınız Ankarada. Escort.net te iken. Bi samimiyetimiz vardı. Yıllar geçti, ilişkilerimiz devam etti. Bi dönem önce bi müşterim için aldığım domain sizde kayıtlı idi. Ama şimdi o başkas tarafından alındı ve ben sadece içimi kemirerek izlemek durumunda kaldım. Fazlasıyla da mutsuz eden bi olaydı. Telefonum sizde vardır. ama ben yine de vereyim size. 0532 372 98 35 bana buradan ulaşmanızı rica ediyorum.

  • inşallah geri alabilirsiniz. Mağdurlar artıyor sanırım. Geçmiş olsun Ünsal bey. acelyametal.com bunu almaya çalışıyorsanız bu domain yabancı bir firmada. Bana da bir domainimde bu tarz bir sorun olmuştu. O firma ile mailleşerek 100-200$ arası bir fiyata geri aldım. Sizde teklif vererek veya mailleşerek çözmeye çalışın. Asys1 in bu durumunuza bakacağını sanmıyorum.

 • Aslında önceki mesajımı çok yumuşak üslüpla yazdım sanırım. bugün itibari ile 10 gün geçmesine rağmen bana dönen olmadı. Önceki mesajlarda görüşememekten yakınan adam arama nezaketinde bile bulunmadı. Aslında yapacağım çok açık. Havale dekontum elimde. hesap da kendisine ait. Ödememi de iade etmedi. yani bi nevi dolandırıldım. Daha net açıklaması bu. Domain başkasına geçti. Bi sürü maduriyet yaşandı. Hepsinin dökümanları elimde. Yapacağım iş, savcılığa dolandırıcılık suç duyurusunda bulunmak olacak. Şu andan itibaren ilk işim bu. Sonuna kadar da uğraşacağım. Her neye mal olursa olsun.

 • SAYIN MEHMET EMRE BAŞ bey sizin aranızda sorunlar olabilir.ama sayenizde artık hiç ulaşamıyoruz asys ye biz şuan maduruz ben siteye giriş yapamıyorum.maillerimi alamıyorum bundanda sizi sorumlu tutuyorum ikinizin ticari ilişkilerinizi aranızda tutabilirdiniz etiğe uyanda budur.ciddi bir problem görüyorduysanız bizim mail adreslerimiz sizlerde vardı bizleri uayarabilirdiniz.siz firmaya ters düştüğünüzde insanları karalayıp bu duruma getirmeniz hiç doğru değil ben yaklaşık 8 senedir çalışıyordum ama artık sayenizde hiç kimseye ulaşamıyorum mahkemeye verirsem ilk önce bizim haklarımıza saygı göstermediğiniz için sizi daha sonra MEHMET DEMİR beyi vereceğim bilginiz olsun

  • Firma ile ters düşmemin şu an verdikleri hizmetle ilişkilendirmeniz çok mantıksız. Ben yaşadığım sorunları dile getirdim. İyi ve kötü zamanları da şeffaf bir şekilde yazdım. Firmaya ulaşamama problemi ben bu yazıyı yazmadan önce de çok başıma gelmişti.Sizin mail adresiniz bende yok. Yani ben o firma ile çalışan herkesi bilgilendireceğim diye bir sorumluluğum yok. Benim müşterim değil sonuçta.
   İnsanları karalama yapmıyorum birebir yaşadıklarımı yazıyorum. Benim bunları yazmam mevut binlerce müşterilerini etkilemiyor. Çalışmaya devam ediyorlardır muhtemelen.

 • MEHMET EMRE BAŞ BEY sizin bu yaptıklarınız artı puanlar değil size eksi puanlar kazandırırır.size olan güveni siz kendiniz bitirirsiniz.dürüstlük ilk önce kendine duyulacak saygıyla olur insanları kendi reklamınız için merdiven gibi görürseniz hiç bir sonuca varamazsınız.size olan saygınlığı azaltır.

  • Evet yazdıklarım herkesin hoşuna gitmiyor olabilir. Örneğin Nilüfer Turizm’e tasarımları ile ilgili genel itibariyle kötü olan bir eleştiri yaptım. Bu eleştirleri değerlendirdiler hatta beni görüşmeye çağırdılar genel merkezlerine. Ve bir kaç ay sonra tasarımlarını değiştidiklerini gördüm. Demek ki iyi etkilerde olabiliyor.
   Ben kişisel günlüğümde kendimi ne şekilde reklam etmiş olabilirim ki? Hosting satıyorum , bana gelin ,benden alın gibi hiçbir söylemim yok. Birini merdiven gibi görüyor olsam o kişinin doğru yönlerini yazmazdım. Yani bu basamağı atlayınca müdür olacak değilim. O nedenle basamak gibi görmem söz konusu bile değil.

 • mehmet bey birilerine iyisiyle kötüsüyle bir şeyler yazarken empati kurarak yazınız anlamı(kendinizi onun yerine koyunuz)siziz yetiştirdiğiniz birisi yıllar sonra karşınıza çıkıp sizin yaptığınızı yapsaydı neler düşünürdünüz.bu yaptığınız ne insanlar yanında hoş nede allah katında hoş bunu bir düşünün niyetim sizinle polimiğe girmek değil asys1 de avukatı değilim ben sizi sadece dostani olarak uyarıyorum bu yolda sağlam yürümek istiyorsanız kendi başarılarınızla yürürseniz temeliniz sağlam olur dikkat edin

 • bu arada mehmet demir beye kendi sitesinden mesaj attım yaklaşık 15 dakika sonra kendileri bana dönüş yaptılar sorunumuda çözdüler kendisine teşekkür ediyorum arkadaşlar sorun yaşarsanız asys1 sitesinden kendilerine ulaşabilirsiniz.

 • Hasena Hn Aynı Mehmet ya da Muhammed beyden mi bahsediyoruz. Yoksa Onun adına siz mi yazıyorsunuz. Bu İyi niyetli yaklaşımınızı çözemedim. Ben neden ulaşamıyorum benim neden mesajlarıma cevap verilmiyor. Oysa bu arkadaşla ben 26 yıldır tanışıyorum ve hayatımdaki en büyük yanılgı ve şaşkınlık oldu. 2 kez aynı domain için para ödememe rağmen domaini kaybettmeme neden oldu. Sonrasında bir domain için 168 tl ödeme yapmama rağmen sonuç hüsran. Neyi övüyorsunuz ya da kimi kandırıyorsunuz Allah aşkına. Ben madurum hemde tüm iyi niyetime rağmen. Hatta domaini de söyleyeyim size de kendiniz görün http://www.acelyametal.com kimse birbirini kandırmasın. Telefonumda 0532 372 98 35 hakkımı helal etmiyorum. Ben müşterime rezil olduktan sonra paranında fazla bi önemi yok aslında. Defalarca mesaj ya da ticket göndermem rağmen aylardır bana cevap dahi verilmedi.

  Saygılar

 • Bu yorumları uzun zamandır okuyorum.Demek memnun olmayanlar da varmış diye düşüyordum.Hasene hanımın yazısını okuyunca bende yazmak istedim.
  Asys den 7 yıldır yayınlama hizmeti alıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım.Her dakika her saniye ulaşılabilir olmalarını da beklemiyorum.Msn listem de mevcutlar destek@asys1.net olarak.
  Ne zaman yazsam yanıt aldım.Geç yanıt aldığım dada gocunmadım.Bir gün sorun yaşarsam sizin yaptığınız gibi yıllarca olan memnuniyetimi
  bir kenara atıp onları karalamaya çalışırmıydım acaba?
  Asys yi 3 arkadaşıma tavsiye etmiştim.2 si yıllardır kullanıyor.
  1 tanesi domainle ilgili sorun yaşamış.Süresi dolduktan sonra yeniletememiş.Sanırım geç kalmış.Memnun olmayanlara soruyorum sizden herkes çok mu memnun? Karınız, anneniz, Kardeşiniz,öğretmeniniz, Patronunuz, Tüm müşterileriniz, çevrenizdeki herkes size hayran mı?
  Ne zaman adam oluruz; Kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmadığımız zaman.

  • Memnuniyet kavramı görecelidir. Mesela hergün siteleri için çalışan biri her an site hızı,sayfa açılışı,db sorunları gibi her noktaya dikkat eder. Kimisi için site sadece tanıtım ve ara ara mail atmak içindir bu durumda o kişi her saat sitesine girmez ve sorun da yaşamaz. Sabit bir sitesi vardır çünkü. anlatabildim sanırım.

  • Fatma Hn. Asena Hn. Neyin peşindesiniz? Örnek ticket de koydum aylardır yayınlanmayan. Benim nasıl bi kastım olabilir asys1 e karşı. Alamadığım hizmet ve yaratılan maduriyet dışında. Kimliğimi de açık açık veriyorum. Rica etsem madem siz ulaşıyorsunuz Muhammed beye benim içinde bi yazıverseniz. http://www.acelyametal.com Ünsal ÇETİN çok madur olmuş yardımcı olmanızı bekliyor falan diye. Çok şey mi istemiş olurum. Ben ulaşamıyorum kendisine belki sizi dinler. Hatta şunu da sorun bu adamı tanıyormusunuz hakkınızda olumsuz şeyler yazıyor falan diye. Hatırlayacağından eminim beni. Çok eskilere dayanır merhabamız. Bi kusurumuz mu olmuş kendisine, neden selamı sabahı kesmiş? Ödeme mi yapmamışım? haksız bi durum mu varmış? Beni müşterim nezdinde neden bu kadar zor durumda bırakmış? İtibarımla oynamış? Çok merak ettim. Buradan da yazarsnız herkesler de görmüş olur. bana demogoji yapmayın Fatma hn. Sadece bunları sorun kendisine.

 • Yoğun kullanmadığımı nerden çıkardınız.Seyahat acentesi yöneticisiyim.istanbul,Ankara,Antalya da şubelerimiz var.İşlerimizin büyük bölümü e-mail ve web sitesi üzerinden gerçekleşiyor.Gayet yoğun kullanıyoruz.Siz dürüst davranmıyorsunuz.Hosting de sorun yaşasaydınız sistemlerini 2.5 yıldan fazla kullanmazdınız.Sizin sorununuz sizi istemedikleri için kalp kırıklığıdır.Siz de onları bir şekilde bıktırmışsınız.Bu yüzden sizinle çalışmak istememişler. Siz de hakkını inkar etmediğiniz kişi ve sistemlerini sitenize malzeme yapmışsınız.Bence ayıp etmişsiniz.Burada kimse hosting ve e-mail servisini eleştirmiyor zaten.Genelde domain ile ilgili sorunlar.
  Domain servislerini kullanmadım bu yüzden bu konuda bir şey diyemem.
  Hosting ve e-mail servisine diyecek yok diyen varsa yalan söylüyordur.
  Ne zaman adam oluruz; Dürüstlükten vazgeçmediğimiz zaman.Vefasızlık yapmadığımız zaman.

  • Dürüstlük karşılıklı olmalı. Ben açık bir şekilde iyi taraflarını da yazdım. Yazmadın diyebilen çıkamaz.
   Destek alamayan birçok kişi bana mail ile ulaşıyor. Ne için? Asys1 in adres ve telefonlarını sormak için.Demek ki teknik destek konusunda sorunlar yaşanıyor. Benden sonra düzelmiştir düzelmemiştir onu bilemem. İletişim sayfasına bakın diyorum. Sayfada görünen bilgi şu: Adres: Mecidiyeköy – İstanbul . Nerede dürüstlük?
   Unatmayın:
   Yukarda Allah var yaptıklarını(zı) gören ver.

 • Gönderdikleri faturada yazıyor.Siz çamur atacağınıza kendi
  sitenize bakın hakkım da bölümün de ne yazıyor.
  Hakkım da henüz bilgim yok. Biraz daha yaşamam lazım yazmışsınız.
  Madem kalp kırıklıklarınızı yazıyorsunuz.
  Tüm küskünleriniz hayatınız boyunca bu kadar mı?
  Ailemi nasıl bilirdim. Kız arkadaşımı nasıl bilirdim
  diye devam edin. Ortaya bakalım nasıl bir tablo çıkıyor.
  3 yıl veresiye veren ama artık kredinizin kalmadığı köşedeki marketi yazın. Bir site tutturma uğruna karalayın herkesi.
  Ben asys nin avukatı değilim memnun olanı da olmayanı da olabilir.
  Ama yukarı da Allah var. Kaç yıllık kan davasıymış gibi sürdürmüşsünüz.
  Eğer olaki aldığım hizmet bir gün bozulsun önce sizi dava edeceğim dolaylı zarar verdiğiniz için.Sonra onları.

  • Fatma hanım çok tutarsız mesajlarınız var. Bu site kişisel günlüğüm. Hakkımda kısmına istediğimi yazabilirim. Bu site kurumsal bir firma değil. Tüm küsnkünlüklerimi yazıp yazmamak benim bileceğim birşey. Bundan size ne.
   Site tutturma uğruna diyorsunzu da yine çelişiyorsunuz. Bu sitede br reklam geliri yok. Bu siteden gelecek bir kazancım yok. İhtiyacım da yok. Kişisel sitem. Bu da çelişkinizin ispatıdır.
   Asys1 in avukatı olmadığınız pek belli olmuyor. Ama gelip ben Teknosa dan bilgisayar aldım. 100 tane sitede bundan memnun olmayanlar var. Bu memnun olmayanlar yüzünden benim bilgisayarımda bozuldu demek ki gibi alakasız bir kurgu yapmışsınız. Sikayetvar.com a girin mutlaka. Orda şikayet edenler yüzünden çalıştığınız banka kart aidatı keserse onları da hemen dava edin lütfen. 🙂

  • Fatma Hn, Ya da Asena Hn. Ya da Muhammed Bey, Hangisiyseniz artık. Var sayalım site sahibi beyfendi ile bi husumet var. Ben açık kimliğimi de yazdım. Şöyle diyorum. B e n D o l a n d ı r ı l d ı m. Hemde sizin dürüstlük abidesi ASYS1 tarafından. Dekontlarımı mailleyeyim isterseniz. Defalarca ödeme yaptığım halde domainimi kaybettim. Hizmet domain ya da barındırma olarak ayrılmaz. Kimi kandırıyorsunuz siz ya. Dalga mı geçiyorsunuz anlayamadım. Ben dolandırıldım. Önümüzdekigünlerde de dava açacağım. Buradan yazıyorum. Çok canım yandı. Mahçup oldum müşterime, itibarım zarar gördü. Bi muhatap çıkıp da ne paramı iae etti ne de http://www.acelyametal.com u geri aldı. Zarar görmekmiş? Zarar daha nasıl olacak tarif edebilirmisiniz? Defalarca aradım, ticket yazdım, mail attım, MSN de engellendiğim için göremiyorum kendilerini. Başkalarının canını yakmalarına nasıl müsade edersiniz bu kadar arka çıkarak. Bi zahmet söleyinde beni bi arasın. telefonumu yukarda verdim.

 • Unsal bey seviyeli olun. Nedemek dalga geçmek,
  ne demek kimi kandırıyorsunuz demek .Hakaret etme hakkını nerden buluyorsunuz.Tanımadığınız birinine yazma uslubunuz buysa sorun yaşamanıza da şaşmamak lazım.
  Herkes kendi deneyimini yazmış bende kendi deneyimimi yazdım.
  Herkes sizin durumunuzda olmak zorunda mı.
  Belli ki sorunlu bir durumunuz var.Buraya yazana kadar kendilerine yazın.
  Yinede kendilerine bu siteden ve sizin yazdıklarınızdan bahsettim.
  Yanıt aynen böyleydi;
  Ünsal bey isterse bizimle direkt iletişim kurabilir. Bize e-mail atsın destek@asys1.net .Farklı sitelerdeki yorumları gereksiz polemikten başka bir işe yaramayacağı için artık takip etmiyoruz.iletişimi direkt kurmayı tercih ederiz.

  • Bana seviyeden Bahsetmeyin Fatma hn. Yazımın neresinden seviye algısı çıkardınız bilmem ama. Bu durumda olan bi benim diye düşünüyorsanız kocaman bi yanılgı içindesiniz. Ayrıca dalga geçiyor gibi yazılar yazmayacaksınız. Kasıt hakaret olmadığını yazıyı tekrar okuyunca göreceksinizdir. Bi sorun var ve ben onu paylaştım. Siz avukatıymış gibi savunmaya geçiyorsunuz. Yazılarınızı tekrar tekrar okuyorum da mutlu müşteri gibi değil ASYS1 den biri gibi can hıraş savunuyorsunuz. Bu da benle ve yazdıklarımla dalga geçmek anlamına gelir. Ayrıca sorun yaşamamak için birilerini pohpohlayıp amiyane tabirle şirin gözükmek tarzım değil. Ben 1 yıldır bu sorunu defalarca yaşadım. Konuyu bilmeden birilerine de saldırmanız çok şık olmamış. Ben madurum ve bunu dile getiriyorum. Maduriyeimin kaynağı da benim yazılarım değil. Birilerinin işini adam akıllı yapmamasından kaynaklanıyor. Hangi platform olursa olsun bunu dile getiririm. Kimseden de çekinmem. Hata yapanında, Hata yapanın yanında yer alanında benim için hiç bir farkı yoktur. Hata kapsamı da birilerinin kasıtlı yada kasıtsız olark madur edip zor durumda bırakmaktır. Bu yazdıklarımı da tekrar tekrar okuyun ve yazınızı da öyle yazın.

   Saygılar

  • ben sizi muhatap almıyorum ki benim yazılarımı Sabote etmenize takıldım sadece. Benle uğraşmanıza gerekyok. Benim sizinle işim olmaz. Ben sıkıntımı dile getirmekten başka bi amacımda yok. Muhatabım siz olmadığınız içinde hedef alacak bi durum da yok ortada zaten. Alınganlık yapmışsınız kendinizce. Sıkıntım ASYS1 ile. Siz sadece kendinize vazife çıkarmışsınız.

   saygılar

   • Umarım problemi çözersiniz. Artık çok geç mi o kısmını bilmiyorum. Ama en azından tarif ettiğim şekilde domain firmasından geri almaya çalışın.

 • Muhammed bey Benle msn den block umu kaldırarak iletişim kurdu. Gerekli işlemleri yapacağını bildirdi. Umarım olumlu bir gelişme olur. Olursa buradan mutlaka paylaşacağım.

  Saygılar

  • Malesef sorunum çözülmedi ve alan adım hala başkasında. Boşuna beklemişim malesef. Hakkımı helal etmiyorum. Ve kınıyorum kendilerini. Her zamanki gibi oyalamaya devam.

 • Aynı sorundan bende yaşıyorum askerden geldikten sonra asys1.net geçtim çok eskiden çalışmıştım gayet başarılı bir site idi fakat 2 aydır 4 mb lık bir dosyayı sunucuya atamıyoum. Atsamda kuramıyorum kendileri ile kac defa iletişime geçmeye calıştım ne telefonları acıyorlar nede maillere cevap veriyorlar birde yıllık ödeme yapmıştım.

 • Kimse bana mUhammed veya mehmet herkimse bu kişi hakkında olumlu bir şey söylemeye kalkmasın. Bize yaşattığı problemleri ve verdiği zararı kelimelerle anlatmak mümkün değil.Daha önce ücretini ödediğimiz halde domain’imiz kapandı.Şirket olarak felç olduk. Günlerce sonra yüzlerce kez telefon ile aradık ve mucize eseri ulaşabildik.Geçen yıl 2 yıllık domain ücreti ödememize rağmen yine kapandık.Sonra açıldık ve sorun olmayacağını söyledi ama 3 gün önce tekrar domain kapandı.Diğer konularda hizmet aldığımız firmanın yaptığı araştırmaya göre biz ücreti ödedidiğimiz halde asys1 net amerikaya ödemeyi yapmamış.^3 gündür telefonlarına ulaşamıyoruz.maillerimize cevap gelmiyor.Dünden beri amerikaya ulaşmaya çalışıyoruz.saat farkından dolayı sabaha karşı kalkıp amerika görüşmeleri yapıyoruz.Şu anda domainimiz Redemption periyodunda elimiz kolumuz bağlı.
  Kurumsal firmayız diyorlar ama web sitelerinde açık adresleri yok.Şimdi vergi dairesine yazı hazırlayorum bunların açık adresini öğrenebilmek için.
  Bütün mail trafiğimiz durdu.Bu asys1 net’in web sitesindeki telefonundan başka ulaşılacak telefonunu bilen ve bunların açık adresini bilen varsa lütfen bize bildirebilirmi? Açık adresi öğrenebilirsem izmir’den bir elemanımı bunlara gönderip problemi çözmeye çalışacağım.

  • Mehmet beye ulaştık.Ulaştığımız andan itibaren de problemlerimizle çok yakından ilgilendi ve çözdü.
   Ama kendisine veya elemanlarına arandığı her zaman daha kolay ulaşılacak bir sistem bulmalı.Çünkü artık internet şirketlerin eli ayağı durumuna geldi ve hizmet alınan firmalardan da doğal olarak çok hızlı çözüm ve ulaşılma kolaylığı isteniyor.Çünkü firmalar müşteri memnuniyeti ile ayakta kalıp büyüyebiliyor,Çünkü artık tüketici de bilinçlendi.Hem en ucuzu hemde en iyiyi istiyor.
   sonuç olarak ulaştığımız andan itibaren sorunlarımızla igilenmesi,saygılı ve tatlı dili kızgınlığımızı aldı.Ama keşke böyle olmasaydı da ona çok çabuk ulaşabilseydik.

   • sorun çözmek adına darısı bizim başımıza… her ne kadar kötümser olsam da telefonlarına ulaşılamasa da, msnden 2 yazı yazdıktan sonra çevrimdışı olsa da yazmaya devam. Yalnız çok amatör bir site oldukları kesindir artık. Biz bulaştık siz bulaşmayın derim.

 • Arkadaşlar Ağzınıza sağlık güzel yorumlar yapmışsınız Muhammet Demir için.Keşke zamanında bu firma için google de arama yapsaymışım. 32 Yaşındayım ve Hayatım boyunca Böyle bir Şirket Böyle Bir İnsan ve Türk Görmedim ve tanımadım yurtdışında yaşıyorum ve inanın Hıristiyan dediğimiz millette bile böyle kişiliksiz karaktersiz insanlar olduguna inanmıyorum Dolandırıcının Önde gideni bunu söylerken bile gözüme bir kaşık suda bogulacak kadar da cahil olarak geliyor Hanı Cami duvarına ….. yen çarpılırya buda çarpılacak Fazla yorum Yapmayacağım Allah Rızası İçin Bu Adamın Adresini bilen varsa versin…

  • Muhammed Demir dolandırıcının önde gideni kardeşim bu kadar lakayit bu kadar umursamaz bir insan olamaz parayı alana kadar herşey güzel sonra ne hizmet ne görüşme telefon sürekli kapalı ulaşılamıyor maillere cevap yok nasıl bi kişiliktir anlamadım

 • Ayrıca ALLAH RIZASI İÇİN bu adamdan firma domainlerini nasıl kurtarabilirim bilen varsa yardımcı olsun lütfen

 • Görünen o ki, birileri telefonla asys1’e ulaşamayınca sinirlenip email bile atmak yerine, google dan burayı bulup, daha önce yazılmış olumsuz yorumları da okuyup, çıldırıp demediğini bırakmıyor.Daha sonra bağlantı kurduğunda mümkün olan çözüm kendisine sunulsa da dönüp buraya çözüm yolu sunulduğunu yazmayı gerek görmeyebiliyor.Bu site de olumsuz yorumların biriktiği bir kara tahtaya dönüşüyor.Kalbi kırık bu sitenin sahibi de şeytani amacına ulaşmış oluyor.Domain yönetimi ve transferi konusunda şu bilgiyi bilmekte fayda var.Hangi aracı firma aracılığı ile kaydedilmiş olursa olsun.
  Domaininizi istediğiniz yere transfer edebilirsiniz.Önce domaini aldığınız yere email ile talebinizi bildirin geri dönüş almıyorsanız.Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  1- whois sorgusuyla domain merkezini bilgisini görün.
  2- Whois sorgusundaki Admin contact mail adresinizle domain merkezine email atın.
  Bu emaile isteğinizi yazarsınız “Domaninizi taşımak istediğinizi veya yenilemek istediğinizi.” Domain merkezi, aracı firmaya 5 gün için de yanıtlaması gereken bir email gönderir.Geri dönüş alınamaz ise domain sahibinin talebini direkt yerine getirileceği belirtilir.Unutulmamalıdır ki, domain süresini, yenileme işleminin başarılı olup olmadığını, takip etmek domain sahibinin sorumluluğudur.Bir hata oluşmuş ise, bunu aracı kuruma, gerekiyorsa domain merkezine bildirerek mutlak çözüme daima ulaşabilir.
  Muhtemel otomasyon hatalarından kaynaklanan maduriyet yaşanmamış olur.
  Hizmet sözleşmesin de, takip sorumluluğu domain sahibinde olduğu belirtilmektedir. Asys1’e ödenen domain ücreti geri iade edilebilir değildir.Ancak daima başka bir domain için hizmet almak mümkündür.Hizmet alındıktan sonra gerekirse yine taşıma yapılabilir.Alacaklı olduğunu belirten biri varsa hizmet sözleşmesini okumamış veya başka bir domain için hizmet almayı istememiş olabilir. Saygılar.
  asys1.net

  • Benim şeytani bir amacım olsa bu yorumunuzu yayınlamazdım. Bu yorumları da müşterileriniz yazıyor ben değil. Yorumları yazanlar kendi yazdığı yorumdan sorumludur. Bana ulaşıp insanlar iletişim adresinizi isteyip duruyor. Ben de mağdur ettiğiniz kişilere cevap vermekten sıkıldım. Nedense firmaya ulaşamıyor millet. Adrese ulaşamıyor. Telefona ulaşamıyor. Kendi problemlerinizi kendiniz çözün artık. Müşterilerinizin numaraları var,ticket sistemi var onlara oradan ulaşamıyorsunuz da buradan mı ulaşıyorsunuz. Çok saçma.

 • Tekrar altını çiziyorum daha sonra iletişim kurup çözüm alsalar dahi burayı tekrar bulup çözüm sunulduğuna dair bir şey yazma gereği duymuyorlar.Sizin siteniz bizim destek platformumuz değil.Doğal olarak ben de gerek duyup ayrıyeten bir de sizin sitenizden yanıtlama gereği duymuyordum. Ama siteniz de biriken olumsuz yorumların oluşturduğu durum uzun zamandır okuyanı çileden çıkaracak hale geldi.Bunu herkes söylüyor internete baktığımda sizle ilgili ürkütücü yazılara karalama kampanyasına rastlıyorum diyor.ilk baştaki amacınız bu olmadığını söylüyordunuz. Ortaya çıkacak durumun bu sonuca hizmet edeceğini size söylemiştim.Yıllardır çok ciddi zarar veriyorsunuz.
  Dolayısı ile burası da sadece olumsuz yorumların biriktiği bir yer.
  Ne ben nede hiç bir üyemiz çözümleri pozitif sonuçları yıllardır burada paylaşmadık bunun bir anlamı yok.Buraya yazmak yerine lutfen bize email atin info@asys1.net. Sorununuz ne olursa olsun bir şekilde çözüm yolu size sunulur begenmezseniz başka yerden hizmet alirsiniz ama gelip burayı bulup bu sitenin amacina hizmet etmeyin.

  • Burası benim kişisel sitem sorun yaşadığım her konuyu yazarım. Bu sitenin amacına hizmet etmeyin gibi lafları bırakın. Olumlu yorumu olan varsa gelip yazabilir kanıtı var mı diye araştırmıyoruz. Hatta sizde başka isimlerde olumlu yorum yazabilirsiniz. İnanmak isteyen istediğine inanabilir. Müşterilerinize düzgün destek verin onlarda gelip burada biz ulaşamıyoruz diye yazmasınlar. Çözüm basit.

  • sayın mehmet demir siz yazıyorsunuz ciziyorsunuz ama bosuna yazmıyım yazmıyım diyorum ama yine yazacam benim http://www.baranemlak.com.u hiç ettiniz tüm senelerin emeğini yok ettiniz beni çok zaarar ugrattınız ama bir cözüm bulamadınız esasınsında o siteyi benden baskasıda kullanamaz patenti bende 3 senelik parasını daha günü dolmasına 1.5 ay varken yatırdım ama dolaylı yoldan yok oldu cözüm bulacam dediniz ama hala bir cözüm yok sonrada böyle ortada sanki dürüst bir firmayız diye ortada konusuyorsunuz

  • Hala yalancısın Muhammed Demir. Hala utanmadan burada dürüstlük lafları ediyorsun. Yıllardır oyalıyorsun, atlatıyorsun, nasıl bi ticaret adamı olduğunu çözemedim hala senin. Paramı iade etmediğin gibi hiç bir sözünü de tutmadın. Yalan dolanı bırak artık. Keşke olumlu işler yapsaydın da buradan özür dileseydim senden. İnsanları kandırmaktan vaz geç artık.

 • Sayın ihsan baran sorunu bildirdiğiniz de size hemen aynı gün baranemlak.net domaini tahsis edildi. Sitenizi aynı gün çalışır hale gelmesi sağlandı.Bunlarıda neden yazmıyorsunuz? Sorun yaşadığınız alan adınıda yeniden alınması için takibe alındı.Bunları biliyorsunuz. Tekrar burdan yazmanın ne gibi katkısı olabilir.Ancak bir başkası tarafından kayıtlı olan domaini almak kolay olmuyor.Sorunu geç bildirdiniz.Domain Sözleşmesini tekrar okuyun sisteme online submit edilen işlemlerin takibini yapmak, sorunu zamanında bildirmek.Domain sahibinin sorumluluğudur.Domain ücreti iade edilmez aynı rakamla hemen alternatif domain tahsis sunulur.

  • haklısınız kendinizi haklı göstermeye calışıyorsunuz ama haksızsınız ben parasını verdiysem benim domaimin kaybetmiyecektiniz eger yerine domain verdiyseniz parasını vererek aldım yinede tşkler ancak takipci olmanız güzel ama yeterli değil siz sözünüzde durursanız herkesin önünde tşk edecem size diyecemki bunlar düzgün çalısıyor
   bana yapılan hata diyeyim yoksa takipsizlikmi diyeyim bilmiyorum

 • Sayın Ünsal Çetin sorunu bildirdiğiniz de domain merkezinde sunucu lokasyonlarını değiştirmek gibi önemli bir bakım çalışması vardı.
  Teknik olarak o an itibariyle işlem yapılamıyordu herşey bir süre askıda kaldı bizden çok domain merkezi kaynaklı bir durumdu bunu size izah etmiştik.
  Sizin ve müşterinizin üzüntüsünü anlıyorum.
  Size hemen aynı gün ve sonrasında tekrar tekrar alternatif bir domain ve hizmet alma hakkınız olduğunu bildirmemize rağmen yanıtınız sizden başka ürün veya domain değil sadece bu domaini takip edip almanızı istiyorum dediniz. Bizde isteğiniz üzerine özellikle geceli gündüzlü takip ettik.Size takibimizle ilgili bilgi verdik.Özellikle her sitede whois sorgusu yapılmamasını tavsiye ettik.Şimdi bunları yok sayıp takip etmediğimizi söylüyorsunuz bunun doğru olmadığını da biliyorsunuz.Sıkıntınızı,üzüntünüzü anlıyorum.Başkasına kayıtlı domain için bir şey yapmak malesef kolay değil.Gelin boşta olan bir domaini alın hosting alın seve seve elimizden geleni yapalım.Başka bir domain için Eticaret sitesi tasarlayalım. Kısaca yapabileceğimiz bir şey isteyin.Kayıtsız kalmadığımızı göreceksiniz.Bunları daha öncede önermiştim.Kızmak yerine bu öneriyi kabul edin.Saygılar

  • Muhammet bey ne güzel insan içine çıkmışsınız. Bu platformu da buradan bi kez daha kutluyorum. Bazan bir musbibet bin nasihattan iyidir derler ya benimki aynen öyle oldu. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim konuları tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Böyle saçma sapan insanların ipliğini pazara çıkarmak gerekiyor. Bi de kalkmış pişkin pişkin buradan masum insan rolü oynuyor. Bak dostum itibar lafla kazanılmaz, Onur, şeref, haysiyet çok söylenmekle çoğalmaz. Benim yaşadığım sıkıntıları, bana yaşattıklarını hiç bir şeyin telafi etmeyeceğini biliyorsun. 5-6 gün önce msn ini açıp bi anda iyilik timsali oldun. Bana alternatif sunduğunu söylüyorsun. Yahu ben sana 2 yıl ulaşamadım, lütfettin buraya yazınca bana ulaştın, durumu düzelteceğini söyledin ve benden 3 yıl domain bedeli ödememe rağmen 160. tl daha istedin. Hesabına havale ettim. üzerinden 2 yıl geçti sen hala durumu düzeltmediğin gibi bi de buradan bana masum yazılar yazıyorsun. Ben beklentimi buradan yazdım zaten Sana ulaşamadığım dönemde ben http://www.acelyametal.net adını alıp siteyi ayağa kaldırdım. Sen beni dolandırdın Muhammet. Bunun en açık izahı bu. S E N B E N İ D O L A N D I R D I N. En son yazışmamızda paramın iadesin istedim senden bana verdiğin cevap Firma Prensiplerimizde Para iadesi Yok dedin. Ne kadar prensiplisiniz. Bu kadar insanı madur etmekte mi prensip sizde. Birazcık onurunuz varsa paramı iade edip özür dilersiniz yaşattığınız sıkıntılardan dolayı. Sana ve seningibilere hakkımı helal etmiyorum. Bu işin peşini de bırakmayacağım

 • Hangi yüzle buraya yazı yazıyor bu muhammed demir denen zat?
  Kaç kişiyi dolandırdın hala kaçamak cevaplar ile geçiştirmeye çalışıyorsun.

 • İnanın 5 Dakika önce aradım yanında biri vardı ve sizin işinizi hallettim önümüzdeki hafta site bitecek dedi ve bende karıştırdınız benim paramı verin siteyi yaptıralı 2 sene oldu dedim kapamam lazım dedi ve kapattı telefonu.Yanı Başka kurbanla beraber. Şöyle ki ben bu arkadaşın ailesine ulaştım fakat çözüm yok hepsi dolandırılmış… :)))

  Fakat Mehmet Demir bir gün bir şekilde yolumuz karşılaşacak seni hiç görmemiş olsam da dolandırıcılık kokun üzerindedir… Kokundan anlarız

Yorum Yap