Öğrendiklerim

Çay kaşığı temizleme teknikleri

Bir Rizeli olarak çaya bayılırım. 😀 Çay tiryakisiyim. Bu gayet doğal. Ama çay sarısı olan kirlenmiş kaşık ve bardakları temizlemesini pek beceremezdim. Ta ki Enis (Enis Emir) bugün formülü açıklayana dek. Enis’te saf laz arkadaşlarımdan biridir. Hemen tekniğe geçiyorum :

Gerekli Malzemeler:
1 adet çay kaşığı
1 adet ıslak mendil
1 çift el 🙂

Bunları da tamamladıysanız ıslak mendili elinize alıp iyice bastırıp ovarak kaşığı temizlemeye başlayın. Bir süre sonra kirli sarı tabakanın gidip yerine pırıl pırıl bir çay kaşığı geldiğini göreceksiniz.
Çay bardağınızı da aynı şekilde ıslak mendille temizlemek mümkün ama ikinci bir taktikte vereyim. Çay bardağınızı sabun köpüğü ve sıcak su ile doldurun. 2-3 saat kadar sabunlu su içerisinde bekletin ve daha sonra sıcak su ile ovarak durulayın . Sonuç mükemmel tabi ki. 🙂


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

  • Ben daha kolay bir yöntem verim. Çay kaşşığını bulaşık makinasının kaşık bölümüne koyuyoruz. Power tuşuna basıyoruz sonuç mükemmel parlaklık =)))

Yorum Yap