Öğrendiklerim

Ceyhun Akgün ile Photoshop Semineri İzlenimlerim

Dün 3 saatlik uyku ile kalktım ve seminere zamanında gitmek için hazırlıklara başladm. İlk hazırlık: Sağlam bir kahvaltı . Lotus eğitim kurumunu bulmak biraz zaman aldı ama erkenden gittim. Katılım azdı gerçekten. Bu tarz seminerlere bu kadar az katılım çok ilginç. Seminer başlarında arkada olduğum için biraz sıkıldım. Pc Photoshop kullanan da bir tek ben varmış. Herkes Mac’ciymiş. Başlangıç bölümü de sıktı biraz. Sonra seçim tekniklerine giriş yaptı Ceyhun bey. Bir kez daha öğrendim ki Photoshop’ta bir şeyi yapmanın bir yolu yok. Çok farklı düşünce tarzları gördüm. Ben hep bildiğim yollar üzerinden giderim. Hatalı bir gidişmiş aslında. Bunu öğrendik.

Smart object özelliğini bilmiyordum. Öğrendiğimde hakikaten çok hoşuma gitti. Seminerin beni ateşleyen noktası buydu. Çok önemli birşey öğrendiğimi hissettim. Şimşekler çakınca uykum da kaçtı. Daha sonra color range i etkin kullanmayı da kavradım. Maskeleme tekniklerine geçtik. en fazla korktuğum tekniklerdir kendileri. Çünkü insan bilmediğinden korkar. Ama çalışmayı kolaylaştıran  ,tasarıma ruh katan tekniklermiş.

Biraz da fırça yedik seminerde. Toplayın layerlarınızı,gruplayın,dağınık olmayın dedi Ceyhun Bey . Çalışmaya 1 ay sonra geri bakınca çok işe yarıyor düzenli olmak.

Alfa kanalı ve genel olarak kanallarla çalışma konusunu da pek beceremem aslında. Kullanıldığında pratikler. Seçim işlemleri için profesyonellik katan bir teknik. Ama öğrendim diyemem. Uykusuzluğun da verdiği yorgunlukla tam kavrayamadım bunları. Ama kendim uygulama yaptıkça muhtemelen gelişecek.

Ceyhun bey kısayollardan nefret ediyor. Bunu not aldım. Menüleri kullanmak geliştiriyormuş insanı. Kantinde bu konuda konuştuk biraz. Katılımcı bir başkası da fikirlerini anlattı bana bu konuda. Ben de kısayol biliyorum diye pratiğim diye düşünüyordum.

Seminerin eksikleri de vardı tabi. Şeker ikrm etmediler mesela:(. Çok ayıp gerçekten. Şaka bir yane aralarda katılımcılar arasında bir hava,bir ortam oluşmadı. Suçlu tabi ki Ceyhun Bey’dir. Aralarda “hadi arkadaşlar beraber kantinde oturalım size çay ısmarliyim” demedi. Fikir alış verişi ortamını malesef göremedim. Ama ben kendisiyle sohbet ettim. birikim ve çalışma temposu iyi. Katılımcılardan biri şirketlerine davet edeceklerini de söylüyordu. Kalite böyle birşey. Sen reklam yapmazsın. Reklam edilirsin.

WordPress tema tasarım konulu seminer fikrimi de açtım. Güzel tavsiyeler aldım. Bu konuda girişimlerimiz olacak.

Google


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap