Öğrendiklerim

Emarsys Akademi’de Mobil Pazarlama Konuştuk

Bu akşam senenin son akademi etkinliğindeydim. Emarsys Akademi ile Kasım ayındaki etkinliklerinde tanışmıştım. İyi ki de tanışmışım. Türkiye pazarına girişlerini Webrazzi ile duyduğum firma mail marketing konusuna çok ayrı bir bakış getirmiş.

Etkinlikten bahsetmeden önce Emarsys’in hem kendini tanıtma hem de sektöre katkıda bulunma açısından düzenledikleri Emarsys Akademi fikrinin güzelliğinden de bahsetmek istiyorum. Sektörde bilinen ama hiçbir konuda pazarlama ile ilgili bir organizasyonda bulunmayan benzer firmalar var. Bu firmalar arasnıdan sıyrılmak bence en iyi bu şekilde olurmuş. Pazarlama yapan bir firmanın bu alanda sektörde tanınan kişileri davet etmesi bence çok iyi bir pazarlama olmuş.

Etkinlikte Fırat İşbecer (pozitrondan tanırsınız) ve Volkan Biçer konuklardı. Her ikisi de gayet güzel bilgiler verdiler. Murat beyin samimi ve rahat moderatörlüğü de gözümden kaçmadı. Bu samimiyet hem konuklarda hem katılımcılarda vardı. Güzel bir hava vardı diyebilirim.

Neler öğrendik?

Mobil pazarlamanın çok farklı boyutlara doğru gittiğini öğrendim diyebilirim. Özellikle Duracell için yaptıkları pazarlama çalışması çok farklıydı. Duracell’in usb telefon şarj ürün reklamını Milliyet uygulamasını kullanan ve şarjı %10 nun altına düşen kişilere özel olarak göstermesi gerçekten mobil reklamcılığın nerelere geldiğini özetledi. Kişisel verilere göre mobil reklam geliştirme konusunda ülkemizde bu tip firmaların olması çok güzel. Her ne kadar biz bu tip inovasyonlara geç katılacak olsakda güzel…

Başka neler mi öğrendik? Eee bazı şeyleri öğrenmek içinde zamanınızdan fedakarlık etmeniz lazım. Bir sonraki akademiye gelirsiniz artık. 🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap