Öğrendiklerim

Firefox/Chrome Flash Player Çökme Sorunu Çözümü

firefox-cokuyor2014 yılına geldik ama hala Adobe flash player çökme sorunlarını yaşıyoruz. Özellikle Firefox kullanırken Flash player aniden çöktü uyarısı ile son 1 aydır sürekli karşılaşıyorum. Mozilla Firefox sitesinde yardım bölümünde çökme sorunu çözümü için donanım kullanımını deaktif etmenin çözeceğini söylüyor fakat bu çözüm 3-4 sene geride kaldı. Ya da eski Windows XP işletim sistemlerinde işe yarıyordu. PC perforansı düşükse kasılma ve takılma sorunları bu ipucuyla çözülüyordu.

Firefox/Chrome Flash Player Çökme Sorunu Çözüldü

Firefox ve Google Chrome’da yaşanan Adobe Flash Player çökme sorunun çözümü aslında çok basit.

1. Firefox ya da Chrome hakkında bölümünden tarayıcınızı güncelleyin. CCleaner ile eski önbellek verilerinizi tamamen silin.

2. Denetim Masası > Program Özellikleri bölümünden Adobe Flash Player programını kaldırın.

3. http://get.adobe.com/tr/flashplayer/ sitesine girin ve tekrar programı yükleyin. Tarayıcınızı tekrar başlattığınızda problem çözülmüş olacak.

Aslında çözüm oldukça basitmiş. 😀 Hani bilgisayarı yeniden başlat derler düzelir ya o tarzda bir durum. Bazen kodlarla detaylarla uğraşmak yerine önceliği basit çözümlere vermek lazımmış onu da yeni öğrendim.

Ek:

Bu çözüm işe yaramadıysa sorun muhtemelen Java güncellemesini yapmadığınızdan kaynaklıdır. Java’nın sitesine giderek son sürümü indirip güncelleyin. Sorunun kesin olarak çözüldüğünü göreceksiniz.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

Yorum Yap