Püflükler

Gmail E mail Gönderisini Geri Alma

Google’ın mail servis hizmetini kullanan birçok kişi olduğuna eminim. Gmail servisinin güzel bir özelliğinden bahsedeceğim. Bu özelliği ilk Tuna‘dan öğrendim.

blankE posta iletilerinizi gönderdikten sonra bazen yanlış yazmış olabiliyorsunuz ya da ekte şu dosyayı gönderiyorum diyip eklemeyi unutabiliyorsunuz. İşte bu tip hatalardan dolayı sıkıntı yaşamak istemiyorsanız : Gmail ayarlar >Genel sekmesinde Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir bu bölüme gelin ve etkinleştirin. 5, 10, 20, 30 saniye kadar e postanızın geç gitmesini sağlayabilir yaptığınız ufak bir hatayı hemen fark edip anında geri alabilirsiniz.

Gönderme işlemi yaptığınızda Gmail sizin için e postanızı gönderme listesinde bekletecek ve süre bitiminde gönderecektir. Bu ipucunu bilmiyorsanız artık öğrendiğiniz güle güle kullanabilirsiniz. 🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Ayarları pek fazla kurcalamadığım için bilmediğim bir özellik. Hatta güzel bir özellik 🙂 Çok fazla dosya göndermememe rağmen ayarları yapmakta fayda var.

Yorum Yap