Öğrendiklerim

İş Bankası Mobil Onay Kodu Gelmiyor (Çözümü)

Vodafone kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan birinin İş Cep cep anahtar aktivasyonu için mobil onay kodunun gelmemesi olduğunu bugün deneyimledim.

Numaramı Vodafone’a taşıdıktan sonra İş Cep ile ilgili bir sorun yaşamadım. Fakat telefonu fabrika ayarlarına çevirdikten sonra İş Cep cep anahtar aktivasyonu işlemini yapamadım. Çünkü mobil onay kodu hiçbir şekilde gelmiyor.

Vodafone kendisi ile ilgili sorunların bilgisini almak ve çözüm üretmek için güzel bir forum sistemi düşünmüş. Dolayısıyla mobil onay sms probleminizi burada konu olarak açıp gerek Vodefone ekibinin gerekse kullanıcıların katkısı sorunlara çözüm bulabiliyorsunuz. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz. Çözüm üyelerden gelmiş. 🙂

Ayrıca burada alınan sorun ve çözüm bildirimleri de çağrı merkezi ekibine tahminim iletiliyordur. Böylece veriyi çözüm için daha hızlı da kullanıyor olabilirler.

Mobil Onay SMS Gelmeme Sorunu Çözümü

Operatör değişikliği yaptığınız için mobil onay blokesinin kaldırılması gerekmekte. Bunun için 0850 724 0 724 numaralı telefondan İş Bankası müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Açılan menülerde 2 tuşlayıp müşteri no ve şifre ile giriş yapma seçeneğine ilerliyorsunuz. Daha sonra şifre işlemleri için 1 adımına tuşlayıp 6 yı tuşlayarak mobil onay blokesi kaldırma menüsüne geliyorsunuz. Böylece bloke kaldırılmış oluyor ve telefonunuza kurduğunuz iş cep uygulamasında cep anahtar aktivasyonunu sorunsuz olarak yapıyorsunuz.

2. Alternatif

Bankamatikten telefon numaranızı tekrar onayladığınızda operatör değişikliği işlemi yapılmış oluyor.

Geçmiş olsun. 🙂

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

9 Yorum var.

Yorum Yap