Kafama Göre

Kafa Topu 2 Ses Odaklı A/B Testi

Zaman zaman oynadığım sevdiğim oyunlardan biridir Kafa Topu. 1 senedir ara vermiştim. Corona gündemi dolayısı ile evden çalışmaya başlayınca molaları oyunla geçirmeye başladım. 🙂

Dijital pazarlama çalışmalarında çokça A/B testleri yaptık. Bu sefer oyunda bir A/B testi yapmayı kafaya koydum. Oyunun güzel taraflarından biri de Ertem Şener’in spikerlik yapması ve gaza getiren sloganlar söylemesidir. Yalnız gol yemeye başladığınızda çok güzel laflar yapıştırabiliyor. Dolayısı ile moralinizde bozuluyor ve maçı kaybetme oranınız artabiliyor. Üst üste 2 gol yediyseniz ve Ertem abi bu gol de yenir mi diyorsa o an bitmek üzeresinizdir. 🙂

A/B testine başladım. Oyunu sessize aldım. Başladım yüksek seviyeli rakiplerle oynamaya. Sonuçlar gayet iyi. Motivasyonu bozan sloganları duymadığım için 2 gol yesem de çok rahat toparlayıp rakipleri yenebildim. Negatif tarafları: Süper güç kullanıldığında bunu duymadığınızdan dolayı ters yön gücü seçildiğinde anlamayıp gol yiyebiliyorsunuz.

Sürekli sessiz oynamak mümkün değil. Çünkü oyunun keyifli olması Ertem abinin yorumları ile oluyor. Ama sesin skora etkisinin de olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

Yorum Yap