Kafama Göre

Minimal Tasarım Bence Nedir?

Tasarımda Minimalizm Minimalizm denildiğinde aklımıza neler geliyor bir bakalım :

Minik,ufak,küçük,gereksiz,gözükmesi zor,görmesi zor, boş

Web dünyasında minimalizme yukardaki gibi bilgisiz anlayışlarla bakılıyor. Web tasarımın içinde biri olarak firmalarla yaptığım görüşmelerde çok farklı düşüncelerle karşılaşıyorum.

Mesela bir firmanın içeriği az ürünü ön plana çıkarması lazım. Ama firma sahibi farklı yerlerden kopyala/yapıştır ile sağı solu doldurayım da dolu dolu gözüksün diye bir düşünce yapısına takılmış gidiyor… İnsanları düşünceleri değiştirmek gerçekten zor. Minimal tasarımlar aslında çok şey anlatır. Bir ürünü ön plana çıkarmak sadelik ve minimal bir tasarımla mümkün. Odaklanmayı bir noktaya çekmek yerine neden genişletiyoruz ki. Tasarım amaca yönelik olmalı ve yerine göre de minimalizm e uygun yapılmalı kanımca.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Web sitesi yaptırırken hedeflerinizi belirleyin. Yukarda bahsettiğim gibi ürün odaklı çalışacaksanız minimal tasarım kaçınılmaz. Veya ürününüzü girişte minimal daha sonra geniş sayfalara da yayabilirsiniz.

Yorum Yap