Ürün İnceleme

Ocak 2011 Kaspersky Lisans Talihlisi

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göce ile yaptığım röportajın 2 ayını geride bıraktık. Söz verdiğimiz gibi en iyi soruyu sorana Kaspersky Internet Security 2011 lisansını hediye etmeye devam ediyoruz. Ocak  ayında sorulan sorular arasında en iyi soru Gökhan Şahin arkadaşımızın sorusu seçildi. Kendisini tebrik ediyorum.

Murat Bey kazandığı hediye lisans kodunu kendisine mail ile gönderecek. Güvenli bir yıl geçirmeniz dileğiyle.  Nisan 2011!e kadar lisans hediyelerimiz devam edecektir. Şubat sonuna kadar sorularınızı iletebilirsiniz. Samimi ve farklı soru soranların kazanma ihtimali yüksektir. 🙂

Kazanan Soru ve Cevabı

Gökhan / 11 Ocak 2011

İnternet sizin ve çoğunluğun bildiği gibi çok hızlı gelişen bir ortam. Virüslerde bu gelişen ortamda hızla yayılıyor. Dünya üzerinde aynı anda binlerce yeni virüs çıkma ihtimali oldukça büyüktür. Buda her bilgisayarın er ya da geç bir virüsle karşılaşacağının kesin olduğunu gösterir. Yani biz hangi virüs programını seçersek seçelim bu kötü talih her zaman olacak ve olabilecektir. Peki biz bunu bile bile neden bir anti virüs programı kullanalım hatta neden bilgisayarı bu derece yavaşlatan bir antivirüs programı tercih edelim?

Birde zamanında benim ve bir çok kişinin başına bela olan bir trojan vardı. O zamanki hiç bir büyük firma bu bilinen virüsü silemiyordu. Yani bu virüsün uzun süredir yaygın olmasına rağman hatta donanimhaberde bile konular açılmasına rağmen silen bir program bulunamyordu. Daha sonra büyük firmalardan çok bir programcı tarafından yazılmış, Dracula gibi basit bir program ile ancak silebildik. Ancak merak ettiğim benim virüs silmekten doğru düzgün alamıyan kişilerin bile bunu bilmesi karşın, antivirüs firmalarının bundan haberi yokmuşçasına uzun bir süre boyunca görmezden gelmesnin sebebi nedir? Şuan heralde siliyor heralde…

Murat Göçe / 09 Şubat 2011

Merhaba
Araç kullanırken de emniyet kemeri sizi bir yre kadar korur,kemr takılıyken bile ölümcül kazalar olduğunu biliriz ama yine de takmalıyız. Evet, AV programlarının bulamadığı ya da temizleyemediği çok özel bir zararlı kod birgün bilgisayarınıza bulaşabilir ama hergün günde 30.000den falza ortaya çıkan bu zararlı yazılımlardan korunmuş olursunuz. Kullanmadığınız durumda bunların hepsine açık hale gelirsiniz.
Bu tür eleştiriler bizlere çok geliyor. Bu marka buldu, Kaspersky bulamadı, yok kaspersky buldu, norton bulamadı filan. Olayın detaylarını aldığımızda, gerekli ayar ve güncellemelerin düzgün yapılmadığına raslıyoruz. Genellikle teknik kökenli insanlar bu tür sorunlarda üretici firmaya başvurmaya tenezzül etmiyor , AV programını küçümsüyor. Gerçekte böyle olmamalı. Her konunun uzmanı olduğu gibi AV yazılımlarının da uzmanı var. Bu anlattığımda bugüne kadar gelen şikaytlerin hiçbirinde beni haksız çıkarmadı :)
Sevgiler


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

5 Yorum var.

  • Öncelikle sorumun ayın en iyi sorusu seçilmesine sevindim. Şuan kullandığım mailde bazı sorunlar olduğu için ancak yazabiliyorum. Sorularımızı okuyup bize verdiği cevaplarla merakımızı gideren Murat Göçe teşekkür ederim. Ayrıca Burayayaz.com bloguna bize böyle bir imkan sunduğu içinde teşekkür ederim. 🙂

  • bende Kaspersk 2011 i 2012 mart ayında3 kullanıcılı olarak aldım malum yeni sürümleri henüz gelmemişti. Neticede bugün 170 günden fazla gün olarak yararlanma hakkım var. 2012 olarak 3 pc de de güncellendi 2012 ortalarında. Bu gün oldu ya pc.den birine (Yasak siteler değil, çocukların oyunu esnasında) virüs girdi bloke etti. format atmak zorunda kaldım. Neticesi : ürün 2011 lisansına sahipmiş artık yeniden yükleme yapamazmışım. Şimdiki teknik destek ekibi satın aldığınız yere gidin paranızı isteyin diyor. ÇOK İLGİNÇ. demekki teknik desteğine ve ürünün son kullanıcıda devamının sağlanmasınaşüphe ile bakmak gerek. Sanıyorum Kaspersky’nin bu durum güvenilirliğini bende yıprattı. Zira uzun yıllardır kullanıyorum ve önceleri ne sorun olursa otomatik online düzeltiyolardı. Kullanıcılara da burdan bilgiler

    • Bu sorun Helyum firmasının dağıtıxılığı bırakması sonucu Kaspersky ın da durumu kaldıramayıp onları zor duruma sokmakla uğraşmasından kaynaklanıyor. Yeni bir lisans alıp kullanmaya devam edin bence.

Yorum Yap