Ürün İnceleme

Google+ Dalgaları ile Yayılma Analizi

Facebook sayfa istatistik bilgilerini geliştirirken Google’da bu alanda ilerlemeye hız vermeye başladı. Google Plus sayfalarındaki detaylı istatistikler geçtiğimiz hafta yayınlandı. Google, sosyal servislerini ön plana çıkarmaya başlıyor diyebiliriz.

Google+ Dalgaları bedir?

Google+ Dalgaları, Google+’daki herhangi bir herkese açık yayının veya URL’nin ağda nasıl yayıldığını size göstermek ve takip edilebilecek yeni ve ilgi çekici kullanıcıları keşfetmenize yardımcı olmak için bu herkese açık paylaşımların etkileşimli bir grafiğini oluşturur.

Google Dalgalarını gördünüz mü?

google-dalgalarBelki çok fazla Google Plus kullanmadığınızdan dikkat etmemiş olabilirsiniz. Paylaşımların sağ üst tarafında bulunan açılır menüden Google+ Dalgaları’nı görüntüle dediğinizde bakmış olduğun paylaşımın nasıl yayıldığını görebiliyorsunuz.

Paylaşım sayısı az olan gönderilerde dağılımı incelemeniz pek zor olmayacaktır. Kendi yaptığınız paylaşımların dalgalanmalarını izledikten sonra farklı yapılan paylaşımları incelemenizde fayda var.

Özellikle hangi tip insanlar mevcut paylaşımı beğenmiş bunları gruplamak strateji belirlerken işinize yarayacak önemli bir nokta.

google-dalgalar2Google çevrelerinizi arttırmak ve ilgi alanlarına göre çevreler edinmek istiyorsanız Google Dalgaları size kesinlikle iyi bir yardımcı olacak.

Sosyal medya uzmanlarının ilerleyen aylarda raporlarına ekleyecekleri küçük bir detay olabilir bu yayılma analizleri.

google-dalgalar4

Yeniden kimler paylaşmış bunları da listelemek gördüğünüz gibi mümkün ve herekese açık. İşin güzel tarafı bu hizmeti açık her paylaşımda inceleyebiliyorsunuz.

google-dalgalar3Paylaşımın ilerleyen zamanlarda paylaşılmaya devam edip etmediğini de buradan incelemeniz mümkün.

Google+ Dalgaları size şunları gösterir:

  • Bir yayını veya URL’yi kimlerin herkese açık olarak paylaştığı ve yayına yaptıkları yorumlar
  • Bir yayının veya URL’nin zaman içinde nasıl paylaşıldığı
  • Bir yayının veya URL’nin nasıl paylaşıldığına ilişkin istatistikler

 

 


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

2 Yorum var.

Yorum Yap