Hayattan Komikçe

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Erdal Demirkıran’ın Aptallar 8saat uyur adlı kitabını okudum. Kitabı alalı 2 sene olmasına rağmen bitirmenin yarısı olan başlamayı geçen hafta yaptım. Hakikaten de başlamak gerekli bir yerden (:

Kitabın özetini yapacak değilim. Ama gerçekten uykuya ayırdığımız zaman çok fazla. Ben şahsen 5-6saati geçmiyorum. Kitapta uyku süresini 4 saat olarak ayarlamanın üzerinde duruluyor ama 4-6saat aralığının da kişiye göre ideal olduğu söyleniyor. Uyandınız ve güneş doğmak üzere , tekrar yatmayın! Birçok kez denedim bunu ilk uyandığım an ve güneşle beraber uyandığım o an gerçekten de geçen en güzel günlerimden biri oluyor. Daha dinamik ve cin gibi oluyorum :) (Kitapta da bir cin var onun gibi değil tabi…)

Çevremdekilerde gördüğümde çok uyuyunca dinlendiğini zannetmek piskolojisi. Halbuki başkalarının ideal dediği bu 8 saat ve üzeri uyuma aslında insanı dinlendirdiği felan yok. Ömürden çaldığı gibi çoğu zaman çok yorgun oluyorsunuz. Sabah vakti zihnin en açık olduğu anlardan biri bu vakti beyni yoracak işlemleri yapmaya ayırmak en mantıklısı. Öğlen 1 saatlik uyku ise çok yararlı. İkindi vakti yatmak da bir o kadar zararlı.

Birşeyleri başarmak için uykusuz kalmak gerek ki evlilik hayatınızda çocuğunuz rahat uyusun. Huzurlu bir hayatı olsun. Gençken yaptıklarımız aslında miras olarak kalıyor bize.

Gelelim akıllılar 8 saat uyumaz mu :D

-Bazen uyuya kalırlar :) O kadar da olur.

Ayrıca kitapta Kendyn ana karakter yani kendin ve kitabın sonlarına doğru soyadını da öğreniyoruz doktorun Kendyn Sanydn yani kendin aslında sendin diyor yazar. Ben öyle anladım en azından. Çok güzel bir nüans.

Büyük Hedef+az uyku+çok çalışmak = Sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır eminim.


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

4 Yorum var.

  • Yarın bi gün aptallar 4 saat uyur diye bir yazı çıkarsa onuda alıp okuyalım biz. Böylece bu adam da gasteye tv ye çıksın. İyiyi kötüyü, güzeli çirkini, sağcıyı solcuyu arıt etsin bize, çünkü biz clone cd ile clonlanmış insanlarız…

    İyi geceler Türkiye hernerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsan.

  • sende günde 16 saat çalış eve gidince orda yorul sonra 4 saat uyku yeter mi görürüsün.
    aptallar 8 saat uyur yazan kendi fikrini belirtmiş eintsein bile 10 saat uyurmuş demek o daha aptal

  • Yazar aslinda bizim kulturumuzde olani sunmus. Einstein 10 saat uyumadi hic 🙂 Leonardo da Vinci de uyku suresini abartili sekilde kisa tutan dahilerdendi. Antik ogretilerde, Islamda az uyku bilgeligin gercege ulasmanin yollarindan biri olarak gosterildi. Uyukuya baslanilan saat, uyku oncesinde yemek yememek, sessiz, isiksiz ve havadar bir ortamda, sag omuz uzerine uzanilarak uyku kalitesinin 4-6 saatlik uykuyu dinc bir sekilde tamamlayabilecegimiz bilgisini bize ulastirdilar ama maalesef ya muzik le ya televisyonla cok gec saatlerde uyuyor ve sabah kalkmanin bir mecburiyet oldugunu dusun(durulu)yoruz. Az yemek az uyumak az konusmak

Yorum Yap