Kafama Göre

Sosyal Medyanın Kalbi İzmir’de Çarptı

Bugün İzmir Foça’da yaşanan teroristlerin yaptığı kanlı bomba saldırısı Türk milletinin birlik beraberlik gücüyle atlatıldı. Haberin detayına buradan ulaşabilirsiniz.Burada ilk değerlendireceğim şey sosyal medyanın gübü olacak. Bomba saldırısından sonra yaralı Mehmetçikler Ege Üniversitesi hastahanesine kaldırılmış.  Hastahane gelen yaralılardan dolayı Twittter hesabı üzerinden aşağıdaki tweeti atarak kan ihtiyacı olduğunu duyuruyor. Bu duyuru medya organlarının da aracılığıyla hızla yayılıyor.

20 dakikada 500 kişi 2 saatte 4000 kişi hastahaneye akın ediyor. Taksiler, belediye otobüsleri ücret almadan bu yardıma el ayak oluyorlar. Ve kan ihtiyacı çağrısı amacına ulaşıyor. Sosyal ağların bu olaydaki payı büyük. Ama Twitter da atılan tweetlere baktığımızda farklı boyutlar kazanmış milli davamız.

https://twitter.com/Pol3n/status/233559507249291264

Kimisi siz gavur İzmir diyordunuz bakın biz sizden daha Müslümanız diyor.

https://twitter.com/otekidunyali/status/233560298022391808

Kimisi işi siyasete dökmüş Biz Atatürkçüyüz Akpye oy yok diyor.

Kimisi İstanbul’dakiler kılını kıpardatmaz biz ise uçarak gideriz diyor.

Kimisi siz biz derdine düşmüş bağırıyor…

Müslümanlardan cevap geliyor : siz oruç tutmuyorsunuz ondan gittiniz. diye. Herkesin inancı kendine aittir. Böyle bir durumda da bunu irdelemek doğru değildir bana göre.

Şimdi Twitter’da atılan tweetlere bakınca herkes İzmirli olmanın gururunu etrafa saçmış durumda. Biz Türküz , Türk milletiyiz her nerede olursa olsun koşarız diyen yok. Kan vermek için bile çoğusunun birşeyler ispatlama peşinde gittiği görünüyor ya da dışardan o şekilde algılanıyor. Verilmesi gereken mesaj: “Tek yürek tek bilek bir milletiz” olması gerekirken iş sidik yarışına dönmüş.Siyaset savaşına dönmüş…

Kısacası terör sosyal medyayı da vurmuş ve bölmüş durumda.  Gavur İzmir tabirini vurgulamak ,isyan etmek, öc almak için sanal atışmalar yapmanıza en çok sevinen bizi bölmek isteyenlerdir. bunun farkına varmak gerekir.

 

 


Notice: Undefined variable: bot in /home/buraya/public_html/wp-content/themes/voice/single.php on line 33

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

1 Yorum Yapılmış

  • Şu anda twitter da ” en iyi kürt ölü kürttür ” sözü trend topic olmuş durumda. İşte İzmir’den yola çıkıldı yine gelinen nokta ayrımcılığın ta kendisi. Laf sokmayı bırakmak lazım artık bu konularda.

Yorum Yap