Hizmet İnceleme

TNB Bilgisayar Adres,İletişim ve Hizmet Kalitesi

tnb-bilgisayar-logoToshiba bilgisayar kullanıcıları TNB Bilgisayar’ı mutlaka duymuşlardır. Toshiba laptopunuz bozulduğunda hangi Toshiba servisine götürelim diye araştırdığınızda TNB Bilgisayar ile karşılaşacaksınız. Satın aldığınız yere vermektense direk Toshiba’nın yetkili servisine vermek çok daha akılcı gelebilir.
Öncelikle TNB Bilgisayar ile ilgili gerekli bilgileri vereceğim ve daha sonra servis deneyimiminden bahsedeceğim.

TNB Bilgisayar Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: TNB BİLGİSAYAR VE GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ A.Ş BURHANİYE MAH. NEŞETBEY SOK. NO:7/B BURHANİYE ÜSKÜDAR/İSTANBUL

Telefon : 444 86 74

TNB Bilgisayar’a Nasıl Gidilir? (ULAŞIM)

Anadolu yakasında gidebileceğiniz Toshiba servisi Altunizade’de bulunmaktadır. Avrupa yakasından gelecekler Metrobüsle Altunizade durağında indikten sonra millet parkının tam karşısına geçmeleri gerekecektir. Burhaniye mahallesine dönüş tabelasını gördüğünüz yerden aşağıya doğru yürümeye devam edin ve 100 metre aşağıda TNB Bilgisayar‘ı göreceksiniz.

Kadıköy,Üsküdar tarafından gelenler Millet Parkı’ı durağında inip araçların geliş yönü olan karşı caddeye Millet Park’ından geçerek ulaşabilirler. Aynı şekilde Burhaniye tabelasının istikametinde aşağı doğru devam ederseniz Toshiba servisine ulaşabilirsiniz. Ümraniye tarafından gelenler Millet Park’ı durağında inip ışıklara doğru yürüdüklerinde Burhaniye tabelasını görüp sağa dönerek ulaşabilirler. Harita görüntüsü için tıklayın.

TNB Bilgisayar Servis Hizmeti ve Kalitesi Nasıl?

Gelelim teknik servisin hizmet şekline ve nasıl çalıştıklarına: Ben Toshiba Satalite A300D modelini kullanıyorum. Amd işlemcili olduğu için aldığım günden beri üst panelin yarısında ısınmalar oluyordu. Pek fazla aldırış etmedim. Fakat 1 sene sonra bu durum özellikle grafik kartının yoğun kullanıldığı çalışmalarda çok rahatsız edici olmaya başladı. Garanti süresi dolmaya yakın nihayet servise vereyim dedim. Ama web işlerinden dolayı bir gün bile vermek zor geliyordu. Neyse ki Sabri laptop çözümü sunarak beni bilgisayarsızlıktan kurtardı. 🙂 Servise verdik 4.9.2010 tarihinde.

Servise verdikten sonra Murat Kemal Avcı ile de bir telefon görüşmesi yaptığımda kendisi de servise verdiğinde fan temizleme ücreti istediklerini kabul etmeyince temizleyip geri verdiklerini söyledi. Yani temizlemeyin ücret vermiyorum derseniz dahi temizleyip,kapatıp veriyorlar. 🙂 İlginç bir hizmet. Bu uyarıları da dikkate aldım ama benim laptopdaki sorunun fan temizliği ile çözülmeyeceğini de az çok tahmin ediyordum. Fakat sorunun fan temizliği olmadığını ispatlamak için onu temizletmem şarttı ve vakit kaybı benim için önemliydi.

Servise vermeden önce mutlaka verilerinizi yedekleyin. Çünkü size imzalattıkları servis alım kağıdında sorumluluk kabul etmeyecekleri açıkca belirtiliyor. Ayrıca sizden alırken de cihazla beraber verdiğiniz donanım varsa bu da forma yazılıyor. Çizik varsa bunu da belirtiyorlar ki sonradan laptopum çizilmiş daha önce birşey yoktu diyemeyesiziniz diye. Ben sorun olarak ön panelde ısınme ve DVD sürücüde gürültü sorunu olduğunu belirttim.

Telefonla Toshiba servisten aradılar ve fan temizliği yapılması gerektiğini ücretin 40tl olduğunu ve ücret ödendikten sonra işleme başlayacaklarını söylediler. Mecburen kabul ettim. Sorun nasıl olsa çözülmeyecekti. 🙂 5 gün sonunda SMS mesajı geldi ve servisten alabileceğim bilgilendirmesi yapıldı.

Servisten aldım ve hemen test etmeye başladım. Eskiye nazaran fan gürültüsü azalmıştı. Ama ısınma sorunu pek de azalmamıştı. DVD sürücü ise test edilmeden verilmişti. DVD sürücüsüdeki gürültü problemi için bir video çektim ve masaüstüne yükledim. Sonraki gün hemen geri verdim.

Bu sefer fanın arızalı olduğu tespit edildi ve yedek parça talebi yapıldığı bilgisi verildi. Yaklaşık 20 gün sonra telefonla arayıp laptopumu adresime ücretsiz gönderecekleri bilgisini verdiler. Tabiki bunu erken almama ihtimaline karşı düşündüler. Malum 30 gün serviste kalırsa yeni bilgisayar verme şartı var. Gidip teslim aldım. Teslim alırken önemli bir durum oldu.

Teslim alırken yetkiliye fan temizliği ücretinin gereksiz yere alındığı için iade edilmesi talebinde bulundum ve bir üst yetkiliye sorup bu ücreti iade etti. Çünkü fan temizliği bozuk bir fanda gereksiz bir işlemdi. Ücreti de geri aldım ve şu an ısınma sorunu çok azaldı. Ücreti ben istemeden vermeleri gerekirdi bunu da söylemeden geçmiyorum.

TNB bilgisayar ürün sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

TNB Bilgisayar Hizmet Kalitesi Değerlendirme

TNB Bilgisayar ,Sabri’nin de dediği gibi hizmet kalitesi konusunda çok iyiler. İlgi, alakaları ve servis takibini online yapabilmeniz açısından da çok güzel çalışıyorlar.Ürün sorgu sayfasında hizmet kalitelerine 2 puan verdim diye 2 gün sonra müşteri hizmetleri arayıp hemen yaşadığım sorunu öğrenmek istiyor. Bu konuda çok ilgili ve titiz davrandıkları aşikar.

Fakat teknik servis hizmetinde ısınma sorunlarının geneline fan temizliği ücreti alma odaklı bakıyorlar. Asıl sorun incelenmiyor ve test edilmeden veriliyor. 2. kez verdiğinizde ciddi olarak inceleniyor.

Genel olarak iyi bir hizmetleri var. Şu an sorunsuz olarak kullanıyorum. Ayrıca servis süresi garanti süresine ekleniyor. Bu konuda da sıkıntıya düşmenize gerek yok.

 

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Emre Baş

Uludağ Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldum. 2009 yılından itibaren SEO sektöründe kendini geliştirdim ve bu alanda kariyerime başladım. SEO Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyorum. Algoritmaları takip etmek ve test etmek severek yaptığım işler arasında. bloglamayı da seviyorum.

25 Yorum var.

 • 19 ocak 2012 de ürünümü servise gönderdim. fan ısınması ve sistem özellikleri şikayetiyle 140 tl karşılığında yapıldı. ürünüm 21ocak da geldi yapılmıştı ama bu sefer usb giriş yerleri çalışmıyordu yani servis sürecinde bu arıza gerçekleşmiş. servise gitmeden önce çalışıyordu servisten geldikten sonra çalışmıyordu. ben tokatta olduğum için aldığım mağazaya geri götüremedim ve anlaşmalı olduğunuz kargo şirketi tokatta olmadığı için gönderemedim. ve ürünü yaklaşık 4 aydır almama rağmen hiç memnun değilim ikide bir bozuluyor. toshiba nın sözde memnuniyet garantisi var ben bu kadar çabuk bozulan bir pc görmedim. teşekkürler.

  • Servisten birebir alsanız yerinde kontrol edebilirdiniz ama şu an deseniz bu tip bir problem oldu belkide kabul etmeyebilirler. Aldığınız mağazaya götürmek daha mantıklı görünüyor.

   • birebir kendim aldım zaten ama usb bağlantılarını yapmayacaklarını nerden bilebilirim ki zaten böyle bir şikayetle göndermemiştim sonradan farkettim durumu. ve hata onlarındı kabul ettiler ve yapıp gönderdiler ama yine beni mağdur ettiler ürünümü istediğim adrese değil başka bir adrese göndermişler şimdi de ürünümü bulup getirtmekle uğraşıyorum.

   • ayrıca aldığım mağaza ilgilenmiyor toshiba nın anlaşmalı kargosu var kendiniz arayıp gönderiyorsunuz dediler toshiba öyle istiyormuş

 • Merhaba biz güneşpa elektronik bilgisayar ltd. şt.i olarak arena bilgisayardan 17-10-2011 tarihinde 1adet toshıba S-C660-1K2 model bilgisayar aldık. Kargo bilgisayarı getirdiğinde koli sağlamdı ve herhangi bir sorunu yoktu. Bilgisayarı açtık, açtıktan sonrada görünürde herhangi bir sorun yoktu. kurulum yapmaya çalışırken baktık ki ekran kırık çıktı bilgisayarı areneya gönderdik arena da toshıbanın servisine göndermemiz için bize iade etti bizde toshıba servisine gönderdik Toshıba servisi ilk önce bizi arayarak bilgisayarın ekranın kırılma sebebini bilmediklerini onun için ücret karşılığı yapacaklarını söylediler bizde bilgisayarın yeni geldiğini gelirken kırık olduğunu müşteriye parasını iade ettiğimizi ısrarla söyledik. bilgisayarın tamirini istemediğimizi, bilgisayarı değiştirilmesi gerektiğini servise söyledik. bir gün sonra servis bizi aradı. bilgisayar ekranındaki hatanın size ait olduğunu, ücret karşılığı yapacaklarını söyledi. bizde hatanın bizden kaynaklanmadığını söyledik. Bilgisayar bize gelirken kırık olduğunu söyledik. Daha sonra bilgisayar tamir edilerek bize gönderildi ancak biz bilgisayarın değiştirilmesi gerektiğini söyleyerek teslim almadık.
  Toshıba servisi bize bir mektup göndererek bilgisayarın herhengi bi arızanın tesbit edilmediniğini bilgisayarın bizim tarafımızdan teslim alınması gerektiğini yazdılar. Mademki urunun arısazı yok nasıl oluyorda ucret talep ediyorlar ekranı değiştiriyorlar bu nasıl çelişki. Toshıba servisinin bize gönderdiği mektubu ekte size gönderiyoruz telefonlardaki konuşmalarımız kayıtlı ise kontrol edin toshıba servisinin konuşma çelişkilerini ve mektuptaki çelişkilerini goreceksiniz

 • daha önceki şikayetime cevap verdiniz. ürünü istediğiniz gibi size gönderdim yapıp göndermişsiniz ama istediğim adrese göndermenizi geçtim başka bir İL’e göndermişsiniz.iki defadır beni mağdur ediyorsunuz bu kadar sorumsuzluk olmaz yani. böyle bir firma olduğunuzu bilseydim ürününüzü hiç almazdım

 • 21.06 da verdiğim jarz aleti elime 23.06 da ulaştı ama pirizin ucu kırık çıktı yetkilileri aradım ama resmen uyalıyorlar yarında karga iade almassa gereken işlemleri yapmayı düşünüyorum

 • 2010 yılı ekim ayında almış olduğum Toshiba marka, L675-10Z model, 9A372929K Seri Nolu laptop bilgisayarın sürekli arıza vermesi ve aldığım tarihten itibaren 1.5 yıl olması ve henüz garanti süresi dolmamış olmasına rağmen 3. kez garanti kapsamında Toshiba TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş.ye göndermiş olmam sebebiyle bilgisayarın sürekli arıza vermesi ve hala da daha önce bilgisayarın ortasında çizgi şeklinde görüntü bozukluğu olması ve bu arızanın giderilememiş olması beni son derece rahatsız ediyor.Almış olduğum bilgisayarın yenisiyle değiştirilmesi veya gerekenin yapılmasını en kısa zamanda istiyorum.

 • mrb arkadaşlar bnde yaklaşık 2 yıldır toshiba kullanıyorum ve ısınma sorunuyla karşılaşıyorum ve servisinden hiç memnun değilim ben 2 kez gönderdim ve şuan bilgisayarım orda ve bnde 60 tl fan temizleme ücreti aldılar ama biliyorum ki bilgisayarın arızası fanda değil fan deyip gecici olarak bakıp gönderiyorlar şundan emin olmalısınızki garanti kapsamındaki bi bilgisayardan ücret talaep edilmez bilgisayarım geldiğinde tüketici hakklarına şikayettte bulanacağım işlemci yağsı değiştirilen bi mal bnce ayıp ve bn gerekli hukuki davamı sonuna kadar sürdüreceğim

 • sakın ihmal etmeyin arkadaşlar bunları tüketici haklarına şikayet edin bn dün ettim evrak eksikti bilgisayarım gelsin hemen acacağım davamı ayıplı mal verip 60 tl ücret almak neymiş görsünler toshiba imiş bnce casper bile bunlardan daha iyi

 • Ben toshiba A500 modelini 2 yıldır kullanıyorum. PC.yi kullanmaya başladığım zamanlarda MAVİEKRAN sorunu çıkmaya başladı. Olur-olmaz zamanda pc.ekranı kapanıp, mavi bir ekran çıkıyor ve anlamadığım yüzlerce satır şifreli yazılar… Garantili olduğu için hemen gönderdim, yaptık dediler geri gönderdiler. Kullanmaya başladım ama bu seferde PC., soğutma da problem var diye ikaz vermeye başladı. Tekrar gönderdim, FAN da gevşeme olmuş yaptık dediler ve geri gönderdiler… Gelir gelmez kullanmaya başladım ve yine MAVİ EKRAN arızası… Bu şekilde PC.yi 3 ü maviekran arızasından olmak üzere 5 defa TNB ye gönderdim. Her gönderim, 1 aydan fazla bir zamanı alıyor. Şemdinliden İstanbula….Ve 5.nci gönderimimde, artık pc.yi değiştirmelisiniz dedim. Oralı bile olmadılar ve düzelttik deyip geri gönderdiler. Tüketici Hakları Mahkemesine müracaat ettim. Bana PC.nin değiştirilmesi yönünde kararı verdiler… Her ne hikmetse, bu kararı aldıktan sonra PC.de maviekran problemi çıkmadı. Ufak-tefek geçici problemler çıktı, bende haksızlık etmeyeyim, bu durumdan faydalanmış olmayayım diye mahkeme kararını uygulamadım. Nasıl olsa maviekran düzeldi dedim… Şimdi 2 yıl doldu ve garanti süresi muhtemelen geçti. Ama bugün maviekran sorunu tekrar çıktı. Hemde 1 saatte, 2 kez… Kararla birlikte pc.yi gönderip, yenisini isteyeceğim… Bakalım, ne kadar ilgilenecekler….

 • yaww arkadaşlar benim bilgisayarımda ısınma sorunu var kapanıp duruyor.. bana da bu servisi önerdiler ben buraya bu servisin adresini ve numarasını almaya geldim ama sizin yorumlarınızı okudum yanılış adrese göndermeler 60 tl ücret alakısız onarımlar içim karartınız arkadaş göndermiyim mi? bunlara tavsiye edeceğiniz başka güzel bir servis varmı ? not benim cihazın hala garantisi var..

  • Garantisi varsa gönderin en doğrusu bu. Sizden fan temizliği parası alırlarsa onu da verin. Sorun çözülmezse tekrar götürün paranızı da geri alın.

 • TNB BİLGİSAYAR (istanbul)ADINDAKİ FİRMANIN GARANTİSİ ALTINDAKİ TOSHIBA HARICI HDD GARANTİ SÜRESİNDEN ÖNCE ARIZALANDI YURTİÇİ KARGO İLE 30-10-2012 TARİHİNDE 708572304968 GÖNDERİ KODU İLE YOLLADIM KARGOMU ON-LİNE TAKİBİM SONUCUNDA ADI GEÇEN TNB BİLGİSAYAR KARGOYU REDDETMİŞ YANİ ÜRÜNÜN ARKASINDA DURMAMIŞTIR VE GARANTİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEMİŞTİR TÜKETİCİ HAKLARI MAHKEMESİNE DAVA AÇILACAKATIR………………..

 • ben 27,04,2012 tarihinde 82 ekran lcd tv aldım arıza lı cıktı ve yerine aynı degerde bir tv göndermediler bende aynı sekilde tüketici hakları makkemesine müracat ettim bu konuyu gerekirse savcılıga suc duyurusu yapacagım hakkımı arayacagım ayrıca toshıba tv yi met ediyordum bundan sonra kimsenin almmaması için tanıdıklarıma söyleyecegim

 • Sakın toshiba tv almayın. Yetkili servis ağı tek kelimeyle berbat. Bir şeyi alırken marka kadar yetkili serviste önemlidir. Bu konuda dikkatli olun derim.

 • Toshiba L850D-131 adında 1590 TL laptop satın aldım. berbat bir performansı var sözde kampanyalı üründü alalı daha 3 gün oldu iade alırlar mı bilmem ama ürünün orijinal olmaması moralimi çok bozdu seri no ile Toshiba’nın kendi sitesinden sorgulama yapıyorum ürün bulunamadı yazıyor. Ne biçim ürün satıyorsunuz gerçekten de olmayan ürün satıyorlar!

 • on biray öncealdıgım bilgisayarı hatam olmadıgı halde ücret talep etdiniz garanti sürem dolmadıgı vehata benim oladıgını söyledim ama dikkate almadınız lütven bana bilgi veririsiniz aksi taktirde geregi yapılacak

  • Şikayet yeri burası değil malesef. Ama yorumunuz için teşekkürler. Yaşadığınız sorunları dile getirmek en doğal hakkınız.

 • İyi Akşamlar,
  Toshiba sahibiymisşiniz, gerek siz gerek biz, gerekse gelecekte sahip olacak arkadaşlar mağdur olmsasın diye lüften mesajımı dikkate alınız. Toshiba Türkiye Temsilcisi, tüm Toshiba sahiplerini mağdur edip, ürünlerini tamir ettirmeyip üstüne format parası alan bir firmadır. Ne yazık ki Japonya’nın haberi yok böyle bir durumdan. Lütfen konuyu okuyun ve yarın başınıza aynı şey gelmesin diye bir mesaj atın Japonya’ya.

  İlginiz için Teşekkür ederim şimdiden. Benim bilgisayarım hala serviste, ve ısrarla istediğinizi yapın biz böyleyiz diyorlar.

  http://forum.donanimhaber.com/m_85109937/f_//tm.htm#85109937

  Bu konuyu da açtım, uzman arkadaşların yorumlarını ve onların attıkları mesajları görebilirsiniz. Bizim gönderdiklerimizi kopyalayıp yapıştıra da bilirsiniz. Lütfen sessiz kalmayalım, sömürmelerine izin vermeyelim. Sağlıcakla kalınız.

  http://forum.donanimhaber.com/m_85102675/f_//tm.htm#85102675

Yorum Yap